Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

itavli


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/02/2013 - 21:47

Καλησπέρα σας,

Εδώ και μερικές ημέρες κυκλοφορεί η έκδοση της εφαρμογής iTavli για Android. Δε θέλω να κάνω κατάχρηση του Forum οπότε σας παραθέτω τα URL

Google Play: https://play.google....nMuaXRhdmxpIl0.

Πληροφορίες: http://www.i-smartso...vli/android.php

Καλό παιχνίδι


Κανένα update ανανέωσεις για iOS δεν...;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/02/2013 - 20:21

Κανένα update ανανέωσεις για iOS δεν...;


Έχεις δίκο!
Καθώς δούλευα στην έκδοση για το Android, ανακάλυψα μερικά λάθη, και επομένως αυτήν την εβδομάδα θα ετοιμάσω νέα έκδοση (2.9.5) όπου θα διορθώνει αυτά τα λάθη. Έχεις παρατηρήσει κάτι που θα ήθελες να το διορθώσω?

Περίπου προς τα μέσα Μαρτίου θα αρχίσω να δουλεύω πάνω στην έκδοση 3.0, για την οποία σκέφτομαι ένα καινούργιο UI για το iPad, βελτιώσεις στο Α.Ι για το παιχνίδι φεύγα (ίσως και το πλακωτό), και .... κάτι ακόμη, για το οποίο θα μιλήσω όταν έρθει η στιγμή

#138   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/05/2013 - 19:28

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά,

Η έκδοση 3.0 είναι διαθέσιμη στο AppStore, με τα εξής χαρακτηριστικά:

- Νέο γραφικό περιβάλλον για το iPad, μικρές βελτιώσεις στο γραφικό περιβάλλον του iPhone
- Βελτιωμένο Α.Ι για το παιχνίδι φεύγα
- Χρήση "ψεύτικων" νομισμάτων (virtual currency) για την εννοικίαση των παιχνιδιών, και την απομάκρυνση των διαφημίσεων. Επίσης, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα ψεύτικα νομίσματα για να στοιχηματίσετε σε ένα παιχνίδι!!

Λόγω ενός μικρού bug, η εφαρμογή σας επιτρέπει να στοιχηματίσετε περισσότερα νομίσματα από όσα διαθέτετε. Όχι, όμως, και ο server.

Περισσότερες πληροφορίες στη σελίδα http://www.i-smartsolutions.com/itavli

#139   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 09/05/2013 - 09:53

Αγαπητέ developer, είμαι απ' τους πιο φανατικούς παίκτες τάβλι - πρέπει να έπαιζα φοιτητής γύρω στις... 8-10 ώρες ασταμάτητα, καθημερινά!

Επιθυμώ να βρω επιτέλους ένα πλήρες και καλό τάβλι. Το δικό σου, θα μπορούσε να είναι το "must one", εάν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κάποτε δώσεις έμφαση στο ΟΠΤΙΚΟ κομμάτι του παιχνιδιού (που λυπάμαι που στο λέω, αλλά οπτικά είναι μακράν απ' τα πιο αποκρουστικά γραφικά σε παιχνίδι) και αν κάνεις improvements στο AI του παιχνιδιού - που γνωρίζω ότι για τάβλι, ο developing σχεδιασμός είναι άκρως πολύ δύσκολος.
Ίσως θα 'πρεπε να το κάνεις ΤΕΛΕΙΩΣ social! Δίχως υπολογιστή ή έστω απλά για trainning.
Διότι, δεν έχω βρει κανένα τάβλι που παίζεις με το CPU και να 'χει σοβαρό AI...

Αυτά από εμένα. Μακάρι να γίνουν πολλές αλλαγές στο δικό σου τάβλι και επιτέλους να το κρατήσω - μόνο αυτό.

#140   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/05/2013 - 10:12

Αγαπητέ lupushegemonia,

το παιχνίδι είναι social!. Σου επιτρέπει να παίξεις διαδικτυακό παιχνίδι (ή ακόμη και μέσω bluetooth), και αν επιθυμείς μπορείς να παίξεις με αντίπαλο τον υπολογιστή. Οπότε δεν καταλαβαίνω το νόημα του δεύτερου σχολίου.
Όσο για τα γραφικά.... είναι κάτι υποκειμενικό, αλλά σίγουρα η άποψή σου είναι σεβαστή.

#141   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 22/05/2013 - 11:13

Ναι, προφανώς είναι - απλά εννοώ στο "tranning mode" (με το κινητό/υπολογιστή), να γίνει ΑΙ improvement.
Όσο για τα γραφικά, δεν είναι θέμα υποκειμενικού, φίλε μου.
Αν θες σου στέλνω ένα σορό iOS UI Design Guidelines να τσεκάρεις... Εκτός του ότι ΔΕΝ είναι full-screen τα γραφικά του τραπεζιού, το UI (user interface) των μενού είναι τουλάχιστον... "απλοϊκά" (χρησιμοποίησα ευγενικό όρο) - τα φτιάχνει κι ο ανιψιός μου στο Paint. Δίχως να θέλω να το πάρεις στραβά, σου λέω (κι έχεις ένα σορό - άπειρα - σχόλια περί τούτου, σε reviews), ότι τα γραφικά είναι ακραία άσχημα.
Αυτά.

Μακάρι να τα αλλάξεις, κάποια στιγμή.
Κι αν θες, σου στέλνω τα Guidelines να σε βοηθήσουν. Θα μπορούσα κι εγώ να σε βοηθήσω σ' αυτό το κομμάτι, αλλά αυτή τη περίοδο είμαι πάρα πολύ απασχολημένος.

#142   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/05/2013 - 23:46

Τα γραφικά θέλουν μεγάλη βελτίωση φίλε μου!

#143   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2013 - 08:44

Ναι, προφανώς είναι - απλά εννοώ στο "tranning mode" (με το κινητό/υπολογιστή), να γίνει ΑΙ improvement.
Όσο για τα γραφικά, δεν είναι θέμα υποκειμενικού, φίλε μου.
Αν θες σου στέλνω ένα σορό iOS UI Design Guidelines να τσεκάρεις... Εκτός του ότι ΔΕΝ είναι full-screen τα γραφικά του τραπεζιού, το UI (user interface) των μενού είναι τουλάχιστον... "απλοϊκά" (χρησιμοποίησα ευγενικό όρο) - τα φτιάχνει κι ο ανιψιός μου στο Paint. Δίχως να θέλω να το πάρεις στραβά, σου λέω (κι έχεις ένα σορό - άπειρα - σχόλια περί τούτου, σε reviews), ότι τα γραφικά είναι ακραία άσχημα.
Αυτά.

Μακάρι να τα αλλάξεις, κάποια στιγμή.
Κι αν θες, σου στέλνω τα Guidelines να σε βοηθήσουν. Θα μπορούσα κι εγώ να σε βοηθήσω σ' αυτό το κομμάτι, αλλά αυτή τη περίοδο είμαι πάρα πολύ απασχολημένος.


Συγνώμη ρε φιλε πλακα μας κανεις? Μιλας εσυ για τα γραφικα? Ειδα το παιχνιδι που εφτιαξες http://www.iphonehel...-live-roulette/ και χωρις να θέλω να σε στεναχωρησω, τα γραφικα σου ειναι στο ιδιο επιπεδο. Τουλαχιστον εδώ ο ανθρωπος ειναι προγραμαστιστης και εκανε οτι μποορυσε. Εσυ υποτιθεται οτι εισαι και γραφιστας!

#144   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/05/2013 - 08:53

Ναι, προφανώς είναι - απλά εννοώ στο "tranning mode" (με το κινητό/υπολογιστή), να γίνει ΑΙ improvement.
Όσο για τα γραφικά, δεν είναι θέμα υποκειμενικού, φίλε μου.
Αν θες σου στέλνω ένα σορό iOS UI Design Guidelines να τσεκάρεις... Εκτός του ότι ΔΕΝ είναι full-screen τα γραφικά του τραπεζιού, το UI (user interface) των μενού είναι τουλάχιστον... "απλοϊκά" (χρησιμοποίησα ευγενικό όρο) - τα φτιάχνει κι ο ανιψιός μου στο Paint. Δίχως να θέλω να το πάρεις στραβά, σου λέω (κι έχεις ένα σορό - άπειρα - σχόλια περί τούτου, σε reviews), ότι τα γραφικά είναι ακραία άσχημα.
Αυτά.

Μακάρι να τα αλλάξεις, κάποια στιγμή.
Κι αν θες, σου στέλνω τα Guidelines να σε βοηθήσουν. Θα μπορούσα κι εγώ να σε βοηθήσω σ' αυτό το κομμάτι, αλλά αυτή τη περίοδο είμαι πάρα πολύ απασχολημένος.


Μη με παραξηγήσετε, αλλά θα καθυστερήσω να ασχοληθώ με το Α.Ι. Ξέρω ποιό είναι το πρόβλημά του, αλλά θέλει πολύ χρόνο, τον οποίο, όμως, προτιμώ να επενδύσω στο διαδιχτυακό παιχνίδι. Ήδη η έκδοση 3.0 έχει καλύτερο Α.Ι για το παιχνίδι φεύγα.

Σχετικά με τα γραφικά:

Τι εννοείς ότι δεν είναι full-screen? Το ταμπλό έχει τη ανάλυση που υποστηρίζει το iPad και iPhone και είναι 300dpi. Τι άλλο θέλεις :) ?

Η έκδοση 3.1, η οποία πιστεύω ότι θα την ετοιμάσω σε 1 μήνα περίπου, θα έχει νέα γραφικά. Έχω ήδη επικοινωνήσει με το γραφίστα που σχεδιάσε το ταμπλό, και θα σχεδιάσει και τα υπόλοιπα. Ελπίζω να σας αρέσουν.

Σε ευχαριστώ για τη βοήθειά σου, και ναι, θα ήθελα τα guidelines

Τελευταία επεξεργασία από: MasterX, 26/05/2013 - 08:59


#145   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/08/2013 - 00:25

Kαλησπέρα σας, και καλό μήνα.

Η εκδοση 3.1 είναι σχεδόν έτοιμη. Εδώ μπορείτε να δείτε ένα video http://www.i-smartso...avli/videos.php

#146   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/08/2013 - 12:17

Το iTavli 3.1 είναι διαθέσιμο από το AppStore

 

Νέα Χαρακτηριστικά:

 

Νέο, καλοκαιρινό, γραφικό περιβάλλον

 

Κάθε παίχτης έχει το δικό του avatar, και μπορείτε να το αλλάξετε από την οθόνη των ρυθμίσεων.

 

Σύνδεση με το Facebook, όπου μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το avatar που έχετε στο Facebook

 

Νέο γραφικό περιβάλλον κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού (Το κουμπί “Roll” απομακρύνθηκε, και θα πρέπει να πατήσετε πάνω στο avatar του παίχτη για να ρίξετε τα ζάρια)

 

Όταν κερδίζετε κάποιο online παιχνίδι μπορείτε να ενημέρωσετε το wall σας στο Facebook ( Η εφαρμογή θα σας ανταμείψει με 10 νομίσματα)

 

Ένα νέο σύστημα βαθμολόγησης για τα online στατιστικά. Όταν ξεκινάτε ένα online παιχνίδι βλέπετε πόσους βαθμούς θα κερδίσετε ή θα χάσετε. Οι βαθμοί αυτοί θα διπλασιαστούν αν το παιχνίδι το κερδίσετε ή το χάσετε διπλό

 

Μπορείτε να παραιτηθείτε από ένα online παιχνίδι, και να ζητήσετε είτε να ξεκινήσετε ένα καινούργιο είτε να το τερματίσετε (θα πρέπει ο αντίπαλός σας να συμφωνήσει)

 

Τέλος, μπορείτε να παίξετε ΟΛΑ τα παιχνίδια ΔΩΡΕΑΝ, με διαφημίσεις. Η δοκιμαστική περιόδος δεν ισχύει 


Τελευταία επεξεργασία από: MasterX, 29/08/2013 - 12:20


#147   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/11/2013 - 23:28

Η iOS έκδοση 3.2 είναι διαθέσιμη στο AppStore

 

Αυτή η έκδοση διορθώνει όλα τα προβλήματα που είχατε αναφέρει και προσθέτει επιπλέον λειτουργίες όπως

 

- Αναζήτηση παιχτών στην οθόνη των στατιστικών

- Προβολή της βαθμολογίας

- Ο αντίπαλός σας μπορεί να δει το avatar σας

 

Τέλος, η εφαρμογή είναι συμβατή για iOS 7, και οι νέοι χρήστες έχουν όλα τα παιχνίδια δωρεάν, με διαφημίσεις. 



#148   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/12/2013 - 02:14

Καλησπέρα σας, η έκδοση 3.3 είναι διαθέσιμη στο AppStore
 
Νεα χαρακτηριστικά:
 
- Μπορείτε να παίξετε τάβλι με τους φίλους σας στο Facebook
- Διορθώθηκε το πρόβλημα με το chat στο iPhone 5.
 
Σημείωση: Θα πρέπει οι φίλοι σας να έχουν εγκατεστημένοι την iOS έκδοση του Facebook.
 
Περισσότερες πληροφορίες για το πώς μπορείτε να καλέσετε το φίλο σας σε παιχνίδι θα βρείτε στη σελίδα Facebook - iTavli

Τελευταία επεξεργασία από: MasterX, 20/12/2013 - 02:14


#149   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/04/2014 - 21:45

Η έκδοση 3.4 είναι διαθέσιμη στο AppStore

 

Νέα χαρακτηριστικά:

 

- Ταξινόμηση των Facebook φίλων σας σε αλφαβητική σειρά

- Προβόλη μόνο των Facebook φίλων που είναι online

- Αναζήτηση κάποιου Facebook φίλου σας με τη χρήση της υπάρχουσας μηχανής αναζήτησης

- Αλλαγές στο UI

 

Επίσης, και η Android έκδοση υποστηρίζει τη σύνδεση με το Facebook, κάτι που σημαίνει ότι μπορείτε να παίξετε τάβλι με οποιονδήποτε φίλο/η σας. Απαραίτητη προυπόθεση είναι να έχει την εφαρμογή Facebook εγκατεστημένη



#150   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/12/2014 - 11:09

Η έκδοση 3.5 είναι διαθέσιμη στο AppStore

 

Νέα χαρακτηριστικά:

 

- Καλύτερο Α.Ι για τα παιχνίδια Πόρτες και Πλακωτό

- Μικρές αλλαγές στο UI



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες