Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
441 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   PantelisKazakos

PantelisKazakos

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 09:46

καλημερα παιδια και απο μενα μια ερωτηση κανω jb με green και ενω μου βγαζει το loader παω να το ανοιξω και μου λεει να ελεγξω το internet πρεπει να το κανω με internet στο κινητο η οπως ειναι συνδεδεμμενο στον υπολογιστη iphone 4ios4.1

Τελευταία επεξεργασία από: PantelisKazakos, 22/10/2010 - 09:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   simpson46

simpson46

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2010 - 10:26

Βάλε το cydelete από Cydia και κάντο delete κανονικά.

Δούλεψε επιτυχώς! Ευχαριστώ!

#258   djivo

djivo

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 10:48

καλημερα παιδια και απο μενα μια ερωτηση κανω jb με green και ενω μου βγαζει το loader παω να το ανοιξω και μου λεει να ελεγξω το internet πρεπει να το κανω με internet στο κινητο η οπως ειναι συνδεδεμμενο στον υπολογιστη iphone 4ios4.1

Mε wifi ή 3G απο το τηλεφωνο.

και κατι ακομα,
το προβλημα με τις εσφαλμενες προσπαθειες του greenp μαλλον δουλευει και φορτωνετε επιτυχως σε 32bit συστημα. εξαλλου αν προσεξατε το γραφει και στο exe που κατεβασατε(gp_win32_rc4).
και γω το ιδιο προβλημα ειχα σε windows 7 64bit αλλα μολις το εβαλα σε xp το εβαλε με τη μια.
πιστευω πως κατι τετοιο παιζετε..

#259   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/10/2010 - 10:54

Mε wifi ή 3G απο το τηλεφωνο.

και κατι ακομα,
το προβλημα με τις εσφαλμενες προσπαθειες του greenp μαλλον δουλευει και φορτωνετε επιτυχως σε 32bit συστημα. εξαλλου αν προσεξατε το γραφει και στο exe που κατεβασατε(gp_win32_rc4).
και γω το ιδιο προβλημα ειχα σε windows 7 64bit αλλα μολις το εβαλα σε xp το εβαλε με τη μια.
πιστευω πως κατι τετοιο παιζετε..


Μπα, σε εμένα δούλεψε κανονικά για δύο συσκευές σε Windows 7 x64

#260   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 22/10/2010 - 12:20

προσπαθησα χωρις restore και ενω ακολουθουσα τις οδηγιες περνουσαν τα δευτερολεπτα και δεν εμπαινε σε dfu οποτε μου ελεγε try again.
τωρα κανω restore κι ο θεος βοηθος!

μην προσπαθεις με τους χρονους του γκρινποιζον τσαμπα κοπος
βαλτο απο μονος σου σε δφυ πως;
πατα τα δυο κουμπια αφου το εχεις αυνδεμενο ατον πισι σου, οταν ακουσεις γκλιν αφηνεις το πουρ μπουτον ατο δευτερο γκλιν αφηνεις κι το χομ μπτν και εισαι ετοιμος

#261   angelob7

angelob7

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 22/10/2010 - 16:05

Επιτέλους έγινε εγκατάσταση,εκτέλεση ως διαχειριστής και συμβατότητα με win 2000.

#262   nikos20047

nikos20047

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 22/10/2010 - 18:12

Επιτέλους έγινε εγκατάσταση,εκτέλεση ως διαχειριστής και συμβατότητα με win 2000.

Ναι με win2000 και σε μένα έγινε ναι σε καλά που το βρήκες

#263   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 22/10/2010 - 18:34

Επειδή ετοιμάζομαι να κάνω update στην 4.1 από 4.0.1 που βρίσκομαι (χωρίς SHSH όμως) περίμενα ένα "πειραματόζωο" για να δοκιμάσω τα νέα JB tools.

Βρέθηκε ένας φίλος λοιπόν που απέκτησε το 4 αυτή την εβδομάδα και με φώναξε για να κάνουμε το JB παρέα όπως του είχα ζητήσει.

Κάναμε το JB από ένα Netbook της Asus που φόραγε Windows XP. Όλα πήγαν καλά με την πρώτη φορά, η εγκατάσταση του Cydia έγινε επιτυχώς και το εικονίδιο του loader απεγκαταστήθηκε.

Η συμβουλή μου σε όσους έχεουν πρόβλημα με το DFU mode είναι να αγνοήσουν εντελώς τα timers του Greenpois0n και να το κάνουν με τον τρόπο που ήδη ξέρουν ή να δουν τους οδηγούς που υπάρχουν στο forum/Youtube.

Δυο ερωτήσεις τώρα: Όταν άνοιξα το Cydia την πρώτη φορά περίμενα να δω το "Make my life easier" αλλά αντιθέτως, τίποτα. A) Είναι κάτι που έχει να κάνει με το Greenpois0n ή με το Cydia; Β) Τα SHSH blobs έχουν αποθηκευτεί στον server ή να τα κρατήσω και με Tiny Umbrella;

Τελευταία επεξεργασία από: Ntinaras12, 22/10/2010 - 18:35


#264   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1650 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2010 - 20:33

Θα βγάλουν άραγε stable version....?

#265   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 22/10/2010 - 20:37

Επειδή ετοιμάζομαι να κάνω update στην 4.1 από 4.0.1 που βρίσκομαι (χωρίς SHSH όμως) περίμενα ένα "πειραματόζωο" για να δοκιμάσω τα νέα JB tools.

Βρέθηκε ένας φίλος λοιπόν που απέκτησε το 4 αυτή την εβδομάδα και με φώναξε για να κάνουμε το JB παρέα όπως του είχα ζητήσει.

Κάναμε το JB από ένα Netbook της Asus που φόραγε Windows XP. Όλα πήγαν καλά με την πρώτη φορά, η εγκατάσταση του Cydia έγινε επιτυχώς και το εικονίδιο του loader απεγκαταστήθηκε.

Η συμβουλή μου σε όσους έχεουν πρόβλημα με το DFU mode είναι να αγνοήσουν εντελώς τα timers του Greenpois0n και να το κάνουν με τον τρόπο που ήδη ξέρουν ή να δουν τους οδηγούς που υπάρχουν στο forum/Youtube.

Δυο ερωτήσεις τώρα: Όταν άνοιξα το Cydia την πρώτη φορά περίμενα να δω το "Make my life easier" αλλά αντιθέτως, τίποτα. A) Είναι κάτι που έχει να κάνει με το Greenpois0n ή με το Cydia; Β) Τα SHSH blobs έχουν αποθηκευτεί στον server ή να τα κρατήσω και με Tiny Umbrella;


Ο server του Cydia έχει κάποια προβλήματα, καλό είναι να τα σώσεις και στον σκληρό σου με Tiny Umbrella.

#266   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 22/10/2010 - 20:40

Θα βγάλουν άραγε stable version....?


Η stable έκδοση μπορεί να αργήσει, ίσως και μετά την 4.1.1 που η Apple σε λίγο θα βγάλει. Το εργαλείο αυτό θα εξελλίσεται ανάλογα με την εκάστοτε επίσημη έκδοση, οπότε η λέξη stable ίσως δεν τη δούμε σύντομα.

#267   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1650 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2010 - 20:44

Η stable έκδοση μπορεί να αργήσει, ίσως και μετά την 4.1.1 που η Apple σε λίγο θα βγάλει. Το εργαλείο αυτό θα εξελλίσεται ανάλογα με την εκάστοτε επίσημη έκδοση, οπότε η λέξη stable ίσως δεν τη δούμε σύντομα.


Θα βγει 4.1.1 ....? Διότι διαβάζω οτι γράφεται ότι οπου να ναι θα βγει η 4.2

#268   bryan

bryan

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 23:56

Καλησπερα...

Κατεβασα το greenpoison για να κανω JB σε iphone 3gs 4.1 ..

Εχω w7 32bit και μεχρι στιγμης μετα απο 8 προσπαθειες εχω ξενερωσει ασχημα....


Διαβασα οπως προειπα σε αλλο ποστ μου προσεχτικα ολες τις απαντησεις και ολα τα προβληματα που αντιμετωπισατε...

Εκανα χειροκινητα τη DFU mode, την εκανα μεσω το gp την εκανα μεσω itunes για να ειμαι σιγουρος οτι το πετυχα τπτ....

Παντα η λευκη οθονη και JB Failed....

Α ξεχασα εκανα το gp συμβατο και με windows XP οπως περιγραφει ενα παληκαρι....(και run as administrator)

Παλι τιποτα.......

Τα βηματα τα επαληθευσα αρκετες φορες.....


Καποια ιδεα μπας και ξελασπωσω????

#269   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1650 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2010 - 23:58

Και με τελευταία έκδοση iTunes...?

#270   bryan

bryan

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2010 - 00:10

Ναι κατεβασα σμρ το πρωι το itunes 10 γτ καπου διαβασα οτι δε πιανει με το 9αρι....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες