Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με τα .ipa


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Pol

Pol

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:L2

Δημοσίευση 17/09/2008 - 07:44

Παιδιά έκανα jailbreak με το quickpwn για windows. Με firmware v2.0.2 που είχα από το update τις apple. Το cydia πέρασε κανονικά με το quickpwn (έχω iTunes 8 γι αυτό διάλεξα quickpwn και όχι winpwn) καλά μέχρι εδώ.

Επειδή δεν έχω wifi router, χρησιμοποίησα σύμφωνα με τις οδηγίες , το iPhone Tunnel Suite. Σύνδεσα το κινητό, και είχα πρόσβαση στα αρχεία του.

Και τώρα πάμε στις εφαρμογές:
θέλοντας να περάσω κάποια application που έχω κατεβάσει , και μιας τα αρχεία που τελειώνουν σε .ipa  περνιούνται μέσω iTunes και sync, το προσπάθησα αλλα το iTunes δε με άφησε να τα περάσω στο iPhone.
(δε δοκίμασα να περάσω manual "applicatons" με κατάληξη *.app)

Εχω κάνει κάτι λάθος ή φταίει το iTunes 8 ?

Επίσης εγώ που δεν έχω wifi router τι γίνεται καθε φορα που μου ζητάει να κάνει install κάτι το cydia?

Πρέπει να συνδέομαι στο internet αναγκαστικά? Επομένως μέσω 3G?

p.s: newbie στο iPhone

modified: Greeklish to Greek

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 17/09/2008 - 08:06

Τι ακριβώς error σου δίνει το iTunes (λες ότι δεν σε αφήνει να τα περάσεις)?

#3   Pol

Pol

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:L2

Δημοσίευση 17/09/2008 - 11:07

Γραφω ακριβως το error:
Some of the applications in your iTunes library were not installed on the iPhone : "Pol's iPhone" because one or more errors occurred.

...

the application "Vay" was not installed on the iPhone "Pol's iPhone" because it could not be verified
the application "VisuaRadio" was not installed on the iPhone "Pol's iPhone" because it could not be verified


(γι΄ αυτο ειχα βαλει ονομα , προβλημα με το jailbreak. Νομιζω οτι δε λειτουργει καλα το jailbreak και μου εβγαλε τετοιο error.)

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/09/2008 - 11:21

Οχι δεν ειναι αυτο. Υποθετω δεν σου εγκαθιστα τις εφαρμογες που ειχες ηδη κατεβασει.

Πρωτα, κανε authorize computer
Eπειτα, κατεβασε μια εφαρμογη καινουργια και προσπαθησε να την εγκαταστησεις. Αν στην βαλει, τοτε: Διεγραψε ολες τις εφαρμογες απο το Applications και απο τον φακελο iTunes στον υπολογιστη και ξανακατεβασε τες. Ετσι θα δουλεψει

#5   thomac

thomac

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2008 - 12:35

γιατί εγώ έχω την εντύπωση ότι μετά το jailbrake πρέπει να αντικαταστήσεις ένα framework και να δημιουργήσεις κάποιους φακέλους στο iphone μεσω ssh, καθώς και να τροποποιήσεις κάποια permissions πριν να κάνεις εγκατάσταση δωρεάν προγραμμάτων που κατέβασες από το internet και όχι από το itunes? κατάλαβα κάτι λάθος από τις οδηγίες για εγκατάσταση .ipa?

#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/09/2008 - 12:38

Υποθετουμε οτι το παιδι ακολουθησε ολες τις οδηγιες και εχει προβλημα παρολα'αυτα. Δεν μπορουμε να ρωταμε αν εκανε ολα τα βηματα των οδηγιων. Ειναι αυτονοητο αυτο. Κουραζει και εμας που επαναλαμβανομαστε αλλα και οσους διαβαζουν και θελουν να ενημερωθουν και διαβαζουν για τα κλασικα λαθη. Το'χω ξαναπει...να διαβαζετε τους οδηγους καλα

#7   thomac

thomac

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2008 - 15:48

θα συμφωνήσω με τον προλαλίσαντα αλλά μην ξεχνάμε ότι για τους περισσότερους "τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται και τα δυσκόλως αγνοούνται"

#8   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2008 - 17:12

Τελικα το προβλημα με το "....could not be verified" πρεπει να ειναι οτι επιση ειναι σπασμενες δεν παιζουν και γι¨αυτο χρειαζεται το miPatch.

#9   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/11/2008 - 17:17

εφόσον κάνεις σύνδεση με ssh σημαίνει το αυτό το βήμα είναι σωστό!
Κατεβασε όπως είπε και ο ipodtouchpro το mipitach απο cydia κάντο Install κανε reboot και μετά σύνδεσε το Iphone με το pc οταν ανοίξει το Itunes κάνε sync τα applications και θα είσαι κομπλέ !!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες