Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προτάσεις - Παρατηρήσεις για το iGreek


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 27/10/2008 - 00:41

Ανοίγω αυτό το topic με σκοπό να βοηθήσουμε τον minos και τον L10nH34Rt
για το επόμενο update των ελληνικών, που θα γίνει το επόμενο Σ/Κ.
Εδώ μπορείτε να καταθέσετε ότι προτάσεις ή παρατηρήσεις έχετε.

Όπως μου είπε ο L10nH34Rt

Quote

Μην ξεχνάτε κάθε παρατήρηση που θα κάνετε είναι ΥΠΕΡΠΟΛΥΤΙΜΗ για εμένα!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   palallos

palallos

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2008 - 20:48

Έχω βρει αρκετά κατά την άποψη μου bugs και θέλησα να τα αναφέρω:

1. Τα γράμματα κάτω από τα νούμερα όταν παίρνεις τηλέφωνο είναι με αγγλικούς χαρακτήρες αν μπορείτε κάντε τους ελληνικούς.

2. Όταν γράφεις μήνυμα και αλλάζεις πληκτρολόγιο γράφει αντί για ελληνικα PycckNN αν μπορείτε κάντε το στα Ελληνικά - και το ένα κουμπί γράφει return. Δεν ξέρω να σας πω μία πιθανή μετάφραση

3. Στις γενικές ρυθμίσεις στο υπομενού χρήση γράφει STANDY ενώ θα μπορούσε να γραφή αναμονή.

4. Πάλι στις γενικές ρυθμίσεις και στα bluetooth στο κλείδωμα με κωδικό και στους περιορισμούς
γράφει off αν μπορείτε γράψτε το κλειστό

5. Κατά την διάρκεια κλήσης το παλιό mute που άλλαξε με το καινούργιο update γράφει Σίγαση αν μπορείτε γράψτε το 'απενεργοποίηση μικροφώνου' είναι πιο κατατοπιστικό

6. Στο ρολοι όταν επιλεγεις την Αθηνα γράφει Athens αν μπορείτε κάντε το Αθήνα

7. Πάλι στο ρολοι, στο χρονόμετρο αν μπορείτε μικρύνετε τα γράμματα για να φαίνεται το κουμπί που λέει 'Επαναφορά'

8. Πάλι στο ρολοι, στο χρονοδιακόπτη γράφει με τη λήξη του χρονοδιακόπτη και δεν φαίνεται ο ήχος που θα χτυπήσει. Αν μπορείτε αλλάξτε το. Κάντε το π.χ 'μετά την λήξη'

9. Στον καιρό σχεδόν όλες οι πόλεις είναι γραμμένες λάθος π.χ Σέρες ενώ κανονικά είναι Σέρρες και ένα δεύτερο έχετε βάλει τόνο σε όλα τα κεφαλαια. Αν μπορείτε βγάλτε τους.

10. Στο ημερολόγιο οι ημέρες π.χ Δευ Τρι Τετ κτλπ πρέπει να τελειώνουν σε σύμφωνο και όχι σε φωνήεν

11. Στο appstore και το iTunes γράφει τοπ 25. Επειδή η λέξη είναι αγγλική αν μπορείτε κάντε την αγγλική η αλλάξτε την με μια ελληνική π.χ 'Καλύτερα 25'.

12. Στις ρυθμίσεις στο WiFi και στα νέα δεδομένα γράφει off αν μπορείτε κάντε το 'κλειστό'.

13. Στις ρυθμίσεις του Safari, στην αποδοχή cookies γράφει 'from visited' και πιο κάτω γράφει 'developer' κάντε το Ελληνικά.

14. Στις γενικές ρυθμίσεις, στην επαναφορά έχει 3 εκδοχές και είναι με τελίτσες. Μικρύνετε τα γράμματα για να φαίνονται.

15. Όταν πας να βάλεις pin κάτω από τους αριθμούς έχεδι Αγγλικούς χαρακτήρες. Κάντε τους Ελλληνικούς.

16. Στις ρυθμίσεις του ipod γράφει 'EQ'  (δεν ξέρω τι είναι) και μέσα όλα είναι στα αγγλικά. Αν μπορείτε δώστε μια ερμηνεία
και στο EQ και στις εκδοχές  που έχεις να επιλέξεις και στο όριο έντασης γράφει off αλλάξτε το σε 'κλειστό'.

17. Στις φωτογραφίες στην επιλογή μετάβαση είναι όλα στα αγγλικά. Αλλάξτε το σε ελληνικά.

18. Όταν πας να πάρεις τηλ. κάτω από τα νούμερα έχει αγγλικούς χαρακτήρες αν μπορείτε κάντε τους ελληνικούς.

19. Όταν πας να αποθηκεύσεις έναν αριθό η δεύτερη επιλογή γράφει προσθήκη σε υπάρχουσα... Αν μπορείτε μικρύνετε τα γράμματα για να φαίνεται η συνεχεια.

20. Στις σημειώσεις όταν γράφεις τα γράμματα δέλτα κεφαλαίο (Δ),  ωμέγα κεφαλαίο (Ω), πί μικρό (π) και μί μικρό (μ) έχουν διαφορετική γραμματοσειρά. Διορθώστε το.

Greeklish to Greek

#3   yiannisag

yiannisag

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2008 - 20:08

1. Η λέξη "ψευδώνυμο" στις επαφές έτσι είναι σωστά γραμμένη και όχι "ψευδόνυμο".
2. Την λέξη "Οργανισμό" θα την προτιμούσα "Εταιρεία".

#4   thecretan

thecretan

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2008 - 15:07

Γεια σας και απο μενα

Καταρχην συγχαρητηρια για την προσπαθεια σας και καλη δυναμη για την συνεχεια... Το μονο που θελω να ρωτησω-παρατηρησω εγω ειναι αν υπαρχει καποιος τροπος οταν θελουμε να γραφουμε μονο κεφαλαια να μην χρειαζεται πριν απο καθε γραμμα να παταμε το βελος(caps)....

THanx

#5   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/12/2008 - 15:19

Eνεργοποιείς από τα settings το caps lock, και όταν γράφεις το πατάς δύο φορές γρήγορα συνεχόμενα ώστε να γίνει μπλε

#6   thecretan

thecretan

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2008 - 14:34

Thanx a lot....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες