Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διαθέσιμο το PwnageTool 4.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
80 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 16/03/2011 - 13:53

πρέπει να έχεις δίκιο. Δυστυχώς δε μπορώ να το επιβεβαιώσω μιας και μου έκλεψαν το κινητό :( και δε μπορώ να το τσεκάρω πια στο παλιό κινητό, αλλά στο καινούργιο που πήρα (αυτό πόνεσε ΠΟΛΥ) πέρασε κανονικά. Η ερώτηση που κάνει με το αν το κινητό συνδέεται σε πάροχο που θέλει ενεργοποίηση σε μπερδεύει γι αυτό κι έκανα το image σε expert mode και ξετσεκάρισα το activation οπότε το σύστημα δούλεψε κανονικά.


φιλικά,

E.D

Προς τους διαχειριστές του site: υπάρχει περίπτωση να έχετε λίστα με τις mac address μέσω των οποίων έχω κάνει login το τελευταίο διάστημα? Προσπαθω να βρω τη mac του παλιού iphone μήπως μπορέσω να το κάνω trace και δυστηχώς πάνω στο κουτί δεν έχει τίποτε. εάν υπάρχει τέτοια περίπτωση σας παρακαλώ στείλτε μου pm.


με το imei της συσκευης θα κανεις trace φιλε μου το mac δεν νομιζω να κάνει κατι ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 16/03/2011 - 15:12

παιδια iphone 4 ελληνικο jailbroken 4.1 με limera1n εκανα custom με pwnage για 4.2.1 (λογο που ηθελα να ανεβασω και το χωρο για το cydia) και μου γραφει το itunes the iphone could not be restore this device isn't eligible for the requested build.....δεν γινεται με pwnage? πρεπει οπωσδηποτε με greenpoison;;;

#78   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 16/03/2011 - 15:26

κανεις;;;; :rolleyes:

#79   nezoski

nezoski

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nezoski

Δημοσίευση 30/03/2011 - 20:41

Καλησπερα στο forum μετα απο λιγο googling βρηκα αυτον οδηγο για tethered βεβαια Jailbrake iOS 4.3.1 My link

#80   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/09/2011 - 19:13

Καλησπέρα, μπορώ να αναβαθμίσω iphone 3g στην 4.2.1 χρησιμοποιώντας αυτόν τον οδηγό ? Με ενδιαφέρει κυρίως να μην αναβαθμιστεί η baseband.

Τελευταία επεξεργασία από: petros29, 07/09/2011 - 19:13


#81   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/09/2011 - 13:44

Καλησπέρα, μπορώ να αναβαθμίσω iphone 3g στην 4.2.1 χρησιμοποιώντας αυτόν τον οδηγό ? Με ενδιαφέρει κυρίως να μην αναβαθμιστεί η baseband.


Για όσους έχουν την ιδια απορρεία με εμένα, το δοκίμασα και ανέβηκα σε iphone 3gs απο 4.0.2 σε 4.2.1 όπου και είχα κρατημένα shsh χωρίς να αναβαθμιστεί η baseband. Όσοι λοιπόν έχουν τηλ απέξω με αυτο το εργαλείο μπορούν να φτιάξουν μια custom της 4.2.1 και να αναβαθμίσουν χωρίς να αναβαθμίσουν τη baseband.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες