Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

redsn0w 0.9.6rc15


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
320 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/05/2011 - 15:13

2 ερωτήσεις boys

1) Αν βάλω την 4.3.3 μέσω ITunes, σε ποιο φάκελο στο pc την αποθηκεύει ώστε να πάω να την βρώ?

2) Αν δεν κάνω την διεργασία μέσω itunes, που βρίσκω το ipsw αρχείο? Εδώ δεν υπάρχει όπως είδα..


Δες εδώ αν θες και αν ακολουθήσεις τον οδηγό δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα πριν λίγο έκανα το 3gs μου και όλα πήγαν καλά..
http://www.iphonehel...517#entry500517

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2011 - 15:17

2 ερωτήσεις boys

1) Αν βάλω την 4.3.3 μέσω ITunes, σε ποιο φάκελο στο pc την αποθηκεύει ώστε να πάω να την βρώ?

2) Αν δεν κάνω την διεργασία μέσω itunes, που βρίσκω το ipsw αρχείο? Εδώ δεν υπάρχει όπως είδα..


εγώ την κατέβασα από αυτό το link που έδωσε ένας φίλος λίγα ποστ πιο πίσω.

@kostasrodos. ωραια profile picture! :lol:

#93   chrispaok97

chrispaok97

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:chrispaok97

Δημοσίευση 06/05/2011 - 15:20

Πολυ καλα νεα..

#94   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/05/2011 - 15:25

Μισό ρε παιδιά γιατί μπερδεύτηκα.. Οκ την κατέβασα απο το link την 4.3.3 . Αυτήν δεν βάζουμε εκεί που λέει browse (please select the correspoding IPSW for your CURRENT firmware?) στην 1η εικόνα του redsnow?

#95   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/05/2011 - 15:29

Μισό ρε παιδιά γιατί μπερδεύτηκα.. την κατέβασα απο το link την 4.3.3 . Αυτήν δεν βάζουμε εκεί που λέει browse (please select the correspoding IPSW for your CURRENT firmware?) στην 1η εικόνα του redsnow?


Έβαλες την 4.3.3 από το iTunes?Eάν ναι μετά χρειάζεται να κατεβάσεις την ipsw για την συσκευή σου απλά για να την περάσεις στο Browse τίποτα άλλο μετά ακολουθείς την διαδικασία που είναι πολύ εύκολη και στο τέλος κρατάς το home button μέχρι να ολοκληρωθεί το jb και θα είσαι οκ.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#96   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/05/2011 - 15:36

Εγώ δεν καταλαβαίνω το εξής..Αφού βάλω την 4.3.3 απ το itunes, γιατί να την κάνω download την ipsw και να μην χρησιμοποιήσω αυτή που υπάρχει ΜΕΣΑ ΣΤΟ PC (για το browse λεω..)?

#97   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2011 - 15:40

Εγώ δεν καταλαβαίνω το εξής..Αφού βάλω την 4.3.3 απ το itunes, γιατί να την κάνω download την ipsw και να μην χρησιμοποιήσω αυτή που υπάρχει ΜΕΣΑ ΣΤΟ PC (για το browse λεω..)?

Γιατί παίζει να την κατεβασεις πιο γρήγορα απο το να την ψάξεις! Εγώ την κατεβασα απο το λινκ πιο πάνω και είναι κομπλε.

#98   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/05/2011 - 15:45

Αααα, αν είναι έτσι οκ, νόμιζα έπαιζε κάποιο ρόλο.. :lol: Και κάτι ψιλο-άσχετο, όχι και τόσο όμως.. Παίζει να μου διορθωθεί το πρόβλημα που χω με το gps? Είχα την 4.1 και κανένα από τα software με έτοιμους χάρτες gps (πχ ΤΟΜΟ ΤΟΜ, ΙΓΟ κλπ) δεν μου δούλεψε νορμάλ..Έβρισκε σήμα πχ ,αλλά μέσα στ αυτοκίνητο καθόταν στο ίδιο σημείο συνέχεια..Είχε κανείς καμμία παρόμοια εμπειρία? :blink:

#99   F100

F100

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2011 - 15:46

μέχρι τώρα όλα καλά, όσο για το θέμα που με απασχολεί (μπαταρία) ο χρόνος θα το δείξει


Sent from my iPhone

#100   spyros83

spyros83

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/05/2011 - 15:49

Γιατί το iphonehellas δεν έχει ενημερώσει τις εκδόσεις για κατέβασμα...? Μιλάω για την 4.3.3...

#101   Neoklis

Neoklis

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2011 - 15:54

Γεια σας,
απλά ήθελα να προσθέσω ότι το CPU Affinity set to CPU 0, χρειάστηκε να το χρησιμοποιήσω και για τα XP.

#102   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/05/2011 - 15:55

Γιατί το iphonehellas δεν έχει ενημερώσει τις εκδόσεις για κατέβασμα...? Μιλάω για την 4.3.3...




Μάλλον γιατί είμαστε τα πειραματόζωα.. :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: HariDimoS, 06/05/2011 - 16:01


#103   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2011 - 16:09

Αααα, αν είναι έτσι οκ, νόμιζα έπαιζε κάποιο ρόλο.. :lol: Και κάτι ψιλο-άσχετο, όχι και τόσο όμως.. Παίζει να μου διορθωθεί το πρόβλημα που χω με το gps? Είχα την 4.1 και κανένα από τα software με έτοιμους χάρτες gps (πχ ΤΟΜΟ ΤΟΜ, ΙΓΟ κλπ) δεν μου δούλεψε νορμάλ..Έβρισκε σήμα πχ ,αλλά μέσα στ αυτοκίνητο καθόταν στο ίδιο σημείο συνέχεια..Είχε κανείς καμμία παρόμοια εμπειρία? :blink:


δεν είχα ποτέ την 4.1. στην 4.0.1 πάντως δεν είχα κανένα πρόβλημα όπως και στις 4.2.1, 4.3.2. στην 4.3.3 δεν έχω δοκιμάσει ακόμα!

sorry για το off topic

#104   athanasios

athanasios

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2011 - 16:20

Παιδιά εντόπισα ένα πρόβλημα με την 4.3.3
Δεν δουλεύει το Gps στους πλοηγούς πχ tomtom παρά μόνο αν έχω σύνδεση στο ιντερνετ με το wifi

#105   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 06/05/2011 - 16:21

Αααα, αν είναι έτσι οκ, νόμιζα έπαιζε κάποιο ρόλο.. :lol: Και κάτι ψιλο-άσχετο, όχι και τόσο όμως.. Παίζει να μου διορθωθεί το πρόβλημα που χω με το gps? Είχα την 4.1 και κανένα από τα software με έτοιμους χάρτες gps (πχ ΤΟΜΟ ΤΟΜ, ΙΓΟ κλπ) δεν μου δούλεψε νορμάλ..Έβρισκε σήμα πχ ,αλλά μέσα στ αυτοκίνητο καθόταν στο ίδιο σημείο συνέχεια..Είχε κανείς καμμία παρόμοια εμπειρία? :blink:

Να κανεις st up as new μηπως φτιαξει, αλλιως βλεπω hardware problem.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες