Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Και μετα σου λενε οτι το iPhone ειναι τηλεφωνο και καλο μαλιστα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
302 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   pro8

pro8

    iPH Enthousiast

  • 530 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:23

Διαβάζοντας ολόκληρα τα μηνύματα ,προσωπικά προσβάλλομαι γιατί είμαι κάτοχος της συσκευής και δε με τιμά!
Επίσης διαβάζω πολλές ανοησίες!


Σε όποιον δεν του αρέσει, είτε δεν τον βολεύει,
να πάει στην vodafon έχει με 10€ κινητό που κάνει πολύ καλά την δουλειά του έχει και αναφορές στα sms!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:28

Παιδιά ειρήνη....

Κάνετε λες και δεν ξέρετε ότι υπάρχει ΚΑΙ αυτό το αγοραστικό κοινό. Όταν άρχισα εκπαίδευση για μια εταιρία τηλεπικοινωνιών (δεν αναφέρω όνομα για ευνόητους λόγους) το πρώτο που μας ανέφεραν είναι ότι "το 80% των κλήσεων που θα λάβετε είναι από ανθρώπους που δεν ξέρουν τι πήραν, και το πήραν μόνο και μόνο για να πουλήσουν μούρη στη καφετέρια" κάτι τέτοιο ισχύει. Το "κακό" όμως είναι πως μερικοί από αυτούς δεν εξοικειώνονται με την αμάθια τους, αλλά την μετατρέπουν σε ένα χειρότερο στάδιο, την ημί-μαθεια.
Η αναφορά παράδοσης ορίζει αν ένα κινητό είναι καλό ή όχι?
Τώρα οι άλλες 2 ερωτήσεις που έγιναν θα μπορούσαν να είχαν καλυφθεί αν κάναμε το Manual download από το apple.com.
Αυτό το κινητό δεν ήρθε να καλύψει τις ευρωπαϊκές τηλεφωνικές ανάγκες αλλά το αγοραστικό κοινό των ΗΠΑ, εκεί όπου υπάρχει παντού WiFi δίκτυο και όλοι στέλνουν mail και όχι SMS, όπως ισχύει και με το FaceTime.

Το συμπέρασμα όλου του κακού είναι ότι ο άνθρωπος δεν φρόντισε να μάθει τις λειτουργίες της συσκευής. Λογικά θα τη δούμε σε λίγο καιρό να πωλείται.

Για μεταφορά αρχείων κάλλιστα μπορείς να το γράψεις σε ένα CDaki και να του το δώσεις. Άλλωστε στα λίγα πράγματα που πρέπει να παραδεχτούμε στην Apple είναι ότι προστατεύει τα πνευματικά δικαιώματα τραγουδιών.
Στη τελική αντάλλαξε το με ένα Android, με Windows Mobile (έχει και πασιέντζα, το μόνο χρήσιμο στα Windows γενικά), με RIM ή ακόμα και με Symbian (αίσχος)....


Περι αμαθιας (αν εννοεις εμενα) δε θα απαντησω ομως θα απαντησω σε κατι αλλο....

Απο τα λεγωμενα σου φαινετε οτι δεν εχεις ζησει καθολου στην αμερικη, αμφιβαλω και αν εχεις πατησει το ποδι σου εκει.
Μην μιλας για το τι γινετε εκει σε καποιον που μενει και εχει σπιτι εκει οποτε ξερει πολλα περισσοτερα απο σενα.

Αν κρινεις μια συσκευη με κριτηρια κινητου ε ναι και η αναφορα παιζει ρολο και οτιδηποτε αλλο που εχει να κανει
με τα κινητα.

Αν νομιζω οτι θελω να παρω Android απλα θα παω να το παρω γιατι να το ανταλλαξω? Δε καταλαβαινω τι εννοείς.

#93   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:36

Διαβάζοντας ολόκληρα τα μηνύματα ,προσωπικά προσβάλλομαι γιατί είμαι κάτοχος της συσκευής και δε με τιμά!
Επίσης διαβάζω πολλές ανοησίες!

Σε όποιον δεν του αρέσει, είτε δεν τον βολεύει,
να πάει στην vodafon έχει με 10€ κινητό που κάνει πολύ καλά την δουλειά του έχει και αναφορές στα sms!!!!


Λίγη λογική και αυτοσυγκράτηση βρε παιδιά. Γιατί να σε προσβάλλουν φίλε pro8 οι μάλλον σωστές παρατηρήσεις του Myself; Μήπως πρέπει επειδή εγώ ή εσύ είμαστε ίσως ευχαριστημένοι από τη συσκευή να είναι και όλοι οι άλλοι; Επειδή οι περισσότεροί μας μάθαμε να ζούμε με τους όποιους εγγενείς περιορισμούς της συσκευής απολαμβάνοντας τα λοιπά θετικά της, δεν σημαίνει πως όλοι οφείλουν να κάνουν το ίδιο, ούτε φυσικά σημαίνει πως οι περιορισμοί αυτοί δεν υφίστανται.
Για όνομα του Θεού πια. Αγοράσαμε μια συσκευή και την συμπαθούμε, αλλά μην αντιμετωπίζουμε συναθρώπους μας ως αντιπάλους ή και εχθρούς μόνο και μόνο επειδή "τόλμησαν" να θίξουν κάποια ρεαλιστικά και υπαρκτά στο κάτω - κάτω μειονεκτήματά της. ???

#94   pro8

pro8

    iPH Enthousiast

  • 530 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:40

Λίγη λογική και αυτοσυγκράτηση βρε παιδιά. Γιατί να σε προσβάλλουν φίλε pro8 οι μάλλον σωστές παρατηρήσεις του Myself; Μήπως πρέπει επειδή εγώ ή εσύ είμαστε ίσως ευχαριστημένοι από τη συσκευή να είναι και όλοι οι άλλοι; Επειδή οι περισσότεροί μας μάθαμε να ζούμε με τους όποιους εγγενείς περιορισμούς της συσκευής απολαμβάνοντας τα λοιπά θετικά της, δεν σημαίνει πως όλοι οφείλουν να κάνουν το ίδιο, ούτε φυσικά σημαίνει πως οι περιορισμοί αυτοί δεν υφίστανται.
Για όνομα του Θεού πια. Αγοράσαμε μια συσκευή και την συμπαθούμε, αλλά μην αντιμετωπίζουμε συναθρώπους μας ως αντιπάλους ή και εχθρούς μόνο και μόνο επειδή "τόλμησαν" να θίξουν κάποια ρεαλιστικά και υπαρκτά στο κάτω - κάτω μειονεκτήματά της.


ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ!

#95   mantzas

mantzas

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:46

ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ!


Θανατος στους αλλοθρησκους! Να καουν οσοι κατηγορουν Το iphone. Να αποκεφαλιστουν οσοι υποστηριζουν τα android και τα windows mobile και τα αλλα,τα πως τα λεν; τα symbian. Του διαβολου κινητα! Ενα ειναι το κινητο το iPhone και δεν υπαρχουν αλλα κινητα πλην αυτου. Και ας μην εχει αναφορες και ας μην εχει σημα.

Ελεος ειπαμε ειναι καλο αλλα να παραδεχομαστε και τα μειονεκτηματα του (τουλαχιστον τα οφθαλμοφανη)!

#96   pro8

pro8

    iPH Enthousiast

  • 530 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:50

Ελεος ειπαμε ειναι καλο αλλα να παραδεχομαστε και τα μειονεκτηματα του (τουλαχιστον τα οφθαλμοφανη)!


Ναι φιλε μου δεν εχεις αδικο αλλα..για να κρινουμε κατι,καλα ειναι να εχουμε 5 γνωσεις για το θεμα, μη τα ισωπεδωνουμε ολα!

Τελευταία επεξεργασία από: pro8, 26/10/2010 - 16:52


#97   alfaromeo156

alfaromeo156

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:56

Λίγη λογική και αυτοσυγκράτηση βρε παιδιά. Γιατί να σε προσβάλλουν φίλε pro8 οι μάλλον σωστές παρατηρήσεις του Myself; Μήπως πρέπει επειδή εγώ ή εσύ είμαστε ίσως ευχαριστημένοι από τη συσκευή να είναι και όλοι οι άλλοι; Επειδή οι περισσότεροί μας μάθαμε να ζούμε με τους όποιους εγγενείς περιορισμούς της συσκευής απολαμβάνοντας τα λοιπά θετικά της, δεν σημαίνει πως όλοι οφείλουν να κάνουν το ίδιο, ούτε φυσικά σημαίνει πως οι περιορισμοί αυτοί δεν υφίστανται.
Για όνομα του Θεού πια. Αγοράσαμε μια συσκευή και την συμπαθούμε, αλλά μην αντιμετωπίζουμε συναθρώπους μας ως αντιπάλους ή και εχθρούς μόνο και μόνο επειδή "τόλμησαν" να θίξουν κάποια ρεαλιστικά και υπαρκτά στο κάτω - κάτω μειονεκτήματά της. ???

σωστος ο athan.δεν εχει bluetooth,δεν εχει ραδιοφωνο,δεν εχει sms delivery,δεν εχει call filtering κ.α και προσπαθουμε με οποιον τροπο μπορουμε να προσβαλλουμε τον αλλο που ειπε την γνωμη του η οποια ειναι και η πραγματικοτητα.θα πουν κατευθειαν οτι ειναι ασχετος και πως δεν αξιζει που εχει στα χερια του αυτο το τηλεφωνο και πως δεν νοειται στο iphone να μην κανεις jb για να αποκτησεις τα μισα απο αυτα που εχει μια απλη συσκευη.δεν θελω ρε παιδια να κανω jb,δεν ειμαι σαινι οπως πολλοι απο εδω μεσα που θελετε να φανειτε σαν φυσικοι της nasa.εγω προσωπικα αγαπαω τρελλα το iphone και το εχω jailbroken αλλα ξερω οτι υστερει σε απλα πραγματα και θα πρεπει να δεχομαστε την γνωμη του αλλου

#98   mantzas

mantzas

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:56

Ναι φιλε μου δεν εχεις αδικο αλλα..για να κρινουμε κατι,καλα ειναι να εχουμε 5 γνωσεις για το θεμα, μη τα ισωπεδωνουμε ολα!


Μα δε νομιζω οτι χρειαζονται 5 γνωσεις για να κρινεις το iphone σαν τηλεφωνο.Ουτε καν μια. Σαν gadget ναι χρειαζονται 5 και παραπανω να ανακαλυψεις τις δυνατοτητες του οι οποιες ειναι τεραστιες και ειναι αυτες που σε κανουν να προσπερνας τη μετριοτητα του σαν τηλεφωνο και τους περιορισμους του.

#99   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2010 - 17:19

δηλαδη φιλε μου εγω που εχω iphone 4 και ειχα ολες τις προηγουμενες συσκευες της apple με jb για δικους μου λογους το να λεω οτι θελω και ραδιοφωνο χωρις ωστοσο να υποβαθμιζω την συσκευη που εχω αφου ξερω τις δυνατοτητες της αυτο σημαινει πως δεν ξερω τι μου γινεται?μπορει και να εχεις δικιο



δεν εννοουσα αυτο..εσυ μπορει να πηρες το iphone αλλα ηξερες τι προσφερει και τι οχι..δεν το καταλαβες στην πορεια.(αυτο λεω οτι δεν ξερουν τι τους γινεται και το αγοραζουν για εφε)

Τελευταία επεξεργασία από: inside, 26/10/2010 - 17:19


#100   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 17:20

Τι καιρο θα εχει το σ/κ?

#101   Tezas

Tezas

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 17:28

Το 4 εγινε μοδα και οι περισσοτεροι το παιρνουν ουτε αυτοι ξερουν γιατι και για επιδειξη πλουτου. Αντε να παρετε κανενα μπλουζακι επωνυμο και αφηστε τα 4.



Πες τα χρυσοστομε!

#102   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 26/10/2010 - 17:39

Λοιπόν..
Προφανώς μερικοί ΔΕΝ μπορείτε να αποκτήσετε το iPhone 4 και κατακρίνετε τον άνθρωπο επειδή έθιξε το πολύτιμο κινητό σας/μας?
Αν αυτό δεν είναι φανατισμός τότε τι είναι?
Και στο κάτω κάτω δικό του πρόβλημα αν το πήρε για να το παίξει πλούσιος ή αν το πήρε για να πουλήσει μούρη...
Λεφτά έχει τα έσκασε , το πήρε , από εκεί και πέρα δεν πέφτει λόγος σε κανέναν αν ξέρει να το εκτιμήσει(λες και είναι τίποτα πολύτιμο) ή να το κάνει καφετιέρα....

#103   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/10/2010 - 17:42

Καλά είναι δυνατον να εδωσα 770 ευρω και να μην εχει υπέρυθρες το ρημάδι????

ΑΠΑΤΗ

#104   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 17:42

Για όνομα του Θεού πια.

Το βρισκω σημειο των καιρο μας καποιοι συν-ανθρωποι μας πορωνονται
με καποια αντικειμενα ωστε να θεωρουν τους εαυτους τους ανωτερους
λογω και μονο οτι τα κατεχουν.

Ειναι απαραδεκτο που γεμισαμε 5 σελιδες για να μιλαμε (οχι με παθος,
αλλα με φανατισμο) οχι για... εμας, ουτε για το σπιτι μας η την οικογενεια
μας αλλα για ενα κινητο.

Καποτε καποιοι πολεμουσαν για αλλα ιδανικα και οχι για ενα iPhone η
καποια windows η linux ακομα η ΙΟS η...

Δε παμε καλα (και δεν εξαιρώ τον εαυτο μου)

Συγνωμη για οσους τσαντισα αθελα μου.

#105   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 17:49

ξερει κανεις αν αυτη η φοβερη συσκευη χαλασει που την παμε στην Ελλαδα?


Όπου και να την πας θα στην φτιάξουν είτε είναι cosmote είτε είναι vodafone. Στο κάτω κάτω η Apple θα κάνει την διόρθωση ή την αντικατάσταση, οι υπόλοιποι είναι απλά μεσάζοντες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες