Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

βοηθεια για αγορα νεου lap top


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2011 - 20:29

πάντως φίλε περίμενε λίγο ακόμα , μέσα στην εβδομάδα θα παρουσιαστούν τα νέα MacBook Pro . Δεν λέω να πάρεις κάτι τέτοιο αφού δεν θέλεις , αλλά σίγουρα θα πιεστούν οι τιμές των φορητών των άλλων εταιριών . και που ξέρεις ίσως τα νέα χαρακτηριστικά να σε ψήσουν

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 19/02/2011 - 20:43

Αφού εμείς σου είπαμε με την πλειοψηφία να πάρεις mac Απο εκει και πέρα εσύ μπορείς να κανείς ότι απόλυτος θέλεις και να πας να αγοράσεις ένα win. Πάντως να ξέρεις ότι αφού προκειτε να διαθέσεις 1000-1500 είναι στα όρια για ένα καλο mac. Ειλικρινά πάντως μην θυνμωνεις διότι σαν να έχεις μπει στο site της BMW (τα εν λόγο mac :P) και να μας λες ότι θέλεις να αγοράσεις fiat ε δεν στέκει λογικό νομίζω είναι να σου λένε οι περισσότεροι για MAC. ;)
Και όπως είπαν και κάτι παιδια (ο telephoner νομίζω) και έχει δίκιο και hackintosh να του βάλεις και 1002 πράγματα mac δεν πρόκειται να γίνει ΠΟΤΈ διότι το mac είναι αυτο που είναι λογο του οτι έχει τέλεια σχέση το hardware με το software για αυτο!

φερε μου ενα γνησιο ι5 να το συγκρινουμε με το hac μου να δουμε αν ειναι ή οχι το ιδιο?
συμφωνω στο θεμα hard soft αλλα τελικα ολοι τα ιδια προϊοντα αγοραζουν για να φτιαξουν τους υπολογιστες τους.
και η apple και οι αλλες εταιριες.
αρα κι αυτο παει σιγα σιγα περιπατο

#93   dooboo

dooboo

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/02/2011 - 20:48

φερε μου ενα γνησιο ι5 να το συγκρινουμε με το hac μου να δουμε αν ειναι ή οχι το ιδιο?
συμφωνω στο θεμα hard soft αλλα τελικα ολοι τα ιδια προϊοντα αγοραζουν για να φτιαξουν τους υπολογιστες τους.
και η apple και οι αλλες εταιριες.
αρα κι αυτο παει σιγα σιγα περιπατο


Χαχα σε "ψυχολογία ντέρμπι".. και αν το ένα βγάζει 5000 κ το άλλο 4800 τι έγινε ? Σημασία έχει να είναι κομμάτι σου κ συμπλήρωμα σου κάτι που σε εσένα απ'οτι φαίνεται είναι.

#94   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2011 - 20:51

εγω του γιωργη του ειπα τελικα αφου δεν ξερει τι θελει να παρει ενα netbook dualboot σαν το δικο μου μεχρι να αποφασισει ..... :lol: :lol: ε να μην ειναι και χωρις υπολογιστη..μεχρι τοτε.... :lol: :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#95   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 19/02/2011 - 20:52

φερε μου ενα γνησιο ι5 να το συγκρινουμε με το hac μου να δουμε αν ειναι ή οχι το ιδιο?
συμφωνω στο θεμα hard soft αλλα τελικα ολοι τα ιδια προϊοντα αγοραζουν για να φτιαξουν τους υπολογιστες τους.
και η apple και οι αλλες εταιριες.
αρα κι αυτο παει σιγα σιγα περιπατο

Ναι μπορεί και να εχεις δικιο και το hacintosh το δικο σου να δουλευει σφαιρα διοτι ειναι pc καιεχεις ξοδεψει πιο λιγα λεφτα και εχεις τις ιδιες η και μεγαλυτερες ταχυτητες (οπως λες) σε σχεση με ενα αυθεντικό mac. Αλλά προτιμώ να εχω ενα computer απο αποψη αισθητικής και λειτουργεικοτητας πεταταει και οι ταχυτητες πανω κατω στα ίδια κυμαινονται!

Τελευταία επεξεργασία από: BAUHAUS, 19/02/2011 - 20:59


#96   dooboo

dooboo

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/02/2011 - 20:54

εγω του γιωργη του ειπα τελικα αφου δεν ξερει τι θελει να παρει ενα netbook dualboot σαν το δικο μου μεχρι να αποφασισει ..... :lol: :lol: ε να μην ειναι και χωρις υπολογιστη..μεχρι τοτε.... :lol: :lol:



Εσύ μην το πεις ούτε του παπά ! τι πείρες και πόσο !

#97   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2011 - 20:58

:lol: :lol: απο αυτο γραφω και ειμαι σε μια καφετερια και βλεπω κατι κοκκινους να πεζουν με πρασινους και μολις οι πρασινοι εβαλαν γκολ.... :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#98   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 19/02/2011 - 21:01

Χαχα σε "ψυχολογία ντέρμπι".. και αν το ένα βγάζει 5000 κ το άλλο 4800 τι έγινε ? Σημασία έχει να είναι κομμάτι σου κ συμπλήρωμα σου κάτι που σε εσένα απ'οτι φαίνεται είναι.

ξεκαθαριζω οτι αν ειχα για mac ετσι για το γαμωτο θα τα εχωνα. αλλα τωρα που χρωσταω εκτος της μιχαλους και τα μαλλια της κεφαλης μου κανω την ιδια δουλεια με το λενοβακι μου. τα λενοβακια θα ελεγα. και να σου πω και κατι φιλαρακο ειλικρινα 5000 4800 δεν ειναι το μακ λενοβο
ειναι 5000 5100 μακ λενοβο η αντιστοιχια. ειλικρινα δεν με νοιαζει αν το πιστευει κανεις ή οχι

#99   Feregorn

Feregorn

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Feregorn

Δημοσίευση 19/02/2011 - 22:11

Τι λες γι'αυτό το laptop: http://www.plaisio.g...3E-04J00HGE.htm ; Είναι της Toshiba με τετραπύρηνο επεξεργαστή i7-740QM, 8GB Ram DDR3, 640GB σκληρό δίσκο, Geforce 350M 1GB, Blu-Ray writer και 16" οθόνη. Και ΕΧΕΙ και 3D!!! Τι άλλο να ζητήσει κανείς; Αυτό το laptοp σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω σύντομα. Και βρέστε μου υπολογιστή Mac ή Macbook που να κάνει τα ίδια και περισσότερα με τα ίδια λεφτά. :P Αν και θεωρώ τα προιόντα της Apple κορυφή στους τομείς των κινητών, των mp3 κα λοιπών gadgets αλλά και από άποψη design, πιστεύω ότι στους υπολογιστές έχει μείνει πίσω. Δε πάει να είναι super cool το user interface και να είναι σταθερό σα σύστημα...; Ένας ψαγμένος χρήστης :blink: που ξέρει τι κάνει στα PCs θα βρει την υγειά του (και τη λευτεριά του). :lol: .

#100   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 19/02/2011 - 22:27

Τι λες γι'αυτό το laptop: http://www.plaisio.g...3E-04J00HGE.htm ; Είναι της Toshiba με τετραπύρηνο επεξεργαστή i7-740QM, 8GB Ram DDR3, 640GB σκληρό δίσκο, Geforce 350M 1GB, Blu-Ray writer και 16" οθόνη. Και ΕΧΕΙ και 3D!!! Τι άλλο να ζητήσει κανείς; Αυτό το laptοp σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω σύντομα. Και βρέστε μου υπολογιστή Mac ή Macbook που να κάνει τα ίδια και περισσότερα με τα ίδια λεφτά. :P Αν και θεωρώ τα προιόντα της Apple κορυφή στους τομείς των κινητών, των mp3 κα λοιπών gadgets αλλά και από άποψη design, πιστεύω ότι στους υπολογιστές έχει μείνει πίσω. Δε πάει να είναι super cool το user interface και να είναι σταθερό σα σύστημα...; Ένας ψαγμένος χρήστης :blink: που ξέρει τι κάνει στα PCs θα βρει την υγειά του (και τη λευτεριά του). :lol: .

Ανοιξε εναν μακ προ και πες μου αν εχει μεινει πισω.
επισης η παραπανω σομπα της τοσιμπα που ποσταρες εχει καλυτερο design απο το maxbook pro?
ok..

#101   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 19/02/2011 - 22:47

Βασικα το προαναφερθεν Τοσιμπα δεν εχει καθολου καλη αναλυση οθονης για 16αρα. Κατα τα αλλα μια χαρα ειναι και καθολου σομπα. Μια χαρα design εχει.
Με τα ιδια λεφτα παιρνεις ενα macbook pro με:
χειροτερη cpu, svga card, λιγοτερη ram, μικροτερο δισκο, απουσια blu ray disk, τραγικα ηχεια σε σχεση με τα harman kardon, λιγοτερα χρονια εγγυηση
καλυτερη αυτονομια μπαταριας, καλυτερο design (αν και γουστα ειναι αυτα).
Τα ζυγιζεις και διαλεγεις ;-)

#102   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2011 - 22:51

μην ξεχνας οτι ολοι οι υπολογιστες πανω κατω θα κανουν την δουλεια σου
πλεον το hardware ειναι πολυ μπροστα σε σχεση με το software (εκτος και αν θες ταυτοχρονα να εχεις ανοιχτες ολες τις εφαρμογες)
να παρεις κατι πιο φτηνο και μην μπαινεις στην διαδικασια του καλυτερου δυνατου
τζαμπα λεφτα σε τετοιες περιοδους σε 3 μηνες θα χασει την αξια του
παρε εναν πιο φθηνα περιμενε λιγο και σε 6 μηνες που θα πεσουν οι τιμες παρε σκληρο SSD ο οποιος θα σου κανει τον υπολογιστη σφαιρα

#103   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 19/02/2011 - 23:01

μην ξεχνας οτι ολοι οι υπολογιστες πανω κατω θα κανουν την δουλεια σου
πλεον το hardware ειναι πολυ μπροστα σε σχεση με το software (εκτος και αν θες ταυτοχρονα να εχεις ανοιχτες ολες τις εφαρμογες)
να παρεις κατι πιο φτηνο και μην μπαινεις στην διαδικασια του καλυτερου δυνατου
τζαμπα λεφτα σε τετοιες περιοδους σε 3 μηνες θα χασει την αξια του
παρε εναν πιο φθηνα περιμενε λιγο και σε 6 μηνες που θα πεσουν οι τιμες παρε σκληρο SSD ο οποιος θα σου κανει τον υπολογιστη σφαιρα


Εξαρταται αν το λαπτοπ που θα επιλεξει, θα εχει μητρικη με controller που θα μπορεσει να εκμεταλλευτει πληρως εναν ssd.

#104   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 19/02/2011 - 23:02

Βασικα το προαναφερθεν Τοσιμπα δεν εχει καθολου καλη αναλυση οθονης για 16αρα. Κατα τα αλλα μια χαρα ειναι και καθολου σομπα. Μια χαρα design εχει.
Με τα ιδια λεφτα παιρνεις ενα macbook pro με:
χειροτερη cpu, svga card, λιγοτερη ram, μικροτερο δισκο, απουσια blu ray disk, τραγικα ηχεια σε σχεση με τα harman kardon, λιγοτερα χρονια εγγυηση
καλυτερη αυτονομια μπαταριας, καλυτερο design (αν και γουστα ειναι αυτα).
Τα ζυγιζεις και διαλεγεις ;-)

Στο MacBook τι να την κάνεις την εγγύηση?Το πήρες καθάρισες...
Πάρε το toshiba και όταν κάνει κρύο μην ανοίξεις το καλοριφέρ.
Πάρε το toshiba βάλτο στα πόδια σου και άνοιξε ένα βαρύ πρόγραμμα(convertxtodvd) και κάνε μια μετατροπή.
Σε 10 λεπτά θα έχεις σκάσει.

#105   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 19/02/2011 - 23:05

Ειχα παλια το Qosmio F50-1OK και τωρα εχω το X500-13R. Και τα δυο αναπτυσσουν φυσιολογικες θερμοκρασιες φιλε μου οσες ακριβως και ενα 15αρι macbook pro ;-)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες