Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

DoubleCheck: Αυτός που καλείτε είναι Cosmote, Vodafone ή Wind ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nikolis9

nikolis9

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 22:17

http://www.fonefinder.net/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   dsquared

dsquared

    iPH Enthousiast

  • 495 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/04/2011 - 22:48

http://www.fonefinder.net/

πως δουλευει αυτο?

#48   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 22/04/2011 - 22:57

:rolleyes: Μπραβο σας και παλι παιδια σας αξιζουν τα συγχαρητηρια!!!!!!! :rolleyes:

#49   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 26/04/2011 - 20:50

Δεν έχω δοκιμάσει κάτι τέτοιο. Λογικά αφού έχεις κάνει sync θα παίξει... Δεν τολμάω να κάνω restore το κινητό μου για να το τεστάρω.
Αν κάνεις συχνά restore και θες να το δοκιμάσεις... κάντο και αν πάει στραβά και πρέπει να τα ξανακάνεις δεσμεύομαι να σου δώσω τα credits σου.
Απλά πες μας αν παίζει να ξέρουν κι οι υπόλοιποι...

Ευχαριστώ


ευχαριστω...θα το κανω και θα ενημερωσω...επισεις θελω να δω κιολας αν ξανακανω εγκατασταση το προγραμμα μετα απο restore, αν συνεχιζουν τα credits απο εκει που ειχα μεινει.

#50   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2011 - 09:28

ευχαριστω...θα το κανω και θα ενημερωσω...επισης θελω να δω κιολας αν ξανακανω εγκατασταση το προγραμμα μετα απο restore, αν συνεχιζουν τα credits απο εκει που ειχα μεινει.


Τα credits είναι σωσμένα στους servers μας, οπότε και μετά από restore θα είναι όπως τα άφησες.
Θα τα χάσεις μόνο αν αλλάξεις κινητό, γιατί δε θα μπορεί πια το σύστημα να σε αναγνωρίσει ως τον ίδιο χρήστη.
Σε αυτή την περίπτωση μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας να τα επαναφέρουμε χειροκίνητα.
Καλό θα είναι πάντως, προς γνώση όλων, πριν αλλάξετε κινητό να κρατήσετε το UDID της παλιάς σας συσκευής. Με αυτό θα είναι πολύ πιο εύκολο να σας βρούμε για να μεταφέρουμε τα checks, και το ίδιο ισχύει και για άλλες παρόμοιες εφαρμογές με τη δική μας.

Είχα γράψει ένα μικρό άρθρο για το πώς να βρει κανείς το UDID του εδώ.

Φιλικά,
Κυριάκος

#51   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 27/04/2011 - 14:18

Τα credits είναι σωσμένα στους servers μας, οπότε και μετά από restore θα είναι όπως τα άφησες.
Θα τα χάσεις μόνο αν αλλάξεις κινητό, γιατί δε θα μπορεί πια το σύστημα να σε αναγνωρίσει ως τον ίδιο χρήστη.
Σε αυτή την περίπτωση μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας να τα επαναφέρουμε χειροκίνητα.
Καλό θα είναι πάντως, προς γνώση όλων, πριν αλλάξετε κινητό να κρατήσετε το UDID της παλιάς σας συσκευής. Με αυτό θα είναι πολύ πιο εύκολο να σας βρούμε για να μεταφέρουμε τα checks, και το ίδιο ισχύει και για άλλες παρόμοιες εφαρμογές με τη δική μας.

Είχα γράψει ένα μικρό άρθρο για το πώς να βρει κανείς το UDID του εδώ.

Φιλικά,
Κυριάκος


Ολα καλα λοιπον φιλε μου... μετα απο restore που εκανα, οι ετικετες ειναι οπως τις αφησα! το μονο που ειδα οτι τα τηλεφωνα που ειχα τσεκαρει δεν ειναι σωσμενα μεσα στην εφαρμογη (All), αλλα ειναι σωσμενες οι ετικετες μετα το συγχρονισμο και restore στις επαφες.

#52   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2011 - 19:41

Ολα καλα λοιπον φιλε μου... μετα απο restore που εκανα, οι ετικετες ειναι οπως τις αφησα! το μονο που ειδα οτι τα τηλεφωνα που ειχα τσεκαρει δεν ειναι σωσμενα μεσα στην εφαρμογη (All), αλλα ειναι σωσμενες οι ετικετες μετα το συγχρονισμο και restore στις επαφες.



Προφανώς το restore σβήνει και ξαναφέρνει τις εφαρμογές υποθέτω.
Αφού γίνεται κάτι τέτοιο, δηλαδή σβήνεται η εφαρμογή, είναι λογικό να χάνεις τα τηλέφωνα που έχεις τσεκάρει, το ιστορικό δηλαδή των checks που έχεις κάνει, αφού αυτά είναι σωσμένα στην εφαρμογή.
Θα μπορούσαμε να τα έχουμε σωσμένα στους servers μας και να τα στέλνουμε στο κινητό αλλά θα γινόταν πολύ αργή η εφαρμογή...

Παρ' ολα αυτά όπως είπες, οι ετικέτες στις επαφές που έχεις κάνει assign δεν χάνονται, οπότε μικρό το κακό...

#53   gdal

gdal

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/04/2011 - 19:43

Εγώ αυτό που δεν εχω καταλάβει είναι έστω ότι την αγοράζω και βάζω να τσεκάρει τον κατάλογο μου. Θα χρεωθω τιποτα παραπανω για να το κανω αυτο, περα απο το κοστος αγορας της εφαρμογης;


νομιζω πως ειναι ξεκαθαρο αδερφε...

Η εφαργογή κοστίζει 0,79€, περιλαμβάνει 10 δωρεάν checks

τα παρακάτω InApp πακέτα (που τα αγοραζεις αν και εφοσων θες αφου τελειωσουν τα 10 checks) :

* 20 Checks : 0.79€
* 50 Checks : 1.59€
* 100 Checks : 2.39€
* 200 Checks : 3.99€
* 300 Checks : 4.99€

#54   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 28/04/2011 - 03:27

Προφανώς το restore σβήνει και ξαναφέρνει τις εφαρμογές υποθέτω.
Αφού γίνεται κάτι τέτοιο, δηλαδή σβήνεται η εφαρμογή, είναι λογικό να χάνεις τα τηλέφωνα που έχεις τσεκάρει, το ιστορικό δηλαδή των checks που έχεις κάνει, αφού αυτά είναι σωσμένα στην εφαρμογή.
Θα μπορούσαμε να τα έχουμε σωσμένα στους servers μας και να τα στέλνουμε στο κινητό αλλά θα γινόταν πολύ αργή η εφαρμογή...

Παρ' ολα αυτά όπως είπες, οι ετικέτες στις επαφές που έχεις κάνει assign δεν χάνονται, οπότε μικρό το κακό...



Nαι φιλε...το μονο που ισως ειδα ειναι οτι καποιες φορες δε σου βγαζει με την μία τα υπολοιπομενα checks και κολλαει η εφαρμογη...και αναγκαστηκα την κλεινω τελειως και την ξανανοιγω...

#55   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 03:42

Nαι φιλε...το μονο που ισως ειδα ειναι οτι καποιες φορες δε σου βγαζει με την μία τα υπολοιπομενα checks και κολλαει η εφαρμογη...και αναγκαστηκα την κλεινω τελειως και την ξανανοιγω...


Είχαμε κάποιο πρόβλημα με τον ένα server και γυρίσαμε την κίνηση στον 2ο. Ίσως για αυτό να είδες αυτή τη συμπεριφορά.
Αν συνεχίσει να στο κάνει πες μου να σου δώσω οδηγίες πώς να μας στείλεις τα logs να τα δούμε, αν θα ήθελες να μας βοηθήσεις.

Ευχαριστώ

#56   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 28/04/2011 - 04:05

Είχαμε κάποιο πρόβλημα με τον ένα server και γυρίσαμε την κίνηση στον 2ο. Ίσως για αυτό να είδες αυτή τη συμπεριφορά.
Αν συνεχίσει να στο κάνει πες μου να σου δώσω οδηγίες πώς να μας στείλεις τα logs να τα δούμε, αν θα ήθελες να μας βοηθήσεις.

Ευχαριστώ


ΟΚ μια χαρα... θα το παρακολουθω και θα σου πω αν ειναι ;)

#57   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/04/2011 - 10:55

Υπάρχει καποιος άλλος τροπος πληρωμής....?

#58   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/04/2011 - 14:26

Υπάρχει καποιος άλλος τροπος πληρωμής....?



Δυστυχώς όχι φίλε μου, δεν έχουμε άλλος τρόπος πληρωμής.
Γιατί όμως ? Έχεις αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα στις αγορές ?

Τελευταία επεξεργασία από: ktsour, 30/04/2011 - 14:26


#59   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/04/2011 - 14:37

Δεν θυμάμαι να χω βάλει την πιστωτική στο account μου....

#60   iSpiros

iSpiros

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/06/2011 - 18:50

παιδια καλησπερα κ απο μενα! χωρις να θελω να υποτιμησω το doublecheck θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κατι αντιστοιχο για τα sms δηλαδη αν υπαρχει καποιο app το οποιο να εχει sms reports..
ευχαριστω εκ των προτερων

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες