Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhonedelivery: Αναφορά παράδοσης SMS στο iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1281 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 02/09/2009 - 12:18

Παρόλο που δεν είχα πρόβλημα με την μπαταρία μετά την εγκατάσταση παρατήρησα τι εγκαθηστάτε και σε μένα ήταν 3 όλα κ όλα

1)Link Identity Editor
2)iphonedelivery
3)SQLlite...3.x

Δεν το εχω βγάλει ακόμα μέχρι να δούμε τι παίζει!!!


εβγαλα αυτα τα 3α και η μπαταρια μια χαρα ζει και βασιλευει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   saruman

saruman

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/09/2009 - 15:55

ρε παιδια εμενα μου εχει κολλησει με το μηλο και δεν ξεκολλαει.. εχω 2.2 οχι 3.0
παω για restore?

#108   kroumel

kroumel

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2009 - 16:07

Λοιπόν σχετικά με τον εξελληνισμό, οι αγγλικές και γαλλικές εντολές βρίσκονται ήδη compiled μέσα στο /usr/local/lib/libdeliver.dylib και δεν είναι δυνατή η επεξεργασία.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι η επεξεργασία του αρχείου Messages.strings το οποίο βρίσκεται στην διαδρομή /Applications/Preferences.app/el.lproj/Messages.strings και αντιστοιχούν στα toggles του μενού ρυθμίσεων.

Μπορείτε επομένως να ανοίξετε το παραπάνω αρχείο με κάποιον plist editor και να προσθέσετε τις εξής δύο γραμμές:


<key>SMS_DELIVERY</key>
	<string>Αναφορά παράδοσης</string>
	<key>DELIVERY_IMMEDIATE_DISPLAY</key>
	<string>Αναφορά σε Flash</string>

ή απλά αντιγράψτε το επισυναπτόμενο αρχείο στην προαναφερθείσα διαδρομή /Applications/Preferences.app/el.lproj/ αντικαθιστώντας το εκεί υπάρχον αρχείο.



Είναι κακό να γράφουμε ΟΛΗ την διαδρομή από την αρχή? Για μένα που είμαι άσχετος θα με βοηθούσε παρα πολυ.
Μπαίνοντας με το "WinSCP" στο τηλέφωνο θέλω να το βρήσκω αμέσως.

Ευχαριστώ

#109   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/09/2009 - 16:09

Η αναφορά που έρχεται σε flash γίνεται να μεταφραστεί στα ελληνικά;


Για ποιο λόγο να γίνει κάτι τέτοιο; Στην ουσία το μόνο που χρειάζεται να ξέρεις από αγγλικά είναι το delivered=παραδόθηκε.

#110   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/09/2009 - 16:19

θα μεταφραστεί και στα ελληνικά. Περιμένουμε να βγάλει μια νέα έκδοση ο προγραμματιστής της εφαρμογής που θα έχει όλα τα κείμενα σε ένα αρχείο strings μέσα από το οποίο θα γίνει ο εξελληνισμός.


kroumel η διαδρομή είναι /private/var/stash/Applications.pwn/Preferences.app/el.lproj/Messages.strings

Τελευταία επεξεργασία από: computeras, 02/09/2009 - 16:22


#111   kroumel

kroumel

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2009 - 17:23

θα μεταφραστεί και στα ελληνικά. Περιμένουμε να βγάλει μια νέα έκδοση ο προγραμματιστής της εφαρμογής που θα έχει όλα τα κείμενα σε ένα αρχείο strings μέσα από το οποίο θα γίνει ο εξελληνισμός.


kroumel η διαδρομή είναι /private/var/stash/Applications.pwn/Preferences.app/el.lproj/Messages.strings



Σε ευχαριστώ

#112   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2009 - 19:41

εβγαλα αυτα τα 3α και η μπαταρια μια χαρα ζει και βασιλευει


Μια χαρά τώρα oneiroparmenos?Οπως πριν? Δεν καταλαβαινω όμως βρε παιδια... Γιατί σε άλλους δουλεύει και σε άλλους όχι? Το ίδιο λέγαμε και με την μπαταρία... Εμένα μου ανεβάζει θερμοκρασία στην φόρτιση και σταματάει ενω σε άλλους όχι? Τι γίνεται ειναι πως θα καθήσει η κάθε εφαρμογή? Κάποιο conflict με άλλες εφαρμογές που εχουν τα ίδια dependances? Τι να πω δεν ξέρω...

Τελευταία επεξεργασία από: michaelkrtikos, 02/09/2009 - 19:44


#113   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 02/09/2009 - 20:22

Το εβγαλα εντελώς , η μπαταρία άδειαζε .. Ήταν και το πρόβλημα απο πριν , τώρα με αυτό απο το 35 πήγενε στο 30 μεσα σε 5 λεπτα, και ήταν και πολύ ζεστό ... Δεν ξέρω τι να κάνω πια με αυτή τη μπαταρία, αυριο πάω για restore

#114   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/09/2009 - 20:29

Το εβγαλα εντελώς , η μπαταρία άδειαζε .. Ήταν και το πρόβλημα απο πριν , τώρα με αυτό απο το 35 πήγενε στο 30 μεσα σε 5 λεπτα, και ήταν και πολύ ζεστό ... Δεν ξέρω τι να κάνω πια με αυτή τη μπαταρία, αυριο πάω για restore


Η μπαταρία μου κράταγε 4-5 μέρες και με αυτό τώρα έφτασε με το ζόρι τις 2 και κάτι. Το φορτίζω τώρα και το ξαναελέγχω, αν κάνει τα ίδια έφυγε,,,,

#115   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/09/2009 - 21:25

Εγώ πάντως δεύτερη μέρα σήμερα και η μπαταρία μου συμπεριφέρεται όπως και πιο πριν...


Μάλλον κάποια σύγκρουση με κάποια άλλη εφαρμογή θα παίζει που θα προκαλεί όλα αυτά τα προβλήματα (σε όσους τα έχουν)...

#116   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/09/2009 - 21:37

Εγώ πάντως δεύτερη μέρα σήμερα και η μπαταρία μου συμπεριφέρεται όπως και πιο πριν...


Μάλλον κάποια σύγκρουση με κάποια άλλη εφαρμογή θα παίζει που θα προκαλεί όλα αυτά τα προβλήματα (σε όσους τα έχουν)...

Το ίδιο και σ'εμένα. Δούλεψε με την πρώτη, και χωρίς κανένα πρόβλημα. φτου φτου σκόρδα!

Πρέπει να παίζει conflict με άλλες εφαρμογές ή libraries, δεν γίνεται να έχουμε τόσο μεγάλη ποικιλία προβλημάτων από κρασαρίσματα μέχρι άδειασμα μπαταρίας.

#117   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2009 - 22:47

Το ίδιο και σ'εμένα. Δούλεψε με την πρώτη, και χωρίς κανένα πρόβλημα. φτου φτου σκόρδα!

Πρέπει να παίζει conflict με άλλες εφαρμογές ή libraries, δεν γίνεται να έχουμε τόσο μεγάλη ποικιλία προβλημάτων από κρασαρίσματα μέχρι άδειασμα μπαταρίας.


θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες!! ολα μια χαρα και σε μενα!! αν εξαιρεσεις οτι οταν ερχετα η αναφορα αν δεν πατησς dismiss δεν σβηνει η οθονη! αλλα αυτο νταξει αντεχεται :P

#118   konspir

konspir

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2009 - 23:23

Σε όσους δουλεύει κανονικά η εφαρμογή:

Έχετε αναφορά και σε μηνύματα με πεζά Ελληνικά, πάνω από 70 χαρακτήρες (διπλό μήνυμα); Και έχετε αναφορές και μετά τα πρώτα 1-2 μηνύματα;

Π.χ. εμένα μετά την 1η αναφορά, δε μου έρχεται άλλη.

#119   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/09/2009 - 23:34

Θα σε γελάσω... Εγώ με greeklish στέλνω γιατί δεν συμφέρει να στέλνεις με ελληνικούς...

#120   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2009 - 23:36

σε μηνύματα με πεζά Ελληνικά, πάνω από 70 χαρακτήρες (διπλό μήνυμα);

σε αυτην την περιπτωση φαινονται 2 μισα μυνηματα απεσταλμενα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες