Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Facetime σε MAC


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 12:27

Ρε παιδιά εμενα το facetime στο iphone με εχει στο περιμενε!
waiting for activation λεει εδω και αιώνες!
Υπαρχει κάτι που μπορώ να κανω για να γινει activate?



Α στο iphone? Λειτουργουσε κανονικα το ft απο iphone σε iphone?το εχεις δοκιμασει?η το προβλημα ειναι απο mac σε iphone...

Τελευταία επεξεργασία από: Iakovos80, 22/10/2010 - 12:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   tjetri

tjetri

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 12:27

update το iphone στο 4.1 και try again

#33   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 12:29

Τι να πω...εμενα λειτουργουσε κανονικα το ft και πριν την 4.1...

#34   ladycy

ladycy

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/10/2010 - 12:38

Στο iphone το προβλημα.Ειμαι στη 4.1.
Στο macbook λειτουργει κανονικα και εκανα κληση απο μακ σε μακ μεσω emails ολα οκ.
Απο τη πρωτη μερα που το ενεργοποιησα εδω και 3-4 μερες και ειναι standby στο waiting for activation.
πριν κανω update sti 4.1 δεν ειχα δοκιμασει να το ενεργοποιησω

thanks for any reply!

#35   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 12:51

χμ...νομιζω το προβλημα ειναι στην επικοινωνια...iphone με mac...τι ζορι τραβαει ο mac...νομιζω...χωρις να ειμαι και ειδικος...μηπως...να εβγαζες το ft απο τον mac...και να το ξαναπερναγες να δοκιμασεις και παλι...

#36   ladycy

ladycy

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/10/2010 - 12:56

στο iphone ειναι το προβλημα.
οταν το ενεργοποιώ μου βγαζει waiting for activation,εκανα reset network settings, reset all settings τιποτα.

#37   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2010 - 12:57

ρε παιδια απλα για να μου λυθουν ολες οι απωριες....αν δεν εχεις συνδεσει το iphone στο μακ δεν δουλευει ετσι?? αν παλι το συνδεσεις και καλεσεις καποιον που εχει iphone4 μονο προφανως χρεώνεσαι??? και τι?? πιος ο λογος να το εχεις στο μακ αφου δουλευει και απο το κινητο?

#38   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 13:03

Θα σου δοσω ενα παραδειγμα...γιατι να μιλησω απο το iphone και με 15 λεπτα facetime να μου φυγει 15% της μπαταριας...ενω μπορω να μιλησω με facetime απο τον υπολογιστη :) εκτος και αν ειμαι εξω...και υπαρχει ελευθερο wifi καπου...γιατι ας πουμε στην αγγλια...free wifi εχει παντου...και οχι καπου

#39   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2010 - 13:08

Θα σου δοσω ενα παραδειγμα...γιατι να μιλησω απο το iphone και με 15 λεπτα facetime να μου φυγει 15% της μπαταριας...ενω μπορω να μιλησω με facetime απο τον υπολογιστη :) εκτος και αν ειμαι εξω...και υπαρχει ελευθερο wifi καπου...γιατι ας πουμε στην αγγλια...free wifi εχει παντου...και οχι καπου

οκ και γιατι να μην βαλεις ενα σκυπε να κανεις ακριβως το ιδιο?

#40   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 13:12

Γιατι ο αλλος μπορει να μην εχει skype...να μην του αρεσει...να μην το χρειαζεται.,,και δευτερον...γιατι εγω μπορει να ειμαι αρρωστος με mac...και να μην μου αρεσει να χρησιμοποιω προγραμματα out of the mac. Ναι, ειμαι αρρωστος με mac. Χαζο απο τη μια, θα πουν μερικοι...καψιμο θα πουν αλλοι...για μενα ειναι ομως η λογικη

#41   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2010 - 13:16

Γιατι ο αλλος μπορει να μην εχει skype...να μην του αρεσει...να μην το χρειαζεται.,,και δευτερον...γιατι εγω μπορει να ειμαι αρρωστος με mac...και να μην μου αρεσει να χρησιμοποιω προγραμματα out of the mac. Ναι, ειμαι αρρωστος με mac. Χαζο απο τη μια, θα πουν μερικοι...καψιμο θα πουν αλλοι...για μενα ειναι ομως η λογικη

βρε και εγω μακ εχω και iphone 4 ΑΠΛΑ θέλω να πάρω τις πληροφορίες μου να δω αν μου χρησιμεύει σε κατι αυτο το facetime...και μαλλον δεν χρησιμευει γιατι ενω με το σκype μιλας με οποιον θελεις απλα καλοντας τον στο κινητο η σταθερο....με το facetime απο οτι καταλαβα πρεπει να έχει ο αλλος η μακ η iphone4 ...αρα για μένα προσωπικα αχρηστο προς το παρον

#42   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2010 - 13:20

οκ γουστα ειναι αυτα :)

#43   filip210280

filip210280

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2010 - 10:16

οκ γουστα ειναι αυτα :)



μπορει να δημιουργησει καποιος ενα φακελο με ολη την διαδικασια που χρειαζεται ωστε να βαλουμε σωστα το facetime στο mac μας και να δουλεψει σωστα?ευχαριστω προκαταβολικα

#44   kidstretch

kidstretch

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2010 - 12:49

Έχω το εξής πρόβλημα, έχω συνδεθεί κανονικά, αλλά μου λέει συνδέεται όταν κάνω κλήση και μένει εκεί.
Δεν προχωράει παραπάνω. Καμία ιδέα;

#45   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 23:45

εμενα δουλεψε μια χαρα
μην το βλεπετε σαν μονο apple αλλα μια απιθανη ιδεα και τροπο να αλλαξει ο τροπος που μιλαμε
καποια στιγμη οταν ξεκαθαρισει το θεμα απο πατεντες θα το υιοθετησουν και skype κλπ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες