Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.2.1 untethered. Ειδήσεις, Φήμες & Πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1068 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#721   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 11:55

ωω! οντως ειναι πολυ μικρο μοσοστο. κ γω που νομιζα οτι εμεις χωρις jb ειμαστε η μειοψηφια :P

και ειναι παλιο ετσι...του 2009 ειναι η στατιστικη αντε να ειναι συν πλην 4 μοναδες
we rule the world χααχαχαχαχχααχαχαχ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#722   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/01/2011 - 12:23

εγώ πιστεύω πως θα πάρει κανένα λάπτοπ στο κελί και θα βγάλει το jailbreak μάς!!θα το κάνει πάλι το θαύμα του

#723   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 16/01/2011 - 12:20

Αν κατάλαβα καλά, ''πάει'' το jailbreak (untethered) του iOS4.2.1. και περιμένουμε το iOS4.3. ?

#724   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 16/01/2011 - 12:25

Αν κατάλαβα καλά, ''πάει'' το jailbreak (untethered) του iOS4.2.1. και περιμένουμε το iOS4.3. ?

οχι συνεχιζουμε να περιμενουμε της 4.2.1 αλλα αφου δωσει επισημα την 4.3 ή 4.2.5 πως θα την πει εκεινη ξερει

#725   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/01/2011 - 12:34

Αν κατάλαβα καλά, ''πάει'' το jailbreak (untethered) του iOS4.2.1. και περιμένουμε το iOS4.3. ?


Πολύ πιθανόν. Αν και τίποτα δεν πρέπει να αποκλείεται..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#726   MaCe

MaCe

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:06

χριστουγεννα λεγαν και κοντεουμε πασχα

#727   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:08

και που εισαι ακομα τον μαρτιο μας βλεπω..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#728   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:08

Εγώ δεν μπορώ να καταλαβω γιατι δεν κάνετε το Tethered.. Τόσο μεγάλο πρόβλημα είναι? Δηλαδη τώρα που δεν το έχετε σας κλείνει απο μπαταρία το κιν, ή μήπως κάνετε συνέχεια Reboot..?

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 16/01/2011 - 20:09

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#729   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:10

ετσι ακριβως νικο και εγω αυτο λεω εγω το σεταρα μια φορα και τελος..ειναι σαν να ειναι untethered.. 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#730   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:13

Κώστα, θα σου πω το εξής.. Το έχω περάσει με blackra1n όλο αυτο. Κάποιοι ίσως να με καταλάβουν..

Για 8 μήνες είχα λοιπόν blackra1n με Tethered JB.. ΠΟΤΕ δεν μου έκλεισε ή να αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα..

Κάντε το λοιπόν..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#731   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:29

να κάνω μια έρωτηση... μετά απο 37 σελίδες δεν νομίζετε ότι θα ήταν λογικό να ξαναποστάρουμε εδώ όταν είναι μια από τις δύο εκδόσεις έτοιμη με οδηγείες για κατέβασμα; να γράψει κάποιος "Μπείτε εδώ και ακολουθήστε οδηγείες για την 4.2 ή 4.3"
γιατί γράφουμε και γράφουμε και γράφουμε εντελώς ανούσια θέματα τα οποία είναι εντελως άσχετα με φήμες, και νέα και πληροφορίες για το τι ακριβώς γίνετε με την έκδοση και πότε θα γίνει release. Τα πράγματα είναι ακόμα teathered και δεν γίνετε κάτι... το είπαμε το ξανάπαμε... πόσο ακόμα; :)

#732   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 16/01/2011 - 23:21

Εγώ δεν μπορώ να καταλαβω γιατι δεν κάνετε το Tethered.. Τόσο μεγάλο πρόβλημα είναι? Δηλαδη τώρα που δεν το έχετε σας κλείνει απο μπαταρία το κιν, ή μήπως κάνετε συνέχεια Reboot..?

γιατι ειναι περιοριστικος παραγων να εχεις καθε στιγμη το νου σου μη σου κλεισει το κινητο, αν δεν εισαι σπιτι... πες οτι εισαι εξω κ σου παιρνει ο φιλος σου το κινητο ο οποιος ειναι ασχετος με το θεμα, αρχιζει το ψαχνει βλεπει το cydia κ κανει τη χαζομαρα να κατεβασει κατι. Τομπολα! τρεχα γυρευε για pc μετα! επισης θα δοκιμαζες να πας ταξιδι (εσωτερικο ή ιδιαιτερα εξωτερικο) με το φοβο μη σου κλεισει το τηλεφωνο? κ τελος πιστευεις οτι για τους νεους στο αθλημα του jb ειναι ευκολο να το βαλουν σε dfu, κ να το συνδεσουν με τον υπολογιστη κ να κανουν τη διαδικασια? μια δυο φορες να το κανουν λαθος πανικοβαλλονται. οπως εγω την πρωτη φορα που το δοκιμασα ειχα κλ@..ει μεντες. πω ρε παει λεω το εκαψα το τηλεφωνο! δεν αναβει, τι θα κανω πανε τα λεφτα μου κ κατι τετοια! :P :P

#733   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/01/2011 - 01:45

γιατι ειναι περιοριστικος παραγων να εχεις καθε στιγμη το νου σου μη σου κλεισει το κινητο, αν δεν εισαι σπιτι... πες οτι εισαι εξω κ σου παιρνει ο φιλος σου το κινητο ο οποιος ειναι ασχετος με το θεμα, αρχιζει το ψαχνει βλεπει το cydia κ κανει τη χαζομαρα να κατεβασει κατι. Τομπολα! τρεχα γυρευε για pc μετα! επισης θα δοκιμαζες να πας ταξιδι (εσωτερικο ή ιδιαιτερα εξωτερικο) με το φοβο μη σου κλεισει το τηλεφωνο? κ τελος πιστευεις οτι για τους νεους στο αθλημα του jb ειναι ευκολο να το βαλουν σε dfu, κ να το συνδεσουν με τον υπολογιστη κ να κανουν τη διαδικασια? μια δυο φορες να το κανουν λαθος πανικοβαλλονται. οπως εγω την πρωτη φορα που το δοκιμασα ειχα κλ@..ει μεντες. πω ρε παει λεω το εκαψα το τηλεφωνο! δεν αναβει, τι θα κανω πανε τα λεφτα μου κ κατι τετοια! :P :P


Φίλε μου δες το πιο πάνω post μου.. 8 μήνες ημουν tethered. Με blackra1n.. Τα 'χω περάσει. Το τηλ δε μου έκλεισε ποτέκαι δεν είχα ποτε πρόβλημα..

Γιατι να αφήσεις κάποιο φίλο σου, που δεν γνωριζει όπως λες και είναι άσχετος, να μπει και να κατεβάσει κάτι απο Cydia? Απο τη στιγμή που δεν ξέρει δεν του το δίνεις.. ;)
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#734   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/01/2011 - 01:47

να κάνω μια έρωτηση... μετά απο 37 σελίδες δεν νομίζετε ότι θα ήταν λογικό να ξαναποστάρουμε εδώ όταν είναι μια από τις δύο εκδόσεις έτοιμη με οδηγείες για κατέβασμα; να γράψει κάποιος "Μπείτε εδώ και ακολουθήστε οδηγείες για την 4.2 ή 4.3"
γιατί γράφουμε και γράφουμε και γράφουμε εντελώς ανούσια θέματα τα οποία είναι εντελως άσχετα με φήμες, και νέα και πληροφορίες για το τι ακριβώς γίνετε με την έκδοση και πότε θα γίνει release. Τα πράγματα είναι ακόμα teathered και δεν γίνετε κάτι... το είπαμε το ξανάπαμε... πόσο ακόμα; :)


Μέσα σε αυτά βάλε και τις ερωτήσεις..

"Κανα νέο για untethered?"

"Βγήκε?"

Που αυτές είναι περισσότερες..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#735   alfagamma

alfagamma

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 11:37

Μέσα σε αυτά βάλε και τις ερωτήσεις..

"Κανα νέο για untethered?"

"Βγήκε?"

Που αυτές είναι περισσότερες..

Πολυ σωστο αυτο, αν και νεος στην παρεα σας δεν μπορω παρα να συμφωνησω.
το θεμα ειναι οτι και με tethered κανουμε την δουλεια μας μια χαρα απο την μια και απο την αλλη το να ρωταμε συνεχεια τα ιδια δεν βγαζει νοημα, οταν με το καλο βγει να ειμαστε σιγουροι οτι θα το πουν και στις ειδησεις :).
παντως καποια μνμτ που διαβαζω που κανουν λες και τους εχουν πληρωσει για να το βγαλουν και αργουν μονο για γελια ειναι, πιστευει κανεις οτι δεν θελουν να βγαλουν επιτελους untethered? εδω παιζεται και η φημη τους και σιγουρα κανουν αγωνα δρομου ποιος θα το παρουσιασει πρωτος.
συμπερασμα, υπομονη και γιατι οχι προς το παρον tethered...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες