Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Appstore games/apps Tutorial


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
236 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/09/2008 - 14:32

Καταρχας, δοκιμαστε μεσω putty(windows) ή terminal(mac) να δωσετε τις εξης εντολες ενω ειστε συνδεδεμενοι στο ιντερνετ: 'apt-get remove cydia' και μετα 'apt-get install cydia'. Χωρις τα εισαγωγια βεβαια. Εαν δεν δουλεψει αυτο τοτε εχετε προβλημα με τον τροπο που ξεζιπαρατε το winpwn/quickpwn. Βεβαιωθειτε οτι χρησιμοποιησατε extract all(αποσυμπιεση ολων) και οχι καποια τριτη εφαρμογη τυπου winrar,7zip κτλπ

http://www.iphonehel...opic,399.0.html

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   pan00liz

pan00liz

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2008 - 14:47

tnx :D εφτιαξε το cydia,αλλα εχει προβλημα και ο installer...πρεπει να εκανα μαλακια καπου :P  μου βγαζει μηνυμα:installer was not installed correctly.it should be run as root:wheel.we will continue but please remember tht it may not function correctly.

#48   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/09/2008 - 14:50

screw installer. Δεν υπαρχει πλεον. Ειναι τελειως αχρηστος. Δεν θα το χρησιμοποιησεις πουθενα

#49   pan00liz

pan00liz

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2008 - 15:07

χεχε σωστό :P

#50   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2008 - 22:12

εχει αλλαξει ο τροπος που περναμε τα app μεσω ssh στην 2,1 ???

τα κανω ολα αλλα δεν το εμφανιζει στο μενου :( ???

#51   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/09/2008 - 22:22

Προσπάθησε να κατεβάσεις ένα app π.χ από Cydia, και όταν εμφανιστεί στο springboard, θα εμφανιστεί μαζί με εκείνο που έχεις περάσει μέσω SSH.

#52   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2008 - 22:32

Quote

Προσπάθησε να κατεβάσεις ένα app π.χ από Cydia, και όταν εμφανιστεί στο springboard, θα εμφανιστεί μαζί με εκείνο που έχεις περάσει μέσω SSH.


σωστος! ευχαριστω! :) ;)

#53   geoko86

geoko86

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 20/09/2008 - 02:35

εγω κατεβασα το iphone tunnel suite και το winscp  στον υπολογιστη μου. το tunnel suite αναγνωρισε το κινητο μου και πατησα το file browser και ετσι εβλεπα στην δεξια στηλη τα αρχρια του κινητοθ ενω στην δεξια του υπολογιστη μου. (εννοειται οτι εκανα install απο το cydia το openssh)
κατεβασα και απο το internet μεσω του rapidshare το monkeyball.app και ετσι ακολουθησα ολες τισ οδηγιες απο τα σχετικα posts.
το προβλημα ειναι οτι ενω το εικονιδιο εχει εμφανιστει οταν το παταω ισα που ανοιγει και κλεινει αμεσως.
το εχω κανει πολλες φορες reboot, ενω στην αρχη το παιχνιδι το ειχα βαλει στο directory: private/var/mobile/applications - δημιουργωντας και εναν φακελο στο directory: private/var/mobile. τα permissions τα εβαλα....(το παιχνιδι δεν ειχε εμφανιστει στην οθονη)
αφου ειδα οτι δεν γινεται τιποτα ξαναμπαινω στα αρχεια του κινητου και βλεπω οτι υπαρχει και ενας αλλος φακελος applications στο  directory: private/var/stash/applications και ετσι μετα το εβαλα εδω...τηρησα και παλι τα permissions....ειδα οτι δεν εμφανιστηκε και παλι το εικονιδιο και ετσι κατεβασα ενα game απο το cydia και μετα εμφανιστηκε! αλλα δεν ανοιγε...το κανω reboot και παλι τα ιδια...ξαναμπαινω στα αρχεια του κινητου και βαζω αυτη τη φορα φακελο documents και στο τελευταιο directory...δλδ...private/var/stash/applications...αλλα και παλι τζιφος...
ξερετε τι εχει γινει γιατι πιστευω οτι πρεπει να εχω κανει γερες χοντραδες
ευχαριστω

#54   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/09/2008 - 02:40

Aκολουθα την δευτερη μεθοδο (iTunes .ipa). Ειναι καλυτερη.

Για να μην σου ανοιγουν παντως, τα permissions φταινε.

#55   geoko86

geoko86

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 20/09/2008 - 02:46

ποιο directory ειναι ομως το σωστο για να κανω copy το app απο το desktop? το 1ο private/var/mobile/applications ή το 2ο private/var/stash/applications...
και ομοιως τον φακελο documents που πρεπει να τον βάλω?
ευχαριστώ

#56   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/09/2008 - 02:52

Στην πρωτη μεθοδο χρησιμοποιεις αρχεια καταληξης .app
Στην δευτερη χρησιμοποιεις αρχεια καταληξης .ipa
Αρα, τα app τα βαζεις μονο εκει που λεει η πρωτη μεθοδος.
Μπες σε καποιο site που προτεινουμε και κατεβασε μια εφαρμογη .ipa (απαιτει και λογαριασμο στο iTunes) και δοκιμασε αν μπαινει ετσι.
Αλλιως, ξαναδοκιμασε...αλλα θα ακολουθησεις πιστα την πρωτη μεθοδο, γιατι εσυ τις ανακατεψες λιγο :P

#57   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/09/2008 - 03:14

2 Ερωτησεις:

1. Θελω να περασω μια εφαρμογή .app και ακολουθώ φυσικά την 1η μεθοδο.
Ο φακελος "Αpplication" είναι στο path "private/var/stash/Applications" ή κάπου αλλού;

2. Στο path "private/var/mobile" έχω ήδη φακελο "Documents" με permissions 755! Δεν τον εχω δημιουργήσει εγώ! Από default είναι. Tι κανω; Δημιουργώ άλλον φακελο (και αν ναι, πως τον ονομαζω;) με permission 777 ή απλά αλλάζω τα permission σε 777 στον ήδη υπάρχοντα;

#58   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2008 - 10:14

αλλαξε τα permission σε 777 στον ήδη υπάρχοντα.



#59   noob

noob

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/09/2008 - 15:18

Quote

1. Θελω να περασω μια εφαρμογή .app και ακολουθώ φυσικά την 1η μεθοδο.

Ο φακελος "Αpplication" είναι στο path "private/var/stash/Applications" ή κάπου αλλού;



2. Στο path "private/var/mobile" έχω ήδη φακελο "Documents" με permissions 755! Δεν τον εχω δημιουργήσει εγώ! Από default είναι. Tι κανω; Δημιουργώ άλλον φακελο (και αν ναι, πως τον ονομαζω;) με permission 777 ή απλά αλλάζω τα permission σε 777 στον ήδη υπάρχοντα;


1. Ο φάκελος Αpplications είναι στο /Applications. Κάνε "προς τα πίσω" (από το SSH πρόγραμμα που χρησιμοποιείς) μέχρι να μην πηγαίνει άλλο πίσω. Θα βρεθείς στην αρχή του root. (Αρχίζει με /).

2. Άλλαξε τα permission σε 777

#60   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/09/2008 - 15:55

Eυχαριστώ παιδια για τις οδηγιες!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες