Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Top Retina Themes


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
292 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2010 - 03:00

θελω να αλλαξω το χρωμα της μπαταριας και το ποσοστο τησ μπαταριας στην status bar το ειχα αλλαξει αλλα καταλαθος το εβγαλα το θεμα και δεν θυμαμαι πως το ειχα βρει αν μπορει καποιος να μπυ πει?


ελα φιλε. δοκιμασε το red plain high-res status
μαζι με το transparent status bar for ios4 i iphone 4 apo cydia και ειναι κουκλακι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2010 - 13:19

ελα φιλε. δοκιμασε το red plain high-res status
μαζι με το transparent status bar for ios4 i iphone 4 apo cydia και ειναι κουκλακι

καλημερα...!!!!
δεν μπωρο να βρω στο cydia αυτο"red plain high-res status" ενω το αλλο το βρηκα

#123   avramidis

avramidis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Twitter:@avram13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:GioAvrami

Δημοσίευση 18/11/2010 - 14:50

παιδια χαρις τν βοηθεια σας εκανα τ κινητο μ τελειο για μενα!!!ευχαριστω!!δειτε και σεις και πειτε μου :rolleyes: :rolleyes:




αν θελει κανεις τ θεμα επειδη τ εχω ετοιμο να σας τ δωσω μ παιδευεστε και δν ειναι δικο μου φυσικα τ μονο π εκανα ειναι ν παρω καποια icons ν τ αλλαξω μεγεθος γιατι εχω 3gs και ν τ αλλαξω ονομα χαρις του topic που υπαρχει στ site...ευχαριστω παιδια!!!


παιδια εδω εχω ανεβασει τ θεμα αν τ θελει καποιος τ κατεβαζει...

http://hotfile.com/d....theme.rar.html

#124   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2010 - 14:54

να σε καλα φιλος θα το κατεβασω απο το σπιτι γιατι εδω στη δουλεια εχουμε ενα μ@λ@k@ admin και μας εχει κλειδωσει ουτε φλασακι δεν μπορουμε να βαλουμε

#125   kopromax

kopromax

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kopromax

Δημοσίευση 18/11/2010 - 15:13

παιδια εδω εχω ανεβασει τ θεμα αν τ θελει καποιος τ κατεβαζει...

http://hotfile.com/d....theme.rar.html


πολυ ωραιο αλλα για καποιο λογο δεν μου αλλαζει τους φακελλους και να βαλει την εικονα του θεματος στους φακελους. μηπως ξερεις γιατι;

#126   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9748 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2010 - 16:25

Οταν ανοιγεις το Winterboard to Summeboard ειναι τσεκαρισμενο?Δεν δοκιμαζεις και μια να το αλλαξεις?

#127   RyDeR

RyDeR

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2010 - 23:50

Kοιτα,για να βγαλουμε ακρη και να μην παιδευεσαι τσαμπα.Γραψε εδω ποιο θεμα εχεις για springboard και ποιο για lockscreen.Συνηθως το θεμα της locscrn πρεπει να ειναι πιο ψηλα στις θεσεις στην Winterboard απο το θεμα σου το κανονικο.
Πχ εσυ εχεις το Analock HD(θεμα για την lockscreen) τσεκαρισμενο και δεν σου εμφανιζεται στη lockscreen αλλα παραμενει το default.


Έβαλα απο εδώ manually το FizzHD.

Ήθελα την lockscreen όπως του φίλου εδώ. Ούτε την μία, ούτε την άλλη δεν μου εμφάνισε. :mellow:

#128   RyDeR

RyDeR

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2010 - 23:51

οριστε συμφορουμιτες και το δικο μου για 4αρι.
με typolockgr lockscreen.
με color status bar for ios4
me vodafone carrier logo που εχω τοποθετησει μεσω ifile
kai degraded dialer ios4.
αααα και το main theme ειναι το celeste HD


Φίλε που βρήκες αυτή τη lockscreen; Υπάρχει link;

#129   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9748 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 04:35

Έβαλα απο εδώ manually το FizzHD.

Ήθελα την lockscreen όπως του φίλου εδώ. Ούτε την μία, ούτε την άλλη δεν μου εμφάνισε. :mellow:

Δεν ξερω τι να πω.....κατεβασα το θεμα απο το λινκ που εδωσες και δουλευει κανονικα οπως και οποια lockscreen και να εβαλα.
Ειπαμε τσεκαρεις το θεμα μονο και επισης το θεμα που αντιστοιχει στη lockscreen(αυτο το βαζουμε παντα πιο ψηλα απο το θεμα.Βαλτα ...πανω πανω το θεμα της lock και απο κατω το Fizz.Aυτα τα 2 μονο τσεκαρεις και respring.Το θεμα που εχει για το SBSettings το βαζουμε αλλου,οχι εκει.Αν δεν δουλεψει παλι ριξε screenshot απο winterboard για να το δουμε.

#130   kopromax

kopromax

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kopromax

Δημοσίευση 19/11/2010 - 07:08

Οταν ανοιγεις το Winterboard to Summeboard ειναι τσεκαρισμενο?Δεν δοκιμαζεις και μια να το αλλαξεις?


ειναι τσεκαρισμενο και οταν το εβγαλα δεν εμφανιζε κανενα εικονιδιο πια. το ξανατικαρα και εγινε οπως πριν που δεν μου μετατρεπει μονο τους φακελους , που δεν καταλαβενω το γιατι. το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι η ονομασια μεσα στο θεμα για το εικονοδιο των φακελων ειναι folder.png και ειπα μοιπως ηταν λαθος το ονομα το εκανα Folder αλλα τιποτα.

Τελευταία επεξεργασία από: kopromax, 19/11/2010 - 07:09


#131   mkokkinas

mkokkinas

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 15:28

Δεν ξερω τι να πω.....κατεβασα το θεμα απο το λινκ που εδωσες και δουλευει κανονικα οπως και οποια lockscreen και να εβαλα.
Ειπαμε τσεκαρεις το θεμα μονο και επισης το θεμα που αντιστοιχει στη lockscreen(αυτο το βαζουμε παντα πιο ψηλα απο το θεμα.Βαλτα ...πανω πανω το θεμα της lock και απο κατω το Fizz.Aυτα τα 2 μονο τσεκαρεις και respring.Το θεμα που εχει για το SBSettings το βαζουμε αλλου,οχι εκει.Αν δεν δουλεψει παλι ριξε screenshot απο winterboard για να το δουμε.



καλησπέρα παιδια,

εβαλα και εγω το θεμα , γαματο αλλα οταν βαζω και το wallpaper με το Fizz δουλευει μεν αλλα δεν το βγαζει κανονικα (στο καταλληλο υψος) ώστε τα εικονίδια δεν ειναι πανω στα ραφια της βιβλιοθηκης
επίσης το sbsettings themes που το τοποθετουμε για να παιζει?
θα βαλω και screenshot για να το τσεκαρεται !

ευχαριστω !!!!!!!!

Συνημμένα αρχεία



#132   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2010 - 23:21

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση:κατεβαζω απο τα λινκ τα θεματα,αλλα το θεμα ειναι πως τα περναω μεσα στο κινητο?με ssh?ή με καποιο αλλο τροπο?ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

#133   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 23:22

με ssh η με ifunbox

#134   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2010 - 23:28

με ssh η με ifunbox

ας παρουμε το ssh.σε ποιο φακελο μεσα στο κινητο τα βαζω?σε εμενα λεει καπου themes.εκει δεν ειναι η σωστη θεση τους?

#135   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 23:34

πας στην διαδρομη private/var/stash/themes και το πετας μεσα μετα πας και το ενεργοποιηεις απο το winterboard κανεις ενα resping και εισαι οκ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες