Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

USBFever xxxSim for iPhone 3G


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   John_s60

John_s60

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2008 - 23:56

Από ότι έχω διαβάσει σε forums του εξωτερικού (όπου έχουν πρόβλημα γιατί έχουν locked iPhones - ενω εμείς τα έχουμε unlocked :-) ) καμία λύση τύπου Sim adaptor δεν λειτουργεί για πάνω από μερικές ημέρες!

Λένε ότι το νέο iPhone πλέον εντοπίζει και μπλοκάρει τις Sim adaptor γιατί έχει διαφορετικό τρόπο λειτουργίας σε σχέση με το 1o iPhone!
Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι που να λειτουργεί full? Εννοώ και το 3G data και κλήσεις και όλα!


Το ανεφερα πιο πανω...
Απροβληματιστα yessim!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   dibost

dibost

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2008 - 19:25

@ John_s60

θα ήθελα μερικές πληροφορίες για τις κάρτες που λες, έχω 3g απο αμερική με 2.0.2.

στείλε μου pm.

#18   tutankhamun

tutankhamun

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2008 - 00:20

Ειμαι καινουριος στο forum και ηρθα με αφορμη οτι θα ηθελα να ενημερωθω πριν προβω σε οποιαδηποτε αγορα......

Αν καταλαβα καλα το καλυτερο που εχω να κανω για μια ολοκληρωμενη λυση (=> πληρη λειτουργικοτητα, προσωπικα για watch'up κάρτα, χωρις ιδιαιτερη αναγκη 3G, με ελληνικους χαρακτηρες οπου και οταν αυτο ειναι εφικτο, με δυνατοτητα εγκαταστασης 3rd party εφαρμογων κλπ) και δεδομενου οτι δεν θα ηθελα κατι μεταχειρισμενο (βλεπε παλιο iPhone) ειναι να αγορασω τη συσκευη απο την Vodafone μιας που ειναι ξεκλειδωτη ( ειναι οντως ?)  και να κανω jailbreak με καποια απο τις εφαρμογες που προτινονται (εφοσον μεσω xxxxsim παρουσιαζονται μικροπροβληματα ανα περιπτωσεις).


Δεν ξερω αν ειναι σωστη η θεση της ερωτησης (την τοποθετησα εδω δεδομενου οτι εχουν προηγηθει αρκετες πληροφοριες σχετικα με τη συσκευη) απλα περιμενω απαντησεις και αντιπροτασεις στο συλλογισμο μου.....

πιστευω πως δεν ειμαι ο μονος που ενδιαφερεται για την αγορα τη συσκευης και ισως μια σαφη και ολοκληρωμενη απαντηση βοηθησει αρκετους.....

#19   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 09/09/2008 - 07:33

Αγαπητέ tutankhamun, εφόσον αγοράσεις το iPhone 3G από την Vodafone ΔΕΝ χρειάζεται να αγοράσεις καμία  xxxxsim!

Το iPhone 3G είναι ήδη unlocked από την Vodafone.

Οι xxsim ΔΕΝ 'κάνουν' Jailbreak! Οι xxsim ξεκλειδώνουν το iPhone (unlock).




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες