Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Και τώρα τι γίνεται;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 09/05/2009 - 16:04

Γειά σας.
Αν και νέος στην χρήση του iphone, επιχείρησα όπως πολλοί να περάσω την τρίτη έκδοση του λειτουργικού, με ανορθόδοξο τρόπο και μου κλείδωσε.
Δεν ήξερα τι να κάνω και διαβάζοντας απο εδώ και απο εκεί και μέσα στο δικό σας φόρουμ, μπόρεσα και επανέφερα την 2.2.1 έκδοση.
Όμως τα βάσανα μου δεν τελείωσαν εδώ. Το iphone 3G αρνείται να κάνει activation και δεν μπορώ να δώ το logo του παρόχου μου.
Δεν ξέρω τι φταίει και είμαι και πολύ κουρασμένος, μετά απο τόσες ώρες προσπαθειών και διαβάσματος.
Προσπάθησα και έκανα jailbreak μήπως και δώ φώς, αλλά τίποτα. Αρνείται πεισματικά το itunes stores να μου ενεργοποιήσει το κινητό.
Τώρα όσον αφορά το κινητό στο about  αναφέρει τα εξής, που ίσως σας βοηθήσουν να καταλάβετε τι γίνεται:
version 2.2.1 (5H11)
Carrier nul nul
Modem firmware 04.26.08
Όσο και αν προσπάθησα και έδωσα με το restore ,δεν έβγαλα άκρη. Τα ίδια πάντα. 1604 και 1305 αν θυμάμαι καλά.
Επίσης θέλω να ρωτήσω για όταν βγάζει το 1604, πρώτα πρέπει να περάσουμε την συσκευή σε DFU ή πρώτα να περάσουμε το λογισμικό; Δεν το κατάλαβα και πολύ αυτό.
Και κάτι ακόμα. Εσείς ρε παιδιά που είστε αγγλομαθείς, γιατί δεν μεταφράζετε την διαδικασία σε βήματα για να μάθουμε και εμείς που δεν τα πάμε τόσο καλά με αυτά;
Αντε και να δούμε, θα μείνει για μέρες ακόμη κλειστό το τηλέφωνο;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 09/05/2009 - 16:31

υπαρχει νομιζω απαντηση τωρα τι να πω μεγαλη βλακεια σου αφου χωρις πιρα κανεις upgrade σε beta  που ειναι μονο για Developer.

Λετε η αππλε να δινει τη beta μονο για Developer  τυχαια >> >>?? ? ?? ?





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες