Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iTunes Library θέμα!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sofosleodas

sofosleodas

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/05/2009 - 10:03

Ρε παίδες..  έχω 450giga περίπου τραγύδια.. συν videos και photos το νουμερο ξεφεύγει τελείως..
φυσικά όλα σε εξωτερικούς δίσκους...    οραία...

Τώρα.. τι πιο λογικό λοιπόν να θέλω να περάσω όλα αυτά τα τραγούδια κτλ στο itunes library για να μπορώ να τα περνάω στο iphone μου..  οραία λοιπόν τα κάνω add.. και παρατηρώ τώρα ότι! έχω 450giga καλυμένα στο δίσκο μου! του συστήματος εννοώ! δλδ και 450giga! στον εξωτερικό και 450 στον εσωτερικό τον main!

γιατί αυτό! ? δλδ ποιός ο λόγος να χω εξωτερικούς αν οότι και να γίνει το itunes θελει τα τραγουδια στον εσωτερικό...

επίσης... ετσι τίγκαρε ο εσωτερικός.. δλδ αν προσθέσω και άλλα θα πρέπει να αγοράσω νεο δίδκο συστήματος? για να τα βάλω στο itunes? γιατί το itunes! πρέπει να τα κάνει οοοοοοολα copy και να καταλάβει τοοοοσο χώρο και άααλλο ενα δίσκο..  γιατι δλδ δε τα βλέπει απλά απ τον εξωτερικό οπως του πα...  όπως παράδειγμα γίνεται στο media player οταν προσθέσεις τα τραγουδια σου στο library του..

το πρόβλημα γινεται ακόμα εντονότερο σε laptop που δεν εχει κ τόσο χώρο και κανεις δουλειά με εξωτερικούς μόνο...

υπάρχει κάποια λύση σε αυτό? κάνω κάτι λάθος?

δεν είναι δυνατόν δλδ.. σε ενα κινητό που κάνει παπάδες αν θες απλά να του περάσεις μουσική τι πιο απλό ! να πρέπει να πας για ψώνια.. ! λολ! να πάρεισ δλδ 1 τερα δίσκο και να κάνεις και φορμάτ.. και φυσικά αν έχεις laptoop και τόσα τραγουδια.. απλά δε μπορείς να τα περάσεις.. τελος..

τι παίζει.. ?
υ.γ.  ειμαι windows vista user, το iphone einai 3g jailbroken, και το itunes updated

ευχαριστώ πολύ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 14/05/2009 - 10:08

Το iPhone χωράει 14, απλά διάλεξε από τα 450GB ποια τραγούδια θες και βάλτα...
50 χιλιάδες τραγούδια ακούς? :/
Μπορείς να το αλλάξεις πάντως αυτό που λες από τα Advanced Preferences του iTunes.

#3   sofosleodas

sofosleodas

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/05/2009 - 10:19

μα απλά θέλω να χω όλο μου το αρχείο σε ενα μέρος.. itunes και απλά να διαλέγω τα 14 που θέλω κάθε φορα...
παράλογο είναι? όπως όταν έχεις ένα απλό Mp3 player κ το κάνεις αυτό με media player...


επίσης οταν λες στο advanced preferences...? ποια επιλογή το χω ανοιχτό τώρα αλλά δεν έχει κάποια επιλογή να έχει να κάνει κάτι με τους δίσκους


ευχαριστω

#4   sofosleodas

sofosleodas

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/05/2009 - 10:26

τέλειαααααααααααααα το βρήκα...  ηταν στο edit



ευχαριστωωωω πολύ

#5   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2009 - 10:26

O aC3 εννοει εδω:
Edit-->Preferences-->Advanced και διαλεγεις τοποθεσια.Επισης αυτο που ζητας ειναι να ξετικαρεις τη 2η επιλογη που λεει:
"Copy files to iTunes Music folder when adding to library"

#6   sofosleodas

sofosleodas

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/05/2009 - 10:59

να ναι ναι ! το δα! πο είμαι πανευτυχης ! αλήθεια!  για μια ακόμη φορά μου λύσατε το πρόβλημα μου!

ευχαριστώ πολύ!  το φόρουμ απλά είναι top... σε ότι αφορά iphone!!!


Τώρα ετοιμάζομαι να πάρω και iMac.. ! εκεί να δεις απορίες!!!  έχετε μήπως κάνα παράρτημα και για Mac γενικά

:P:P:P:P

#7   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2009 - 11:33

Οχι,αλλα μπορεις να δεις το maclife.gr για βοηθεια.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες