Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.2.1 untethered. Ειδήσεις, Φήμες & Πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1068 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#751   MaCe

MaCe

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2011 - 12:59

και το tethered μια χαρα ειναι .Μην σου πω οτι θα κατσω ετσι για παντα .Απο την στιγμη που το σεταρισα ,τωρα πλεον δεν το καταλαβαινω οτι ειμαι tethered ;)

same here

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#752   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 22/01/2011 - 13:49

Σκέψου να ξεχαστείς όμως και να πας να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή που ζητάει επανακκίνηση, εκεί να δείς γλέντια που θα κάνεις!
Το untethered είναι απαραίτητο, κακά τα ψέμματα και ας μην σκεφτόμαστε ότι είναι καλό έστω και το tethered ,γιατί μία φορά να σου κάτσει, την έβαψες!
Ας ελπίσουμε να βγεί σύντομα, γιατί με κούρασε η ιστορία με το redsn0W. :mad:

#753   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 22/01/2011 - 13:51

Σκέψου να ξεχαστείς όμως και να πας να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή που ζητάει επανακκίνηση, εκεί να δείς γλέντια που θα κάνεις!
Το untethered είναι απαραίτητο, κακά τα ψέμματα και ας μην σκεφτόμαστε ότι είναι καλό έστω και το tethered ,γιατί μία φορά να σου κάτσει, την έβαψες!
Ας ελπίσουμε να βγεί σύντομα, γιατί με κούρασε η ιστορία με το redsn0W. :mad:

γιατι παλικαρι μου ειναι προβλημα? αντε και κατεβασες την εφαρμογη και ζηταει reboot το κανεις. δεν θα ανοιξει το cydia. το κινητο τον κωλο του να χτυπαει θα ανοιξει

#754   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/01/2011 - 13:53

Καλά δεν το συζητώ...χρειαζόμαστε απαραίτητα ένα εργαλείο untethered, δεν είναι η λύση αυτή να είσαι μ'ένα
pc παραμάσχαλα μην τυχόν και κάνεις reboot τη συσκευή! Για να δούμε τι μας επιφυλάσσει το μέλλον...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 22/01/2011 - 13:55


#755   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 22/01/2011 - 13:56

καλα παιδια μην το κανετε δικαιωμα σας αλλα μην παρασυρετε κι αλλους που δεν εχουν γνωσεις στο να μην. μην τους φοβιζετε.
μια χαρα ειναι το tethered. σιγα μωρε που δεν μπορει να φορτισει καποιος το κινητο του ή που ερχεται η θεια επιφοιτηση να κανετε κατεβασμα εφαρμογων cydia στη μεση του πουθενα γυρω απο το τιποτα.
ελεος δηλαδη

#756   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/01/2011 - 14:00

καλα παιδια μην το κανετε δικαιωμα σας αλλα μην παρασυρετε κι αλλους που δεν εχουν γνωσεις στο να μην. μην τους φοβιζετε.
μια χαρα ειναι το tethered. σιγα μωρε που δεν μπορει να φορτισει καποιος το κινητο του ή που ερχεται η θεια επιφοιτηση να κανετε κατεβασμα εφαρμογων cydia στη μεση του πουθενα γυρω απο το τιποτα.
ελεος δηλαδη



Καλά σίγουρα δεν θέλω να φοβίσω κάποιον απλά πέραν των εφαρμογών μπορεί να χρειαστεί να κάνεις ένα reboot για οποιοδήποτε λόγο και να είσαι κάπου εκτός σπιτιού, γιατί να αγχώνεσαι ? ? ? Πιο καλά δεν είναι να βγει το εργαλείο να ησυχάσει το κεφάλι μας ?

#757   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 22/01/2011 - 14:06

ξερεις ποσοι εχουν αναγκη το jb και δεν το κανουν διαβαζωντας "κυκλοφορω παραμασχαλα με το λαπ" ή "να μου κλεισει ενω ειμαι πανω στον ολυμπο και κυνηγω αγριογουρουνα" εσυ τι λες θα το έκανε?
ποιος λεει ρε παιδια και που οτι δεν ανοιγει το κινητο? φερτε μου ενα κειμενο να το λεει. καποιον που δεν του ανοιξε το κινητο με ενα hard reset στην αναγκη?
ΤΟ CYDIA ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ. αμαν ξελαρυγγιαστηκα

#758   giorgio83

giorgio83

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2011 - 14:07

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω. Έχω πρόβλημα με το iphone4 δεν μπορώ να κάνω restore ούτε update.. Σε ποιό forum πρέπει να μπώ για να με βοηθήσει κάποιος; Δεν είμαι και πολύ σχετικός με αυτά.. Αν ξέρει κάποιος και απο εδώ να με εξυπηρετήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα γιατί εχω ταλαιπωρηθεί παρα πολύ...

#759   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/01/2011 - 14:12

Σκέψου να ξεχαστείς όμως και να πας να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή που ζητάει επανακκίνηση, εκεί να δείς γλέντια που θα κάνεις!
Το untethered είναι απαραίτητο, κακά τα ψέμματα και ας μην σκεφτόμαστε ότι είναι καλό έστω και το tethered ,γιατί μία φορά να σου κάτσει, την έβαψες!
Ας ελπίσουμε να βγεί σύντομα, γιατί με κούρασε η ιστορία με το redsn0W. :mad:


Δηλαδή εσυ τώρα που είσαι χωρίς το tethered, μένεις απο μπαταρία και σου κλείνει? Κάνεις reboot? Ή μήπως κατεβάζεις διαφορες εφαρμογες απο το Cydia εκτος σπιτιού...?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#760   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2011 - 14:12

δοκιμασες να κανεις restore και τι εγινε?
το τηλεφωνο ειναι ελληνικο?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#761   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/01/2011 - 14:12

ξερεις ποσοι εχουν αναγκη το jb και δεν το κανουν διαβαζωντας "κυκλοφορω παραμασχαλα με το λαπ" ή "να μου κλεισει ενω ειμαι πανω στον ολυμπο και κυνηγω αγριογουρουνα" εσυ τι λες θα το έκανε?
ποιος λεει ρε παιδια και που οτι δεν ανοιγει το κινητο? φερτε μου ενα κειμενο να το λεει. καποιον που δεν του ανοιξε το κινητο με ενα hard reset στην αναγκη?
ΤΟ CYDIA ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ. αμαν ξελαρυγγιαστηκα


Είναι σαφές αυτό αλλά δεν υπάρχει λόγος να εκνευρίζεσαι! Σε κάθε περίπτωση, τα προηγούμενα υπερτερούσαν σε αυτόν τον τομέα, έτσι δεν είναι? Σε ό,τι αφορά το να είσαι έξω...ξέρεις πολύ καλά και εσύ ότι το iphone είναι ένα εργαλείο που όταν είσαι εκτός σπιτιού σε πολλά θέματα σου λύνει τα χέρια, από ένα navigator που ενδέχεται να χρειαστείς μέχρι να ελέγξεις κάτι στο net εκείνη τη στιγμή.Μην σου φαίνεται περίεργο να χρειαστείς ένα reboot ακόμα και αν δεν ανοίγει μόνο το Cydia όπως αναφέρεις παραπάνω. Το θέμα είναι να είναι η συσκευή σου πλήρως λειτουργική όπου και όπως και να είσαι!!!Αυτό εννοούμε, τίποτε τρομακτικό και φοβικό δεν αφήνουμε να διαχέεται ούτε σκοπεύουμε να τρομοκρατήσουμε κανένα!Επιλογή του καθενός είναι να χρησιμοποιήσει τη συσκευή του όπως θέλει εκείνος με ή χωρίς jb tethered ή untethered!

Υ.Γ. Πάντως εμένα πλάκα-πλάκα μου έτυχε να είμαι έξω και να χρειαστεί να κατεβάσω εφαρμογή από Cydia και να θέλω να την κάνω install-ναι όσο και αν φαίνεται παράξενο-εκείνη την ώρα για να χρησιμοποιήσω μία εφαρμογή σε κάτι, γιατί να έχω τέτοια άγχη που πριν δεν είχα ? ? ? Αυτό ρωτάμε εμείς οι λάτρεις του tethered, τόσο τραγικό είναι ? ? ?

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 22/01/2011 - 14:17


#762   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/01/2011 - 14:13

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω. Έχω πρόβλημα με το iphone4 δεν μπορώ να κάνω restore ούτε update.. Σε ποιό forum πρέπει να μπώ για να με βοηθήσει κάποιος; Δεν είμαι και πολύ σχετικός με αυτά.. Αν ξέρει κάποιος και απο εδώ να με εξυπηρετήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα γιατί εχω ταλαιπωρηθεί παρα πολύ...



Τι εννοείς? Τι σου βγάζει?

*Άνοιξε ένα καινουργιο θέμα στο "Ερωτήσεις και απαντήσεις σε προβλήματα χρηστών"
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#763   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 22/01/2011 - 14:20

Είναι σαφές αυτό αλλά δεν υπάρχει λόγος να εκνευρίζεσαι! Σε κάθε περίπτωση, τα προηγούμενα υπερτερούσαν σε αυτόν τον τομέα, έτσι δεν είναι? Σε ό,τι αφορά το να είσαι έξω...ξέρεις πολύ καλά και εσύ ότι το iphone είναι ένα εργαλείο που όταν είσαι εκτός σπιτιού σε πολλά θέματα σου λύνει τα χέρια, από ένα navigator που ενδέχεται να χρειαστείς μέχρι να ελέγξεις κάτι στο net εκείνη τη στιγμή.Μην σου φαίνεται περίεργο να χρειαστείς ένα reboot ακόμα και αν δεν ανοίγει μόνο το Cydia όπως αναφέρεις παραπάνω. Το θέμα είναι να είναι η συσκευή σου πλήρως λειτουργική όπου και όπως και να είσαι!!!Αυτό εννοούμε, τίποτε τρομακτικό και φοβικό δεν αφήνουμε να διαχέεται ούτε σκοπεύουμε να τρομοκρατήσουμε κανένα!Επιλογή του καθενός είναι να χρησιμοποιήσει τη συσκευή του όπως θέλει εκείνος με ή χωρίς jb tethered ή untethered!

Υ.Γ. Πάντως εμένα πλάκα-πλάκα μου έτυχε να είμαι έξω και να χρειαστεί να κατεβάσω εφαρμογή από Cydia και να θέλω να την κάνω install-ναι όσο και αν φαίνεται παράξενο-εκείνη την ώρα για να χρησιμοποιήσω μία εφαρμογή σε κάτι, γιατί να έχω τέτοια άγχη που πριν δεν είχα ? ? ? Αυτό ρωτάμε εμείς οι λάτρεις του tethered, τόσο τραγικό είναι ? ? ?

μια διορθωση μονο "λατρεις του tethered" oxi και λατρεις. του untethered ναι, αλλωστε ολοι ειμαστε.

#764   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/01/2011 - 14:22

μια διορθωση μονο "λατρεις του tethered" oxi και λατρεις. του untethered ναι, αλλωστε ολοι ειμαστε.


Καλά κάνεις και με διορθώνεις το λάθος προέκυψε λόγω κεκτημένης, το έγραψα λάθος, ζητώ συγγνώμη!!!!

#765   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 22/01/2011 - 14:23

ελα ρε συ ολοι το καταλαβαμε αυτο. ειναι ευκολο να το κανεις αυτο το λαθος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες