Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα μετά από αναβάθμιση στο Lockdown


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   martin

martin

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/10/2008 - 23:50

εκ των υστερων διαβασα οτι πρεπει να εχω ξεκλειδωτες τις εφαρμογες για να αναβαθμησω την εφαρμογη lockdown και τωρα δεν μπορω να ξεκλειδωσω τις photο. Eχω κανει unistall την εφαρμογη αλλα και παλι μου ζηταει κωδικο. Το ξανακανω install αλλα παλι μου ζηταει δυο φορες κωδικο.

Υπαρχει καποια λυση ή το restore ειναι μονοδρομος;

???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   martin

martin

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2008 - 21:01

τιποτα?καμια ιδεα?κανεις? :(

#3   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/10/2008 - 21:09

Oταν το ξανακανεις install γιατι δεν τις ξεκλειδωνεις τις φωτο?

#4   martin

martin

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2008 - 22:18

Quote

Oταν το ξανακανεις install γιατι δεν τις ξεκλειδωνεις τις φωτο?

οταν το ξανακανω install μου ζηταει 2 φορες κωδικο σαν να εχω 2 προγραμματα,την πρωτη φορα δειχνει σαν να ξεκλειδωνει αλλα παλι μετα μου βγαζει το πλαισιο για να δωσω κωδικο αλλα εκει δεν κανει τιποτα

#5   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/10/2008 - 23:00

Μηπως περασες την αναβαθμισμενη εκδοση ενω παλια ειχες την πρωτη? Πρεπει να βαλεις την ΙΔΙΑ εκδοση για να δοκιμασεις.
Αν δεν δουλεψει, μετα δεν ξερω τι μπορεις να κανεις. Δοκιμασε να πας με SSH να τσεκαρεις τα permissions. Δοκιμασε να μεταφερεις τις εικονες στον υπολογιστη σου. Μετα διεγραψε τες απο το τηλεφωνο και ξαναπερνα τες απο τον υπολογιστη

#6   martin

martin

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2008 - 23:18

Quote

Μηπως περασες την αναβαθμισμενη εκδοση ενω παλια ειχες την πρωτη? Πρεπει να βαλεις την ΙΔΙΑ εκδοση για να δοκιμασεις.

Αν δεν δουλεψει, μετα δεν ξερω τι μπορεις να κανεις. Δοκιμασε να πας με SSH να τσεκαρεις τα permissions. Δοκιμασε να μεταφερεις τις εικονες στον υπολογιστη σου. Μετα διεγραψε τες απο το τηλεφωνο και ξαναπερνα τες απο τον υπολογιστη

δηλαδη θα επρεπε να ειχα σβησει την παλια ενω το εκανα μεσο cydia?που θα βρω την παλια εκδοση?γιατι μεσα στο cydia μονο την καινουρια εχει,ισως ετσι κατι καταφερω αρκει να βρω την παλια εκδοση.Να τις διαγραψω δεν μπορω εφοσων δεν μπορω καν να ανοιξω την εφαρμογη(εκτος αν εννοεις μεσω SSH)

#7   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/10/2008 - 23:20

μεσω SSH ναι.

Δοκιμασε σε κανα site με σπασμενες εφαρμογες, αν εχουν την παλια εκδοση ή κανε μια αναζητηση στο google

#8   martin

martin

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2008 - 13:26

Quote

μεσω SSH ναι.



Δοκιμασε σε κανα site με σπασμενες εφαρμογες, αν εχουν την παλια εκδοση ή κανε μια αναζητηση στο google


δεν καταφερα κατι οποτε το ριστορ ηταν η μονη λυση,παρ'ολα αυτα σε ευχαριστω για τις απαντησεις

#9   atkol

atkol

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/05/2009 - 18:55

Ακριβώς το ίδιοπρόβλημα με τον φίλο πιο πάνω αντιμετωπίζω κι εγώ αυτή τη στιγμή.
Μήπως υπάρχει καμια ιδέα για την αποφυγή του restore και εκ νέου του jailbreaking  (και φυσικά της επανατοποθέτησης όλων των εφαρμογών από την αρχή)?

Σας παρακαλώ βοηθήστε με αν μπορείτε!

Ευχαριστώ




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες