Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Usb wireless adapter για iMac


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   exalted

exalted

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2011 - 14:03

Καλησπέρα παίδες ,

ψάχνω ένα wireless usb adapter με αποσπώμενη κεραία για τον iMac του αδερφού μου για να συνδέσω μεγαλύτερης εμβέλειας κεραία και να κλέβω internet :)

καμιά πρόταση ? 8)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 06/07/2011 - 22:51

Καλησπέρα παίδες ,

ψάχνω ένα wireless usb adapter με αποσπώμενη κεραία για τον iMac του αδερφού μου για να συνδέσω μεγαλύτερης εμβέλειας κεραία και να κλέβω internet :)

καμιά πρόταση ? 8)

Ψάχνεις τρόπο να κλέψεις από αλλού internet και το λες σαν να θέλεις να κάνεις κάτι σημαντικό. Εσύ δηλαδή μας λες ουσιαστικά , ότι είσαι ανίκανος να βάλεις μια απλή σύνδεση για internet στο σπίτι σου και ψάχνεις να κλέψεις από άλλους και το δηλώνεις ευθαρσώς δημόσια σε ένα φόρουμ ?? Η συμβουλή μου είναι να πας να πληρώσεις και να κάνεις μια σύνδεση αν τυχόν δεν έχεις και να σταματήσεις να σκέφτεσαι σαν το τελευταίο τσαμπατζή...φιλικά πάντα !!

#3   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 06/07/2011 - 22:58

Καλησπέρα παίδες ,

ψάχνω ένα wireless usb adapter με αποσπώμενη κεραία για τον iMac του αδερφού μου για να συνδέσω μεγαλύτερης εμβέλειας κεραία και να κλέβω internet :)

καμιά πρόταση ? 8)



έχεις βρει τα δίκτυα και απλά δεν τα πιάνει το imac από εκεί που είναι;

#4   exalted

exalted

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2011 - 23:35

yup

#5   exalted

exalted

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2011 - 23:39

Ψάχνεις τρόπο να κλέψεις από αλλού internet και το λες σαν να θέλεις να κάνεις κάτι σημαντικό. Εσύ δηλαδή μας λες ουσιαστικά , ότι είσαι ανίκανος να βάλεις μια απλή σύνδεση για internet στο σπίτι σου και ψάχνεις να κλέψεις από άλλους και το δηλώνεις ευθαρσώς δημόσια σε ένα φόρουμ ?? Η συμβουλή μου είναι να πας να πληρώσεις και να κάνεις μια σύνδεση αν τυχόν δεν έχεις και να σταματήσεις να σκέφτεσαι σαν το τελευταίο τσαμπατζή...φιλικά πάντα !!


το να βάλω σύνδεση για 2 μήνες το θεωρώ άχρηστο

φιλικά πάντα

#6   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 06/07/2011 - 23:41

το να βάλω σύνδεση για 2 μήνες το θεωρώ άχρηστο

φιλικά πάντα

Το να κλέβεις επίσης το θεωρώ άχρηστο και τζαμπατζίδικο...φιλικά πάντα !!

#7   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 06/07/2011 - 23:52

Για μένα πάρε αυτό! Σκοτώνει! Εγώ έχω κάνει δουλειά απίστευτη με αυτό! Θα λύσεις το πρόβλημα σου κυριολεκτικά! Μπορεί να κάνει 35 ευρώ αλλά αξίζει!
@KYRIAKOS2 Πραγματικά δεν βρίσκω τον λόγο που το κράζεις! Απλά για δύο μήνες το θέλει! Ας έχουμε τα δικά μας κλειδωμένα εμείς και άσε τους άλλους! Εξάλλου η σύνδεση σε ξεκλείδωτα δίκτυα όποια και οπού και αν είναι αυτά είναι καθ'ολα νόμιμη! Φιλικά πάντα! :rolleyes:

#8   exalted

exalted

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2011 - 23:59

Μήτσο δουλεύει σε mac os ε ? Μόλις το παρήγγειλα

#9   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 07/07/2011 - 00:06

Μήτσο δουλεύει σε mac os ε ? Μόλις το παρήγγειλα

Ναι έχει drivers κανονικά Δεν το έχω δοκιμάσει σε Mac αλλά έχει drivers! Ορίστε και το link με τα drivers! To B είναι!

#10   ThemesHellas

ThemesHellas

    iPH Member Leacher

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2011 - 00:23

Σταματήστε ρε να κάνετε κριτική στο κάθε τι.
Άμα ο άλλος θέλει να κλέψει Internet, ό,τι και να του πεις θα το κάνει. Και μαγκιά του στο κάτω κάτω.
Όλοι το έχουμε κάνει κάποτε :) Εκτός και αν εσύ πήγαινες σε ένα μαγαζί και έκανες αίτηση στον OTE να σου δώσει internet και δεν έπαιρνες από κάποιο unsecured.
Τέλος, άμα ο άλλος έχει unsecure το δίκτυό του, καλά θα κάνεις και θα πάρεις. Δεν κατάλαβα, θεωρείται κλέψιμο όταν παίρνω Internet από κάποιο ελεύθερο δίκτυο?
Καθόλου μα καθόλου φιλικά :)

#11   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 07/07/2011 - 00:59

Σταματήστε ρε να κάνετε κριτική στο κάθε τι.
Άμα ο άλλος θέλει να κλέψει Internet, ό,τι και να του πεις θα το κάνει. Και μαγκιά του στο κάτω κάτω.
Όλοι το έχουμε κάνει κάποτε :) Εκτός και αν εσύ πήγαινες σε ένα μαγαζί και έκανες αίτηση στον OTE να σου δώσει internet και δεν έπαιρνες από κάποιο unsecured.
Τέλος, άμα ο άλλος έχει unsecure το δίκτυό του, καλά θα κάνεις και θα πάρεις. Δεν κατάλαβα, θεωρείται κλέψιμο όταν παίρνω Internet από κάποιο ελεύθερο δίκτυο?
Καθόλου μα καθόλου φιλικά :)

Ποιος μίλησε για κλοπή όταν παίρνεις internet από ελεύθερο δίκτυο..? Όταν είναι ελεύθερο παίρνει ο καθένας , μην λέμε ανοησίες , μόνο και μόνο για να πούμε κάτι !! Μίλησα εξειδικευμένα για κλοπή internet από άλλους , που πληρώνουν και εσύ πας ως "μαγκακος" και κλέβεις !! Αυτό ως νοοτροπία είναι λάθος...εκεί εστιάζω...αν εσένα σε χαλά και δεν σου αρέσει καλά κάνεις...δεν παύει όμως να γίνεσαι τσαμπατζής!! Πάντα φιλικά και με καλή καρδιά!!

#12   ThemesHellas

ThemesHellas

    iPH Member Leacher

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2011 - 01:11

Ποιος μίλησε για κλοπή όταν παίρνεις internet από ελεύθερο δίκτυο..? Όταν είναι ελεύθερο παίρνει ο καθένας , μην λέμε ανοησίες , μόνο και μόνο για να πούμε κάτι !! Μίλησα εξειδικευμένα για κλοπή internet από άλλους , που πληρώνουν και εσύ πας ως "μαγκακος" και κλέβεις !! Αυτό ως νοοτροπία είναι λάθος...εκεί εστιάζω...αν εσένα σε χαλά και δεν σου αρέσει καλά κάνεις...δεν παύει όμως να γίνεσαι τσαμπατζής!! Πάντα φιλικά και με καλή καρδιά!!

Δεν νομίζω να μπει στον κόπο να κλέψει κωδικούς. Καταρχήν, όλα τα δίκτυα(σχεδόν) έχουν WPA2 ή WPA που δεν σπάει με τίποτα....

#13   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 07/07/2011 - 01:26

Δεν νομίζω να μπει στον κόπο να κλέψει κωδικούς. Καταρχήν, όλα τα δίκτυα(σχεδόν) έχουν WPA2 ή WPA που δεν σπάει με τίποτα....



#14   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2011 - 04:03

Δεν νομίζω να μπει στον κόπο να κλέψει κωδικούς. Καταρχήν, όλα τα δίκτυα(σχεδόν) έχουν WPA2 ή WPA που δεν σπάει με τίποτα....

Το WPA σπάει και μάλιστα πολύ άνετα. Ναι μεν το packet analysis δέν δουλεύει όπως όταν έχεις WEP δίκτυα, γιατί είναι διαφοερετικός ο τρόπος που κωδικοποιούνται τα πακέτα, αλλά γίνεται η εξής διαδικασία: με μια κάρτα που υποστηρίζει injection mode, κάνεις ένα flood το router και αποσυνδέονται όλοι οι χρήστες που είναι συβδεδεμένοι στο ρούτερ (ενδεχομένως μόνο ένας, ο ιδιοκτήτης). Όταν κάποιος που γνωρίζει τόν κωδικό (π.χ. ο ιδιοκτήτης) επιχειρήσει να ξανασυνδεθεί, ανταλλάσονται κάποια πακέτα μεταξύ του υπολογιστή του ιδιοκτήτη και του router (είναι το λεγόμενο handshake). Αφού πάρει (capture) ο επιτιθέμενος τα πακέτα αυτά (πολύ εύκολο, απλά βάζει την κάρτα σε monitor mode), το παιχνίδι έχει μάλλον τελειώσει.
Και δέν είναι τόσο πολύπλοκο, υπάρχουν έτοιμα εργαλεία, με πιο γνωστό την σουίτα aircrack-ng.
Βέβαια λειτουργεί σε Linux (αν και μπορείς να την περάσεις και σε Mac OS X μέσω του MacPorts), αλλά υπάρχουν έτοιμα Live CDs με διανομές Linux (κατά προτίμηση BackTrack που έχει και όλες τις σχετικές σουίτες προεγκατεστημένες) που τα βάζεις στον υπολογιστή, μπουτάρεις, κάνεις την δουλειά σου, τα βγάζεις και όλα καλά!

Για κάρτα που ενδιαφέρεται πιο πάνω ο φίλος, σε όποιο forum που ασχολείται με ασφάλεια δικτύων και penetration testing, θα του πρεοτείνουν (και συνφωνώ μαζί τους) αυτήν: http://www.amazon.co...1759836-9062353

Πιάνει πάρα μα πάρα πολύ μακριά, έχει drivers για Mac/Linux/Windows, υποστηρίζει promiscuous/injection και monitor mode, υποστηρίζεται πλήρως από το aircrack-ng και τίς περισσότερες σχετικές σουίτες.
Μ'αυτήν θα πιάνεις δίκτυα από πολύ μακριά και θα σπάς WEP, WPA και WPA2. Άντε, και καλό βόλι! :P




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες