Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα Gevey και Vodafone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dos659

dos659

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 13:41

Καλισπερα σας, αγορασα μια gevey και ενω με την cosmote δουλευει κανονικοτατα, με την vodafone μου λεει συνεχος μη εγκυρη sim και δεν εμφανιζει ποτε την μια μπαρα στο σημα για να καλεσω το 112. Την καρτα την εχω πανω απο 4-5 χρονια.
Και οι δυο καρτες ειναι κομενες ακριβος το ιδιο μεγεθος.

συμβουλες?

Επισης ποσο χρεωνει την microsim η vodafone?

Ευχαριστω πολυ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/05/2011 - 13:43

5 ευρώ φίλε μου δοκίμασε να αγοράσεις μια καινούρια και λογικά θα είσαι οκ..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#3   dos659

dos659

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 13:51

λες να παιζει κανενα προβλημα με την 4.3.2 και baseband 4.10.01 ?

#4   dos659

dos659

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 14:20

κανενας?

#5   dos659

dos659

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 14:42

υπαρχει κανενας που usarei gevey και vodafone και του δουλευει κανονικα? Η ειχε καποια προβληματα?

#6   manolis7

manolis7

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 15:05

Φίλε μου, κοιτα το topic "Gevey Turbo Sim vs Gevey Pro Sim"

#7   manolis7

manolis7

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 15:12

Αντιγράφω απο δικό μου post
"...Καλημέρα και απο μένα. Είχα αγοράσει το Πάσχα απο Νέα Υορκη το iphone 4 και φυσικά ήταν κλειδωμένο στην ΑΤ&Τ. Με 4.3.1 και bb 04.10.01.
Εχω εδώ Ελλάδα σύνδεση vodafone. Διάβαζα τόσο καιρό όλες τις απόψεις σας περί ξεκλειδώματος και πρίν απο 20 σχεδόν μέρες ήρθε στα χέρια μου η Gevey turbo Sim απο το ebay Store E-cell (μιάς και οι περισσότεροι το κατάφεραν απο τον συγκεκριμένο seller). Απο τότε μέχρι χθές το βράδυ προσπαθούσα 3-4 ώρες καθημερινά να το ξεκλειδώσω. Στη Vodafone δε μου έβγαζε τίποτα. Ούτε μηνυμα υποδοχης "Accept" ούτε τίποτα. Σε μιά κάρτα Q έβγαζε το μηνυμα αλλά δεν εβρισκε σήμα με ότι παραλλαγές και αν έκανα.
Πριν απο μια εβδομάδα παραγγέλνω την Gevey Pro Sim απο έναν E-bay seller απο την Πορτογαλία. (Αν μπείτε στο E-bay θα τον βρείτε,,,, ένας είναι.)
Πρίν 10 λεπτά μου ήρθε,,,,άνοιξα το φακελάκι, την έβαλα μέσα (κάρτα Vodafone) και με την πρώτη..... το πολυπόθητο σήμα. :rolleyes:
Για το ερώτημα "Gevey Sim vs Gevey pro" ..... σαφώς Prooooo.
Καλημέρα σας... "

Το link απο ebay είναι....
http://cgi.ebay.co.u...=item27bae0b78d
και όπως θα δείς υποστηρίζει μέχρι και 4.3.3.

#8   dos659

dos659

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 15:23

ποσο καιρο εκανε να ερθει απο πορτογαλια?

#9   manolis7

manolis7

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 15:38

7 μέρες ακριβώς

#10   dos659

dos659

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 17:41

πηγα και πηρα μια microsim απο την vodafone και ολα comple επαιξε με την μια!

#11   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/05/2011 - 17:45

Xαίρομαι που βοήθησα φίλε μου και έλυσες το πρόβλημα σου να σαι καλά και πάντα χαρούμενος...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#12   ageliki

ageliki

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/05/2011 - 14:45

Είδα το post σου και μόλις αγόρασα μία κάρτα (αυτή από Πορτογαλία). Ελπίζω να δουλέψει! Έχω το iphone από το Φλεβάρη από Αμερική.... Είδα σε ένα video στο YouTube, ότι αν δεν πρέπει να κόψεις την κάρτα sim, τότε η gevey sim είναι fake. Είναι αλήθεια;
Πάντως, η συγκεκριμένη από Πορτογαλία είναι καλή;;;


Αντιγράφω απο δικό μου post
"...Καλημέρα και απο μένα. Είχα αγοράσει το Πάσχα απο Νέα Υορκη το iphone 4 και φυσικά ήταν κλειδωμένο στην ΑΤ&Τ. Με 4.3.1 και bb 04.10.01.
Εχω εδώ Ελλάδα σύνδεση vodafone. Διάβαζα τόσο καιρό όλες τις απόψεις σας περί ξεκλειδώματος και πρίν απο 20 σχεδόν μέρες ήρθε στα χέρια μου η Gevey turbo Sim απο το ebay Store E-cell (μιάς και οι περισσότεροι το κατάφεραν απο τον συγκεκριμένο seller). Απο τότε μέχρι χθές το βράδυ προσπαθούσα 3-4 ώρες καθημερινά να το ξεκλειδώσω. Στη Vodafone δε μου έβγαζε τίποτα. Ούτε μηνυμα υποδοχης "Accept" ούτε τίποτα. Σε μιά κάρτα Q έβγαζε το μηνυμα αλλά δεν εβρισκε σήμα με ότι παραλλαγές και αν έκανα.
Πριν απο μια εβδομάδα παραγγέλνω την Gevey Pro Sim απο έναν E-bay seller απο την Πορτογαλία. (Αν μπείτε στο E-bay θα τον βρείτε,,,, ένας είναι.)
Πρίν 10 λεπτά μου ήρθε,,,,άνοιξα το φακελάκι, την έβαλα μέσα (κάρτα Vodafone) και με την πρώτη..... το πολυπόθητο σήμα. :rolleyes:
Για το ερώτημα "Gevey Sim vs Gevey pro" ..... σαφώς Prooooo.
Καλημέρα σας... "

Το link απο ebay είναι....
http://cgi.ebay.co.u...=item27bae0b78d
και όπως θα δείς υποστηρίζει μέχρι και 4.3.3.



#13   manolis7

manolis7

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2011 - 09:59

Είδα το post σου και μόλις αγόρασα μία κάρτα (αυτή από Πορτογαλία). Ελπίζω να δουλέψει! Έχω το iphone από το Φλεβάρη από Αμερική.... Είδα σε ένα video στο YouTube, ότι αν δεν πρέπει να κόψεις την κάρτα sim, τότε η gevey sim είναι fake. Είναι αλήθεια;
Πάντως, η συγκεκριμένη από Πορτογαλία είναι καλή;;;



Στο internet γενικά για την Gevey Pro λένε οι πωλητές ότι δεν χρειάζετε να κόψεις την Sim, όπως γινόταν στην Gevey Turbo Sim,
άλλα παρατήρησα όταν τοποθετούσα την Pro ότι δεν εφάρμοζε απόλυτα. Πήρα λοιπόν ένα νυχοκόπτη και έκοψα τη sim της Vodafone όσο χρειάζετε, ελάχιστα όμως,,, και όχι όλη την πλευρά,έτσι ώστε να μη πατάει πάνω στο τσιπάκι της Gevey.

Τη Διαδικασία για την ενεργοποίηση την έχει σε ένα κόκκινο καρτελάκι η Gevey στα αγγλικά. Στην γράφω στα Ελληνικά...

Ανοίγω το Iphone,,, μου πετάει το μήνυμα, πατάω Accept, και περιμένω τη μία μπάρα σήμα, οταν έρθει καλώ το 112 για 2 δευτερόλεπτα, πάω στο airplane mode το ανοιγοκλείνω, μου πετάει το πρώτο μηνυμα,,,,,και περιμένω το δεύτερο μηνυμα. Μετά απο 30-40 δευτερόλεπτα έρχετε και το δεύτερο. Ανοιγοκλείνω πάλι το airplane mode και σε 5-10 δευτερόλεπτα βλέπεις να μεταμορφόνεται το Ipod σε Iphone.
Έπειτα απο αρκετά πειράματα (έκλεινα το Iphone και το ξανάνοιγα) δουλεύει με τη πρώτη προσπάθεια σε Vodafone και Cosmote. Με τους υπόλοιπους παρόχους δε το δοκίμασα,,, για να είμαι ειλικρινής. Ειναι πολύ βασικό να σου δουλεύει με τη πρώτη. Σου έμεινε απο μπαταρία... ξέρεις ότι δε θα παιδευτείς να το ενεργοποιήσεις ξανά.
Οταν σου έρθει η Gevey (εμένα μου έκανε 6-7 μέρες) πες μας τι έγινε.

#14   ageliki

ageliki

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/05/2011 - 10:22

Ευχαριστώ πολύ.
Φυσικά θα γράψω τι έγινε. Ελπίζω να μου δουλέψει και εμένα, Vodafone έχω.
Όταν έρθει θα ενημερώσω!Ευχαριστώ!

Στο internet γενικά για την Gevey Pro λένε οι πωλητές ότι δεν χρειάζετε να κόψεις την Sim, όπως γινόταν στην Gevey Turbo Sim,
άλλα παρατήρησα όταν τοποθετούσα την Pro ότι δεν εφάρμοζε απόλυτα. Πήρα λοιπόν ένα νυχοκόπτη και έκοψα τη sim της Vodafone όσο χρειάζετε, ελάχιστα όμως,,, και όχι όλη την πλευρά,έτσι ώστε να μη πατάει πάνω στο τσιπάκι της Gevey.

Τη Διαδικασία για την ενεργοποίηση την έχει σε ένα κόκκινο καρτελάκι η Gevey στα αγγλικά. Στην γράφω στα Ελληνικά...

Ανοίγω το Iphone,,, μου πετάει το μήνυμα, πατάω Accept, και περιμένω τη μία μπάρα σήμα, οταν έρθει καλώ το 112 για 2 δευτερόλεπτα, πάω στο airplane mode το ανοιγοκλείνω, μου πετάει το πρώτο μηνυμα,,,,,και περιμένω το δεύτερο μηνυμα. Μετά απο 30-40 δευτερόλεπτα έρχετε και το δεύτερο. Ανοιγοκλείνω πάλι το airplane mode και σε 5-10 δευτερόλεπτα βλέπεις να μεταμορφόνεται το Ipod σε Iphone.
Έπειτα απο αρκετά πειράματα (έκλεινα το Iphone και το ξανάνοιγα) δουλεύει με τη πρώτη προσπάθεια σε Vodafone και Cosmote. Με τους υπόλοιπους παρόχους δε το δοκίμασα,,, για να είμαι ειλικρινής. Ειναι πολύ βασικό να σου δουλεύει με τη πρώτη. Σου έμεινε απο μπαταρία... ξέρεις ότι δε θα παιδευτείς να το ενεργοποιήσεις ξανά.
Οταν σου έρθει η Gevey (εμένα μου έκανε 6-7 μέρες) πες μας τι έγινε.



#15   dos659

dos659

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2011 - 01:18

παιδες εγω την gevey μου την πειρα 7 eyro και επαιξε με την μια και δεν ηταν pro ηταν μια απλη gevey απο εναν κινεζο... το μονο που χρειαστικα ηταν μια microsim γιατι η καρτα της vodafone μου ηταν πολυ παλια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες