Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

RedSn0w 0.9.6b4 (Jailbreak iOS 4.2.1)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
299 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   sz4ever

sz4ever

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:God1Metal

Δημοσίευση 27/01/2011 - 17:37

σαν νέος στο forum,σας χαιρετώ όλους...και τώρα στο θέμα,μου φέρανε δώρο από την αμερική ένα iphone4 το οποιο είναι κλειδωμένο φυσικά στην at&t...θέλω να του κάνω τα jailbreak και τα unlock για να βάλει την ελληνική μου sim,για να δουλέψει σαν τηλέφωνο...χτες προσπάθησα να του κάνω downgrade στην 4.0.1 και πριν το τέλος,είχα σφάλμα 1004 (μετά το googlarisma είδα το πρόβλημα μου),αλλα ότι και να δόκιμαsa το κινητό παρέμενε σε dfu,οποτε και ξαναέβαλα την 4.2.1 η απορία μου είναι,με το jailbreak και το unlock αυτό του redsn0w μπορώ να καταφέρω κάτι,η τσάμπα ο χρόνος που θα φάω?

για την ωρα το αφηνεις στο κουτι του και περιμενε κανενα μηνα τουλαχιστον μεχρι να βγει η 4.3 με το unlock γιατι δεν γινεται στην 4.2.1. επισης πρεπει να εχει κρατημενα ta shsh για jailbreak κατι που δεν εχεις γιατι το κινητο ειναι καινουργιο.
η γνωμη μου: να γιατι δεν πρεπει να αγοραζουμε κινητα απο το εξωτερικο. μπορει να ειναι πιο ακριβα στην Ελλαδα αλλα δεν αξιζει τον κοπο που κανεις περιμενοντας καθε φορα και unlock

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   crazylucifer

crazylucifer

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2011 - 17:40

για την ωρα το αφηνεις στο κουτι του και περιμενε κανενα μηνα τουλαχιστον μεχρι να βγει η 4.3 με το unlock γιατι δεν γινεται στην 4.2.1. επισης πρεπει να εχει κρατημενα ta shsh για jailbreak κατι που δεν εχεις γιατι το κινητο ειναι καινουργιο.
η γνωμη μου: να γιατι δεν πρεπει να αγοραζουμε κινητα απο το εξωτερικο. μπορει να ειναι πιο ακριβα στην Ελλαδα αλλα δεν αξιζει τον κοπο που κανεις περιμενοντας καθε φορα και unlock

απλά ήρθε ένας θείος μου χθες από την αμερική,και έφερε σε εμενα αυτό...δεν ήξερε ότι είναι κλειδωμένο (είναι και λίγο μεγάλος και δεν τα πάει καλά με την τεχνολογία) :P anyway...θα κυκλοφορώ μένα φοβερό κινητό για iPod,και το vivaz μου για να περνώ τηλέφωνο :P

#198   sz4ever

sz4ever

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:God1Metal

Δημοσίευση 27/01/2011 - 17:43

απλά ήρθε ένας θείος μου χθες από την αμερική,και έφερε σε εμενα αυτό...δεν ήξερε ότι είναι κλειδωμένο (είναι και λίγο μεγάλος και δεν τα πάει καλά με την τεχνολογία) :P anyway...θα κυκλοφορώ μένα φοβερό κινητό για iPod,και το vivaz μου για να περνώ τηλέφωνο :P

χαχα αρχικα ναι αλλα μετα το unlock......

#199   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 27/01/2011 - 17:44

οταν λεω εγκυρο εννοω αν μπορει να κανει untethered την 4.2.1 με νεο bootroom

μην γελαστεις. ειναι μονο για 4αρια.
αν θελεις το κινητο σου αστο καλυτερα

#200   depy

depy

    iPH Member

  • 314 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/01/2011 - 17:45

καλησπερα παιδια ! νομιζω οτι εχω διαβασει τοοοσα πολλα πια που μπερδευτικα.... οποτε.... εχω αποριες... εχω το iphone 4 με 4.1 και jailbreak με την σταγονα. κρατημενα τα shsh της 4.1 και 4.2.1 4.2b3 ετσι λεει το cydia δηλαδη... εχω και mac... αρα μπορω να κανω untehtered jailbreak την 4.2.1 ακολουθωντας τις οδηγιες της πρωτης σελιδας ? (btw η σταγονα μου φανηκε πιο ευκολη... τι να πει κανεις) τωρα αν κανω θα δουλευουν ολα? και το skype? νομιζω καπου διαβασα οτι δεν δουλευει αλλα αυτο ηταν για to ipad σωστα?


αυτα για την ωρα... ελπιζω να μην σας κουρασα και ευχαριστω για την βοηθεια

#201   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 27/01/2011 - 17:45

για την ωρα το αφηνεις στο κουτι του και περιμενε κανενα μηνα τουλαχιστον μεχρι να βγει η 4.3 με το unlock γιατι δεν γινεται στην 4.2.1. επισης πρεπει να εχει κρατημενα ta shsh για jailbreak κατι που δεν εχεις γιατι το κινητο ειναι καινουργιο.
η γνωμη μου: να γιατι δεν πρεπει να αγοραζουμε κινητα απο το εξωτερικο. μπορει να ειναι πιο ακριβα στην Ελλαδα αλλα δεν αξιζει τον κοπο που κανεις περιμενοντας καθε φορα και unlock

οταν το ανοιξες ποια εκδοση φοραγε?

#202   crazylucifer

crazylucifer

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2011 - 17:48

οταν το ανοιξες ποια εκδοση φοραγε?



4.2.1

#203   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 27/01/2011 - 17:50

καλησπερα παιδια ! νομιζω οτι εχω διαβασει τοοοσα πολλα πια που μπερδευτικα.... οποτε.... εχω αποριες... εχω το iphone 4 με 4.1 και jailbreak με την σταγονα. κρατημενα τα shsh της 4.1 και 4.2.1 4.2b3 ετσι λεει το cydia δηλαδη... εχω και mac... αρα μπορω να κανω untehtered jailbreak την 4.2.1 ακολουθωντας τις οδηγιες της πρωτης σελιδας ? (btw η σταγονα μου φανηκε πιο ευκολη... τι να πει κανεις) τωρα αν κανω θα δουλευουν ολα? και το skype? νομιζω καπου διαβασα οτι δεν δουλευει αλλα αυτο ηταν για to ipad σωστα?


αυτα για την ωρα... ελπιζω να μην σας κουρασα και ευχαριστω για την βοηθεια

για πολλοστη φορα.
εχεις 42β3 shsh ok
exeiς την ιδια την 42β3? την χρειαζεσαι
421 επισης.
μακ εχεις

κανεις clean restore την 4.2.1 setup as new. δεν περνας τιποτα.
redsnow και επιλεγεις install cydia and monte files. (2 επιλογες)
δεν πρεπει να σου μεινει απο ρευμα με τιποτα. η διαδικασια αργει.
τελειωνουν ολα. περνας skype. ξανα redsnow χωρις καμια επιλογη.
αυτο ειναι. βουαλα το untethered.
μετα στο cydia used and complete uprade και μετα
περνας ο,τι θελεις. εφαρμογες επαφες της παναγιας τα ματια.
δεν δουλευουν msn (γνησιο) ibooks.
καθε επιτυχια.
οπου κολλησεις δες το τηλεφωνο στην υπογραφη μου και παρε με για βοηθεια.
097β6

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 27/01/2011 - 17:51


#204   depy

depy

    iPH Member

  • 314 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/01/2011 - 17:54

ευχαριστω! θα το κανω το βραδυ αν ειναι...

btw αυτος ο τροπος που εγραψες το τηλεφωνο ειναι κατι παραπανω απο τελειος... :P

Τελευταία επεξεργασία από: depy, 27/01/2011 - 17:57


#205   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 27/01/2011 - 17:55

ελα πμ πλζ

#206   sz4ever

sz4ever

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:God1Metal

Δημοσίευση 27/01/2011 - 18:06

μην γελαστεις. ειναι μονο για 4αρια.
αν θελεις το κινητο σου αστο καλυτερα

βρες μου μια πηγη που λεει οτι το redsn0w 0.9.7b6 ειναι μονο για iphone 4 γιατι εχω ψαξει πολυ και πουθενα δεν λενε κατι τετοιο

#207   mimoko

mimoko

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2011 - 18:09

παιδια καλησπερα.εχω το iphone 3gs.ειχα την εκδοση 4,1 και εκανα την αναβαθμηση στο 4.2.1 απο το itunes.κατεβασα ολα τα αρχεια που ειναι για την αναβαθμηση
ανοιγω το redsnow παω να βρω το firmware,παταω browse βρισκω το αρχειο που εχω κατεβασει το 4.2.1 αλλα δεν μου το μαυριζει να το επιλεξω να συνεχεισω την εγκατασταση μου εχει ανοιχτο μονο τον φακελο firmware αλλα και εκει δεν μπορω να τσεκαρω τιποτα.στο αρχειο που κατεβασα εχει μεσα το 038-bd-001dmg δεν ειναι σε ipsw για να το ανοιξη.τι μπορω να κανω για να μου το διαβασει?εχω mac computer.

#208   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 27/01/2011 - 18:10

πιστεψε με ειναι. μην το δοκιμασεις εκτος κι αν σου περισευουν καμια 500αρια για νεο κινητο
οπως επισης τοτε που βγηκε ελεγα μην δοκιμαστε 061500 σε 4αρι.
δικο σου ειναι κανε οτι θελεις.
αφου το εχεις ψαξει θα το εχεις διαβασει το blog dev-team/redsnow.


pdate #1: We’re about to release the first beta using this new “backup method”, which redsn0w calls “Jailbreak Monte”. Here are some important points:

This is a beta tester program. It’s not a general release! Things can go very wrong, so please don’t even consider testing if you have pictures or other media on your device that you haven’t backed up!
For the same reason, please don’t participate if you rely on the ultrasn0w carrier unlock. Wait for the final version!
Until we fix some sandbox issues with bluetooth, the bluetooth functionality is disabled.
This very first beta1 is limited to iPhone4, iPad, and iPod touch 4G.
Cydia must have your 4.2b3 SHSH blobs saved on file. (As we approach a general release, we’ll provide a way to let you use locally saved hashes too).
You must already have the usbmuxd software installed and running on your Mac (this requirement will eventually go away too). The correct invocation of the relay is just as that page says: “./tcprelay.py -t 22:2222”. If the relay isn’t installed or running correctly by the time the redsn0w ramdisk has started, you’ll need to restore to stock FW again to try it again. Please test it beforehand to save yourself some time!
Please leave all feedback in the comments below (we really need your feedback to help develop it into a stable release!)

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 27/01/2011 - 18:12


#209   sz4ever

sz4ever

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:God1Metal

Δημοσίευση 27/01/2011 - 18:11

παιδια καλησπερα.εχω το iphone 3gs.ειχα την εκδοση 4,1 και εκανα την αναβαθμηση στο 4.2.1 απο το itunes.κατεβασα ολα τα αρχεια που ειναι για την αναβαθμηση
ανοιγω το redsnow παω να βρω το firmware,παταω browse βρισκω το αρχειο που εχω κατεβασει το 4.2.1 αλλα δεν μου το μαυριζει να το επιλεξω να συνεχεισω την εγκατασταση μου εχει ανοιχτο μονο τον φακελο firmware αλλα και εκει δεν μπορω να τσεκαρω τιποτα.στο αρχειο που κατεβασα εχει μεσα το 038-bd-001dmg δεν ειναι σε ipsw για να το ανοιξη.τι μπορω να κανω για να μου το διαβασει?εχω mac computer.

ξανακατεβασε το απο εδω σε ipsw μορφη

#210   sz4ever

sz4ever

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:God1Metal

Δημοσίευση 27/01/2011 - 18:16

πιστεψε με ειναι. μην το δοκιμασεις εκτος κι αν σου περισευουν καμια 500αρια για νεο κινητο
οπως επισης τοτε που βγηκε ελεγα μην δοκιμαστε 061500 σε 4αρι.
δικο σου ειναι κανε οτι θελεις.
αφου το εχεις ψαξει θα το εχεις διαβασει το blog dev-team/redsnow.


pdate #1: We’re about to release the first beta using this new “backup method”, which redsn0w calls “Jailbreak Monte”. Here are some important points:

This is a beta tester program. It’s not a general release! Things can go very wrong, so please don’t even consider testing if you have pictures or other media on your device that you haven’t backed up!
For the same reason, please don’t participate if you rely on the ultrasn0w carrier unlock. Wait for the final version!
Until we fix some sandbox issues with bluetooth, the bluetooth functionality is disabled.
This very first beta1 is limited to iPhone4, iPad, and iPod touch 4G.
Cydia must have your 4.2b3 SHSH blobs saved on file. (As we approach a general release, we’ll provide a way to let you use locally saved hashes too).
You must already have the usbmuxd software installed and running on your Mac (this requirement will eventually go away too). The correct invocation of the relay is just as that page says: “./tcprelay.py -t 22:2222”. If the relay isn’t installed or running correctly by the time the redsn0w ramdisk has started, you’ll need to restore to stock FW again to try it again. Please test it beforehand to save yourself some time!
Please leave all feedback in the comments below (we really need your feedback to help develop it into a stable release!)


δεν το διαβασα στο blog dev-team/redsnow αλλα οπου λεει για το 0.9.7b6 δεν αναφερει πουθενα οτι ειναι μονο για 4. δωσε μου αποδειξεις να σε πιστεψω. edit This very first beta1 is limited to iPhone4, iPad, and iPod touch 4G. εδω μιλαμε για beta 6 οχι beta 1

Τελευταία επεξεργασία από: sz4ever, 27/01/2011 - 18:18


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες