Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ΑΒΓ πληκτρολόγιο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   fantomduck

fantomduck

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2011 - 16:53

Γειά σας,

ήθελα να μάθω αν πάρχει τρόπος νας φτιάξεις ένα πληκτρολόγιο με διαφορετική διάταξη από την κλασσική qwerty. Μ ενδιαφέρει ένα ελληνικό πληκτρολόγιο με αλφαβητική διάταξη.

Είναι πιθανό να είμαι off-topic. Αν είναι πράγματι έτσι παρακαλώ τους διαχειριστές να το τοποθετήσουν όπου καλύτερα νομίζουν και απλά να μ ενημερώσουν.

Ευχαριστώ,


Ε.D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   termitis

termitis

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2011 - 09:53

Γειά σας,

ήθελα να μάθω αν πάρχει τρόπος νας φτιάξεις ένα πληκτρολόγιο με διαφορετική διάταξη από την κλασσική qwerty. Μ ενδιαφέρει ένα ελληνικό πληκτρολόγιο με αλφαβητική διάταξη.

Είναι πιθανό να είμαι off-topic. Αν είναι πράγματι έτσι παρακαλώ τους διαχειριστές να το τοποθετήσουν όπου καλύτερα νομίζουν και απλά να μ ενημερώσουν.

Ευχαριστώ,


Ε.D

Φυσικα γίνεται,απλα δεν εγγυόμαι οτι θα στο εγκρίνει η Apple..υπαρχουν εκει εξω εφαρμογες με δικα τους πληκτρολογια..

#3   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/09/2011 - 10:01

Προσωπικά δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερο πληκτρολόγιο από τό υπάρχον! Αλλά όπως βολεύεται ο καθένας...

#4   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 13/09/2011 - 11:02

Δεν υπάρχει πιο δύσχρηστο πληκτρολόγιο απο αυτό που διαθέτει αλφαβητική διάταξη, και ειλικρινά δεν μπορώ να φανταστώ πως θα μπορούσε ποτέ κανείς να δουλέψει με ένα τετοιο πληκτρολόγιο. Το QWERTY δεν έγινε τυχαία το διεθνές στάνταρ των διατάξεων πληκτρολογίων...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες