Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Greek carrier logos προβλημα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Kothaar

Kothaar

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2009 - 15:59

Παιδιά, καλησπέρα σε όλους. Έχω το εξής προβληματάκι. Έχω εγκατεστημένη τη firmware 3.0 στο iphone 3G, είμαι συνδρομητής στη vodafone, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να «βγάλω» το greek carrier logo της vodafone στο springboard. Η διαδικασία έγινε μέσω Cydia, απ’ όπου και κατέβασα το σχετικό source, μετά εγκατέστησα το greek carrier logos, έκανα respring, αλλά τίποτα. Δοκίμασα και το make it mine, αλλά πάλι τίποτα. Προφανώς έχω κάνει εγώ κάποια μ...κία, δεν εξηγείται αλλιώς... Επειδή έχω σπαστεί άσχημα, μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, ρε παιδιά; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/07/2009 - 03:03

Το make it mine δεν νομίζω ότι χρειάζεται σε αυτήν την διαδικασία.....
Με κανένα ρεστάρτ μήπως στρώσει?

#3   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 21/07/2009 - 07:26

παιδια το ιδιο προβλημα εχω και εγω...και ολοι μερα restart να κανεις δεν θα αλλαξει...γνωριζει καποιος καμια καλυτερη λυση?

#4   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/07/2009 - 09:29

Μήπως κάνατε update carrier settings from iTunes...?

#5   Kothaar

Kothaar

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2009 - 11:01

Μήπως κάνατε update carrier settings from iTunes...?

Βασικά, ναι. Εγώ έκανα update carrier settings απ’ το iTunes. Λες να φταίει αυτό; Αν ναι, τι μπορόυμε να κάνουμε τώρα;

#6   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/07/2009 - 11:17

Ναι αυτο σας την έκανε. Οι συνδρομητές της Tim δεν έχουν πρόβλημα. Οι της Vodafone να βάλουν χειροκίνητα το logo ή δε της Cosmote ας πάνε για ένα μπανάκι (σαν και εμένα δηλ.) εγώ το ξανακανα Jaibreak χωρις update carrier settings εξάλλου βγήκε το Swirly MMS 2 σήμερα αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει....

#7   Kothaar

Kothaar

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2009 - 12:53

Μάλιστα. Μήπως μπορείς, αν δεν σου κάνει κόπο, να μου πεις πως θα το περάσω χειροκίνητα;

#8   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/07/2009 - 13:03

My link

Διάβασε τα ποστ απο 199 και πέρα....

#9   Kothaar

Kothaar

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2009 - 16:17

My link

Διάβασε τα ποστ απο 199 και πέρα....

Παιδιά, ευχαριστώ πολύ. Τελικά, έκανα χειροκίνητα τη διαδικασία, όπως είπε ο Prisonbreak, και επιτέλους το πέτυχα και το εμφάνισα στο springboard το γ...logo.
Όμως, θα ήθελα τη βοήθειά σας και με κάποια άλλα... θεματάκια που με έχουν ταλαιπωρήσει. Συγκεκριμένα, για κάποιον άγνωστο λόγο δεν μπορώ να βάλω ένα wallpaper στη lockscreen, με αποτέλεσμα να έχω μια μαύρη κενή ξενέρωτη οθόνη, όπου μπορώ να δω μόνο ό,τι αναγράφεται στο status bar και φυσικά την ώρα. Τίποτα άλλο όμως και δεν ξέρω τι να κάνω γι’ αυτό! Τι μπορεί να συμβαίνει, ρε παιδιά; Δοκίμασα να βάλω ένα δικό μου wallpaper και τίποτα. Δοκίμασα να βάλω και ένα απ’ τα defaults του iphone και πάλι τζίφος η δουλειά! Επίσης, έχω εγκατεστημένο το six rows στο springboard, αλλά για κάποιον άγνωστο λόγο μου κρασάρει με το five icon dock, το οποίο επίσης έχω εγκατεστημένο, με αποτέλεσμα το ένα application να μου αναιρεί το άλλο! Έτσι, προτίμησα να κρατήσω το six rows, αφού δεν μπορώ να έχω και τα 2 αυτά μαζί. Και κάτι τελευταίο: Δεν μπορώ να εγκαταστήσω με τίποτα το lock dock bar. Κάθε φορά που δοκιμάζω, μου κρασάρει το iphone και με πετάει επιτόπου σε safe mode. Ρε παιδιά, τι παλαβά και κουφά πράγματα είναι αυτά που γίνονται, να πούμε; Να υπενθυμίσω ότι όλα αυτά παρουσιάστηκαν μόλις έκανα το firmware update απ’ τη 2.2.1 στην 3.0 version. Πριν απ’ αυτό το γ...update, όλα μου δούλευαν ρολόι. Μόλις έκανα το update, εμφανίστηκαν όλα αυτά τα κουφά, να πούμε... συν το προβληματάκι με το greek carrier logo, το οποίο όμως τελικά λύθηκε χάριν εσάς. Ειλικρινά συγγνώμη αν σας ζάλισα, αλλά μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε με όλα τα παραπάνω κολλήματά μου; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και πάλι sorry για το πρήξιμο και τη λογοδιάρροια.

#10   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2009 - 08:43

Το logo της Vodafone δεν λες...?

#11   Kothaar

Kothaar

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2009 - 12:55

Ναι.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες