Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

βοηθεια για αγορα νεου lap top


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 19/02/2011 - 00:36

μα το θεο εισαστε για "γελια"
λεει οχι μακ. τελος ρε τι του λετε του ανθρωπου? ελεος θα καταλαβαινουμε τι διαβαζουμε?
μετα λεει 2500 ευρω. ρε πατε καλα? σε 2 μηνες ειναι ξεπερασμενο.
σονυ μακρυα. αναθεμα στην κολοεταιρεια. προβλημα με την μπαταρια. παει εξωτερικο και οκ ειναι συνεπεις αλλα εξωτερικο? δεν πανε στο διαολο.
πανακριβα και οχι και τα καλυτερα. θα τα ελεγα τα νοκια των υπολογιστων.
γιωργο παρε κανενα αυτης της τιμης και ελα να τον ξευτιλισω με τη μ@λ@κια των 800 ευρω που αγορασα.
εχετε κολλησει με τις μαρκες και δεν βλεπετε τιποτα παραεξω απο αυτο.
620 αγορα 100 ευρω οι μνημες και εχω κρατησει και τις 2 2γιγα που ειχε καποια λεφτα για το περασμα του dual boot και το μονο που μενει ειναι να παρω εναν ssh να πηδαω το καθε μηχανακι που θα εχει κοστισει και 4πλασια λεφτα.
open eyes and mind. save your money.

Ενώ άμα πάρεις το MacBook Pro ούτε μπαταρίες ούτε κλαιν μαιν.
Το παίρνεις και μέχρι να το πουλήσεις είσαι κομπλέ.
Το έχω πει και θα το ξαναπώ.Το Toshiba , HP , Acer , MAC δεν γίνεται.
Να τρέξει Snow Leopard γίνεται αλλά να γίνει Mac δεν γίνεται.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 19/02/2011 - 00:40

συμφωνω για οποιον του περισσευει ενας σκασμος λεφτα.
παντως γινεται και παραγινεται.
μυθος ειναι και αυτο για τα μακ και καλα.
το παλαι ποτε ισως ηταν ετσι.
τωρα ειναι της σειρας κι αυτα.
οσο για επιδοσεις μας τελειωσε και αυτο
τα πατανε πολλα μηχανακια και σε λιγοτερα λεφτα.
αυτο μετραει και τιποτα αλλο.

#78   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 19/02/2011 - 00:53

dusty υποστηριξε μου καλε μου ανθρωπε...μονο με εσενα συνεννοουμαι ..που μου προτεινεις οτι ζηταω..ΒΟΗΘΕΙΑ....MAKΟΛΛΗΜΕΝΟΙ



Φιλε μου καλε σου προτεινα ενα καλο Τοσιμπακι. Τωρα για αγορα macbook pro, γνωμη μου ειναι οτι τα καλα ξεκινουν απο 2.000€ και πανω.
Θεωρω οτι περα απο την αγορα ενος μηχανηματος πρεπει να κοιτας και το "After", δλδ την υποστηριξη της αντιπροσωπειας, την εγγυηση κτλ.
Εκτος απο το Τοσιμπα τσεκαρε και λιγο τη σειρα Studio XPS 16 της Dell. Γυρω στα 1100€ εχουν και απο specs ειναι καλα και ποιοτητα κατασκευης εχουν.
Μονο η μαμα μπαταρια των 6 cells ειναι μουφα και ψιλοζεσταινεται.

edit: τσεκαρε το Toshiba Satellite P500-1D0 link: http://www.ideal.gr/...=872&Itemid=762

Τελευταία επεξεργασία από: dusty, 19/02/2011 - 00:56


#79   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/02/2011 - 11:10

Με ενδιαφερει κ εμενα το θεμα γιατι πολυ πιθανον να αγορασω νεο λαπτοπ... και μακαρι να μπορω να το κανω dual boot για να παιζει κ mac.
Εχω σε vmware mac αλλα δεν ειναι το ιδιο. Θελω λιγη εμπειρια ακομα αλλα σε πιο σταθερο συστημα και μετα θα παρω iMac που το εχω δουλεψει κ λιγο σε φιλο μου.

αλλα ψαχνω με τα εξης χαρακτηριστικα:
1920x1080 minimum (1920x1200 δεν με χαλαει!)
1Dimm 4GB RAM (για να μπορω σε καποια αμεση φαση να το αναβαθμισω σε 8αρι)
15-16 inc Monitor
i5 (min)

#80   dooboo

dooboo

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/02/2011 - 11:21

Επειδή είχα στον Sony αυτή την ανάλυση απλά σου λέω οτι χρειάζεσαι κιάλια για να εργαστείς σε λαπτοπ 1366x768 είναι ότι καλύτερο για 15-16"".
Τώρα για το dual boot πρέπει να γίνει έρευνα πριν αγοραστεί ποιος θ'αγοραστει. Ελάχιστοι φτάνουν το 100% κ δεν είναι netbook η εγκατάσταση.

#81   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 19/02/2011 - 12:35

Επειδή είχα στον Sony αυτή την ανάλυση απλά σου λέω οτι χρειάζεσαι κιάλια για να εργαστείς σε λαπτοπ 1366x768 είναι ότι καλύτερο για 15-16"".
Τώρα για το dual boot πρέπει να γίνει έρευνα πριν αγοραστεί ποιος θ'αγοραστει. Ελάχιστοι φτάνουν το 100% κ δεν είναι netbook η εγκατάσταση.

8) ;)
2 HP Core 2 Duo και συνεχίζουμε ....

Τελευταία επεξεργασία από: Telephoner, 19/02/2011 - 12:35


#82   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 19/02/2011 - 12:51

Αφού εμείς σου είπαμε με την πλειοψηφία να πάρεις mac Απο εκει και πέρα εσύ μπορείς να κανείς ότι απόλυτος θέλεις και να πας να αγοράσεις ένα win. Πάντως να ξέρεις ότι αφού προκειτε να διαθέσεις 1000-1500 είναι στα όρια για ένα καλο mac. Ειλικρινά πάντως μην θυνμωνεις διότι σαν να έχεις μπει στο site της BMW (τα εν λόγο mac :P) και να μας λες ότι θέλεις να αγοράσεις fiat ε δεν στέκει λογικό νομίζω είναι να σου λένε οι περισσότεροι για MAC. ;)
Και όπως είπαν και κάτι παιδια (ο telephoner νομίζω) και έχει δίκιο και hackintosh να του βάλεις και 1002 πράγματα mac δεν πρόκειται να γίνει ΠΟΤΈ διότι το mac είναι αυτο που είναι λογο του οτι έχει τέλεια σχέση το hardware με το software για αυτο!

#83   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2011 - 13:04

Η συγκριση BMW με FIAT ειναι τουλαχιστον ατυχης γιατι bmw εχει και ο καθε βλαχος....λες να καταντησουν ετσι και τα Μαc? :blink:

#84   dooboo

dooboo

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/02/2011 - 13:12

Μην τρελαίνεστε με το Hackintosh παιδιά,ο πρώτος κ απαράβατος κανόνας είναι "θέλεις Mac ? αγόρασε Mac" κανείς λοιπόν που ασχολείται ουσιαστικά με αυτό δεν προσπαθεί να φτιάξει Mac δεν γίνεται όπως και ο Mac δεν γίνεται να γίνει toshiba. Είναι κ λίγο αυτονόητο. Από εκει και πέρα υπάρχουν μηχανήματα με μικρότερο επεξεργαστή που ξεπερνάνε σε επιδόσεις τα Mac κ είναι Hackintosh αλλά δεν έχουν σενσορες,δεν έχουν σωστό sleep mode, φωτιζόμενο πληκτρολόγιο ένα χρόνο εγγύηση,κ 2 χιλιαρικα..Δεν ξέρω όμως κανένα Mac να μπορεί να το κάνει τα αντίστοιχα. Δηλαδή να τρέχει Windows με τουλάχιστον όχι καλύτερες αλλά αξιοπρεπείς επιδόσεις οσο ένα Win laptop i7 . Απλά λοιπόν από εκεί και πέρα επιλέγεις τι θέλεις ανάμεσα σε ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ υπολογιστές,τι σε καλύπτει,τι φράγκα έχεις στην τσέπη.Μην ξεχνάμε οτι μόνο το 1% εξαντλεί τις δυνατότητες που αγόρασε, ίσως και λιγότερο. Αυτή είναι η πραγματικότητα από εκεί και πέρα κάθε "συννεφάκι όνειρο" μπορεί να έχει όποιο χρώμα θέλει ο κάτοχος του.

#85   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 19/02/2011 - 13:19

Η συγκριση BMW με FIAT ειναι τουλαχιστον ατυχης γιατι bmw εχει και ο καθε βλαχος....λες να καταντησουν ετσι και τα Μαc? :blink:

:lol: :lol:

Αφού εμείς σου είπαμε με την πλειοψηφία να πάρεις mac Απο εκει και πέρα εσύ μπορείς να κανείς ότι απόλυτος θέλεις και να πας να αγοράσεις ένα win. Πάντως να ξέρεις ότι αφού προκειτε να διαθέσεις 1000-1500 είναι στα όρια για ένα καλο mac. Ειλικρινά πάντως μην θυνμωνεις διότι σαν να έχεις μπει στο site της BMW (τα εν λόγο mac ) και να μας λες ότι θέλεις να αγοράσεις fiat ε δεν στέκει λογικό νομίζω είναι να σου λένε οι περισσότεροι για MAC.

Μια χαρά στέκει.
Βλέπεις την σειρά 1 τρίθυρη (windows laptop) και λες "τι είναι αυτή η λαλακία".
Μετά βλέπεις το γαμάτο Fiat Punto Evo Abarth (macbook pro) και λες "εδώ είμαστε"
Άρα αν θες να είσαι ένας συνηθισμένος bmwακιας αγοράζεις toshiba.
Αν θες να αφήνεις την bmw "πίσω" με στυλ , αγοράζεις Macbook PRO ;)
Απλά πράγματα

#86   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2011 - 13:20

ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα...τι εχεις απο λεφτα.... τι θελεις απο επιδοσεις...
και τι σου αρεσει να εχεις....
απο κει και περα ο καθενας συνφωνα με τις αναγκες του ψωνιζει και αγοραζει αλλιως δεν θα υπηρχαν τοσες μαρκες και εταιρειες αλλα μονο μια.....

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#87   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2011 - 13:22

καλημερα..οχι ρε σεις δεν νευριαζω..στην πλακα τα γραφω κι για χαβαλε πειρσσοτερο..
ξερω οτι δεν προκειται να εξαντλησω τις δυνατοτητες του μακ..οποτε γι αυτο δεν τον παιρνω..τον θεωρω πεταμενα λεφτα..(ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω..)
σαν να παρει καποιος πορσε για να παει το χωραφι..ναι ειναι τρελα η πορσε αλλα τι να την κανω??να την σπασω??
γι αυτο ζηταω ενα μηχανημα τετοιο..διαβαζω τι γραφετε..το ψαχνω..και τσεκαρω μοντελα..
ευχαριστω και την αζαλεα για τα πμ..
προσπαθω να καταληξω καπου..
και δεν θα ναι μακ:P

#88   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 19/02/2011 - 13:26

Η συγκριση BMW με FIAT ειναι τουλαχιστον ατυχης γιατι bmw εχει και ο καθε βλαχος....λες να καταντησουν ετσι και τα Μαc? :blink:

Ε κανε την BMW-> Aston Martin αμα είναι όντως η BMW την έχει και η κουτση Μαρία... :lol:

#89   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2011 - 13:45

xaxxaxa....ας κανουμε και λιγο χαβαλε.Δεν εχω BMW ουτε FIAT αλλα μια Aston θα ελεγε...αν ζουσα σε αλλη χωρα. :P

#90   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2011 - 14:26

ibiza ρεεεε
τι αστον μαρτιν και βλακειες;;
ibizaki ρεεεεεε
στα λεφτα του το κορυφαιο..:P

αλλα ας βρουμε και λαπ τοπ

Τελευταία επεξεργασία από: georgeagr7, 19/02/2011 - 14:26


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες