Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Οδηγός] Jailbreak iPhone 4.3.1 για Windows με Redsnow....


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
697 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:02

Έχεις πμ...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:07

Καλησπέρα και από εμένα, βλέπω ότι γενικότερα αντιμετωπίζετε κάποια προβλήματα με το untethered jailbrake του 4.3.1 Και επειδή είναι η πρώτη φορά μετά από 2 χρόνια με iOS συσκευή που σκέφτομαι να κάνω χρήση του jb θέλω να ρωτήσω ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος καθώς επίσης αν αξίζει να το κάνω τώρα ή να περιμένω λίγο μπας και βγουν μικροπροβλήματα.

#183   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:07

παιδιά να ρωτησω κατι, πριν το βαλουμε σε DFU mode, συνδέουμε το iphone στο pc και να είναι OFF, μολις το συνδεσουμε περιμένουμε να ανοιξει και μετα το βαζουμε σε DFU mode?
εγω το συνδεσα και μολις μου εβγαλε το μηλο πατησα να το βαλω σε DFU mode και εδω και κανα 10λεπτο εχει μου δειχνει στην οθονη του iphone εναν σκληρο δισκο με ενα πρασινο βελακι και λεει "DownLoading jailbreak Data..." αλλά στο redsn0w εχει κολλήσει εδω και κανα 10λεπτο και μου λεει "uploading ramdisk..

τι να κάνω τωρα???? ας μου πει κάποιος please...

#184   gkp

gkp

    iPH User

  • PipPip
  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:08

Εμένα πήγα όλα καλά. Την πρώτη φορά σε win μου έβγαλε error στο restore αλλά μετά το πήγα το iphone στον imac και όλα έγιναν μια χαρούλα. Και update στην 4.3.1. και jailbreak εκεί.

Μέχρι στιγμής όλα καλά.

#185   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:11

Καλησπέρα και από εμένα, βλέπω ότι γενικότερα αντιμετωπίζετε κάποια προβλήματα με το untethered jailbrake του 4.3.1 Και επειδή είναι η πρώτη φορά μετά από 2 χρόνια με iOS συσκευή που σκέφτομαι να κάνω χρήση του jb θέλω να ρωτήσω ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος καθώς επίσης αν αξίζει να το κάνω τώρα ή να περιμένω λίγο μπας και βγουν μικροπροβλήματα.


Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά τώρα το άν πρέπει ή όχι να το κάνεις jb αυτό εσύ φίλε μου θα το αποφασίσεις...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#186   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:20

παιδιά να ρωτησω κατι, πριν το βαλουμε σε DFU mode, συνδέουμε το iphone στο pc και να είναι OFF, μολις το συνδεσουμε περιμένουμε να ανοιξει και μετα το βαζουμε σε DFU mode?
εγω το συνδεσα και μολις μου εβγαλε το μηλο πατησα να το βαλω σε DFU mode και εδω και κανα 10λεπτο εχει μου δειχνει στην οθονη του iphone εναν σκληρο δισκο με ενα πρασινο βελακι και λεει "DownLoading jailbreak Data..." αλλά στο redsn0w εχει κολλήσει εδω και κανα 10λεπτο και μου λεει "uploading ramdisk..

τι να κάνω τωρα???? ας μου πει κάποιος please...



ουτε ενας???

#187   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:22

Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά τώρα το άν πρέπει ή όχι να το κάνεις jb αυτό εσύ φίλε μου θα το αποφασίσεις...


Οποιοδήποτε backup γίνει (Επαφές-Εφαρμογές-Σημειώσεις) στο itunes δεν χάνονται,σωστά ? Ακόμα και να κολλήσει κάνω ένα restore και είναι όπως πρίν ?

Τελευταία επεξεργασία από: arkoudi, 04/04/2011 - 22:23


#188   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:24

μετα απο ενα επιτυχες jb στην 4.3.1 ολα καλα,αλλα δν μπορω να περασω την μουσικη μου μεσα ..στο iphone. δν μου ανοιγει το itunes κατευθειαν..και δν ανοιγει το ipod εχει τυχει σε κανεναν????

#189   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:27

παιδιά να ρωτησω κατι, πριν το βαλουμε σε DFU mode, συνδέουμε το iphone στο pc και να είναι OFF, μολις το συνδεσουμε περιμένουμε να ανοιξει και μετα το βαζουμε σε DFU mode?εγω το συνδεσα και μολις μου εβγαλε το μηλο πατησα να το βαλω σε DFU mode και εδω και κανα 10λεπτο εχει μου δειχνει στην οθονη του iphone εναν σκληρο δισκο με ενα πρασινο βελακι και λεει "DownLoading jailbreak Data..." αλλά στο redsn0w εχει κολλήσει εδω και κανα 10λεπτο και μου λεει "uploading ramdisk..τι να κάνω τωρα???? ας μου πει κάποιος please...


Με ψιλομπέρδεψες βοήθησε με λίγο να κατανοήσω το πρόβλημα σου...


Οποιοδήποτε backup γίνει (Επαφές-Εφαρμογές-Σημειώσεις) στο itunes δεν χάνονται,σωστά ? Ακόμα και να κολλήσει κάνω ένα restore και είναι όπως πρίν ?


Εάν κάνεις back up όλα θα τα έχεις όπως πριν φίλε μου...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#190   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:30

Εγώ πριν λίγο τελείωσα το restore, έκανα jb και πέρασα Cydia καθώς επίσης και repos και τώρα συγχρονίζω τις
παλιές μου εφαρμογές επαφές και ότι άλλο είχα πριν. Είμαι στην 4.3.1 πλέον! Όλα πήγαν μία χαρά αν εξαιρέσουμε
μόνο το error 1013 που ήθελα λίγο χρόνο για να το περάσω όπως επίσης και το Cydia που σέρνεται αλλά το βρίσκω
λογικό λόγω του ότι έχει πέσει κόσμος πάνω στους servers και γίνεται κόλαση!!! Ελπίζω σε λίγα λεπτά να είμαι
πλήρως έτοιμος...!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 04/04/2011 - 22:32


#191   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:31

Εγώ πριν λίγο τελείωσα το restore, έκανα jb και πέρασα Cydia καθώς επίσης και repos και τώρα συγχρονίζω τις
παλιές μου εφαρμογές επαφές και ότι άλλο είχα πριν. Είμαι στην 4.3.1 πλέον!



Δύο restore σε μια εβδομάδα....? :lol:

Κανόνισε να σε ονομάσω restoreman... :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#192   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:32

μετα απο ενα επιτυχες jb στην 4.3.1 ολα καλα,αλλα δν μπορω να περασω την μουσικη μου μεσα ..στο iphone. δν μου ανοιγει το itunes κατευθειαν..και δν ανοιγει το ipod εχει τυχει σε κανεναν????

#193   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:33

Δύο restore σε μια εβδομάδα....? :lol:

Κανόνισε να σε ονομάσω restoreman... :lol:



Ποια εβδομάδα, μέσα σε τέσσερις μέρες!!!! Χαχαχαχαχα...

#194   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:34

μετα απο ενα επιτυχες jb στην 4.3.1 ολα καλα,αλλα δν μπορω να περασω την μουσικη μου μεσα ..στο iphone. δν μου ανοιγει το itunes κατευθειαν..και δν ανοιγει το ipod εχει τυχει σε κανεναν????


Δεν το έχω ακούσει Παναγιώτη έκανες συγχρονισμό και δεν μπαίνουν...? ???

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#195   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 04/04/2011 - 22:35

Ελπίζω Κώστα να πρόλαβες και εσύ να πας στην 4.3.1 ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες