Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone vs Omnia


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   stelios26

stelios26

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/05/2009 - 14:14

εχω ενα iphone 3g 16g μαυρο.το εχω 2 μερες.ειμαι σε ενα διλημα πιστευοντας πως το ομνια ειναι καλυτερο.πειτε μου την γνωμη σας.
  ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   petoylos

petoylos

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/05/2009 - 14:29

Kαλισπερες Στελαρα ,

κοιτα το Ομνια το χα και ειναι ενα πολυ καλο γκατζετ τηλ.
με 5mpx +LED , με GPS ,RADIO, OFFICE 2000+ αναλυση στην φοτο Exrta memory,  3G  αλλα αυτα  τα ξερεις.
Σε σχεση με το iphone ειναι πολυ καλυτερο αλλα φιλε το iphone ειναι τροπος ζωης !!
Εχει απιστευτεσ εφαρμογες και αναβαθμισεις ( θα σοθ πουν εδω οι ποιο παλιοι) που δεν τα εχει αλλο κινητο ας πουμε γιατι
κινητο δεν το λες  8)

τεσπα καλοριζικο το 3G καλως ειρθες στην APPLE και στο φορουμ και καλες συγκηνισεις και εμπειριες !!!!! ;D

#3   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/05/2009 - 14:30

Απόλαυσε το τηλέφωνο που έχεις στα χέρια σου.....
Μην κολλάς....
Ξέχνα τα όλα και προσπάθησε να αξιοποιήσεις τις δυνατότητες της συσκευής σου!!!

#4   stelios26

stelios26

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/05/2009 - 14:32

Eυχαριστω.με βοηθας αρκετα γτ το ειχες το omnia

#5   stelios26

stelios26

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/05/2009 - 14:33

alexisgon ευχαριστω

#6   malax

malax

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2009 - 14:36

ασηγκρητα !! 10 φορες iPhone !!
Μν πσαρονετε απο τα pixels  γτ ειναι ενασ τροπος να κοροηδεβουν τον κοσμο
λεγοντασ πολα πιξελ καλο κηνητο !! κ τα 2.0 pixel ειναι μια χαρα !!

#7   stelios26

stelios26

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/05/2009 - 14:37

malax thanks

#8   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 09/07/2009 - 22:08

Τα εχω & τα 2 το omnia ειναι πολυ εργατικο & εχει παρα πολλα πραγματα να κανεις,πριν παρω το iphone πιστευα οτι ειναι πολυ καλυτερο το omnia αλλα τελικα το iphone ειναι υπεροχο εχει χιλια πραγματα να κανεις & οσο για τις φωτο απ'οτι ειδα ειναι σχεδον στα ιδια.μπορει το omnia να εχει μερικα πραγματα πραπανω οπως ραδιο,λεδ,κ.τ.λ,αλλα δεν φτανουν για να σε κανουν να αγνοησεις την αισθηση που σου δινει το iphone.

#9   GrShooter

GrShooter

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2009 - 08:28

Παιδια καλημερα και απο μενα....

Κατοχος και iPode και Samsung Omnia και απο χτες και κατοχος iPhone αλλα και PsP κτλ. κτλ.
Το προσωπικο γουστο του καθενος μας δεν πρεπει να προδικαζει η να καταδικαζει αλλα αξιολογα Gadgets (γιατι στην ουσια κατ'εμε ολα τελικα εχουνε ξεφυγει απο την απλη ανανγκη τις επικοινωνιας μεσω του τηλεφωνου). Το αν το Οmnia ειναι καλυτερο του iPhone η αντιστροφα εξαρταται καθαρα και μονο απο την χρηση του καθενος απο εμας. Καπιος που εκμεταλευετε στο επαρκο το Omnia θα πει οτι χωρις αυτο θατανε χαμενος, αλλος παλι που εχει κανει το iPhone φυλλο και φτερο, θα πει οτι δεν το αλλαζει με τιποτε. Γνωμη δικη μου οτι πρεπει ναμαστε ευχαριστημενη με αυτο που διαλεξαμε εμεις να αγορασουμε, ειτε λογω εμφανισης, ειτε λογω λειτουργικοτητας, ειτε λογω χρησεων. Δεν λεω οτι ειναι κακο να περνεις γνωμες απο φιλους και γνωστους για μια μελλοντικη αγορα σου σε τετοια gadgets, αλλα να μην ξεχναμε οτι το αγοραζουμε για εμας και οτι εμεις θα το χρησιμοποιουμε και οχι καπιος αλλος που ισως να εχει το "ψωνιο" τις τεχνολογιας και να θελει συνεχεια ναναι μεσα στα πραματα, (ο υπογραφων βεβαια, δεν εξαιρειτε).
Μυπως τελικα το post αυτο θα επρεπε να ρωταει ολους μας....... Κατα ποσο επιρεαστικατε απο φιλους και γνωστους για την αγορα τις εκαστοτε gadget συσκευης ?

Ταπεινη μου αποψη βεβαια, και συγγνωμη αν εχω ξεφυγει εντελως, μα εντελως κιολας απο το θεμα....

#10   tsopi

tsopi

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2009 - 19:32

Εδω θα συμφωνησω με τον φιλο απο πανω....Εχω και το Omnia και το 3GS32...Η αποψη μου ειναι η ιδια,το iPhone ειναι ενα ευχρηστο γκατζετ αλλα και πανακριβο...Και αν κλειδωθει απο την apple απλω θα ειναι παιδικο...Εχωντας δοικιμασει και το omnia 2 με τον ιδιο επεξεργαστη με το 3GS αλλα στα 854 και εχοντας μια οθονη χαρμα οφθαλμων και τεχνολογιας...Και επιτελους ενα μενου που δεν εχιε σχεση με τα wm...Αν και με το δικο μου με μια ellhnikh 6.5 το τηλεφωνο φυσαει...Η camera ειναι πολυ καλυτερη...Το video αρκετα χειροτερο...Και αν το θες για επαγκελματικη δουλεια απλα το iphone μπροστα του ειναι παιχνιδακι..εχω το 16+8gb..Κατεβαζω σειρες οπως ειναι ειτε σε 720p ειτε αλλιως την πεταω στο κινητο πεταω και τους υποτιτλους σε μορφη srt και απλα την βλεπω..κατεβαζω αρχεια ζιπαρισμενα απλως τα αοιγο..Ο ηχος της συσκευης πολυ καλυτερος...Αν και το iphone εχει καλυτερο ηχο απο τα ακουστικα..Και βεβαια αυτα γινονται με εξτσρα προγραμματακια..αλλα απλως γυρναω το τηλεφωνο σε λειτουργια μνημης και περναω οτι θελω..εδω κανε μετατροπη βαλε υποτιτλους....εδω στο dvd δνε καθομαι να ενσωματωσω..αω στις επαφες ψαχνω να στειλω μηνυμα δεν μου βγαζει επιλογη..Δεν εχω ιδεα ποτε ειναι ανοιχτο το 3g και κατεβαζει,ενα σηματακι δεν μπορουσανε να βαλουνε..Και βεβαια στο δυο ολα τα παραπανω γινονται μαμα..και ξυπνητηρια που χτυπανε με κλειστο τηλεφωνο και χιλια δυο αλλα πραγματα...Απλα με χαλασε το μεγθος που και στο Ιphone με χαλαει

#11   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 29/01/2010 - 11:59

φιλε μου και εγω ελεγα να παρω το OMNIA αλλα τελικα πηρα το καλυτερο κντ σε ολο το κοσμο το καινουργιο τοτε IPHONE 3G!!!

#12   damgr

damgr

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 13:19

Εξαρτάται για τι το θες...αμα το θες για δουλειά πάρε Omnia αν το θες για διασκέδαση πάρε iphone.Επειτα το iphone από μόνο του σαν συσκευή δεν είναι τπτ τρελό,όταν αρχίζεις και το ανακαλύπτεις και νιώσεις το οικοσύστημα που έχει γύρω του και λέγεται appstore τότε θα καταλάβεις γτ θεωρείται ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή.Και δεν τα λέω στα κουτουρού επειδή θέλω να παινέψω το κινητό μου...η κολλητή μου έχει το OMNIA και το έχω ψαχουλέψει πολύ.Να ξέρεις το iphone δεν θα το βαρεθείς ΠΟΤΕ ! Εχω αλλάξει άπειρα κινητά και τώρα που πήρα το iphone 3G θέλω πάλι να αλλάξω....αλλά για να παρω το 3GS ! Δεν φεύγω από τα μήλα...είναι αμαρτία ! :P Επειτα ήμουν και εγώ κάποτε στο δίλημμα που βρίσκεσαι εσύ τώρα και δεν μετάνιωσα ποτέ για την απόφαση που πήρα ! Ακούστηκε πολύ μελό αυτό εεε?

#13   XCoNaN

XCoNaN

    iPH Enthousiast

  • 383 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/01/2010 - 13:27

Εγώ πάλι τα έχω και τα 2 γιατί είναι και είναι και τα 2 τρομερά τηλεφωνα...
Να πω την αλήθεια αυτό που με στενοχωρεί ποιο πολύ στο iphone είναι η μπαταρία!!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες