Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

RedSn0w 0.9.6b4 (Jailbreak iOS 4.2.1)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
299 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   drspeed

drspeed

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2011 - 03:13

για όποιους δεν έχουν δόντια και τα θέλουν όλα μασημένα
red snow

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   alexan22

alexan22

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2011 - 18:05

Παιδιά γεια σας! Είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα λίγη βοήθεια... Χθες πήρα iPhone 3gs 16gb αλλά είναι κλειδωμένο σε AT&T και το κακό είναι ότι μου ήρθε με το 4.2.1 firmware εγκατεστημένο... :( Τι μπορώ να κάνω για να δεχτεί την sim μου??? Και jailbreak να μην το κάνω δεν με πειράζει καθόλου αρκεί να το κάνω unlock!!! Όταν με το καλό βγει untethered jailbreak για 4.2.1 ή για την 4.3 το κάνω τότε!

#153   alexan22

alexan22

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2011 - 19:02

Παιδιά γεια σας! Είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα λίγη βοήθεια... Χθες πήρα iPhone 3gs 16gb αλλά είναι κλειδωμένο σε AT&T και το κακό είναι ότι μου ήρθε με το 4.2.1 firmware εγκατεστημένο... :( Τι μπορώ να κάνω για να δεχτεί την sim μου? Και jailbreak να μην το κάνω δεν με πειράζει καθόλου αρκεί να το κάνω unlock!!! Όταν με το καλό βγει untethered jailbreak για 4.2.1 ή για την 4.3 το κάνω τότε!

#154   DimitrisT

DimitrisT

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2011 - 21:39

Καλησπέρα παιδιά.Επειδή έχω λιγάκι μπερδευτεί με τι να κάνω με το καινούργιο iPhone 4 όσο αναφορά τo jailbreak.
Είναι cosmote και έχει 4.2.1 κ bb 03.10.01,μπορώ να κάνω jailbreak χωρίς να το συνδέω στο mac κάθε φορά που θα κλείνει,η να κάτσω στα αυγά μου και να περιμένω κάτι πιο καινούργιο και σταθερό;

#155   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/01/2011 - 21:42

για εμενα να κανεις jb φιλε μου.εαν παντος οταν εισαι μακρυα απο υπολογιστη δεν κατεβαζεις κατι απο το cydia ετσι ωστε σε ορισμενες εφαρμογες να κανει reboot και το κινητο δεν μεινει απο ρευμα δεν εχεις προβλημα ...εναλλακτικα εαν θες να νοιωθεις σιγουρια μπορεις να εχεις το καλωδιο της φορτισης μαζι σου και ενα στικακι με τα προγραμματα μεσα περασμενα και οπου και να εισαι που εχει υπολογιστη θα μπορεις να το κανεις exit recovery σε περιπτωση που κανει reboot..

οτι αλλο θες στην διαθεση σου φιλε μου...

edit καλοριζικο το τηλεφωνακι σου...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#156   DimitrisT

DimitrisT

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2011 - 21:51

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία αλλά μάλλον θα προτιμήσω να περιμένω ώσπου να βγει κάτι πιο σταθερό,γιατί πολλές φορές έχει τύχει να κάνω ένα reboot γιατί κόλλησε ή για κάποιο άλλο λόγο,και ούτε pc είχα και σίγουρα δεν θα κουβάλαγα usb.Οπότε αναμένουμε νέα από τους ειδικούς.Που πιστεύω ότι μάλλον για την 4.3 θα το βγάλουν κατευθείαν.

#157   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/01/2011 - 21:54

ναι αν δεις μεχρι και jb εχουν βγαλουν δεν κρατιουνται... 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#158   DimitrisT

DimitrisT

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2011 - 22:01

Beta όμως..Δεν θα το έβαζα.. Συν ότι δεν έχω κάτι αρχεία "SHSH"(ελπίζω να λέγονται έτσι).
Ας βγει κάτι σταθερό, που θέλω να ελπίζω ότι δεν θα αργήσει, γιατί μου φαίνεται πολύ ξενέρωτο χωρίς jb.

#159   DimitrisT

DimitrisT

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2011 - 22:02

Όχι ξενέρωτο,παιδικό καλύτερα. :blush:

#160   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/01/2011 - 14:12

ξανατρεχετε το redsnow αλλα αυτην την φορα just tethered μην ξεχασετε το τηλεφωνο να μπει παλι σε dfu..


εαν βλεπεται το μηλαρακι θα ακολουθησετε το βιντεακι μετα το 0.15

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#161   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/01/2011 - 14:27

τιποτα φιλαρακι παντα χαρουμενος...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#162   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/01/2011 - 16:21

hahaha έκανα jailbreak το ipad και είναι untether χωρίς να έχω κρατημένα τα shsh ον οφφ χωρίς κανένα πρόβλημα

#163   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/01/2011 - 16:38

edit : κάθε φορά που δεν κάνω boot tether το cydia δεν ανοίγει.παρόλο αυτά στο ipad κάνω κανονικά on off,αν όμως κάνω επανακίνηση με boot tether το cydia δουλεύει κανονικά.κανένας τρόπος να το φτιάξω και αυτό υπάρχει? ::P

#164   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2011 - 22:55

αρα εισαι semi tethered δηλαδη το τηλ θα ανοιγει κανονικα αλλα οχι το cydia
Για να δουλεψει θα πρεπει να το κανεις boot με το redsnow
Αυτο λεγεται semi tethered

#165   discuskid

discuskid

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Twitter:@discusnikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/01/2011 - 04:43

καλησπερα παιδια εχω διαβασει 3 μερες τωρα πολλες ερωτοαπαντησεις και σχολια σας και μπορω να πω απο τωρα ευχαριστω (πριν καν ζητησω βοηθεια ή ενημερωση) γιατι εχω μαθει παρα πολλα ηδη. ειμαι νουμπας (nube) στην παρεα της apple πριν λιγες μερες μου ηρθε ενα iphone 4 απο αμερικη και του εκανα jb και προσπαθησα unlock πριν μπω εδω. δυστυχως πληρωσα για τις πληροφοριες αλλα οποιοσ δεν πληρωσει -με τον ενα η τον αλλο τροπο- δεν μαθαινει πιστευω!! γι'αυτο ηθελα να ρωτησω κατι: το τηλεφωνο ειναι σε 4.2.1 , 03.59 baseband. δεν πρεπει να ειναι κλειδωμενη με συμβολαιο αμερικανικης εταιριας αλλα δεν παιζει στην Ελλαδα. λετε να περιμενω για πιο νεο ξεκλειδωμα της redsnow ή να ξανακανω jb και να εγκαταστησω το baseband του ipad? και σε ποσο καιρο λετε να βγει κατι τετοιο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες