Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ultrasn0w 1.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
300 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 29/11/2010 - 16:35

δεν διαφωνω ουτε στο απειροελαχιστοτατο
λαβε υπ' οψιν σου ομως τουτο και χωρις καμια ειρωνική ή άλλη τέτοια διάθεση
δεν έχεις δυο κινητά
έχεις ένα κινητο και ένα ipod
επί της ουσίας

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Simao

Simao

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2010 - 16:40

Θα ηθελα να ρωτησω,αν χρειαζεται να μπουμε σε dfu mode μετα το τελευταιο βημα?

#63   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 29/11/2010 - 16:43

Θα ηθελα να ρωτησω,αν χρειαζεται να μπουμε σε dfu mode μετα το τελευταιο βημα?

Ποιο εννοείς τελευταίο βήμα και σε ποια διαδικασία
Άλλη είναι στο pwnage άλλη στο. redsnow

#64   Simao

Simao

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2010 - 16:49

Για το redsn0w φιλε μου

#65   lefos21

lefos21

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2010 - 16:52

georgiosb 4.1 εχω αλλα μην φτιαξεις τωρα δεν πιστευω να χαθουμε οταν θελω θα σου πω...θενξ...

#66   Theofanis

Theofanis

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2010 - 17:02

Thanks, ολα καλα τωρα.. μονη απορια που εμεινε ειναι τι να κανω με την 4.1 jailbroken με limera1n... Θελω να παραμεινω σε 4.1.. μπορω απλως να τρεξω redsnow ή πρεπει να βαλω πρωτα official 4.1 και μετα redsnow?.. Το ευχης εργον θα ηταν απλα το redsnow να μου κανει το BB update χωρις πολλα πολλα...

Προλαβε να το δοκιμασει κανεις με αυτο το συνδιασμο?

Ευχαριστω!

παιδιά ξέρουμε κάτι για αυτήν την περίπτωση???? μπορουμε σε ηδη jailbroken iphone στην 4.1 με limera1in η greenpoison να τρεξουμε το καινουριο rensnow και να αναβαθμισουμε μονο την baseband χωρισ πολλα πολλα???

#67   WiZaRDe

WiZaRDe

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:wizarde

Δημοσίευση 29/11/2010 - 17:07

κανω τωρα το jailbreak με το redsnow. εχει κολλησει στις 3 γραμμουλες το redsnow και λεει uploading ramdisk , ομως το κινητο εκανε επανεκκινηση και ανοιξε κανονικα. ξερει κανεις τι παιζει? τι να κανω?

#68   dimbatsi

dimbatsi

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2010 - 17:18

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!!!Σε 3g απο αμερικη εκανα αναβάθμιση στην 4.2.1 και μετα jailbreak με redsnow,και μετα unlock με ultrasnow.Εγινε κανονικα το ξεκλειδωμα αλλα δε βρισκει σημα.Κανει συνεχως αναζητηση.Τι συμβαινει ρε παιδια;καποιος!!!!!

#69   WiZaRDe

WiZaRDe

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:wizarde

Δημοσίευση 29/11/2010 - 17:20

κ γω θελω βοηθεια.. λεει οτι κανει uploading ramdisk αλλα τοση ωρα ειναι κολλημενο σις 3 γραμμες ενω στο τηλεφωνο δειχνει κανονικα την εικονα φοντου-εικονιδια κτλ.
ειναι φυσιολογικο αυτο? ας μιλησει καποιος που το εχει κανει..

#70   lefos21

lefos21

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2010 - 17:30

WiZaRDe πρεπει να κανεις δεξι κλικ και στο compability να τρεξε σε συμβατοτητα για xp...οταν το ανοιξεις τρεξτο σαν δειαχειριστης...
dimbatsi εχω το ιδιο προβλημα αλλα εμενα εξελιχτηκε, τωρα δεν το χανει απλα δεν μπορω να κανω κληση ουτε να μου κανουνε και εξακολουθει να μου δειχνει οτι εχω...οποτε ας μας βοηθησει καποιος....

#71   WiZaRDe

WiZaRDe

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:wizarde

Δημοσίευση 29/11/2010 - 17:32

WiZaRDe πρεπει να κανεις δεξι κλικ και στο compability να τρεξε σε συμβατοτητα για xp...οταν το ανοιξεις τρεξτο σαν δειαχειριστης...
dimbatsi εχω το ιδιο προβλημα αλλα εμενα εξελιχτηκε, τωρα δεν το χανει απλα δεν μπορω να κανω κληση ουτε να μου κανουνε και εξακολουθει να μου δειχνει οτι εχω...οποτε ας μας βοηθησει καποιος....


μα ξεκινησε κανονικα με διπλο κλικ να εκτελειτε το προγραμμα.
κατεβασε το λογισμονι που ηθελε και μετα μου κολλησε. ποση ωρα σας πηρε εσας το uploadng ramdisk?
να πατησω ακυρο και να το κανω απο την αρχει? υπαρχει προβλημα?

#72   dimbatsi

dimbatsi

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2010 - 17:42

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!!!Σε 3g απο αμερικη εκανα αναβάθμιση στην 4.2.1 και μετα jailbreak με redsnow,και μετα unlock με ultrasnow.Εγινε κανονικα το ξεκλειδωμα αλλα δε βρισκει σημα.Κανει συνεχως αναζητηση.Τι συμβαινει ρε παιδια;καποιος!!!!!

WiZaRDe πρεπει να κανεις δεξι κλικ και στο compability να τρεξε σε συμβατοτητα για xp...οταν το ανοιξεις τρεξτο σαν δειαχειριστης...
dimbatsi εχω το ιδιο προβλημα αλλα εμενα εξελιχτηκε, τωρα δεν το χανει απλα δεν μπορω να κανω κληση ουτε να μου κανουνε και εξακολουθει να μου δειχνει οτι εχω...οποτε ας μας βοηθησει καποιος....

καποιος βοηθεια!

#73   WiZaRDe

WiZaRDe

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:wizarde

Δημοσίευση 29/11/2010 - 17:46

το εκανα κ μου εβγαλε τον ανανα τωρα.. οποτε παω καλα πιστευω.. μονο εσυ εχεις προβλημα με το σημα?
δεν ακουσα κανεναν αλλον να παραπονιεται...

#74   wise

wise

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2010 - 18:03

Καλησπερα παιδια παρακολουθω το θεμα unlock εδω και μερες και ειμαι σε διλλημα αν πρεπει να το κανω με την συγκεκριμμενη μεθοδο και το ρισκο που παιρνω. Εχω παρει μεσω ebay ενα iPhone 3gs κλειδωμενο στην AT&T. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οταν ανοιγω το cydia βλεπω πανω πανω με κατι πρασινα γραμματα να λεει SHSH:iOS 3.1.3,4.0,4.0.1,4.0.2,4.1. Αυτο σημαινει οτι μπορω να κανω downgrade σε παλαιοτερη εκδοση του iOS? Αξιζει να κανω κατι τετοιο η να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο με τον καινουριο τροπο και να παραμεινω στην 4.1? Και αν κανω downgrade πως μπορω να το κανω? Ευχαριστω πολυ. Να πω οτι τωρα ειμαι στην 4.1.

Τελευταία επεξεργασία από: wise, 29/11/2010 - 18:12


#75   WiZaRDe

WiZaRDe

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:wizarde

Δημοσίευση 29/11/2010 - 18:09

πιστευω ειναι καλλιτερα να κατεβεις σε 4.1 μιας κα μπορεις αφου εχει αποθηκευμενα τα shsh files. ετσι θα μπορεσεις να κανεις unlock και jailbreak Παρα πολυ ευκολα και δε ρισκαρεις τιποτα.. εγω μολις εκανα με σε 3gs 4.1 και πρεπει να πετυχε μιας κ εχω σημα κανονικα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες