Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα Gevey και Vodafone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ageliki

ageliki

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/06/2011 - 12:47

Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια! Έλαβα τη gevey pro, τη βάζω, ανοίγω το iphone (4 έχω) και εμφανίζει το μήνυμα sim unlocked. Το welcome message δεν το βγάζει καθόλου. Τι κάνω???

Στο internet γενικά για την Gevey Pro λένε οι πωλητές ότι δεν χρειάζετε να κόψεις την Sim, όπως γινόταν στην Gevey Turbo Sim,
άλλα παρατήρησα όταν τοποθετούσα την Pro ότι δεν εφάρμοζε απόλυτα. Πήρα λοιπόν ένα νυχοκόπτη και έκοψα τη sim της Vodafone όσο χρειάζετε, ελάχιστα όμως,,, και όχι όλη την πλευρά,έτσι ώστε να μη πατάει πάνω στο τσιπάκι της Gevey.

Τη Διαδικασία για την ενεργοποίηση την έχει σε ένα κόκκινο καρτελάκι η Gevey στα αγγλικά. Στην γράφω στα Ελληνικά...

Ανοίγω το Iphone,,, μου πετάει το μήνυμα, πατάω Accept, και περιμένω τη μία μπάρα σήμα, οταν έρθει καλώ το 112 για 2 δευτερόλεπτα, πάω στο airplane mode το ανοιγοκλείνω, μου πετάει το πρώτο μηνυμα,,,,,και περιμένω το δεύτερο μηνυμα. Μετά απο 30-40 δευτερόλεπτα έρχετε και το δεύτερο. Ανοιγοκλείνω πάλι το airplane mode και σε 5-10 δευτερόλεπτα βλέπεις να μεταμορφόνεται το Ipod σε Iphone.
Έπειτα απο αρκετά πειράματα (έκλεινα το Iphone και το ξανάνοιγα) δουλεύει με τη πρώτη προσπάθεια σε Vodafone και Cosmote. Με τους υπόλοιπους παρόχους δε το δοκίμασα,,, για να είμαι ειλικρινής. Ειναι πολύ βασικό να σου δουλεύει με τη πρώτη. Σου έμεινε απο μπαταρία... ξέρεις ότι δε θα παιδευτείς να το ενεργοποιήσεις ξανά.
Οταν σου έρθει η Gevey (εμένα μου έκανε 6-7 μέρες) πες μας τι έγινε.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ageliki

ageliki

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/06/2011 - 13:12

Τελικά απενεργοποίησα το pin της κάρτας από άλλο τηλεφωνο και δούλεψε!
Χίλια ευχαρστώ!!! Δούλεψε με τη μία!!!
Να΄στε καλά! το είχα ουσιαστικά άχρηστο για 4 μήνες και επιτέλους είναι τηλέφωνο!!!
Χίλια ευχαριστώ!


Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια! Έλαβα τη gevey pro, τη βάζω, ανοίγω το iphone (4 έχω) και εμφανίζει το μήνυμα sim unlocked. Το welcome message δεν το βγάζει καθόλου. Τι κάνω???



#18   akaltsikis

akaltsikis

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/06/2011 - 02:14

Τελικά απενεργοποίησα το pin της κάρτας από άλλο τηλεφωνο και δούλεψε!
Χίλια ευχαρστώ!!! Δούλεψε με τη μία!!!
Να΄στε καλά! το είχα ουσιαστικά άχρηστο για 4 μήνες και επιτέλους είναι τηλέφωνο!!!
Χίλια ευχαριστώ!

παρελαβα την gevey pro μου και λειτουργει ΥΠΕΡΟΧΑ με cosmote . ολα λειτουργουν οπως 3g και edge.
Προτεινω ανεπιφυλακτα...
μονο το facetime δεν λειτουργει πλεον...
καμια ιδεα πως να το κανουμε?
κολαει στην ενεργοποιηση...
οπως επισης και το find my iphone δεν κανει locate...

#19   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/06/2011 - 22:02

εχουμε το ιδιο προβλημα.η vodafone ειναι πολυ παλια η σιμ και δεν βγαζει την μπαρα.αγορασα την gevey απο τον e-cell που λεει ο φιλος πιο πανω.να παρω μια microsim και θα φτιαξει?

#20   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/06/2011 - 22:11

Nαι φίλε μου ...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#21   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/06/2011 - 22:11

Nαι φίλε μου ...;-)

thanks Κωστα

#22   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/06/2011 - 22:12

Tίποτα Γιώργο να σαι καλά...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#23   akisnitro

akisnitro

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:HadesNItro

Δημοσίευση 07/06/2011 - 22:24

υπαρχει κανενας που usarei gevey και vodafone και του δουλευει κανονικα? Η ειχε καποια προβληματα?



ΕΓΩ δουλευω βονταφονε και γκεβει μαζι κανενα απολυτος προβλημα
αλαξε την σιμ σου και θα εισαι οκ
ειχα το ιδιο προβλημα με την κοσμοοτε μου την σιμ χα χα χα χα

#24   kwstakisII

kwstakisII

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2011 - 01:36

Το πρόβλημα με το facetime το έλυσες? γιατί ψάχνω και εγώ να βρώ καμιά λύση αλλά μπααα!!! Ακόμα κάνει ενεργοποίηση.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες