Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPod Touch 4g & Iphone 4.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   prodigyfan23

prodigyfan23

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/12/2010 - 07:41

Καλησπέρα παιδιά,

Τι λέτε για το iPod Touch 4g σε σχέση με το Iphone 4 ? Πολλοί λένε πώς είναι το iphone χώρις τηλέφωνο απλός.Το iPod Touch είναι εξύσου γρήγορο..

Λέτε άμα κάποιος έπερνε το iPod Touch και όχι το iphone για κάποιους λόγους τι θα είχε λιγότερο ; Μονο το να μην έχει τηλέφωνο?..


Πείτε μου τη γνώμη σας,

Ευχαριστώ,
Καλή σας ημέρα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 02/12/2010 - 07:48

Mονο το τηλεφωνο ειναι διαφορα και οτι σιγουρα θα εχει το iPod καλυτερη μπαταρια μιας και δεν θα το χρησιμοποιεις σαν τηλεφωνο.

#3   STRATIS66

STRATIS66

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 07:59

Mονο το τηλεφωνο ειναι διαφορα και οτι σιγουρα θα εχει το iPod καλυτερη μπαταρια μιας και δεν θα το χρησιμοποιεις σαν τηλεφωνο.


Δεν μπορώ να καταλάβω τον συλλογισμό σου..... πιο καλή η μπαταρία γιατί δεν θα την χρησιμοποιήσει τόσο .... τι θες να πεις ότι διαρκεί περισσότερο γιατί δεν καταναλώνετε η χωρητικότητα της ή φορά άλλη μπαταρία με περισσότερα Αμπέρ ?

#4   prodigyfan23

prodigyfan23

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/12/2010 - 08:01

Ενοεί πως θα διαρκεί περισσότερο επιδή δεν θα έχει τηλέφωνο οποτε δεν θα ξοδεύεται τοσο εύκολα.

#5   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 02/12/2010 - 08:04

Αυτο ακριβως.

#6   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 08:27

Οι διαφορές είναι περισσότερες απ'ότι απλά φαίνονται. Δεν έχεις τηλέφωνο, δεν έχεις gps το οποίο στο iphone 4 είναι καλύτερο από το κανονικό gps μου!, δεν έχεις τόσο καλή κάμερα, δεν έχεις τόσο καλή οθόνη. Επίσης το ipod μου τη δίνει που είναι τόσο μικρό. Πραγματικά δεν μπορείς να το κρατήσεις, πχ για να παίξεις κάνα παιχνίδι!

Είχα το touch 3g και ναι ήταν πιο γρήγορο από το iphone 3gs, δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για την 4η γενιά, αλλά τελικά κουράζουν οι δύο συσκευές. Βέβαια αν κάποιος στην καθημερινότητα του ή στην δουλειά του "κακομεταχειρίζεται" το κινητό τότε πάει σε ipod touch ώστε να έχει ένα φθηνό τηλέφωνο για σκληρή χρήση. Και βέβαια είναι και η διαφορά της τιμής. Αλλά αν σκεφτείς ότι με το iphone 4 έχεις ένα καλό κινητό, μια καλή φωτογραφική, μια καλή βιντεοκάμερα, ένα καλό gps και ένα καλό mp4, (εγώ όλα τα παραπάνω τα έχω καταργήσει πλέον!) και όλα αυτά σε μια συσκευή, τότε θα δεις ότι τελικά συμφαίρει.

Όσο για την μπαταρία, λόγω του ότι στο touch είναι πιο μικρή, η διάρκειά της είναι η ίδια. Όσο χρησιμοποιούσα το touch (wifi σχεδόν όλη μέρα ανοιχτό, games, κλπ) κάθε βράδυ ήθελα φόρτισμα. Το ίδιο τώρα και με το iphone 4, μην πω ότι κρατάει και παρισσότερο...

#7   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 09:20

Παιδια...το touch δεν εχει την ιδια καμερα με το 4...εχει χειροτερο contrast, παρολο που η οθονη του ειναι και αυτη retina, και αυτο φανηκε οταν ελεγξανε τις γωνιες θεασης. Α, και δεν παιρνει τηλεφωνο...μονο μεσω facetime δηλαδη :)

#8   fotislab7

fotislab7

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fotislab

Δημοσίευση 02/12/2010 - 09:26

καλημέρα.απο εχτές έχω το iphone 4 και εγώ :D εχω και το καινουριο ipod.φίλε μου στην οθόνη είναι όλη η διαφορά.και απο contrast και απο αποψη ανταπόκρισης. η οφόνη του iphone ειναι ποιο <<μαλακή>> στο άγγιγμά σου. ειναι ποιο λεπτό το ipod αυτά πάνω κάτω απλά το ένα το έχεις καθαρά σαν multimedia σησκευή και το iphone για τα πάντα! ;)

#9   gbrepl

gbrepl

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 09:26

το αιποντ δεν εχει ουτε τζι-πι-ες ουτε πυξιδα η οθονη του δεν εχει τεχνολογια αι-πι-ες
και εχει τη μιση ραμ απο το αιφον φιλε μου...

#10   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 09:28

Σωστοοοοοος :) εχω χειριστει το touch και γνωριζω :) Αλλα απο τη στιγμη που τα κανω ολα με το 4...το βρισκω λιιιιγο περιτο να παρω και το touch :) Have fun!

#11   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 09:32

Παιδια...μην κανετε το λαθος και εχετε πιστωτικη μαζι σας οταν εισαστε σε applestore...εγω ημουν ενα διαστημα στο Liverpool...και πραγματικα ελεγα ευτυχως που δεν εχω πιστωτικη... :) Συγνωμη για το off topic

Τελευταία επεξεργασία από: Iakovos80, 02/12/2010 - 09:33


#12   prodigyfan23

prodigyfan23

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/12/2010 - 14:28

Σας καταλαβένω για ολα αυτά που λετε σε σχέση με το iphone και το iPod Touch αλλά κανένας δεν έχει λεφτά για 700 ευρώ τηλέφωνο.

#13   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 14:35

Σας καταλαβένω για ολα αυτά που λετε σε σχέση με το iphone και το iPod Touch αλλά κανένας δεν έχει λεφτά για 700 ευρώ τηλέφωνο.

Νομίζω ότι είναι λίγο Fail το σχόλιο φίλε μου , το οποίο το έκανες σε ένα φόρουμ που έχει χιλιάδες κατόχους iPhone !!!

#14   prodigyfan23

prodigyfan23

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/12/2010 - 15:04

Ενοώ πως μερικοί δεν έχουν λεφτά να πάρουν το 4...

#15   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2010 - 11:27

Καλησπέρα παιδιά,

Τι λέτε για το iPod Touch 4g σε σχέση με το Iphone 4 ? Πολλοί λένε πώς είναι το iphone χώρις τηλέφωνο απλός.Το iPod Touch είναι εξύσου γρήγορο..

Λέτε άμα κάποιος έπερνε το iPod Touch και όχι το iphone για κάποιους λόγους τι θα είχε λιγότερο ; Μονο το να μην έχει τηλέφωνο?..


Πείτε μου τη γνώμη σας,

Ευχαριστώ,
Καλή σας ημέρα.



παρε το touch ειναι απλα καταπληκτικο αλλα οχι το 8αρι (ειναι πολυ λιγα). για τηλεφωνο παρε ενα φτηνο android

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες