Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Αναφορές προβλημάτων: Greenpois0n RC5 iOS 4.2.1 untethered


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
328 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Greenpois0n RC5 iOS 4.2.1 untethered

Αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα μετά το συγκεκριμένο jailbreak?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#76   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 06:36

τι ες??
εμενα μια χαρα ου τα ερναει..
to installous απο hackullo περαστε το..και η επιλογη που λεει ο φιλος στο on

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 09/02/2011 - 11:09

Δύο προβλήματα έχω στο 4άρι μου:
Το πρώτο έχει να κάνει με τις παύλες στους χρόνους από την τελευταία φόρτιση και το δεύτερο είναι ότι ενώ φτιάχνω φακέλλους για τις εφαρμογές μου στο itunes, όταν συγχρονίζω το τηλέφωνο μου πετάει όλες τις εφαρμογές έξω και τις ταξινομεί όπως θέλει αυτό. Γεγονός ιδιαίτερα σπαστικό...
Εξυπακούεται πως στην 4.1 δεν υπήρχαν ανάλογα προβλήματα...

Τελευταία επεξεργασία από: sellia, 09/02/2011 - 11:10


#78   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 09/02/2011 - 11:14

δεν εχει να κανει με την εκδοση λογισμικου. κατι αλλο φταιει.
ισως σπασμενες εφαρμογες ή ισως σπασμενη εφαρμογη foldersenchancer ή οποια αλλη παρομοια χρησιμοποιεις?
αν χρησιμοποιεις αυτην τα infinifolders foldersinfolders και ολα τα σχετικα τα αφαιρεις.

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 09/02/2011 - 11:15


#79   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 09/02/2011 - 11:17

δεν εχει να κανει με την εκδοση λογισμικου. κατι αλλο φταιει.
ισως σπασμενες εφαρμογες ή ισως σπασμενη εφαρμογη foldersenchancer ή οποια αλλη παρομοια χρησιμοποιεις?
αν χρησιμοποιεις αυτην τα infinifolders foldersinfolders και ολα τα σχετικα τα αφαιρεις.


Αν αναφέρεσαι σε εμένα, δεν έχω σπασμένες εφαρμογές, ούτε εγκατεστημένα τα installus, appsync κλπ...

#80   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 09/02/2011 - 11:19

κανε ενα hard reset και αν δεν λυθει το προβλημα σου μαλλον το restore θα στο σωσει.
κατι καπου πηγε στραβα

#81   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 09/02/2011 - 11:20

Έχω κάνει hard reset.
Σκεφτόμουν να αποφύγω το restore, αλλά μάλλον εκεί θα καταλήξω...

#82   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/02/2011 - 11:22

iPhone 4 4.2.1 ολα οκ
και με παρα πολλα test

#83   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 09/02/2011 - 11:22

ναι δεν εχεις κατι αλλο να κανεις απο τη στιγμη που δεν εχεις σπασμενες εφαρμογες να πεις οτι φταινε αυτες.
ενταξει δεν ειναι και τιποτα δυσκολο ή χρονοβορο. restore και ξανα μετα jb
καλη δυναμη καθε επιτυχια αυτη τη φορα

#84   adriano7

adriano7

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 11:31

Γενικά πάντως παιδιά αν θέλετε να αξιοποιητε στο έπακρο την ταχύτητα και το hardware της συσκευής αποφεύγετε το πολύ Cydia. Το Cydia το χρησιμοποιώ για τα απολύτως απαραίτητα (Installous, download manager), καθώς πέραν του ότι βαραίνουν αρκετά το λογισμικό και το hardware , συχνά δημιουργούν επιπλοκες μεταξύ τους. Εγώ προς το παρόν (μην το ματιασω) δεν έχω απολύτως κανένα θέμα, και είμαι στην ουσία με διπλό j/b μιας και πέρασα το greenpoison πάνω απο το tethered του redsnow. Η γρηγόρη πτώση της μπαταρίας με χαλάει κάπως αλλα μάλλον δεν έχει να κάνει με το jailbreak.

#85   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/02/2011 - 11:45

Γενικά πάντως παιδιά αν θέλετε να αξιοποιητε στο έπακρο την ταχύτητα και το hardware της συσκευής αποφεύγετε το πολύ Cydia. Το Cydia το χρησιμοποιώ για τα απολύτως απαραίτητα (Installous, download manager), καθώς πέραν του ότι βαραίνουν αρκετά το λογισμικό και το hardware , συχνά δημιουργούν επιπλοκες μεταξύ τους. Εγώ προς το παρόν (μην το ματιασω) δεν έχω απολύτως κανένα θέμα, και είμαι στην ουσία με διπλό j/b μιας και πέρασα το greenpoison πάνω απο το tethered του redsnow. Η γρηγόρη πτώση της μπαταρίας με χαλάει κάπως αλλα μάλλον δεν έχει να κάνει με το jailbreak.

Τότε χάνεται το νόημα του j/b. Για το τι είναι απολύτως απαραίτητα παίζει με τον καθένα. Π.χ το installous είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει. Σαφώς και χρειάζεται να είσαι πάρα πολύ προσεκτικός για το τι θα επιλέξεις να εγκαταστήσεις από το cydia. Δεν μπορείς να στήνεις το infinifolders και στο καπάκι το foldersinfolders, και μετά ότι tweak για τα folders βρεις στο cydia όπως λέει και ο φίλος geORGIOSb λίγο πιο πάνω, και να περιμένεις να είναι όλα εντάξει. Αλλά το νόημα του j/b είναι ακριβώς να αξιοποιήσει στο έπακρο την ταχύτητα και το hardware της συσκευής όπως αναφέρεις, και όχι να κατεβάζεις από το installous.
Όσον αφορά για την μπαταρία που λες, κατά πάσα πιθανότητα φταίει αυτό που έκανες. Θέλει clean restore αν είχες κάνει j/b όπως αναφέρει και ο @p0sixninja (και εννοείται setup as new).

Συνημμένο αρχείο  @p0sixninja.jpg   20.04KB   1 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 09/02/2011 - 11:54


#86   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 09/02/2011 - 11:57

Μια παρατήρηση που ίσως δεν φταίει το GP. Όταν βάζω gmail, μου κάνει κάτι περίεργα με τους φακέλους των mails. Χάνει την αλφαβητική σειρά κλπ
Θα δοκιμάσω με MS Exchange και θα σας πω.
Επίσης διορθώθηκε και το σφάλμα του multitask-skype που είχα πριν το GP.

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 09/02/2011 - 11:59


#87   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/02/2011 - 12:01

Θα δοκιμάσω με MS Exchange και θα σας πω.

Άστο με MS Exchange, θα έχεις και push.

#88   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 09/02/2011 - 12:19

Άστο με MS Exchange, θα έχεις και push.


Επιβεβαιώνω όλα καλά με MS Exchange

#89   adriano7

adriano7

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 12:24

Τότε χάνεται το νόημα του j/b. Για το τι είναι απολύτως απαραίτητα παίζει με τον καθένα. Π.χ το installous είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει. Σαφώς και χρειάζεται να είσαι πάρα πολύ προσεκτικός για το τι θα επιλέξεις να εγκαταστήσεις από το cydia. Δεν μπορείς να στήνεις το infinifolders και στο καπάκι το foldersinfolders, και μετά ότι tweak για τα folders βρεις στο cydia όπως λέει και ο φίλος geORGIOSb λίγο πιο πάνω, και να περιμένεις να είναι όλα εντάξει. Αλλά το νόημα του j/b είναι ακριβώς να αξιοποιήσει στο έπακρο την ταχύτητα και το hardware της συσκευής όπως αναφέρεις, και όχι να κατεβάζεις από το installous.
Όσον αφορά για την μπαταρία που λες, κατά πάσα πιθανότητα φταίει αυτό που έκανες. Θέλει clean restore αν είχες κάνει j/b όπως αναφέρει και ο @p0sixninja (και εννοείται setup as new).

Συνημμένο αρχείο  @p0sixninja.jpg   20.04KB   1 λήψεις


Καταλαβαίνω ότι είναι ανάλογα τις ανάγκες , αλλα προτιμώ να έχω λιγότερες περιττές επιλογές παρά να αντιμετωπίζω προβλήματα με crash και αργή απόκριση.
Όσον αφορά τη μπαταρία και πριν το 2ο j/b το ίδιο έπεφτε. Μήπως φταίει ότι το έχω 2 εβδομάδες μόνο, και δεν έχει στρώσει ακόμα; Μόνο 1 φορά του έχω κάνει πλήρη φόρτιση - αποφόρτιση. Που αναφέρεται πρόβλημα στo greenpoison πάνω σε redsnow? όλοι όσοι το κάνανε έτσι δεν αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα.

#90   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 09/02/2011 - 12:27

Γενικά πάντως παιδιά αν θέλετε να αξιοποιητε στο έπακρο την ταχύτητα και το hardware της συσκευής αποφεύγετε το πολύ Cydia. Το Cydia το χρησιμοποιώ για τα απολύτως απαραίτητα (Installous, download manager), καθώς πέραν του ότι βαραίνουν αρκετά το λογισμικό και το hardware , συχνά δημιουργούν επιπλοκες μεταξύ τους. Εγώ προς το παρόν (μην το ματιασω) δεν έχω απολύτως κανένα θέμα, και είμαι στην ουσία με διπλό j/b μιας και πέρασα το greenpoison πάνω απο το tethered του redsnow. Η γρηγόρη πτώση της μπαταρίας με χαλάει κάπως αλλα μάλλον δεν έχει να κάνει με το jailbreak.

δοκιμασε τη διαδικασια sam και deactivate απο το redsnow να σου λυθει αυτο το προβλημα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)