Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.2.1 untethered. Ειδήσεις, Φήμες & Πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1068 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#571   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 06/01/2011 - 11:14

παιζει κανα ρολο ποιος ειναι και απο που;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#572   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 06/01/2011 - 12:07

Επειδή εχω χασει επεισοδεια μπορεις να μου πεις τι επαιξε με το shatter? Τι είναι, κλπ?

το shatter ειναι ενα exploit που ειχαν βρει στον a4 επεξεργαστη που φορανε ολα τα τελευταια προϊοντα της apple.συμφωνα με αυτο λοιπον θα ειχαμε μονιμο και για παντα και για οσο η apple θα χρησιμοποιουσε αυτον τον επεξεργαστη, jailbreak. ακουστηκε απο τον καιρο που περιμεναμε την 4.1 και το μονιμο jb αυτης.
τωρα τι πιστευω εγώ. πιστεύω ότι αν δεν ειναι μεσα απο την apple ολοι αυτοι που δινουν τσαμπα την εργασιας τους στα εργαλεια jb (πολυμηνη εργασια θα ελεγα) τότε τα πήραν χοντρα από την εταιρεια για να μην δωσουν ποτε το jb based on shatter exploit. κι αυτο γιατι σιγουρα η apple θα εδωσε πολυ λιγοτερα χρηματα για να τους "κλεισει το στομα" απο οσα θα ξοδευε για την αλλαγη επεξεργαστων.
θυμηθειτε τι εγινε με το exploit του jbme.com αμεσως μολις δοθηκε με την 401 ήρθε η apple και το εκλεισε σε λιγες μερες με την 402. τωρα ενω εδωσε την 421 δεν το εχει κλεισει. οκ θα μου πειτε μπορει να μην το ξερουν που ειναι. τοσο δυσκολο ήταν να ψαξουν τον επεξεργαστη τους για κενα ασφαλειας?
ειναι λοιπον για μενα μεσα απο την ιδια την apple. αν θελετε ακομα ακομα και αυτο το παιχνιδι συντηρει την υστεροφημια της ο,τι μολις βρουμε κατι που δεν ειναι συννομο ή ασφαλες ή οτιδηποτε επεμβαινουμε και το κλεινουμε προασπιζόμενοι/η ετσι τα δικαιώματά σας κυριοι πελατες μας.
ειναι ενα τεραστιο παιχνιδι που παιζεται δεν θα ελεγα στις πλατες μας αλλα σαφως για μενα μας περνανε για βλακες. τωρα παλι αφου κανουμε τη δουλεια μας εμενα ποσως με νοιαζει και με κοφτει τι και πως. αλλα αρνουμαι να με θεωρουν μλκ παρήχηση του αλφα. προτιμω να τους αφηνω να νομιζουν ότι ειμαι.

#573   PerastikosGR

PerastikosGR

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/01/2011 - 12:30

Και για να κρατάμε τις παραδόσεις, όπως το περιμέναμε την ημέρα των Χριστουγέννων, όπως το περιμέναμε την πρωτοχρονιά, έτσι και σήμερα μέχρι αργά (πολύ αργά) το βράδυ , θα περιμένουμε μπροστά στον Η/Υ, μπας και βγεί το γαμ... ups sorry, το ευλογημένο ήθελα να πώ !!!

Χρόνια πολλά σε όλους/όλες.

( Ελπίζω να μην γράψω το ίδιο κείμενο Μεγάλο Σαββάτο βράδυ !!!)..

:lol: :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: PerastikosGR, 06/01/2011 - 12:31


#574   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 06/01/2011 - 12:33

Και για να κρατάμε τις παραδόσεις, όπως το περιμέναμε την ημέρα των Χριστουγέννων, όπως το περιμέναμε την πρωτοχρονιά, έτσι και σήμερα μέχρι αργά (πολύ αργά) το βράδυ , θα περιμένουμε μπροστά στον Η/Υ, μπας και βγεί το γαμ... ups sorry, το ευλογημένο ήθελα να πώ !!!

Χρόνια πολλά σε όλους/όλες.

( Ελπίζω να μην γράψω το ίδιο κείμενο Μεγάλο Σαββάτο βράδυ !!!)..

:lol: :lol:

παιδια αν οντως επικειται iphone5 σε βλεπω δεκαπενταυγουστο να εισαι στημμένος στον υπολογιστή μπροστά.

#575   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/01/2011 - 00:30

Εγώ πάντως παιδιά πιστεύω πως η 4.3 θα βγει με την έλευση του iPhone για τη VZW... Δε ξέρω πώς, αλλά το σκέφτηκα

#576   petris22top

petris22top

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2011 - 01:08

το shatter ειναι ενα exploit που ειχαν βρει στον a4 επεξεργαστη που φορανε ολα τα τελευταια προϊοντα της apple.συμφωνα με αυτο λοιπον θα ειχαμε μονιμο και για παντα και για οσο η apple θα χρησιμοποιουσε αυτον τον επεξεργαστη, jailbreak. ακουστηκε απο τον καιρο που περιμεναμε την 4.1 και το μονιμο jb αυτης.
τωρα τι πιστευω εγώ. πιστεύω ότι αν δεν ειναι μεσα απο την apple ολοι αυτοι που δινουν τσαμπα την εργασιας τους στα εργαλεια jb (πολυμηνη εργασια θα ελεγα) τότε τα πήραν χοντρα από την εταιρεια για να μην δωσουν ποτε το jb based on shatter exploit. κι αυτο γιατι σιγουρα η apple θα εδωσε πολυ λιγοτερα χρηματα για να τους "κλεισει το στομα" απο οσα θα ξοδευε για την αλλαγη επεξεργαστων.
θυμηθειτε τι εγινε με το exploit του jbme.com αμεσως μολις δοθηκε με την 401 ήρθε η apple και το εκλεισε σε λιγες μερες με την 402. τωρα ενω εδωσε την 421 δεν το εχει κλεισει. οκ θα μου πειτε μπορει να μην το ξερουν που ειναι. τοσο δυσκολο ήταν να ψαξουν τον επεξεργαστη τους για κενα ασφαλειας?
ειναι λοιπον για μενα μεσα απο την ιδια την apple. αν θελετε ακομα ακομα και αυτο το παιχνιδι συντηρει την υστεροφημια της ο,τι μολις βρουμε κατι που δεν ειναι συννομο ή ασφαλες ή οτιδηποτε επεμβαινουμε και το κλεινουμε προασπιζόμενοι/η ετσι τα δικαιώματά σας κυριοι πελατες μας.
ειναι ενα τεραστιο παιχνιδι που παιζεται δεν θα ελεγα στις πλατες μας αλλα σαφως για μενα μας περνανε για βλακες. τωρα παλι αφου κανουμε τη δουλεια μας εμενα ποσως με νοιαζει και με κοφτει τι και πως. αλλα αρνουμαι να με θεωρουν μλκ παρήχηση του αλφα. προτιμω να τους αφηνω να νομιζουν ότι ειμαι.


εισαι και ο μονος που συμφωνω...ενα + ειναι λιγο για το αρθρο σου...!!πες τα ανοιχτα μηπως και τη παρουμε χαμπαρη...!!τα μαγκακια ταπηρανε μια χαρα...και την κανουν γαργαρα με τα συγχωρησεως...!!και οπωσ λεει ο φιλος Γιωργος μαλακες δεν ειμαστε...!!!αντε παμε να φτιαξουμε ενα post...τωρα..............untethered...παραμονης τσικνοπεμτης...!! ;)

καλο σας βραδυ...!! ;)

#577   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/01/2011 - 01:37

Υπάρχει περίπτωση να μη βγάλουν καθόλου untethered? Ή να το βγάλουν μόνο για τα Α4;

#578   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2011 - 01:42

Εγώ πάντως παιδιά πιστεύω πως η 4.3 θα βγει με την έλευση του iPhone για τη VZW... Δε ξέρω πώς, αλλά το σκέφτηκα

VZW τι ειναι κινητο?Verizon εννοεις?

#579   petris22top

petris22top

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2011 - 01:52

VZW τι ειναι κινητο?Verizon εννοεις?


(V)eri(z)on (W)ireless

#580   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2011 - 04:33

(V)eri(z)on (W)ireless

ΒαΣΙκα λεγετε very-ζωον ετσι και το κανουν αν και ειναι πολυ λογικο να το βγαλουν μαζι!!!

#581   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/01/2011 - 10:55

Προσωπικά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ίσως και να μη το βγάλουν καθόλου. Τότε θα ειναι το τέλος :P

#582   Rottweiler

Rottweiler

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:greekrottys

Δημοσίευση 07/01/2011 - 11:03

Εάν σε περίπτωση μέσα σε 6 μήνες βγάλουν νέο στην ουσία κοροϊδεύουν όσους πήραν το 4. Αλλά είναι και θέμα πόσο τρελαμένος είσαι για να μπεις στην διαδικασία αλλαγής και αν αξίζει η αλλαγή...

#583   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 07/01/2011 - 11:04

Εάν σε περίπτωση μέσα σε 6 μήνες βγάλουν νέο στην ουσία κοροϊδεύουν όσους πήραν το 4. Αλλά είναι και θέμα πόσο τρελαμένος είσαι για να μπεις στην διαδικασία αλλαγής και αν αξίζει η αλλαγή...

γιατι να μη βγαλουν να βγαλουν και ενα και δυο και τρια μοντελα. δουλεια τους και δουλεια μας.

#584   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/01/2011 - 11:23

Εγω πάντως σκέφτομαι να κάνω tethered... Αλλα φοβάμαι ότι θα μείνω χωρίς τηλέφωνο κάποια στιγμή

#585   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/01/2011 - 11:27

Να το κάνεις φίλε.. Απλά πρέπει να είσαι προσεχτικός. Σιγά το πράγμα.. Για ρώτα και 'μας που τα περάσαμε με blackra1n..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες