Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Και μετα σου λενε οτι το iPhone ειναι τηλεφωνο και καλο μαλιστα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
302 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 14:51

Μάλλον δεν βλέπεις τι γράφεις, δεν είμαι φανατισμένος, απλά όπως έχω ξαναπεί, έχω βαρεθεί να ακούω παράπονα... Δεν τους αρέσει αλλά έδωσαν 600 ευρώ για να το πάρουν. Γιατί;

Εμένα με βολεύει η συσκευή και δεν έχω πρόβλημα. Αν έχεις εσύ απλά μην την πάρεις, από ότι είπες πιο πριν είχες και τις πιο παλιές τώρα τι άλλαξε; Μάλλον σου άρεσε η παλιά...


Επειδή σου αρέσει και σε βολεύει, απόλαυσέ τη και άσε τους υπόλοιπους να σφίγγονται! Γίνεσαι κουραστικός και εσύ και άλλοι. Και δε μιλάτε και πολιτισμένα.
Αντί να μη δίνεται ΚΑΜΙΑ σημασία σε τέτοια posts που λένε για το iphone και σας ενοχλούν, κάνετε ένα σωρό reply και δίνεται αξία.

Τελευταία επεξεργασία από: Leroi, 26/10/2010 - 14:52


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   limit

limit

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 14:53

Επειδή σου αρέσει και σε βολεύει, απόλαυσέ τη και άσε τους υπόλοιπους να σφίγγονται! Γίνεσαι κουραστικός και εσύ και άλλοι. Και δε μιλάτε και πολιτισμένα.
Αντί να μη δίνεται ΚΑΜΙΑ σημασία σε τέτοια posts που λένε για το iphone και σας ενοχλούν, κάνετε ένα σωρό reply και δίνεται αξία.

+oo και σε σένα..

#78   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 14:58

Επειδή σου αρέσει και σε βολεύει, απόλαυσέ τη και άσε τους υπόλοιπους να σφίγγονται! Γίνεσαι κουραστικός και εσύ και άλλοι. Και δε μιλάτε και πολιτισμένα.
Αντί να μη δίνεται ΚΑΜΙΑ σημασία σε τέτοια posts που λένε για το iphone και σας ενοχλούν, κάνετε ένα σωρό reply και δίνεται αξία.


Έχεις δίκιο, σε ευχαριστώ για την παρατήρηση.

#79   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/10/2010 - 15:06

Επίσης μιας κ λενε λενε ολοι για σενα να πω και γω τη γνωμη μου!

Θεωρω απαραδεκτο να δινει καποιος 600 ευρω για ενα τηλεφωνο και να μην εχει ψαξει εστω για μια ωρα,να δει τι περιπου αγοράζει..

Είναι επιπόλαιο οσο δεν παει και ανωριμο παραλληλα!
Εκτος αν δεν αγοραζεις το τηλεφωνο για τις απιστευτες λειτουργιες του (οπως και το οτι ειναι σαν να εχεις το λαπτοπ παντου μαζι σου) αλλα για εφε!

#80   Andreas2000

Andreas2000

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 15:45

Ρε εσείς έχετε ξεφύγει όλοι σας μου φαίνεται, για συνέλθετε.

Την έχετε πέσει όλοι (οι πιο πολλοί τέλος πάντων) σε ένα άνθρωπο που αγόρασε μία συσκευή και έχει απαιτήσεις για πράγματα που υπάρχουν εδώ και χρόνια στα πιο πολλά τηλέφωνα και του λέτε γιατί την αγόρασε?? Γιατί η apple ξεγελάει το κοινό λέγοντας τη συσκευή iPhone ενώ θα έπρεπε να τη λέει iGadget που παρεπιπτόντως είναι και τηλέφωνο. Δε πάτε καλά!!!

Το αγοράζουμε γιατί μας αρέσουν όλα τα υπόλοιπα εκτός του τηλεφώνου που έχει αλλά αφού λέγεται iPhone το ριμάδι θα φωνάζουμε στους καραγκιόζηδες του marketing της apple μέχρι να το κάνουνε και τηλέφωνο. Γιατί δεν είναι πως δεν έχει δυνατότητες το hardware είναι πως είναι καραγκιόζηδες αυτοί στο μάρκετινγκ που ορίζουν σε πόσα χρόνια θα μπει το ραδιόφωνο που υπάρχει μέσα και η παράδοση μηνυμάτων, το να σβήνεις επιλεκτικά όποια κλήση θέλεις από το ιστορικό και πολλές ακόμα αυτονόητες βλακείες που για κάποιους είναι αχρείαστα και για άλλους πολύ χρήσιμα. Αυτό δε σημαίνει ότι δε σταθμίζουμε τα καλά και τα κακά που έχει πριν το πάρουμε και επίσης δε σημαίνει πως πρέπει να σταματήσουμε να παραπονιόμαστε για τις βλακωδέστατες ελλείψεις που έχει το τηλέφωνο (όποτε έχει σήμα).

#81   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 26/10/2010 - 15:47

άκυρο

Τελευταία επεξεργασία από: JIMYB3, 26/10/2010 - 15:50


#82   nikap4

nikap4

    iPH Contributor

  • 1582 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 26/10/2010 - 15:56

Ρε εσείς έχετε ξεφύγει όλοι σας μου φαίνεται, για συνέλθετε.

Την έχετε πέσει όλοι (οι πιο πολλοί τέλος πάντων) σε ένα άνθρωπο που αγόρασε μία συσκευή και έχει απαιτήσεις για πράγματα που υπάρχουν εδώ και χρόνια στα πιο πολλά τηλέφωνα και του λέτε γιατί την αγόρασε?? Γιατί η apple ξεγελάει το κοινό λέγοντας τη συσκευή iPhone ενώ θα έπρεπε να τη λέει iGadget που παρεπιπτόντως είναι και τηλέφωνο. Δε πάτε καλά!!!

Το αγοράζουμε γιατί μας αρέσουν όλα τα υπόλοιπα εκτός του τηλεφώνου που έχει αλλά αφού λέγεται iPhone το ριμάδι θα φωνάζουμε στους καραγκιόζηδες του marketing της apple μέχρι να το κάνουνε και τηλέφωνο. Γιατί δεν είναι πως δεν έχει δυνατότητες το hardware είναι πως είναι καραγκιόζηδες αυτοί στο μάρκετινγκ που ορίζουν σε πόσα χρόνια θα μπει το ραδιόφωνο που υπάρχει μέσα και η παράδοση μηνυμάτων, το να σβήνεις επιλεκτικά όποια κλήση θέλεις από το ιστορικό και πολλές ακόμα αυτονόητες βλακείες που για κάποιους είναι αχρείαστα και για άλλους πολύ χρήσιμα. Αυτό δε σημαίνει ότι δε σταθμίζουμε τα καλά και τα κακά που έχει πριν το πάρουμε και επίσης δε σημαίνει πως πρέπει να σταματήσουμε να παραπονιόμαστε για τις βλακωδέστατες ελλείψεις που έχει το τηλέφωνο (όποτε έχει σήμα).

πεστα μεγάλε έτσι μπράβο αμερόληπτα

#83   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:02

Μάλλον δεν βλέπεις τι γράφεις, δεν είμαι φανατισμένος, απλά όπως έχω ξαναπεί, έχω βαρεθεί να ακούω παράπονα... Δεν τους αρέσει αλλά έδωσαν 600 ευρώ για να το πάρουν. Γιατί;

Εμένα με βολεύει η συσκευή και δεν έχω πρόβλημα. Αν έχεις εσύ απλά μην την πάρεις, από ότι είπες πιο πριν είχες και τις πιο παλιές τώρα τι άλλαξε; Μάλλον σου άρεσε η παλιά...

Κατ αρχην μπορειτε να μου πειτε που κανει τοσα λεφτα η 32gb χωρις συμβολαιο?
Αχ δε με διαβαζεις ....τσ τσ τσ

Η συσκευη σα τηλεφωνο δε λεει πολλα αν και η 4 με εχει εντυπωσιασει με το σημα της, ολα τα αλλα ομως τα κανει πολυ καλα σχεδον.
Αν την κρινουμε σα τηλεφωνο μαλλον την αδικουμε το ιδιο και αν την κρινουμε ως smartphone, ειναι κατι παραπανω απο αυτο.

Αν δεν ειμουνα γκατζετακιας δεν ξερω αν θα το επαιρνα, ομως ειμαι και το πηρα και μιας και ειμαι παλιος ηξερα τα μειονεκτηματα
και γι αυτα θα τους βριζω μεχρι να φτασουν στο επιπεδο που εγω θελω...

Σε καλυψα?

#84   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:03

Κάπου είδα μια τιμή στα 770€ λογικά κάπου εκεί είναι η τιμή.

#85   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:05

Ρε εσείς έχετε ξεφύγει όλοι σας μου φαίνεται, για συνέλθετε.

Την έχετε πέσει όλοι (οι πιο πολλοί τέλος πάντων) σε ένα άνθρωπο που αγόρασε μία συσκευή και έχει απαιτήσεις για πράγματα που υπάρχουν εδώ και χρόνια στα πιο πολλά τηλέφωνα και του λέτε γιατί την αγόρασε?? Γιατί η apple ξεγελάει το κοινό λέγοντας τη συσκευή iPhone ενώ θα έπρεπε να τη λέει iGadget που παρεπιπτόντως είναι και τηλέφωνο. Δε πάτε καλά!!!

Το αγοράζουμε γιατί μας αρέσουν όλα τα υπόλοιπα εκτός του τηλεφώνου που έχει αλλά αφού λέγεται iPhone το ριμάδι θα φωνάζουμε στους καραγκιόζηδες του marketing της apple μέχρι να το κάνουνε και τηλέφωνο. Γιατί δεν είναι πως δεν έχει δυνατότητες το hardware είναι πως είναι καραγκιόζηδες αυτοί στο μάρκετινγκ που ορίζουν σε πόσα χρόνια θα μπει το ραδιόφωνο που υπάρχει μέσα και η παράδοση μηνυμάτων, το να σβήνεις επιλεκτικά όποια κλήση θέλεις από το ιστορικό και πολλές ακόμα αυτονόητες βλακείες που για κάποιους είναι αχρείαστα και για άλλους πολύ χρήσιμα. Αυτό δε σημαίνει ότι δε σταθμίζουμε τα καλά και τα κακά που έχει πριν το πάρουμε και επίσης δε σημαίνει πως πρέπει να σταματήσουμε να παραπονιόμαστε για τις βλακωδέστατες ελλείψεις που έχει το τηλέφωνο (όποτε έχει σήμα).

Σε βρισκω απολυτα σωστο και επι της ουσιας.

#86   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:08

ξερει κανεις αν αυτη η φοβερη συσκευη χαλασει που την παμε στην Ελλαδα?

#87   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:09

Από εκεί που την πήρες. Εκτός αν είναι από εξωτερικό και τότε δεν γνωρίζω να σου πω.

#88   nasos99

nasos99

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:14

Παιδιά ειρήνη....

Κάνετε λες και δεν ξέρετε ότι υπάρχει ΚΑΙ αυτό το αγοραστικό κοινό. Όταν άρχισα εκπαίδευση για μια εταιρία τηλεπικοινωνιών (δεν αναφέρω όνομα για ευνόητους λόγους) το πρώτο που μας ανέφεραν είναι ότι "το 80% των κλήσεων που θα λάβετε είναι από ανθρώπους που δεν ξέρουν τι πήραν, και το πήραν μόνο και μόνο για να πουλήσουν μούρη στη καφετέρια" κάτι τέτοιο ισχύει. Το "κακό" όμως είναι πως μερικοί από αυτούς δεν εξοικειώνονται με την αμάθια τους, αλλά την μετατρέπουν σε ένα χειρότερο στάδιο, την ημί-μαθεια.
Η αναφορά παράδοσης ορίζει αν ένα κινητό είναι καλό ή όχι?
Τώρα οι άλλες 2 ερωτήσεις που έγιναν θα μπορούσαν να είχαν καλυφθεί αν κάναμε το Manual download από το apple.com.
Αυτό το κινητό δεν ήρθε να καλύψει τις ευρωπαϊκές τηλεφωνικές ανάγκες αλλά το αγοραστικό κοινό των ΗΠΑ, εκεί όπου υπάρχει παντού WiFi δίκτυο και όλοι στέλνουν mail και όχι SMS, όπως ισχύει και με το FaceTime.

Το συμπέρασμα όλου του κακού είναι ότι ο άνθρωπος δεν φρόντισε να μάθει τις λειτουργίες της συσκευής. Λογικά θα τη δούμε σε λίγο καιρό να πωλείται.

Για μεταφορά αρχείων κάλλιστα μπορείς να το γράψεις σε ένα CDaki και να του το δώσεις. Άλλωστε στα λίγα πράγματα που πρέπει να παραδεχτούμε στην Apple είναι ότι προστατεύει τα πνευματικά δικαιώματα τραγουδιών.
Στη τελική αντάλλαξε το με ένα Android, με Windows Mobile (έχει και πασιέντζα, το μόνο χρήσιμο στα Windows γενικά), με RIM ή ακόμα και με Symbian (αίσχος)....

#89   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:14

Η κουβέντα αυτή επαναλαμβάνεται κάθε φορά που υπάρχει κάποιο ποστ που παραπονιέται για τις δυνατότητες του iphone . Ας μην φανατιζόμαστε και ας είμαστε ευγενικοί και κόσμιοι . Προσωπικά είμαι τρελός με τα γκάτζετ με τους υπολογιστές και σε ότι έχει αξιόλογη τεχνολογία πάνω του . Και μένα μου φάνηκε περίεργο όταν έπιασα για 1η φορά iPhone, μιας και δεν είχε τίποτα απο αυτά που είχα συνηθίσει και μέρχι να το πιάσω στα χέρια μου το ψιλό-κακολογούσα . Αλλα αυτο το συναίσθημα ,σκέψη κράτησε το πολύ ένα λεπτό . Η όλη συσκευή με συνεπήρε από τα πρώτα λεπτά χρήσης και μέχρι και σήμερα δεν παύει να μου δημιουργεί μια αίσθηση τεχνολογικής υπεροχής , σιγουριάς και δεν παύει να με εκπλήσσει ευχάριστα με ότι καινούργιο κυκλοφορεί . Το πώς θα αξιολογήσει ο καθένας τη συσκευή που κρατά στα χέρια του έχει να κάνει με το αν μπορεί να την κατανοήσει και να την αξιοποιήσει στο έπακρο, και πάνω απο όλα έχει να κάνει με το τι ανάγκες θέλει να καλύψει .

Οπότε ας μην γινόμαστε επιθετικοί στον φίλο μας και να του απαντήσουμε ότι πράγματι το iphone δεν έχει απο τη μαμά εταιρία αυτά που μας ζήτησε αλλά αν παρόλα αυτά δεν κατάφερε η συσκευή να τον κερδίσει μέχρι τώρα απλά δεν είναι γι αυτόν και καλύτερο θα ήταν να την πουλήσει τώρα που πιάνει πολλά και να πάρει κάποιο nokia smartphone,ή κάποιο windows mobile phone .Υπάρχουν τόσες συσκευές στην αγορά που σίγουρα θα βρει κάποια που θα καλύψει τις ανάγκες του .

p.s Άσχετο με το παιδί αλλά σχετικά με αυτά που λένε τα παιδιά πιο πάνω .Ηρθε σήμερα στο μαγαζί που εργάζομαι(WIND) ένας τσιγγάνος και μου λέει με σπαστά ελληνικά : " Έχετε αυτό το τηλέφωνο που κοστίζει πολύ και έχει πολλά προγράμματα ;και όλοι το ζητάνε ; το είδα σε μια vodafone .Οπότε όλα είναι θέμα ντόρου και διαφήμισης ...

Τελευταία επεξεργασία από: viperlesgr, 26/10/2010 - 16:15


#90   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 16:16

Από εκεί που την πήρες. Εκτός αν είναι από εξωτερικό και τότε δεν γνωρίζω να σου πω.

Εξωτερικο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες