Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Redsnow 0.9.9b4 Tethered για iOS 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
280 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 15/10/2011 - 20:45

Αρκετά tweak τα έκανα να δουλέψουν αλλά θέλει πολύ κόπο και γερά νεύρα και να είσαι έτοιμος και για restore παντα φυσικά .


εγω απ την αλλη δεν εχω θεμα να στεριθω τα προνόμια του 5 μεχρι να ολοκληρωθει το compability , ως τοτε υπομονη!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2011 - 20:48

Kαι κατά την γνώμη μου αυτό είναι και το σωστό.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#243   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 15/10/2011 - 20:53

Kαι κατά την γνώμη μου αυτό είναι και το σωστό.



η μλκια ειναι οτι το εμαθα με το δυσκολο τροπο ,

εβαλα το ios , εκανα το j/b, ειδα οτι δε δουλευει, και μετα
εφόσων δεν με ικανοποιουσε ,οταν εκανα το downgrade ,ξεχασα και εχασα βιντεο απο την ορκομοσια του
αδελφου μου! το icloud εκει με εσωσε γιατι μειναν οι φωτογραφιες, τελος παντων

και τωρα ξαναπερναω εφαρμογες και tweak απο πριν που ειχα 4.3.5 , με λιγα λογια εκανα μια τρυπα στο νερο!

υγεια ομως, επαθα κ εμαθα! παντως για οποιον δεν ασχολειτε με j/b το ios 5 ειναι αρκετα καλο , και με 1-2 μελλοντικες
αναβαθμισεις που θα διορθοθουν τωρινες ατελειες θα γινει ιδανικο!

#244   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2011 - 20:58

Γιαυτό πρώτα ρωτάνε .

Εγώ γιατί έχω δύο συσκευές ίδιες ..?

Για αυτό ακριβώς τον λόγο για να δοκιμάζω ότι καινούριο βλέπω και μετά να το πετάω ή να το κρατάω ανάλογα με το τι είναι αυτό και μετά τα περνάω στο ''καλό'' τηλέφωνο ποια σίγουρα και δοκιμασμένα ότι δεν θα μου δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα αυτό που βάζω.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#245   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 15/10/2011 - 21:04

Γιαυτό πρώτα ρωτάνε .

Εγώ γιατί έχω δύο συσκευές ίδιες ..?

Για αυτό ακριβώς τον λόγο για να δοκιμάζω ότι καινούριο βλέπω και μετά να το πετάω ή να το κρατάω ανάλογα με το τι είναι αυτό και μετά τα περνάω στο ''καλό'' τηλέφωνο ποια σίγουρα και δοκιμασμένα ότι δεν θα μου δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα αυτό που βάζω.


καλα κανεις, ειναι ποιο αποδοτικο ετσι , βεβαια ξερεις δεν μας παιρνει ολους το μπατζετ για 2 συσκευες! εδω για τη μια και μου βγηκε η πιστη να τη παρω! :P

και γιατι δεν ρωτησα! γιατι εε 4 μηνες στην οικογενια της apple, σιγα σιγα ομως θα νιωσω , απλα δε περιμενα να θελει τοση βελτιωση το θεμα του ios 5 με το j/b

πληροφοριακα ομως , λες οταν βγει untethered να ειναι τελειωποιημένο και να μπόρει καποιος να το χρησημοποιησει οπως χρησημοποιουσε j/b στην 4.3.5? απο θεμα συμβατοτητας παντα!

#246   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2011 - 21:09

Έτσι θέλω να πιστεύω.;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#247   mkokkinas

mkokkinas

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2011 - 21:13

Καλησπερα παιδια

μια ερωτηση να κανω θελω
εβαλα την ios 5 στο παλιο κινητο μου (3gs) για να την δοκιμασω
ολα οκ αλλα το μονο που παρατηρω ειναι οτο οταν εβαλα το "winterboard" συνεχεια μου βγαζει μηνυμα οτι το Springboard εχει κρασαρει και δεν δουλευει αν και κανω restart
μολις βγαλω το "winterboard" ολα δουλετυουνε μια χαρα
ξερετε τι παιζει ?

#248   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 15/10/2011 - 21:15

Καλησπερα παιδια

μια ερωτηση να κανω θελω
εβαλα την ios 5 στο παλιο κινητο μου (3gs) για να την δοκιμασω
ολα οκ αλλα το μονο που παρατηρω ειναι οτο οταν εβαλα το "winterboard" συνεχεια μου βγαζει μηνυμα οτι το Springboard εχει κρασαρει και δεν δουλευει αν και κανω restart
μολις βγαλω το "winterboard" ολα δουλετυουνε μια χαρα
ξερετε τι παιζει ?


ναι αμε θα σου πω τι παιζει! το κανει στο κινητο σου γιατι το κανει σε ολονων! , διοτι δεν ειναι ακομα το winterboard συμβατο!

#249   mkokkinas

mkokkinas

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2011 - 21:18

ναι αμε θα σου πω τι παιζει! το κανει στο κινητο σου γιατι το κανει σε ολονων! , διοτι δεν ειναι ακομα το winterboard συμβατο!



ευχαριστω πολυ φιλε μου
και πως μπορουμε να βαλουμε θεματα στο κινητο ?

#250   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 15/10/2011 - 21:22

ευχαριστω πολυ φιλε μου
και πως μπορουμε να βαλουμε θεματα στο κινητο ?

τι ενοιεις? μεσω winterboard σε ios 5 ? δεν γινετε μιας που προειπα οτι δεν ειναι συμβατο το προγραμμα
σε ios 5!!! ,

να ενας λογος που μεχρι πριν απο λιγη ωρα εχω ξαναβαλει 4.3.5! γιατι δεν ειναι ετσι μονο το winterboard ειναι
αρκετα 'πραμματα" απο το cydia , οποτε ειναι σαν να εχεις μισό ή και καθολου jailbroken τηλεφωνο!

και καταλυγεις οτι το downgrade ειναι μια καλη λυση μεχρι να φτιαξουν τρα πραγματα!

#251   mkokkinas

mkokkinas

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2011 - 21:31

τι ενοιεις? μεσω winterboard σε ios 5 ? δεν γινετε μιας που προειπα οτι δεν ειναι συμβατο το προγραμμα
σε ios 5!!! ,

να ενας λογος που μεχρι πριν απο λιγη ωρα εχω ξαναβαλει 4.3.5! γιατι δεν ειναι ετσι μονο το winterboard ειναι
αρκετα 'πραμματα" απο το cydia , οποτε ειναι σαν να εχεις μισό ή και καθολου jailbroken τηλεφωνο!

και καταλυγεις οτι το downgrade ειναι μια καλη λυση μεχρι να φτιαξουν τρα πραγματα!



ok thanks .....

#252   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2011 - 21:32

τι ενοιεις? μεσω winterboard σε ios 5 ? δεν γινετε μιας που προειπα οτι δεν ειναι συμβατο το προγραμμα
σε ios 5!!! ,

να ενας λογος που μεχρι πριν απο λιγη ωρα εχω ξαναβαλει 4.3.5! γιατι δεν ειναι ετσι μονο το winterboard ειναι
αρκετα 'πραμματα" απο το cydia , οποτε ειναι σαν να εχεις μισό ή και καθολου jailbroken τηλεφωνο!

και καταλυγεις οτι το downgrade ειναι μια καλη λυση μεχρι να φτιαξουν τρα πραγματα!


To Winterboard παιδιά παίζει το έχω αναφέρει και στο σχετικό topic που υπάρχει.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#253   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 15/10/2011 - 21:35

ok thanks .....


AA ξεχασα ,υπαρχει και το dreamboard , για θεματα κ αυτο αλλα διαφορετικου (τυπου) θεματα
προσωπικα παντα το βαριομουν αλλα γουστα ειναι αυτα!

To Winterboard παιδιά παίζει το έχω αναφέρει και στο σχετικό topic που υπάρχει.


ρε συ ειδα 3-4 παιδια στο φορουμ που γραψαν το ιδιο για το winterboard και υπεθεσα οτι δεν δουλευει καθολου!
δεν επεσα πανω στο ποστ σου να δω τι παιζει!

#254   nobleman

nobleman

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2011 - 23:05

Όταν κλείνω το κινητό και το ανοίγω πάλι, το cydia δουλεύει ή όχι όταν έχω κάνει J/B;;

#255   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 15/10/2011 - 23:10

Όταν κλείνω το κινητό και το ανοίγω πάλι, το cydia δουλεύει ή όχι όταν έχω κάνει J/B;;


εαν εχεις κανει το συγκεκριμένο jailbreak για ios 5 , οχι δεν ανοιγει , πρεπει να ισε
σε υπολογιστη , να βαλεις το τηλέφωνο σε dfu mode , και να πας στο redsnow /extras/just boot
και ετσι ανοιγει , οταν θα βγει το untethered τοτε η συγκεκριμένη διαδικασία δεν θα είναι
απαραιτητη!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες