Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Οδηγός] Jailbreak iPhone 4.3.1 για Windows με Redsnow....


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
697 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   wolfmandim

wolfmandim

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/04/2011 - 02:36

κανε ενα hard reset μηπως εμφανιστεί

Το έκανα 2-3 φορές... και πάπαλα. Αναγκάσθηκα να κάνω restore μέσω itunes χωρίς jailbrake.
Παρατήρησα σε κάποιο post παραπάνω ότι και άλλος είχε παρόμοιο πρόβλημα με δίκτυο...
Θα δοκιμάσω πάλι αύριο να κάνω την διαδικασία από την αρχή, και βλέπουμε!

Τελευταία επεξεργασία από: wolfmandim, 07/04/2011 - 02:36


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/04/2011 - 06:28

το εκανα επιτελους παδια σας ευχαριστω για την βοηθεια. kostasrodos29 ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ δεν βαριετε ποτε παντα μας βοηθαει


Χιχιχιχι να σαι καλά φίλε μου για τα καλά σου λόγια σε ευχαριστώ ...

ps.Tην καλημέρα μου σε όλους και όλες...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#423   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/04/2011 - 07:19

Το έκανα 2-3 φορές... και πάπαλα. Αναγκάσθηκα να κάνω restore μέσω itunes χωρίς jailbrake.
Παρατήρησα σε κάποιο post παραπάνω ότι και άλλος είχε παρόμοιο πρόβλημα με δίκτυο...
Θα δοκιμάσω πάλι αύριο να κάνω την διαδικασία από την αρχή, και βλέπουμε!

φιλε μου μετα απο ολα που εκανες απ οτι φαινεται το εργαλειο δεν εκατσε καλα οποτε ξανα

#424   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 07/04/2011 - 09:02

Καλημερες χτες μετα απο το επιτυχημενο μου j/b θυμηθηκα οτι δεν ειχα κανει τη συσκευη clean (set up as new) οποτε εκανα ενα restore και μετα set up as new, περασα ξανα το j/b αλλα τωρα δε μου βγαζει το εικονιδιο Winterboard (αν θυμαμαι καλα το ονομα του) παρα μονο το Cydia.

Εχω κανει κατι λαθος?

#425   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 07/04/2011 - 09:08

Ακυρο τελικα ολα οκ. Κατεβασα ενα theme και μου εμφανισε το Winterboard. Αν θελουν οι admins ας σβησουν τα 2 post μου. Thanks

#426   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/04/2011 - 09:10

Ακυρο τελικα ολα οκ. Κατεβασα ενα theme και μου εμφανισε το Winterboard. Αν θελουν οι admins ας σβησουν τα 2 post μου. Thanks

μια χαρα ολα καλως

#427   an3

an3

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2011 - 10:47

παδια καπου διαβασα βγηκε redsnow rc10 εχει διαφορες? εμεις που βαλαμε rc9 τι κανουμε?

#428   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/04/2011 - 10:50

Πριν από λίγο η Dev Team κυκλοφόρησε το Redsnοw rc10 για Mac και για Windows,όπου στην καινούρια έκδοση προστέθηκαν boot animation και αφαιρέθηκαν κάποιες ρυθμίσεις.
Αναρτημένη εικόνα

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#429   an3

an3

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2011 - 10:54

φιλε κωστα εμεις τι κανουμε?

#430   Zeb

Zeb

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2011 - 10:55

Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!

Είμαι ένας ευχαριστημένος κάτοχος ενός 4 αριού.
Προ ολίγου καιρού με τη βοήθειά σας εφάρμoσα ένα greenpoison με εξαιρετική επιτυχία. Το κινητό τότε ήταν σχεδόν "παρθένο". Τώρα ψήνομαι να πάω στο 4.3.1 με τη βοήθεια αυτού του οδηγού αλλά θα ήθελα να προβώ σε κάποιες ερωτήσεις. Δείξτε επιείκια στην άγνοιά μου.

1. [Off Topic] Υπάρχουν στιγμές που ορισμένες εφαρμογές κολλάνε, κλείνουν και δεν ξανανοίγουν ή ανοίγουν και αυτομάτως γίνονται minimize. Το πρόβλημα λύνεται πάντα με hard reset. Να τονίσω ότι συνέβαινε και πρωτού του greenpoison. Μπορώ να θεωρήσω υπεύθυνο το hardware για κάτι τέτοιο. Και αν ναι, τότε μπορώ να το επιστρέψω το κινητό σε μία κατάσταση στην οποία θα επιδεχόταν service ή/και αλλαγή; Μήπως αυτού του είδους τα "κολλήματα" είναι "φυσιολογικά" μέσα σε λογικά πλαίσια;
2. Θα ήθελα πρωτού μεταβώ στην αλλαγή σε 4.3.1 βάσει του παρόντος οδηγού να με καθοδηγήσετε για το πως μπορώ να διατηρήσω τις επαφές μου, τις φωτογραφίες μου και τα sms και email ανέπαφα κατά τη μετάβαση. Αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό.
3. Θεωρείτε σκόπιμη την αλλαγή root passwd μετά το jailbreak;
4. Με τη χρήση ποιου οδηγού μπορώ να διατηρήσω τα shsh ( έτσι λέγονται;;; ) σε περίπτωση που θέλω να επιστρέψω αργότερα σε παλαιότερη έκδοση; Τι είναι τα shsh; Αυτή τη στιγμή, ποιας έκδοσης τα shsh μπορώ να κρατήσω;


Συγχαρητήρια για την υπέροχη δουλειά σας και μπράβο για τους ολοκληρωμένους και πάντα ενημερωμένους οδηγούς.

#431   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 07/04/2011 - 11:03

Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!

Είμαι ένας ευχαριστημένος κάτοχος ενός 4 αριού.
Προ ολίγου καιρού με τη βοήθειά σας εφάρμoσα ένα greenpoison με εξαιρετική επιτυχία. Το κινητό τότε ήταν σχεδόν "παρθένο". Τώρα ψήνομαι να πάω στο 4.3.1 με τη βοήθεια αυτού του οδηγού αλλά θα ήθελα να προβώ σε κάποιες ερωτήσεις. Δείξτε επιείκια στην άγνοιά μου.

1. [Off Topic] Υπάρχουν στιγμές που ορισμένες εφαρμογές κολλάνε, κλείνουν και δεν ξανανοίγουν ή ανοίγουν και αυτομάτως γίνονται minimize. Το πρόβλημα λύνεται πάντα με hard reset. Να τονίσω ότι συνέβαινε και πρωτού του greenpoison. Μπορώ να θεωρήσω υπεύθυνο το hardware για κάτι τέτοιο. Και αν ναι, τότε μπορώ να το επιστρέψω το κινητό σε μία κατάσταση στην οποία θα επιδεχόταν service ή/και αλλαγή; Μήπως αυτού του είδους τα "κολλήματα" είναι "φυσιολογικά" μέσα σε λογικά πλαίσια;
2. Θα ήθελα πρωτού μεταβώ στην αλλαγή σε 4.3.1 βάσει του παρόντος οδηγού να με καθοδηγήσετε για το πως μπορώ να διατηρήσω τις επαφές μου, τις φωτογραφίες μου και τα sms και email ανέπαφα κατά τη μετάβαση. Αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό.
3. Θεωρείτε σκόπιμη την αλλαγή root passwd μετά το jailbreak;
4. Με τη χρήση ποιου οδηγού μπορώ να διατηρήσω τα shsh ( έτσι λέγονται;;; ) σε περίπτωση που θέλω να επιστρέψω αργότερα σε παλαιότερη έκδοση; Τι είναι τα shsh; Αυτή τη στιγμή, ποιας έκδοσης τα shsh μπορώ να κρατήσω;


Συγχαρητήρια για την υπέροχη δουλειά σας και μπράβο για τους ολοκληρωμένους και πάντα ενημερωμένους οδηγούς.

φιλε zeb καλο θα ειναι να μη βιαστεις να προχωρησεις στην 4.3.1. υπαρχουν εφαρμογες ακομα που δεν την υποστηριζουν (κυριως στο cydia) και οπως καταλαβαινεις το φαινομενο του κρασαρισματος των εφαρμογων θα επιδεινωθει. τωρα αν θελεις οπωσδηποτε να προχωρησεις μπορουμε να σου απαντησουμε στις ερωτησεις σου.

#432   Zeb

Zeb

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2011 - 11:13

φιλε zeb καλο θα ειναι να μη βιαστεις να προχωρησεις στην 4.3.1. υπαρχουν εφαρμογες ακομα που δεν την υποστηριζουν (κυριως στο cydia) και οπως καταλαβαινεις το φαινομενο του κρασαρισματος των εφαρμογων θα επιδεινωθει. τωρα αν θελεις οπωσδηποτε να προχωρησεις μπορουμε να σου απαντησουμε στις ερωτησεις σου.


Φυσικά και θέλω και αν το iphone δεν ήταν καινούριο απόκτημα θα το είχα κάνει από τη πρώτη μέρα που βγήκε. Απλά συγκρατούμαι λόγω άγνοιας ακόμα...

#433   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 07/04/2011 - 11:23

Φυσικά και θέλω και αν το iphone δεν ήταν καινούριο απόκτημα θα το είχα κάνει από τη πρώτη μέρα που βγήκε. Απλά συγκρατούμαι λόγω άγνοιας ακόμα...

αφου λοιπον θελεις να προχωρησεις τι να σε κανω; :lol:

Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!

Είμαι ένας ευχαριστημένος κάτοχος ενός 4 αριού.
Προ ολίγου καιρού με τη βοήθειά σας εφάρμoσα ένα greenpoison με εξαιρετική επιτυχία. Το κινητό τότε ήταν σχεδόν "παρθένο". Τώρα ψήνομαι να πάω στο 4.3.1 με τη βοήθεια αυτού του οδηγού αλλά θα ήθελα να προβώ σε κάποιες ερωτήσεις. Δείξτε επιείκια στην άγνοιά μου.

1. [Off Topic] Υπάρχουν στιγμές που ορισμένες εφαρμογές κολλάνε, κλείνουν και δεν ξανανοίγουν ή ανοίγουν και αυτομάτως γίνονται minimize. Το πρόβλημα λύνεται πάντα με hard reset. Να τονίσω ότι συνέβαινε και πρωτού του greenpoison. Μπορώ να θεωρήσω υπεύθυνο το hardware για κάτι τέτοιο. Και αν ναι, τότε μπορώ να το επιστρέψω το κινητό σε μία κατάσταση στην οποία θα επιδεχόταν service ή/και αλλαγή; Μήπως αυτού του είδους τα "κολλήματα" είναι "φυσιολογικά" μέσα σε λογικά πλαίσια;
2. Θα ήθελα πρωτού μεταβώ στην αλλαγή σε 4.3.1 βάσει του παρόντος οδηγού να με καθοδηγήσετε για το πως μπορώ να διατηρήσω τις επαφές μου, τις φωτογραφίες μου και τα sms και email ανέπαφα κατά τη μετάβαση. Αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό.
3. Θεωρείτε σκόπιμη την αλλαγή root passwd μετά το jailbreak;
4. Με τη χρήση ποιου οδηγού μπορώ να διατηρήσω τα shsh ( έτσι λέγονται;;; ) σε περίπτωση που θέλω να επιστρέψω αργότερα σε παλαιότερη έκδοση; Τι είναι τα shsh; Αυτή τη στιγμή, ποιας έκδοσης τα shsh μπορώ να κρατήσω;


Συγχαρητήρια για την υπέροχη δουλειά σας και μπράβο για τους ολοκληρωμένους και πάντα ενημερωμένους οδηγούς.

ξεκιναω:
2. για να σωσεις τις επαφες σου θα συνδεσεις το τηλεφωνο σου με τον υπολογιστη και στην καρτελα Info του itunes θα επιλεξεις με ποιο προγραμμα θες να τις σωσεις ("sync contacts with"). Τις φωτογραφιες θα τις συγχρονισεις και αυτες με τον υπολογιστη, θα τις σωσεις σε μια διαδρομη που θελεις και για να τις επαναφερεις απο την καρτελα photos του itunes (μετα το jb στην 4.3.1) θα βρεις τη διαδρομη και συγχρονιζεις παλι.
Τωρα για τα sms μπορεις να τα σωσεις αν επιλεξεις μετα το update restore from backup, αλλα δε θα σου προτεινα κατι τετοιο μιας και ισως μεταφερθουν διαφορα "σκουπιδια" απο την προηγουμενη εκδοση στην καινουργια με οτι αυτο συνεπαγεται. Τα mail σου μπορεις να τα ξανακατεβασεις απο το λογαριασμο σου.
3. καλυτερα οχι.
4. τα shsh τα σωζεις ειτε με το tiny umbrella (google it) ειτε τα σωζει το cydia αυτοματα για σενα. (καλυτερα να τα σωσεις εσυ για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο). αυτη τη στιγμη, αν δεν εχεις σωσει καμιας αλλης εκδοσης μπορεις να σωσεις μονο της 4.3.1. τροπος να σωσεις τα shsh προηγουμενων εκδοσεων δεν υπαρχει.

#434   Zeb

Zeb

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2011 - 11:34

αφου λοιπον θελεις να προχωρησεις τι να σε κανω; :lol:


ξεκιναω:
2. για να σωσεις τις επαφες σου θα συνδεσεις το τηλεφωνο σου με τον υπολογιστη και στην καρτελα Info του itunes θα επιλεξεις με ποιο προγραμμα θες να τις σωσεις ("sync contacts with"). Τις φωτογραφιες θα τις συγχρονισεις και αυτες με τον υπολογιστη, θα τις σωσεις σε μια διαδρομη που θελεις και για να τις επαναφερεις απο την καρτελα photos του itunes (μετα το jb στην 4.3.1) θα βρεις τη διαδρομη και συγχρονιζεις παλι.
Τωρα για τα sms μπορεις να τα σωσεις αν επιλεξεις μετα το update restore from backup, αλλα δε θα σου προτεινα κατι τετοιο μιας και ισως μεταφερθουν διαφορα "σκουπιδια" απο την προηγουμενη εκδοση στην καινουργια με οτι αυτο συνεπαγεται. Τα mail σου μπορεις να τα ξανακατεβασεις απο το λογαριασμο σου.
3. καλυτερα οχι.
4. τα shsh τα σωζεις ειτε με το tiny umbrella (google it) ειτε τα σωζει το cydia αυτοματα για σενα. (καλυτερα να τα σωσεις εσυ για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο). αυτη τη στιγμη, αν δεν εχεις σωσει καμιας αλλης εκδοσης μπορεις να σωσεις μονο της 4.3.1. τροπος να σωσεις τα shsh προηγουμενων εκδοσεων δεν υπαρχει.


Ευχαριστώ και συνεχίζω...

2. Ότι υπάρχει στο itunes δε θα γίνει ξανά sync με το jb'd 4.3.1 iphone; Οι εφαρμογές, τα contacts κ.λ.π.; Υπάρχει εξωτερική free εφαρμογή που να κάνει πλήρες backup; Φαντάζομαι πως όποιες τροποποιήσεις έχω κάνει σε κάποια app's θα χαθούν έτσι; Π.χ. τα bookmarks του safari ή τα pins του google earth;
4. Άρα σώζω της 4.3.1 αν και εφόσον δε μου αρέσει η 4.5.2.

#435   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 07/04/2011 - 11:35

Ευχαριστώ και συνεχίζω...

2. Ότι υπάρχει στο itunes δε θα γίνει ξανά sync με το jb'd 4.3.1 iphone; Οι εφαρμογές, τα contacts κ.λ.π.; Υπάρχει εξωτερική free εφαρμογή που να κάνει πλήρες backup; Φαντάζομαι πως όποιες τροποποιήσεις έχω κάνει σε κάποια app's θα χαθούν έτσι; Π.χ. τα bookmarks του safari ή τα pins του google earth;
4. Άρα σώζω της 4.3.1 αν και εφόσον δε μου αρέσει η 4.5.2.

φιλε μου φτιαξε ενα καινουργιο τοπικ στην κατηγορια "ερωτησεις και απαντησεις σε προβληματα χρηστων" για να μη γεμιζουμε offtopic αυτο το thread. θα σου απαντησω εκει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες