Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ευχαριστώ τον φίλο που έσπασε και ανέβασε το app μας


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
484 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:45

Εγώ νόμιζα σπάει μόνο απο αυτόν που την φτιάχνει....κρίμα όμως...!!!!!


Sent from my iPhone 4
using Tapatalk

κ γιατι ο δημιουργος να σπασει την εφαρμογη του ωστε να διατιθεται τσαμπα;;!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:45

Έτσι είναι.. Ή θα έχεις όλο το iPhone jb και θα έχεις όλες τις εφαρμογές σπασμένες χωρίς να δίνεις ούτε 1 ευρώ σε αυθεντικές ή θα τις έχει όλες αυθεντικές και αγορασμένες από το app store και δεν θα έχεις jb..

Τι θα πει για 1,60 ευρώ ντροπή?

Εξάλλου εγώ πιστεύω ότι δυστυχώς σας παίρνει η μπάλα.. Όταν κάποιοι πουλάνε κάτι απλά παιχνιδάκια 8 και 10 ευρώ ή κάτι GPS 100+ ευρώ και 1000 άλλα παραδείγματα μπορώ να βρω.. Εγώ προσωπικά μην παρεξηγηθώ δεν έχω κάνει ΠΟΤΕ jb και ούτε πρόκειται . Έχω αγοράσει όλες τις εφαρμογές κανονικά από το app store.

εγω παλι τις ειχα σπασμενες οταν ειχα το 3g αλλα οταν αγορασα με δικα μου λεφτα το iphone 4 και ιδρωσα για να το αγορασω,επρεπε να αποζημιωσω αυτους που βγαζαν τις εφαρμογες και το λιγοτερο που μπορουσα να κανω ηταν να τις αγορασω.

#18   Napoleon

Napoleon

    iPH Member

  • 285 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Napo66

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:46

αυτα ειναι τα 2 ακρα ομως. υπαρχουν κ ενδιαμεσες καταστασεις.




Τίποτα προσωπικό με κανέναν,

αλλά όσοι έχουν jb και πληρώνουν τα apps τους δεν πρέπει να έχουν και πολύ σώας τας σφρένας.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί προτιμάς να πληρώσεις(το εσύ γενικό)ενώ μπορείς να το έχεις δωρεάν.Επίσης,βλέπω όοολους τους developers ελληνες και μη να λένε ότι χρειάστηκαν πολλές ώρες για να γίνει η εφαρμογή πολλά έξοδα κλπ κλπ και ότι δεν έχουν και σημαντικό κέρδος.Τότε γιατί το κάνουν????

#19   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:47

Πολύ λίγες ίσως... Αν έχεις jb και ξέρεις ότι μπορείς να βρεις μια εφαρμογή τελείως τσάμπα... θα μπεις στον κόπο να πληρώσεις ?? Για ποιο λόγο? Για να ενισχύσεις τον developer? Δεν νομίζω ότι σκέφτονται πολλοί έτσι γι αυτό και είπα για αυτά τα 2 άκρα που λες.

για τους πολλους δεν ξερω παντως σιγουρα υπαρχουν καποιοι που το κανουν κ σκεφτονται ετσι.

Άμα γεια σου. Η πλειοψηφία είναι στο ενδιάμεσο. Καλά να κλέβεις λοιπόν τα 70 ευρώ, αλλά και το 1,60 ;

ε σου λεει ο αλλος 1.60 ειναι τι θα του λειψει..;

#20   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:48

Τίποτα προσωπικό με κανέναν,

αλλά όσοι έχουν jb και πληρώνουν τα apps τους δεν πρέπει να έχουν και πολύ σώας τας σφρένας.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί προτιμάς να πληρώσεις(το εσύ γενικό)ενώ μπορείς να το έχεις δωρεάν.Επίσης,βλέπω όοολους τους developers ελληνες και μη να λένε ότι χρειάστηκαν πολλές ώρες για να γίνει η εφαρμογή πολλά έξοδα κλπ κλπ και ότι δεν έχουν και σημαντικό κέρδος.Τότε γιατί το κάνουν????

μα το jb δεν ειναι μονο cracked apps

#21   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:49

Τίποτα προσωπικό με κανέναν,

αλλά όσοι έχουν jb και πληρώνουν τα apps τους δεν πρέπει να έχουν και πολύ σώας τας σφρένας.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί προτιμάς να πληρώσεις(το εσύ γενικό)ενώ μπορείς να το έχεις δωρεάν.Επίσης,βλέπω όοολους τους developers ελληνες και μη να λένε ότι χρειάστηκαν πολλές ώρες για να γίνει η εφαρμογή πολλά έξοδα κλπ κλπ και ότι δεν έχουν και σημαντικό κέρδος.Τότε γιατί το κάνουν????


Σωστό το δεύτερο που λες για τους dvelopers, λάθος το πρώτο. Μπορεί κάποιος να έχει jb για άλλους λόγους ( tweaks κλπ. ) και να κατεβάζει cracked μόνο εφαρμογές που του φαίνονται υπερτιμημένες πχ. navigation apps

#22   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:50

Παιδία δεν μιλάμε για ένα ή δύο άτομα τα νούμερα είνια διαφορετικά ...

Έχουμε βάλει analytics στην εφαρμογή, η τελευταία έκδοση τους δεν παρακουλουθεί τα jb κινήτα, δεν την προλάβαμε όμως και έχουμε ενσωματώσει την προηγούμενη που τα παρακολουθεί ...

Μιλάμε για 400+ downloads σε μια ήμερα ...

#23   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:51

Και εγώ συμφωνώ με το Jailbreaking και έχω το κινητό μου jb'd.
Όμως εφαρμογές αγοράζω κανονικά. Δεν μπήκα στον πειρασμό του cracked.
Φυσικά το Installous ως developer το έχω στην συσκευή για να αναζητώ κάθε τρεις και λίγο μήπως και ανέβηκε και εκεί το app μου, όχι για τίποτε άλλο.

Όσον αφορά το GPS, έχω άλλη συσκευή, να μην καίω και μπαταρία, ενώ σε περίπτωση ανάγκης, κάνω χρήση του Maps.app

Τελευταία επεξεργασία από: DaKnOb, 15/03/2011 - 21:52


#24   Napoleon

Napoleon

    iPH Member

  • 285 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Napo66

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:51

μα το jb δεν ειναι μονο cracked apps



Μα φυσικά.Δεν παύει όμως να σου δίνει αυτή τη δυνατότητα.Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να μην την χρησιμοποιήσει.Άσε που η πλειοψηφία των jbers το έκανε για τα cracked apps :)

#25   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:51

Σκεφτείται και αυτούς οι οποίοι θέλουν να αγοράσουν κάποιες εφαρμογές αλλά δεν έχει πιστωτική.

#26   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:53

Σκεφτείται και αυτούς οι οποίοι θέλουν να αγοράσουν κάποιες εφαρμογές αλλά δεν έχει πιστωτική.


Για μένα δεν είναι τίποτα αυτό.. Δεν σου είπα να βγάλεις πιστωτική.. Αλλά μια απλή χρεωστική (προπληρωμένη) που δεν θα έχεις και το φόβο μη γίνει τίποτα.. είναι πολύ απλό.

#27   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:54

Σκεφτείται και αυτούς οι οποίοι θέλουν να αγοράσουν κάποιες εφαρμογές αλλά δεν έχει πιστωτική.


Να πάνε να βγάλουν, τι τους εμποδίζει ; Υπάρχουν και προπληρωμένες αν φοβάται κάποιος ή είναι ανήλικος.

#28   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:54

Μα φυσικά.Δεν παύει όμως να σου δίνει αυτή τη δυνατότητα.Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να μην την χρησιμοποιήσει.Άσε που η πλειοψηφία των jbers το έκανε για τα cracked apps :)

αν το εκαναν για αυτο προφανως εκαναν λαθος γιατι ειναι παραπληροφορημενοι. το οτι εχεις τη δυνατοτητα δε σημαινει οτι θα το κανεις κιολας. αν καταλαβαινεις γιατι πραγματικα κανεις το jb κ οχι για τις σπασμενες εφαρμογες τοτε δεν κανεις χρηση της δυνατοτητας αυτης. εξαλλου το cydia δε συνδεεται πουθενα με cracked apps. το installous απλα ανηκει στο cydia δεν το προσδιοριζει.

#29   Napoleon

Napoleon

    iPH Member

  • 285 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Napo66

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:55

Σωστό το δεύτερο που λες για τους dvelopers, λάθος το πρώτο. Μπορεί κάποιος να έχει jb για άλλους λόγους ( tweaks κλπ. ) και να κατεβάζει cracked μόνο εφαρμογές που του φαίνονται υπερτιμημένες πχ. navigation apps



Μα αυτό λέω και εγώ.Γιατί μόνο κάποιες και όχι όλες? :S

#30   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/03/2011 - 21:55

Σκεφτείται και αυτούς οι οποίοι θέλουν να αγοράσουν κάποιες εφαρμογές αλλά δεν έχει πιστωτική.

αυτο ανηκει στη λογικη του "ωχαδερφισμου" κ ειναι μια αιωνια αβασιμη δικαιολογια.
αφου δεν εχεις πιστωτικη να πα να βγαλεις! κ αν δε μπορεις! μην αγορασεις εφαρμογες!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες