Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

To Jailbreak or Not to Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Θα κάνετε Jailbreak στο OS 3.0;

Θα κάνετe Jailbreak στο OS 3.0;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   CyberCr33p_

CyberCr33p_

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2009 - 22:59

Εγώ είμαι κατά του jailbreaking. Για τον πολύ απλό λόγο ότι επί της ουσίας, παρεμβαίνουμε στο λειτουργικό και του αφαιρούμε όλες τις δικλείδες ασφαλείας. Μπορεί εμείς να χαιρόμαστε, το κινητό μας όμως έχει γίνει κεφαλοτύρι από τις "τρύπες" τις οποίες μπορεί ένας επιτήδειος να εκμεταλλευτεί.


Επειδή χρησιμοποιώ το κινητό και για επαγγελματικούς λόγους αυτός είναι ο σημαντικότερος λόγος να μην κάνω jailbreak.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ps3addict

ps3addict

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2009 - 08:17

Ενω ειμαι κατα του jailbreak κατα 99% θα το κανω γιατι δεν εβαλε μεταφορα αρχειων μεσω bluetooth.

Δεν μπορω να σκεφτω εναν καλο λογο γιατι οι ανθρωποι δεν το εβαλαν. Ολα τα τηλεφωνα στον κοσμο μπορουν. Μονο το iphone. Σωνει και καλα να με χρεωσει.

Τιποτα αλλο δεν θελω ουτε βιντεο ουτε καμερες τιποτα. Αλλα bluetooth διαολε;;;;;;;;;;;

Ψηφισα ''θα δω μετα το OS3'' και βλεπουμε.

#18   DiMouBmX

DiMouBmX

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2009 - 14:04

jailbreak ftw..!!! :D

#19   petoylos

petoylos

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/06/2009 - 13:51

φυσικα και εκανα τι συζηταμε τωρα (video-bluetooth-winterboard ) και μην 3εχναμε την πληθωρα των cr**** d apps/games... που σου δινει το ξεκλειδωμα!

π.χ δεν υπηρχε περιπτωση να δωσω 70+ ευρα για το Navigation  ;)

#20   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/06/2009 - 19:02

Επειδή χρησιμοποιώ το κινητό και για επαγγελματικούς λόγους αυτός είναι ο σημαντικότερος λόγος να μην κάνω jailbreak.


+1

#21   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 30/06/2009 - 02:30

Ενω ειμαι κατα του jailbreak κατα 99% θα το κανω γιατι δεν εβαλε μεταφορα αρχειων μεσω bluetooth.

Δεν μπορω να σκεφτω εναν καλο λογο γιατι οι ανθρωποι δεν το εβαλαν. Ολα τα τηλεφωνα στον κοσμο μπορουν. Μονο το iphone. Σωνει και καλα να με χρεωσει.

Τιποτα αλλο δεν θελω ουτε βιντεο ουτε καμερες τιποτα. Αλλα bluetooth διαολε;;;;;;;;;;;

Ψηφισα ''θα δω μετα το OS3'' και βλεπουμε.

Απαντηση στο θεμα του Bluetooth με 2 απλες λεξεις εδω. Με βλεπω να κανω ενα thread και να το κανω sticky που να λεει μονο για bluetooth...

Θα ηθελα να μου εξηγησετε γιατι ως επαγγελματιες δεν κανετε jailbreak. (δεν εχω ειρωνικο τονο, πραγματικα ρωταω, δεν καταλαβαινω τι διαφορα εχει :/)

Προσωπικα ο μονος λογος που εκανα στην 3 JB ειναι το SBSettings. Εχω εθιστει με αυτο το πραγμα, δεν μπορω χωρις αυτο. Και θα συνεχισω να κανω JailBreak για παντα. Μιας και οι εφαρμογες μου δυσλειτουργουν αρκετα στην 3, ζω με 2-3 εφαρμογες τις οποιες θα μπορουσα να αγορασω, και εχω 3-4 games απο Promo Codes ή από Sales, αρα ειμαι καλυμενος και απο κει. Video δεν τραβαω, και μου περασε η μανια με το Winterboard μιας και εκανε μια ωρα για να κανει respring. Αλλα το SBSettings οτι και να κανω δεν μπορω να το αφησω.

#22   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/07/2009 - 02:07

Συνεχίζω εκτός … με καλύπτει B)

#23   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2009 - 13:43

Πάντα 8α κάνω jailbreak,απλά το 8εορώ χαζό κάποιος να μην κάνει jailbreak από την στιγμή που έχει πρόσβαση σε δεκάδες νέες δυνατότητες και μάλιστα χωρίς να έχει κανένα πρόβλημα με την εγγύηση!Δεν 8έλω να προσβάλω κανένα απλά αυτή είναι η άποψη μου!

Τελευταία επεξεργασία από: BHacker, 05/07/2009 - 13:44


#24   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2010 - 08:34

Για να επαναφέρουμε μετά από ένα 6μηνο αυτό το poll να δούμε τι γίνεται σημερα.. Όσοι μπορείτε ψηφιστε...

#25   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 08/04/2010 - 21:23

Το ΑppStore δεν έχει αρκετες εφαρμογές.
Το κακό με το jailbreak είναι πως αμέσως ακυρώνεται η εγκύηση από όπου και να το αγόρασες... :( :( :(

#26   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 08/04/2010 - 21:28

να σε ενημερωσω οτι μονο το appstore εχει εφαρμογες και παιχνιδια για το iPhone και ει.ναι απειρες/απειρα...εαν σου παθει κατι και το κανεις restore μια χαρα εχεις εγγυηση..

#27   glypti

glypti

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 22:12

μονο το iFile να βαλεις, αξιζει το jb

#28   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2010 - 14:37

Exω το iphone μου απο τον Φεβρουαριο και ειχα τοσο καιρο clean συσκευη λογω του προβληματος με την νεα bootroom.Πριν δυο εβδομαδες εκανα jailbreak (spirit) και ειμαι σε θεση πλεον να εχω αποψη για τις διαφορες των clean και jb συσκευων.Πρωτον το επιχειρημα οτι χανουμε την εγγυηση ειναι ατοπο.Οπως απαντησε ο Παρης ,αν θες κανεις restore as new και εισαι gg.Οταν ημουν με clean συσκευη ΔΕΝ μπορουσα να φανταστω τις τοσο χτυπητες διαφορες με μια αντιστοιχη jb.Και εξηγουμαι:Δεν γινεται κυρια Apple να μου μπλοκαρεις το bluetoth,δεν γινεται κυρια Apple να μην με αφηνεις να δω τους φακελους του κινητου μου και να τους επεξργαστω,Δεν γινεται να μην μπορω να κανω το πιο απλο.Ν' αλλαξω θεματα στο κινητο μου.Ναι το παραδεχομαι,ειναι μεγαλο δελεαρ οι crkd εφαρμογες αλλα δεν σκεφτομαι μονο αυτο(εννοειται oμως πως λιγουρευτηκα το navigon και το tomtom.89 euro are too much).Αλλωστε και στο cydia store εχω αγορασει το ifile.Aυτη η αυταρχικη πολιτικη της Apple ειναι που με εχει ξενερωσει και το καταλαβα αμεσως μετα το jailbreak.Καταληγοντας θα ηθελα να πω πως ναι και στην 4 αν βγει tool θα την κανω jailbreak για να εχω ολα αυτα που προανεφερα και αλλα τοσα που εχω ξεχασει ,αλλα σιγουρα οι πιο εμπειροι θα γνωριζουν.

υγ:μα να γελαει ο αδερφος μου κατοχος του n95 που κινηματογραφησε το νεο μας juck russell(ρατσα σκυλου) και να μην εχω bluetooth να λαβω το video??????

Πεποιθηση:Να αλλαξει πολιτικη η Apple για να σταματησει να ειναι ο Geohot , ενας απο τους πιο καλους μας φιλους στο twitter :P

thanx που με ακουσατε.


edit:και ας μην μιλησω για το sbsettings ,ενα απο τα πιο τουμπανα apps στις jb συσκευες!

Τελευταία επεξεργασία από: teo18480, 10/05/2010 - 14:38





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)