Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone από την Wind?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
95 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 23/12/2008 - 23:26

Επίσης να προσθέσω ότι η Wind έχει ξεκινήσει κάποια νέα προγράμματα που ονομάζονται WIND-i τα οποία είναι ιδανικά για το iPhone!

Σε πάρα πολύ καλή τιμή είναι το WIND-i300, το οποίο με 59,50 ευρώ/μήνα δίνει 300 λεπτά ομιλίας, 150 μηνύματα και 600MB data, τα οποία γίνονται 1200MB για 12 μήνες εάν κάποιος κάνει συμβόλαιο μέχρι 31/12/2008.

Περιμένω να γίνει η μεταφορά του αριθμού μου και σε λίγες μέρες θα σας ενημερώσω για το πόσο καλά συνεργάζεται με το iPhone και πως θα είναι το σήμα 3G...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   grg

grg

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/12/2008 - 18:26

Καλησπέρα,

Το έχω εξ'αρχής σε wind.. Το αγόρασα σαν σκέτη συσκευή 22 Αυγούστου απο το site της vodafone ( πρίν το κόψει :-)

Προσοχή για την σωστή χρήση του APΝ στα network settings : gint.b-online.gr

Κατα τ'άλλα "καίω" περίπου 300 + mb το μήνα με 1200 χτυπήματα στο ίντερνετ τον προηγούμενο μήνα.
Ο λογαριασμός της Wind είναι πιο ξεκάθαρος σ'αυτά.. Έχει χωριστό πεδίο με την κίνηση του Ιντερνετ και σούμα στο τελος με mb και σύνολο κλήσεων ( χτυπημάτων).

Εχω setάρει 9 mail accounts με επιλογή push στο gmail και fetch στα άλλα.
1 exchange mail με ασύρματο συγχρονισμό σε επαφές και ημερολόγιο με τον exchange server της εταιρείας που δουλεύω.
Swirly mms ρυθμίσεις εδω http://ppericleous.g...ges.com/gprsv2 και δουλεύει άψογα !
Χάρτες μιά χαρά..
Intelliscreen μια χαρά.

Κανένα απολύτως πρόβλημα και με 3G.. ένεκα Παλλήνη που μένω η Wind έχει το καλύτερο σήμα σε 2G & 3G σε σχέση με τους άλλους 2..




#18   xt600

xt600

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2008 - 09:22

χτες που περασα απο καταστημα wind για να πληρωσω τον λογαριασμο ειδα πανω στον παγκο 1 iphone!τους ρωτησα αν φερνουν iphone και μου απαντησαν πως φερνουν υστερα απο παραγγελεια!

#19   otto

otto

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 30/12/2008 - 14:38

Πωλητής σε κατάστημα της Wind μου είπε ότι με το νέο έτος θα φέρνουν το iPhone, όπως και η Cosmote γιατί λήγει η αποκλειστικότητα της Vodafone. Σε ερώτησή μου για την τιμή δεν ήξερε να μου απαντήσει κάτι συγκεκριμένο.

#20   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 30/12/2008 - 18:10

Otto συγγνώμη αλλά το έχουμε πει εδώ κ 3 μήνες αυτό. Όσο για την τιμή θα είναι λίγο χαμηλότερη. Όχι όμως ότι δεν θα την ρίξει και η Vodafone... ;)

#21   ChriSon

ChriSon

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2008 - 20:17

Εγώ πριν λίγο ρώτησα σε κατάστημα wind της κοζάνης και μου είπαν οτι είναι αποκλειστικότητα της vodafone και πως δεν γνωρίζουν εαν λίγει με το τέλος του έτους.
Επίσης μου είπε πως ακόμα και να το φέρει η wind αυτοί θα ενημερωθούν τελευταία στιγμή,και μου πρότεινε να περάσω να ρωτήσω όταν θα αλλάξει ο χρόνος...

#22   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 30/12/2008 - 23:45

Και μόνο που είπαν να περάσεις όταν αλλάξει ο χρόνος λέει πολλά.
Απαγορεύται οποιαδηποτε διαφήμιση πριν την λήξη της αποκλειστικότητας.

#23   mikemoisi

mikemoisi

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:mikemoisi

Δημοσίευση 31/12/2008 - 12:52

πολλά λέγονται... θα γίνει τίποτα????

#24   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/12/2008 - 13:00

Quote

Otto συγγνώμη αλλά το έχουμε πει εδώ κ 3 μήνες αυτό. Όσο για την τιμή θα είναι λίγο χαμηλότερη. Όχι όμως ότι δεν θα την ρίξει και η Vodafone... ;)


Δύσκολο πολύ να μειωθεί η τιμή.

Βασικά, η μοναδική περίπτωση μείωσης τιμής είναι να γίνει κάτι αντίστοιχο από την Apple, όπως π.χ. θα γίνει αν παρουσιαστεί καινούριο iPhone (iPhone nano).

#25   xatzigiannis

xatzigiannis

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/01/2009 - 12:52

Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι στην περίπτωση που το φέρει η Wind ποια θα είναι η κατάσταση με τη διαθεσιμότητα των συσκευών?

Θα είναι η κλασσική περίπτωση τριτοκοσμικής διανομής, όποιος προλάβει παίρνει και τέτοια?



#26   Darkomen

Darkomen

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2009 - 18:33

Εγώ πάντως έστειλα ένα Mail στην Cosmote(στην οποία έχω σύνδεση) και περιμένω απάντηση.
Πάντως αν το φέρουν,σε χαμηλότερη τιμή, και βγάλουν και κανένα  πρόγραμμα με καλό data plan θα το τσιμπήσω χωρίς δεύτερη σκέψη!  :)

Και αν βγάλει τη 32gb έκδοση η Apple πόσο θα μπορούσε να πέσει η τιμή των τωρινών εκδόσεων?Υποθετικά πάντα! =)

#27   alefbeta

alefbeta

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2009 - 15:40

Στανταρ θα πέσει έστω και λίγο. ΤΟ θέμα είναι πότε θα το διαθέσουν οι άλλοι. Εχω 3 μήνες που το ακούω και τίποτε.

#28   ChriSon

ChriSon

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2009 - 16:23

Προχθες ρώτησα σε καταστημα της Vodafone για το iPhone και μου είπε οτι η τιμή του στα 8GB χωρίς σύνδεση είναι 459 ευρω...
την έριξαν δλδ 30 ευρώ, αν και στο site  εξακολουθεί να λέει 499...

#29   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 06/01/2009 - 13:44

Εάν ξεκινήσει να υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ των εταιριών οι τιμές θα πέσουν και αρκετά!
Εάν βγεί και το iPhone Nano και iPhone με 32GB τότε φανταστείτε πόσο θα πέσει η τιμή του 8GB... 100ευρό θα το δίνουν με σύνδεση...

#30   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/01/2009 - 18:26

Quote

Εάν βγεί και το iPhone Nano και iPhone με 32GB τότε φανταστείτε πόσο θα πέσει η τιμή του 8GB... 100ευρό θα το δίνουν με σύνδεση...


Αυτή είναι και η μοναδική περίπτωση να πέσουν σοβαρά οι τιμές.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες