Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 7 ψήφοι

RedSn0w 0.9.6b4 (Jailbreak iOS 4.2.1)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1730 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1411   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2011 - 20:05

http://tipsneeded.co...indows-and-mac/

κατεβασε την rc6 απο το παραπανω και περασε την οπως εισαι μην ρωτησεις κατι αλλο απλα περασε την η διαφορα που θα εχεις ειναι οτι δεν θα ξαναδεις την μπαταρια σου θα ειναι πλεον untethered χιχιχιχι....
περιμενω νεα σου οκ...?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1412   lambross

lambross

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/02/2011 - 20:07

Οταν λες δεν θα ξαναδω την μπαταρια μου..τι εννοεις..??? μην μου λες τετοια τωρα..χαχα

#1413   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2011 - 20:10

Οταν λες δεν θα ξαναδω την μπαταρια μου..τι εννοεις..??? μην μου λες τετοια τωρα..χαχα



δεν θα χρειαζεται να ξανακανεις την παραπανω διαδικασια που εκανες ....θα το σβηνεις και θα αναβει κανονικα.... ;)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1414   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 15/02/2011 - 20:15

KΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ...ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΦΑΝΩ ΑΔΑΗΣ,ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΠΑΤΑΤΑ...
ΕΧΩ ΕΝΑ IPHONE 3GS ΜΕ ΤΗΝ 4.0.1(8Α306) ΠΑΝΩ...ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ,ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΙΑ ΠΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ JB ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ(ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΙΑ,ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΗΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΚΔΟΣΗΣ)...ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ,ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΤΟ FIRMWARE MODEM,ΣΩΣΤΑ? 05.13.04 ΕΙΝΑΙ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΟΔΗΓΙΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩΣΩ :rolleyes:

καλως ηρθες στην παρεα. θα σε παρακαλουσα να γραφεις με μικρα γραμματα ειναι ποιο ευκολο να παρακολουθουμε τα γραφωμενα σου.
λοιπον θελω να πας στο ρυθμισεις γενικα πληροφοριες μοντελο και να μας πεις τι λεει εκει.
αν δεν ειναι ελληνικο θα πρεπει να κανεις προσεκτικα μια ειδικη αναβαθμιση με custom firmware για να μην αναβαθμισεις την baseband (firmware modem) και μετα χρειαστει να το ξεκλειδωσεις με την επωδυνη μεθοδο της 061500
πες μου αυτο και μεχρι να σου πω θα αποφυγεις καθε αναβαθμιση.
οκ?

#1415   Nikos1980

Nikos1980

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2011 - 23:37

Ευτυχώς -θέλω να πιστεύω δηλαδή- είναι Ελληνικό :)
Μοντέλο MC132GR

#1416   Orestisdmnd

Orestisdmnd

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2011 - 17:39

πανε ολα καλα και μοθ διχνει το εικονιδιο και στο κινητο οτι εγκαθηστατε το jb και μετα λει οτι το redsnow κωλησε και βγαζει το κλασσικο των windows "τερματισμος προγραμματος" καποια βοηθεια? εχω 4ρι 4.2

#1417   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/02/2011 - 17:43

4αρι γιατι με redsnow...?greenpoison...φιλε μου... http://www.iphonehel...hl__greenpoison

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1418   Orestisdmnd

Orestisdmnd

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2011 - 19:15

αδελφε εδω μου λεει να κανω restore kai set up as new πρεπει να το κανω?

#1419   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/02/2011 - 19:20

εαν εισαι στην 4.2.1 οχι προχωρας στο jb... με greenpoison rc6.. ;)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1420   Orestisdmnd

Orestisdmnd

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2011 - 19:45

ευαριστω πολυ, εκανα ολα αυτα και εκανα και install to cydia ομωσ τωρα μπαινω και ειναι ολα πολυ μπερδεμενα τα "apps" που εχει δεν εχουν καμια σχεση με αφτα του app store ..

#1421   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/02/2011 - 19:48

στο installus θα μπεις για να κατεβασεις ρε συ...παιχνιδια και gps...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1422   Orestisdmnd

Orestisdmnd

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2011 - 20:06

μονο το cydia μου εχει βγαλει δεν υπαρχει το ιnstallus

#1423   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/02/2011 - 20:11

ανοιξε το cydia-manage-sources-edit-add-cydia.hackulo.us/-addsource....και τελος με το ρεπο....

μετα στο cydia πηγαινε search-installous 4 απο το hackulo.us και καντο εγκατασταση...και εισαι ετοιμος...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1424   Orestisdmnd

Orestisdmnd

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2011 - 20:14

σε ειχα προλαβει αλλα και παλι ευχαριστω. κατι τελευταιο εχω μπει για παραδειγμα στο what's upp messnger μου βγαζει download και μολις το παταω μια τεραστια λιστα ,τι κανω?

#1425   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/02/2011 - 20:18

κατεβαζεις απο αυτον που ειναι πανω πρωτος...οτι αλλο θες ελα πμ γιατι χαλαμε το τοπικ..ομως πλζ..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 133

0 μέλη, 133 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες