Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 7 ψήφοι

RedSn0w 0.9.6b4 (Jailbreak iOS 4.2.1)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1730 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1501   mikemilos

mikemilos

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/03/2011 - 12:00

εχω το 3gs 8g θελω να το κανω jailbreak αλλα δεν ξερω τι γινεται με την bootrom δεν θελω να το συνδεω με το pc καθε φορα που το κλεινω.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1502   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/03/2011 - 12:08

εχω το 3gs 8g θελω να το κανω jailbreak αλλα δεν ξερω τι γινεται με την bootrom δεν θελω να το συνδεω με το pc καθε φορα που το κλεινω.....

Ορίστε φίλε μου .... greenpoison rc5

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1503   Vaggelis07

Vaggelis07

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2011 - 01:15

Μόλις έκανα jb το iPhone 3G μου με το Red Snow και η οθόνη μου μού κάνει κάτι περίεργα. Μου τρεμοπαίζει και μαυρίζει σε κάποια σημεία για δευτερόλεπτα. Το είχα κάνει jb και πιο παλιά και μου είχε το ίδιο πρόβλημα με αποτέλεσμα να το κάνω restore. Φαντάστηκα ότι θα ήταν τυχαίο το πρόβλημα και το ξαναέκανα σήμερα όμως παρατηρώ οτι το πρόβλημα υπάρχει ακόμα.

Είναι πρόβλημα της δικής μου συσκευής ή έχει τύχει και σε κανέναν άλλο? Και αν δεν είναι τι να κάνω?

#1504   PANYEN

PANYEN

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2011 - 12:53

Σε 3G αν ενεργοποιησεις τα χαρακτηριστικα multitasking & home screen wallpaper μπορεις μετα μεσα απο τις ρυθμισεις να τα απενεργοποιησεις ή θελει ξανα jailbreak?

#1505   UsualSuspect

UsualSuspect

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:billavg

Δημοσίευση 11/03/2011 - 12:55

Σε 3G αν ενεργοποιησεις τα χαρακτηριστικα multitasking & home screen wallpaper μπορεις μετα μεσα απο τις ρυθμισεις να τα απενεργοποιησεις ή θελει ξανα jailbreak?

όχι. μπορείς όμως να κατεβάσεις το myos από cydia και να τα ανοιγοκλείνεις οποτε θέλεις

#1506   PANYEN

PANYEN

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2011 - 13:00

Ευχαριστω πολυ φιλε!

#1507   erotokritos

erotokritos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2011 - 11:22

Ξέρει κανείς πόσο χρόνο διαρκεί το jailbreak?

#1508   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 18/03/2011 - 11:26

Ξέρει κανείς πόσο χρόνο διαρκεί το jailbreak?

3 λεπτά το πολύ! Δεν είναι τίποτα μην το φοβάσαι!

#1509   erotokritos

erotokritos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2011 - 11:50

Ευχαριστώ αλλά μάλλον κάνω κάτι λάθος. Λοιπόν η διαδικασία έχει ως εξής: για το 3gs με το 4.2.1 κλείνω το κινητό το συνδέω στο pc τρέχω το greenpoison πατάω τα κουμπάκια που μου λέει και γίνεται το jailbreak. Σωστά μέχρι εδώ? Διαρκεί 3 λεπτά περίπου και μετά τι? Που είναι το loader?Μπορεί κάποιος με απλά λόγια να μου περιγράψει τη διαδικασία για το jailbreak?
Ευχαριστώ πάντος!

#1510   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 18/03/2011 - 14:28

Ευχαριστώ αλλά μάλλον κάνω κάτι λάθος. Λοιπόν η διαδικασία έχει ως εξής: για το 3gs με το 4.2.1 κλείνω το κινητό το συνδέω στο pc τρέχω το greenpoison πατάω τα κουμπάκια που μου λέει και γίνεται το jailbreak. Σωστά μέχρι εδώ? Διαρκεί 3 λεπτά περίπου και μετά τι? Που είναι το loader?Μπορεί κάποιος με απλά λόγια να μου περιγράψει τη διαδικασία για το jailbreak?
Ευχαριστώ πάντος!

Το jailbreak εχει γίνει απλά δεν εχει φέρει τον loader..Τυχαίνει. Για κανε το ίδιο με το redsn0w και θα στο φέρει το cydia.. Στο redsn0w επέλεξε install cydia.

#1511   DarthGRE

DarthGRE

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 18/03/2011 - 14:48

Ευχαριστώ αλλά μάλλον κάνω κάτι λάθος. Λοιπόν η διαδικασία έχει ως εξής: για το 3gs με το 4.2.1 κλείνω το κινητό το συνδέω στο pc τρέχω το greenpoison πατάω τα κουμπάκια που μου λέει και γίνεται το jailbreak. Σωστά μέχρι εδώ? Διαρκεί 3 λεπτά περίπου και μετά τι? Που είναι το loader?Μπορεί κάποιος με απλά λόγια να μου περιγράψει τη διαδικασία για το jailbreak?
Ευχαριστώ πάντος!

Εδω θα φανερωσω την στιγμιαια βλακεια μου
Εμενα οταν του εκανα jailbreak και ηθελα να περασω και τον loader,οταν το ανοιξα δεν τον ειδα και ψαρωσα..Το ξαναεκανα και παλι τα ιδια.

Ελα ομως που ενω ειχα χωρο διαθεσιμο στο homescreen,μου ανοιξε αλλη μια σελιδα στα δεξια και το ειχε βαλει εκει,και δεν το ειχα προσεξει κατω που βγαζει τα μπιλακια οτι ανοιξε και αλλη σελιδα :lol: :lol: :lol: :lol:

Στιγμιαιος βλαξ

#1512   Marios30

Marios30

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/03/2011 - 19:57

Παιδια ανοιγω browse αλλα τι να βαλω; Εχω την 4.2.1

edit: εψαξα ενα βιντεο στο youtube και το κατεβασα (323mb) απο τη σελιδα του...

iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore.ipsw το ονομα του, σωστα;

Τελευταία επεξεργασία από: Marios30, 18/03/2011 - 20:05


#1513   PANYEN

PANYEN

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 21:04

Σε 3G που έχει γινει ηδη jailbreak με redsnow και δεν περαστηκαν multitasking και wallpaper, αν θελω να περαστουν τρεχω ξανα το redsnow ή απο την αρχη restore?

#1514   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 21:06

Σε 3G που έχει γινει ηδη jailbreak με redsnow και δεν περαστηκαν multitasking και wallpaper, αν θελω να περαστουν τρεχω ξανα το redsnow ή απο την αρχη restore?

μεσα απο το cydia τα περνας ειδαλλως απο το redsnow χωρις ομως να κανεις restore....μην τα βαλεις...εγω οταν ειχα 3g και τα ειχα βαλει ηταν αργοκινητο καραβι

#1515   PANYEN

PANYEN

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 21:38

Ευχαριστω φιλρ να σαι καλα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες