Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Motorola Xoom


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
97 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2011 - 12:50

CAMERA CONNECTION KIT


To kit που αναφέρεις ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ με την 4.2 έκδοση...

Μην παραπληροφορείς τον κόσμο...

Μιλάμε για τραγελαφική κατάσταση...

Διάβασε το παρακάτω και δες και support forum της Apple.

O χρήστης πρέπει να περάσει μια ολόκληρη Οδύσσεια απλά για να δει τις φωτογραφίες του...

"The recent upgrade to iOS 4.2 renders the camera connection kit useless. The maximum USB output has been reduced from 100ma to 20ma which isn't enough to drive this device.

I invested £500 on an iPad specifically to be able to review photos with clients at the end of a shoot. The fact that Apple has suddenly and without any warning stopped supporting the camera connection kit is appalling and leaves me with suddenly needing to find a grand or two for a laptop.

It's even worse that they are still selling this without informing anyone that it doesn't work anymore.

This whole fiasco is a joke and the people involved should be ashamed of themselves. "

Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 01/02/2011 - 12:52


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 01/02/2011 - 12:57

η πρωτη διαφημιση θα ελεγα οτι πρεπει να προσπαθησεις για ΜΗΝ να καταλαβεις οτι αναφερεται σε tablet, μιας και επιασε ενα προς ενα ολα τα tablets που κυκλοφορουν, και τελος κατελυξε σε ενα τετραγωνο σκεπασμενο ''πραγμα''
ειναι αυτονοητο νομιζω.
η δευτερη αφορα, το ιδιο θεμα με αυτο της apple , δλδ μια ''νεα εποχη'' για τη motorola...


Παλεύεις και εσύ να τους καταλάβεις.. Να καταλάβεις γιατί υπερασπίζονται με δέος κάτι που δέν έχουν δεί ακόμα..
Ρε παιδιά μιλάμε με facts..

Λέμε οτι άν τα χαρακτηριστικά μείνουν όπως τα βλέπουμε εδώ τότε το iPad θα χάσει κόσμο γιατί δέν πετάνε όλοι τα λεφτά τους για τον χαβαλέ και βλέπουν οτι ο ανταγωνισμός υπερέχει..

Και μου λέτε :
Δέν μιλάνε για battery life στην μοτορόλα (Μα είπαν 10 ώρες video ..)
Το ipad δέν τα χρειάζεται αυτά (Αν το Ipad έκανε 300 ευρώ πιο κάτω απο τις τιμές που περιμένουμε για το Xoom και το Playbook θα συμφωνούσα)
Είναι δυνατόν να πιστεύετε οτι θα μείνει έτσι το ipad? (Ότι αλλαγή και να κάνουν δέν περιμένω ούτε Flash , ούτε micro-HDMI , ούτε USB, ούτε Micro-USB ούτε microSD*)..

Εγώ πάντως κλίνω υπέρ του Playbook εφόσον εμπιστεύομαι πιό πολύ την εταιρεία αλλα και προσφέρει ελαφρώς καλύτερο πακέτο απο το Xoom εφόσον προσφέρει και 1080p video recording και πιο corporate προσανατολισμό..

EDIT: Το τελευταίο που άκουσα : Νομίζετε έτσι θα βγεί το playbook και το xoom?
Απάντηση : Δέν νομίζουμε απλώς .. Το βλέπουμε σε 15 videos στο internet..

*Βασικά μόνο micro-sd περιμένω.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 01/02/2011 - 13:04


#63   masbass

masbass

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 01/02/2011 - 16:39

Το ipad να χασει κοσμο δε νομιζω, οσοι πηραν θα κανουν upgrade και θα παει μια η αλλη. Το θεμα ειναι οτι αυτη τη φορα δεν ειναι οπως το iphone που μας πηρε ο υπνος μεχρι ν'αρχισουν να βγαινουν καποια σοβαρα smartphones με android, τωρα ο ανταγωνισμος παρατησε τα netbooks κι ανοιξε μαγαζι στη διπλα πορτα με 800 tablets μεσα στον ιδιο χρονο. Προσωπικα, δεν υπαρχει λογος να ξοδεψω λεφτα προς οποιαδηποτε κατευθυνση αμα δεν πεσουν κατω απο 250 euro (μη σας πω 200). Και ο λογος που δε με βλεπω να παιρνω ποτε ipad ειναι οτι α) ειναι πολυ περιοριστικο στα functions του - ηδη με το iphone κανεις τον ζογκλερ για πολλα πραγματα β) θα κρατησει πολυ ψηλη τιμη - κι επειδη δεν ειναι τηλεφωνο να το εχει κι η κουτση Μαρια, το βλεπω χλωμο να πεσει καποιο μεταχειρισμενο στα χερια μου σε χαμηλη τιμη.

Σε 1-2 χρονια που θα χουν γεμισει τα ραφια απο tablets στα 200 euro με HDMI, card readers για ολα τα format, 2-3 USB κλπ τοτε ναι, θ'αξιζει να μιλαμε γι αυτα, τωρα ειναι ακομα νωρις.

#64   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2011 - 18:28

Παιδια ο καθενας αγοραζει συμφωνα με τις αναγκες του. Εγω δεν μπορω να σκεφτω να χρησιμοποιω κατι αλλο αν δεν ειναι apple. Ειχα και android (Nexus One, samsung galaxy)...οκ...ειχα και win7 phone...δε λεω...πολυ καλα...αλλα...δεν...δεν μου καθονται καλα...δεν μου παει...δεν μου δινει οσα θελω. Και αυτο πιστευω οτι θα πουν οσοι ειναι apple fans. Δεν λεω οτι ειναι το καλυτερο ever κλπ κλπ. Ειμαι ανοιχτος σε καθε τι νεο στην τεχνολογια...αλλα...δεν...αν δεν ειναι apple...δεν μου κανει καρδια να ασχοληθω. Δεν ειναι θεμα στενου μυαλου.Ειναι νοοτροπιας. Αφοσιωσης. Αυτα. Εγω πιο πολυ περιμενω το playbook της blackberry...παρα καθε τι android.Αν δεν υπηρχε iphone, θα ειχα μονο blackberry. Καλο απογευμα σε ολους

#65   mamito

mamito

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2011 - 18:34

ένα έχω να πω μονο, τώρα πρέπει η apple να κάννη κάτι επείγοντος και με καλή στρατηγική! αλλιώς πάει θα την φάνε την pitta που απόκτησε μέχρι τώρα! όπως τις την έτρωγε τόσο καιρό η microsoft! αυτό έχω να πω! φυσικά πεζή και το εξής! η apple βγάζει κάτι με συγκεκριμένα specs και πρέπει ότι software η game βγει να είναι σε αυτά τα specs λειτουργήσιμο! σε ένα άλλο non-apple pc θέλει συνεχώς upgrade για να δουλεύει κάτι! p.x τα games στα windwos θέλουν συνεχώς upgrade (κάρτες γραφικών, ram κτλ) είδομεν φυσικά!

#66   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/02/2011 - 10:06

UPDATE: Διαφημιστικό του BestBuy που μάλλον διέρρευσε κατά λάθος κοστολογεί τη συσκευή στα $800 (!!!) Επιπλέον, το Engadget αναφέρει ότι η συσκευή θα είναι Verizon only (σχέδια για 3G στην Ευρώπη; ) ενώ στα ψιλά γράμματα του διαφημιστικού γίνεται λόγος ότι για να ενεργοποιηθεί το Wi-Fi της συσκευής θα πρέπει να υπάρχει τουλάχιστον ένας μήνας συνδρομής σε data plan!

Αναρτημένη εικόνα

Follow me on twitter


#67   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/02/2011 - 11:05

Στο παρακάτω link μπορείτε να δείτε και το ολοκληρωμένο διαφημιστικό του Super Bowl :



Πάρα πολύ ωραίο και πολύ έξυπνο!

Όσον αφορά την τιμή , στα 799 το βρίσκω τσιμπημένο.

Στα 699 όμως θα ήταν μια χαρά καθώς το αντίστοιχο 3G ipad με πολύ χαμηλότερα specs τιμάται στα 629...

Ας ελπίσουμε να βγει φθηνότερα ή να αξίζει πραγματικά την όποια διαφορά τιμής...

#68   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 14:56

ενώ στα ψιλά γράμματα του διαφημιστικού γίνεται λόγος ότι για να ενεργοποιηθεί το Wi-Fi της συσκευής θα πρέπει να υπάρχει τουλάχιστον ένας μήνας συνδρομής σε data plan!

Τελικά αυτό το Android είναι πολύ ελεύθερο λειτουργικό. Ελεύθερο για να κάνει κάθε Εταιρεία τα δικά της κερδοσκοπικά της παιχνίδια σε βάρος των καταναλωτών.

#69   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2011 - 00:04

Ανακοινώθηκαν τιμές!!!!!!!!!!!!!!

Το 32αρι WIFI θα κάνει 600$ , όσο ακριβώς και το αντίστοιχο ipad 1.


Απίστευτα ελκυστική τιμή για ένα ΥΠΕΡΠΛΗΡΕΣ tablet!!!

http://www.engadget....on-verizon-600/

#70   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 17/02/2011 - 00:46

To kit που αναφέρεις ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ με την 4.2 έκδοση...

Μην παραπληροφορείς τον κόσμο...

Μιλάμε για τραγελαφική κατάσταση...


Φιλε μου Looter οντως τραγελαφικη κατασταση.

Πρεπει να σου πω ομως κατι αγαπητε μου. Πρωτα απο ολα οτι ΕΜΕΝΑ μου δουλευει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ το camera kit.

Mετα να σου πω οτι ειμαι αισιως στα σχεδον 40 αντα μου πραγμα που για μενα τουλαχιστον σημαινει οτι ειμαι αρκετα κατασταλαγμενος στο ποιες ειναι οι αναγκες μου και ποια προιοντα τις ικανοποιουν με τον καλυτερο τροπο. Πραγμα που επισης σημαινει οτι δεν ειμαι fanboy καμμιας εταιριας,πραγμα που επισης σημαινει οτι στα παπαρια μου τι σηματακι εχει το εκαστοτε gadget που εχω( μηλο-ανανα-καρπουζι-πεππονι-ΑΓΓΟΥΡΙ), πραγμα που επισης σημαινει προσεχε τα γραφομεννα σου, περι παραπληροφορησης, κλπ κλπ.

#71   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2011 - 00:53

Επειδή δουλεύει σε εσένα δε σημαίνει ότι δουλεύει και στους υπόλοιπους...

Μην συνεχίζεις το offtopic.

Το xoom εξάλλου δε θα χρειάζεται αντάπτορες...

#72   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 18/02/2011 - 01:07

Επειδή δουλεύει σε εσένα δε σημαίνει ότι δουλεύει και στους υπόλοιπους...

Μην συνεχίζεις το offtopic.

Το xoom εξάλλου δε θα χρειάζεται αντάπτορες...

Οκ φιλε μου για να μην ειμαστε οπως λες και offtopic παρε xoom

#73   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 01:47

Κάνεις λάθος!

Multitouch εφάμιλλο δεν υπήρχε μέχρι πριν κάποιους μήνες από τον ανταγωνισμό και αυτό ήταν ένα σοβαρό πρόβλημα στην εμπειρία χρήσης της συσκευής.
Τώρα άλλαξαν τα δεδομένα.
Επίσης μην ξεχνάς ότι μιλάμε για ταμπλέτες και όχι για τηλέφωνα και οι απαιτήσεις είναι διαφορετικές.

Ειδικά την υποδοχή για κάρτες μνήμης απορώ πως την αγνοείτε ορισμένοι.

Σου δίνω το πιο απλό παράδειγμα :

Είμαι σε παρέα με το tab μου και δίπλα μια φίλη μου μου δίνει την κάρτα μνήμης της φωτογραφικής της για να δούμε τις φώτο από το τελευταίο ταξίδι που έκανε.
Όταν της είπα ότι δεν έχει υποδοχή για κάρτες δεν το πίστευε κανείς.
Κουβαλούσα ένα πράγμα ενός κιλού με οθόνη 10 ιντσών και δεν μπορούσαμε να δούμε ούτε τις φώτο μας...

Δηλαδή έλεος ρε παιδιά , στο 2011 είμαστε...


Υπάρχουν τουλάχιστον 10 διαφορετικά είδη καρτών μνήμης για ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές. Εγώ πχ έχω μια παλία αλλά πολύ καλή η οποία παίρνει CF (αυτές τις τεράστιες). Μήπως λέω μήπως θέλεις η Apple να ενσωματώσει card reader στο ipad έτσι ώστε εσύ και οι φίλοι σου να μπορείτε να απολαμβάνεται τις φωτογραφίες σας;

Όσον αφορά το multitouch τί εννοείς; Απο την αρχή υπήρχε σε όλες τις συσκευές.

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 18/02/2011 - 01:50


#74   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2011 - 10:51

Χαιρετώ την ομήγυρη


Μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει το αναλυτικό review που έκανε το engadget στο Xoom. Αντιγράφω το συμπέρασμα, αλλά για όποιον έχει λίγο χρόνο όλο το review έχει ενδιαφέρον. Θα επανέλθω με νέο Post με τα δικά μου συμπεράσματα από το άρθρο.

Wrap-up


Despite the drawbacks that we've outlined in this review, there is actually a lot about the Xoom to like. Besides boasting what we consider to be the most complete and clearly functioning version of Android, the hardware which is packed inside Motorola's tablet is really quite good. The tablet is fast and sleek, and while not exactly being really futureproof, the fact that you've got a path to a 4G upgrade is tremendous (and frankly, something no one else in the industry is offering).

The problem with the Xoom isn't really about the core of the experience or the core of the hardware -- it's about the details. Too much in both the design (like those wonky buttons) or the software (like the feeling that this is all very much in beta) makes you wonder if this wasn't rushed out to market in order to beat the next wave from Apple. Regardless, there isn't much here for consumers right now. The Android Market is almost devoid of tablet applications, the OS feels buggy and unfinished, and the hardware has pain points that we find troubling. And that's to say nothing of the pricing and carrier commitments being asked of first-time buyers.

Is the Xoom a real competitor to the iPad? Absolutely. In fact, it outclasses the iPad in many ways. Still, the end user experience isn't nearly where it needs to be, and until Google paints its tablet strategy and software picture more clearly, we'd suggest a wait-and-see approach. Honeycomb and the Xoom are spectacular -- unfortunately they're a spectacular work in progress.


#75   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/02/2011 - 12:23

Δε νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα αναλυτικό το συγκεκριμένο review.

Έχω την εντύπωση ότι περισσότερο θέλησαν να "ξεπετάξουν" τη συσκευή και σε αρκετά σημεία δε θα έλεγα ότι είναι και ιδιαίτερα αντικειμενικοί.

Όποιος ενδιαφέρεται για ένα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ και ΣΟΒΑΡΟ review του Xoom μπορεί να checkare το παρακάτω λινκ από το anandtech.

http://www.anandtech...ablet-arrives/1

H διαφορά μεταξύ των 2 reviews σε ποιότητα και λεπτομέρεια νομίζω ότι είναι εμφανής.

Βέβαια για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα κάτι καλύτερο από το engadget.


Τα δικά μου συμπεράσματα είναι τα εξής :

To HoneyComb κάνει το Ipad και το IOS να φαίνονται πάρα πολύ φτωχά πλέον.

Ακόμα και οι πιο πιστοί φίλοι της Apple αργά ή γρήγορα θα το καταλάβουν.

Συσκευές 10 ιντσών δεν μπορεί να χαραμίζονται μόνο με εικονίδια χωρίς να προσφέρουν "ζωντανές" πληροφορίες.

Το multitaking στο HoneyComb δίνει μαθήματα για το πως έπρεπε να είναι το IOS εδώ και καιρό.

To Flash 10.2 σε λίγες βδομάδες θα σε κάνει να νιώθεις ότι είσαι μπροστά στον browser του υπολογιστή σου.

Η εμπειρία χρήσης του internet είναι πλέον καλύτερη στα androids. Οι σελίδες φορτώνουν πιο γρήγορα από το IPAD και βλέπεις ΟΛΟ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ τους. Ένα μεγάλο κάστρο της Apple έπεσε ΟΡΙΣΤΙΚΑ!

Το android market πλέον περιλαμβάνει τα ΠΑΝΤΑ και οι εφαρμογές θα γίνουν port και για το HoneyComb ταχύτατα.

Ο χρήστης έχει τη δυνατότητα να παραμετροποιήσει τη συσκευή του όπως θέλει.

Η ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ είναι εφάμιλλη του IPAD.

Οι επιδόσεις στα παιχνίδια με τον tegra 2 είναι οι καλύτερες της αγοράς.

Τι άλλο να ζητήσει κανείς ;

Αν δεν αλλάξει πορεία κατά 180 μοίρες η Apple στις 2 του Μάρτη , bye bye...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες