Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3GS - Πρώτες εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
174 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   revod

revod

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2009 - 11:14

Βασικά κι εμένα όταν το φόρτιζα μέσω usb δεν κρατούσε πολύ. Αλλά όταν το φορτίζω από το ρεύμα η διάρκεια αυξάνεται κατακόρυφα.


Ωντος ισχύει κάτι τέτοιο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/08/2009 - 11:37

Η μπαταρια σε κάθε νεα συσκευη χρειαζεται "στρωσιμο"
Απαιτουνται μερικες επαναφορτίσεις πριν δωσει το maximum των δυνατοτητων της.
Επίσης σε συσκευες σαν το iPhone που ουσιαστικά είναι κομπιουτερ τσεπης, δεν αφήνουμε ποτε την μπατάρια να κατέβει κάτω από το 15% και ΠΟΤΕ δεν πρεπει να αφησουμε την συσκευη μας να κλεισει απο εξαντλημενη μπαταρία.

#18   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 01/08/2009 - 12:09

Σημείωση: Η απόδοση της μπαταρίας θα ανέβει μετά από μερικές φορτίσεις...

Good things come to those who wait...


#19   Mariosceid

Mariosceid

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/08/2009 - 12:28

Παιδιά εγώ που πηρά το λευκό 3gs έχω παρατηρήσει ότι ζεσταίνετε περισσότερο από το 3g που είχα λέτε να έχουμε προβλήματα αποχρωματισμού?

#20   greg66

greg66

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2009 - 15:42

ο διακοπτης αριστερα για να αλλαζει σε αθορυβο ειναι λιγο χαλαρομενος σε εμενα εχετε παρατηρηση τιποτα τετοιο στα δικα σας? .θα συμφωνήσω με τον skyscorcher στην οθονη πια δεν μενουν πολλες δαχτυλιες οσο το 3g

#21   SkyNet

SkyNet

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2009 - 16:23

Βασικά κι εμένα όταν το φόρτιζα μέσω usb δεν κρατούσε πολύ. Αλλά όταν το φορτίζω από το ρεύμα η διάρκεια αυξάνεται κατακόρυφα.


Χλωμό το κόβω αυτό.
Μήπως είναι η ιδέα σου? 'Η πολύ απλά δεν έκανες την ίδια χρήση??

#22   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 01/08/2009 - 16:24

Το κινητό απο επιδόσεις σκίζει, ρεσταρτ του springboard, φορτωμα του cydia, ταχυτατα,
ανοιγοκλείνει τις εφαρμογές πολυ γρήγορα, τωρα βάζω nfsu για να δω τι παιζει, πάντως και απο backup είναι σαφώς
ταχύτατερο απο το 3g,
όσο για φωτο πολυ καλύτερη ποιότητα, το autofocus βολεύει πολύ, και τώρα περιμένω να δω πως δουλεύει το voice control

#23   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 01/08/2009 - 16:58

παρα πολυ γρηγορο σε σχεση με το 3g.η μερα με την νυχτα οντος.και στο safari και στα applications-games παντου.οντος πολυ καλη φαση ειναι το ατιμο.αντε καλες αγορες παλι του χρονου με την 4η γενια iphone :P

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 01/08/2009 - 17:00


#24   kws25mi

kws25mi

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 01/08/2009 - 22:14

Σε γενικες γραμμες ολα καλα αλλα κατι δεν μαρεσει με το wi-fi kai to 3g..αποσυνδεσεις
αρκετες..ελπιζω με την 3.1 να στρωσει...κατα τα αλλα η μπαταρια κρατησε 2 μερες και με την πρωτη
κιολας φορτιση,και με αρκετο ψαξιμο,με 3g σχεδον ανοιχτο ολη την 2η μερα...αυτο που μ αρεσε αρκετα παντως
δεν ειναι ουτε η ταχυτητα ουτε η καμερα,αλλα η επιστρωση στην οθονη...απιστευτη δοαφορα πραγματικα σε δαχτυλιες
και υφη...

#25   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2009 - 23:59

μετά από την πρώτη πλήρη φώρτηση έχουμε και λέμε

23 ώρες standby
jailbroken

υπόλοιπο μπαταρία 53%
μόνινο push
μόνιμο wifi
23 λεπτά ομιλία

2,9' ώρες χρήσης

καμία επιπλοκή με jailbreak
απίστευτα γρήγορο
πολυ πολύ καλήτερο gps με google maps - navigon - sygic

πολύ ποιό σταθερό 3g σε vodafone

καμία σχέση με το 3g στη ποιότητα σήματος , ημέρα με τη νύχτα, δοκιμή στα ίδια ακριβώς σημία
πραγματικά S και πραγματικά όπως λέει η διαφήμιση της apple ίδιο από έξω νεό από μέσα

Τελευταία επεξεργασία από: macgalileo, 02/08/2009 - 00:00


#26   eidimon

eidimon

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/08/2009 - 01:35

Βασικά, εγώ 2 πλήρης φορτίσεις έχω κάνει όλες κι όλες, οπότε δεν ξέρω αν κάτι αλλάξει, αλλά η μπαταρία αδειάζει σε dt. Παρόλο που έχω απενεργοποιήσει το 3G, push notifications, κλπ, έκαν επανεκκίνηση μήπως τρέχει κάποιο πρόγραμμα που τραβάει μπαταρία, αλλά τίποτα.
Σε standby, και μετά απο κανένα 2ωρο 3ωρο, η μπαταρία έχει τελειώσει.
Έχω βέβαια την εντύπωση οτι πριν την πρώτη φόρτιση η μπαταρία διαρκούσε πολύ περισσότερο.
Υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα η συσκευή;
Ούτε jailbroken είναι ούτε τίποτα.
Το πήρα την παρασκευή, ίσα ίσα που το ενεργοποίηση και κατέβασα από το app store κάποιες δωρεάν εφαρμογές (κυρίως κάτι πασιέντζες μιας κκαι δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ μιας και έφευγα για Σ/Κ) και τις πέρασα στο τηλ. Τίποτε άλλο.
Αν κανείς έχει κάποια ιδέα (δεν είμαι σίγουρος αλλα νομίζω οτι διάβασα οτι το καιούργιο έχει γενικά πρόβλημα με τη μπταρία), καλοδεχούμενη.
Μέχρι την τρίτη μπορώ αν το τηλ έχει πρόβλημα, να το πάω πίσω και να πάρω τα χρήματα μου.
Αν είναι θέμα software ή δικών μου ρυθμήσεων, δεν υπάρχει λόγος να μπαίνω σε τέτοια διαδικασία...

#27   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2009 - 02:28

Βασικά, εγώ 2 πλήρης φορτίσεις έχω κάνει όλες κι όλες, οπότε δεν ξέρω αν κάτι αλλάξει, αλλά η μπαταρία αδειάζει σε dt.
Μέχρι την τρίτη μπορώ αν το τηλ έχει πρόβλημα, να το πάω πίσω και να πάρω τα χρήματα μου.
Αν είναι θέμα software ή δικών μου ρυθμήσεων, δεν υπάρχει λόγος να μπαίνω σε τέτοια διαδικασία...


λες ότι έχεις κάνει δύο φορτίσεις συνολικά, αλλά σε 3 ώρες maximum τελειώνει η μπαταρία, και το κινητό το έχεις πάνω από 24 ώρες.

τις άλλες ώρες τη συσκευή την έχεις κλειστέι ή μόνιμα στο φορτιστεί?
αν γενικώς το κινητό έχει αυτή τη συμπεριφορά, κάνε ένα restore και δες αν στρώνει
γενικά όλοι απ΄ότι βλέπω έχουμε πολυ καλή συμπεριφορά της μπαταρίας
σίγουρα η δική σου δεν μπορείς να πεις καν ότι είναι καλή,
είναι ανύπαρκτη
restore λοιπόν και αν δε αλλαγή

Τελευταία επεξεργασία από: macgalileo, 02/08/2009 - 02:29


#28   dimtzi

dimtzi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/08/2009 - 09:11

Να αναφέρω κι εγώ ότι εκτός του ότι είναι σαφώς πιο γρήγορο από το 3g έχει καλύτερο σήμα και πιο δυνατό δεκτή wi-fi δηλαδή σε σημεία που το 3g δεν έβλεπε το router τώρα δουλεύει μια χαρά. Όσον αφορά την μπαταρία μετά από μια ολόκληρη φόρτιση μου κράτησε περίπου 14 αλλά με 4,5 ώρες χρήση μόνιμα ανοιχτό το bleutooth, μόνιμα ανοιχτό το wi-fi, μηνύματα κλήσεις mms και παιχνίδια κοινώς το ξετιναξα άρα ο χρόνος που κράτησε τον θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό. Τώρα είναι σε λειτουργία ύστερα από την δεύτερη φόρτιση αν δω κάποια διάφορα θα σας πω.

#29   morales

morales

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2009 - 09:35

ο διακοπτης αριστερα για να αλλαζει σε αθορυβο ειναι λιγο χαλαρομενος σε εμενα εχετε παρατηρηση τιποτα τετοιο στα δικα σας? .θα συμφωνήσω με τον skyscorcher στην οθονη πια δεν μενουν πολλες δαχτυλιες οσο το 3g


Κ σε μενα ετσι ειναι φιλε... μην σε αγχωνουνε αυτα

#30   juliahna12

juliahna12

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2009 - 11:13

Παιδια κ γω να πω οτι απο ταχυτητα σκιζει πραγματικα. Το μονο που μου την εχει σπασει-κ σε μενα ειναι η μπαταρια. Μου κραταει γυρω στις 12 ωρες με μετρια χρηση. αλλα το πιο περιεργο, πεφτω για υπνο σε 60% κ ξυπναω μετα κανα 6ωρο κ εχει παει 15%....σε standby εννοειτε.... καμια ιδεα?
Επισης ποση ωρα κανει να σας φορτισει? Εγω μονο σε υπολογιστη που το εχω βαλει ειναι γυρω στις 2-3 ωρες. Πολυ γρηγορα δεν ειναι ρε παιδια?
Τωρα το δοκιμαζω απο πριζα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες