Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iLostMyi, βρείτε το κλεμμένο σας iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
75 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   NickL

NickL

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/05/2011 - 14:50

λοιπόν σκέφτομαι να την αγοράσω... απλά μια ερώτηση (κρίσεος) γιατί η apple δεν ενσωματώνει στο επόμενο ios την ιδιότητα να μην μπορεί κανείς να κάνει restore παρα μόνο αν ξέρει τον κωδικό του account που η συσκευή είναι ενεργοποιημένη; πχ. αν το πουλήσω και αλλάξουμε το account με τον κωδικό του νέου account να μπορείς να κάνεις restore! έτσι κάποιος που κλέβει την συσκευή χωρίς να ξέρεις το account pass εκτός του να μην μπορεί να κάνει install ούτε μια εφαρμογή, από την άλλη να μην μπορεί ούτε restore να κάνει!!! μήπως τελικά η apple γουστάρει να κλέβουν τις συσκευές της;;

Με αυτή τη λογική όλες οι εταιρίες γουστάρουν να κλέβουν τις συσκευές τους, γιατί δε θυμάμαι καμιά άλλη να ενσωματώνει κάποια τέτοια λειτουργία.

Ρε φιλαράκι κάνε την εφαρμογή στα Ελληνικα να σωθούμε

Είναι υπό ανάπτυξη το θέμα. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   brandon

brandon

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2011 - 20:24

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ εφαρμογή !! Τα θερμά μου συγχαρητήρια.

Την δοκίμασα με μια δεύτερη κάρτα που είχα και δούλεψαν όλα σωστά. Δοκίμασα και την εντολή να μου στείλει το location και δεν υπήρχε ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα.

Απλά όμως ταπεινά θα ήθελα να πω την παρατηρήση μου αλλά και την συμβουλη μου (φυσικά πάντα καλοπροαιρετα).

Με το που έβαλα άλλη ΣΙΜ όλα δούλεψαν σωστά ΑΛΛΑ μιας και είχα εγκαταστήσει το iphonedelivery μου έβγαλε οτι το μήνυμα μου παραδόθηκε στους δύο αριθμούς. Όχι ότι είναι σημαντικό πρόβλημα αλλά το καλύτερο θα ήταν να ΜΗΝ φαίνεται τίποτα για να μην μπορέσει ο κλέφτης να σκεφτεί το οτιδήποτε και να μπορέσει κάποιος να δράσει πολύ καλύτερα! Εαν με κάποιο τρόπο θα μπορούσε να αποδευχθεί αυτό θα ήταν πιστεύω πολύ καλύτερο.

Βέβαια θα μου πεις οτι απο την στιγμή που έχεις τον αριθμό του άλλου πας κατευθείαν στην αστυνομία και κάνεις καταγγελία/μήνυση αλλά θα ήταν πολύ καλύτερα να τον πιάσεις τον άλλο επ'αυτοφώρω. Θα μου πεις και πάλι μπορείς να το κάνεις πολύ άνετα αλλά καλύτερο θα ήταν ο άλλος να ΜΗΝ πάρει χαμπάρι ΚΑΘΟΛΟΥ οτι τον βρήκες με ΚΑΜΙΑ ένδειξη. Ελπίζω να καταλάβετε τι εννοώ :)

Νίκο μια τελευταία ερώτηση: Το Licence είναι για μια συσκευή ή μπορώ όταν θα πάρω το επόμενο τηλέφωνο Iphone να την μεταφέρω (και εννοείται να την διαγράψω απο το προηγούμενο) ??
Σε ευχαριστώ πολύ.

#63   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/05/2011 - 20:32

Λογικά το Licence μένε στο Account και όχι στην συσκευή..

ezgif_com_crop_2.gif


#64   NickL

NickL

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2011 - 20:50

Σωστά το license πηγαίνει με τον λογαριασμό του cydia και όχι με την συσκευή οπότε μπορείς να το βάλεις κανονικά και αλλού.

Για το iphonedelivery το έχω δει κι εγώ. Έχω κάποιες ιδέες να το απενεργοποιήσω αλλά λίγο υπομονή γιατί αρχίζει η εξεταστική.

Προς το παρόν έχω στα τελειώματα ένα tweak για να ζητάει κωδικό κάθε φορά που συνδέεται η συσκευή στο itunes με σκοπό να αποφεύγουμε το restore από ανεπιθύμητους.

#65   brandon

brandon

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2011 - 21:01

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες σου!

Έχεις ΟοοοοΟΟοοοοσο χρόνο θέλεις εννοείται! Εμείς απλά προτείνουμε και εσύ αποφασίζεις και πράττεις :)
Το ακούω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πολύ χρήσιμο το tweak!! Αναμένουμε με αγωνία...

#66   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 29/05/2011 - 22:00

Σωστά το license πηγαίνει με τον λογαριασμό του cydia και όχι με την συσκευή οπότε μπορείς να το βάλεις κανονικά και αλλού.

Για το iphonedelivery το έχω δει κι εγώ. Έχω κάποιες ιδέες να το απενεργοποιήσω αλλά λίγο υπομονή γιατί αρχίζει η εξεταστική.

Προς το παρόν έχω στα τελειώματα ένα tweak για να ζητάει κωδικό κάθε φορά που συνδέεται η συσκευή στο itunes με σκοπό να αποφεύγουμε το restore από ανεπιθύμητους.

αυτο ειναι απαραιτητη προσθηκη. μπραβο nick, περιμενω με αγωνια το update.

#67   brandon

brandon

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 15:57

Πότε θα δούμε αυτήν την καταπληκτική εφαρμογή και σε IOS5 ??

NickL κάνε κάτι..σε χρειαζόμαστε φίλε μου!! :)

Τελευταία επεξεργασία από: brandon, 24/01/2012 - 15:57


#68   spopolis

spopolis

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 16:03

εαν τωρα το κινητο είναι κλειστο γινεται δουλειά?

#69   NickL

NickL

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 16:07

Πότε θα δούμε αυτήν την καταπληκτική εφαρμογή και σε IOS5 ??

NickL κάνε κάτι..σε χρειαζόμαστε φίλε μου!! :)

Λίγο υπομονή. Ξέρω έχει αργήσει το update αλλά μεγάλο μέρος του κώδικα ξαναγράφτηκε για το iOS4 και επειδή στο iOS5 αλλάξανε αρκετά πράγματα είχε λίγη δουλειά παραπάνω.

Είναι κατά 90% έτοιμο απλά λόγω εξεταστικής αργεί λίγο.

#70   NickL

NickL

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 16:08

εαν τωρα το κινητο είναι κλειστο γινεται δουλειά?

Όχι, για αυτό υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίησης του shutdown.

#71   spopolis

spopolis

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 16:19

ειμαι καινουργιος κ μπορει να πω καμια βλακεία. αυτο το προγραμμα υπάρχει στο apple store?

#72   timkos

timkos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 16:38

Προς το παρόν έχω στα τελειώματα ένα tweak για να ζητάει κωδικό κάθε φορά που συνδέεται η συσκευή στο itunes με σκοπό να αποφεύγουμε το restore από ανεπιθύμητους.



Τι εγινε φιλε μου με το tweak αυτο εχουμε κανενα νεο?

#73   NickL

NickL

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2012 - 20:27

ειμαι καινουργιος κ μπορει να πω καμια βλακεία. αυτο το προγραμμα υπάρχει στο apple store?

Nope. Μόνο cydia.

Τι εγινε φιλε μου με το tweak αυτο εχουμε κανενα νεο?

Δυστυχώς έμεινε στα τελειώματα. Τα παιξε ο δίσκος, έγινε corrupted το virtual machine του OSX και πάει ο κώδικας. Έσωσα ένα κομμάτι του με πολύ κόπο αλλά δεν είχα την υπομονή να το ξαναπιάσω.
Αν με το καλό ορκιστώ τώρα, θα το ξαναρχίσω.

#74   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 02/03/2012 - 13:17

περιμένουμε πως και πως !!!

#75   petertriadaf

petertriadaf

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/10/2012 - 14:34


ειμαι καινουργιος κ μπορει να πω καμια βλακεία. αυτο το προγραμμα εγω που δεν του εχω κανει jb..μπορω να το βρω καπου..για ios6???thenks

ειμαι καινουργιος κ μπορει να πω καμια βλακεία. αυτο το προγραμμα εγω που δεν του εχω κανει jb..μπορω να το βρω καπου..για ios6???thenks

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες