Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Η επίσημη βιογραφία του Steve Jobs είναι πλέον διαθέσιμη στο Ελληνικό Book Store.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
81 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   cash

cash

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:20

Πρόβλημά σου να τo αγοράσεις και να εκφράσεις την γνώμη σου! Αλλά το ίδιο θα κάνω και εγώ! Πάνω στα κόκαλα ενός ανθρώπου που έκανε τόσα και έφυγε απο την ζωή κοιτάνε να τα οικονομήσουν με 16 ευρό το κομμάτι!
Με κάτι ανθρώπους σαν και εσένα που θα τρέξουν να το πάρουν! Και εκατομμύρια άλλους! Φαντάσου χρήμα που θα βγεί... Αυτό πως σου φαίνεται; Δεν είναι τουλάχιστον απαξιωτικό;



Αλήθεια πόσο καιρό έχεις να αγοράσεις βιβλίο ???

Απλά σαν απορία τίποτα άλλο .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:38

Κράτα τις απορίες σου για σένα, ξέρω πολύ καλά τι γίνεται στις αγορές βιβλίων και κατά πόσο πατάνε πάνω σε πτώματα για να τα οικονομήσουν. Κάτι τέτοιο συμβαίνει και εδώ! Και για αυτό δεν πρόκειται να το αγοράσω ποτέ! Υπάρχουν και αξιόλογα βιβλία που πουλάνε με την αξία τους και όχι με νεκρούς. Αλλά θα τα ξέρεις καλύτερα εσυ αυτά που αγοράζεις βιβλία κάθε μέρα...

#18   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:44

Πρόβλημά σου να τo αγοράσεις και να εκφράσεις την γνώμη σου! Αλλά το ίδιο θα κάνω και εγώ! Πάνω στα κόκαλα ενός ανθρώπου που έκανε τόσα και έφυγε απο την ζωή κοιτάνε να τα οικονομήσουν με 16 ευρό το κομμάτι!
Με κάτι ανθρώπους σαν και εσένα που θα τρέξουν να το πάρουν! Και εκατομμύρια άλλους! Φαντάσου χρήμα που θα βγεί... Αυτό πως σου φαίνεται; Δεν είναι τουλάχιστον απαξιωτικό;

Μα φιλε μου με αυτο το σκεπτικο δεν πρεπει ποτε να αγοραζουμε-διαβαζουμε βιβλια νεκρων πλεων συγγραφεων;; Αυτο μου λες;;Οσο για τα χρηματα που θα βγαλουν καποιοι απο το βιβλιο εεεε..... Ετσι κινειται η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ. Παραγω πουλαω αγοραζεις. Κανω καπου λαθος;;

#19   cash

cash

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:49

Κράτα τις απορίες σου για σένα, ξέρω πολύ καλά τι γίνεται στις αγορές βιβλίων και κατά πόσο πατάνε πάνω σε πτώματα για να τα οικονομήσουν. Κάτι τέτοιο συμβαίνει και εδώ! Και για αυτό δεν πρόκειται να το αγοράσω ποτέ! Υπάρχουν και αξιόλογα βιβλία που πουλάνε με την αξία τους και όχι με νεκρούς. Αλλά θα τα ξέρεις καλύτερα εσυ αυτά που αγοράζεις βιβλία κάθε μέρα...



Κάθε μέρα όχι .

Αυτό το βιβλίο απευθύνεται σε ένα συγκεκριμένο κόσμο .

Και ναι αν θέλεις έτσι είναι η αγορά οπού μπορεί βγάζει περισσότερο κέρδος

που είναι το κακό ???

#20   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:50

Μα φιλε μου με αυτο το σκεπτικο δεν πρεπει ποτε να αγοραζουμε-διαβαζουμε βιβλια νεκρων πλεων συγγραφεων;; Αυτο μου λες;;Οσο για τα χρηματα που θα βγαλουν καποιοι απο το βιβλιο εεεε..... Ετσι κινειται η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ. Παραγω πουλαω αγοραζεις. Κανω καπου λαθος;;


Φίλε μου απλά εξέφρασα την άποψή μου. ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ ΒΙΒΛΙΑ ΝΕΚΡΩΝ! Για προφανείς λόγους! Δεν λέω δεν είναι καλά βιβλία η οτιδήποτε άλλο. Απλά επιδής κάνεις πολλές ερωτήσεις θα σου κάνω και εγώ μια...

Για τι δεν βγάζουν τα βιβλία όταν είναι ζωντανοί και περιμένουν να πεθάνουν για να τα βγάλουν; Δεν νομίζεις με τον θάνατο του Jobs έγινε ντόρος και πάνω σε αυτό πατάνε για να πουλήσουν;

Για μένα είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Και είναι απλά η γνώμη μου. Τεσπά το κλείνω εδώ γιατί δεν βγαίνει άκρη και θα κάνουμε το topic μπ@υρδέλο. Καλές αγορές... :)

#21   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:53

Κάθε μέρα όχι .

Αυτό το βιβλίο απευθύνεται σε ένα συγκεκριμένο κόσμο .

Και ναι αν θέλεις έτσι είναι η αγορά οπού μπορεί βγάζει περισσότερο κέρδος

που είναι το κακό ???


Το κακό είπαμε που είναι! Τεσπά, απλά εγώ δεν θα πέσω σε αυτό το τρυπάκι. Δικά σου είναι τα χρήματα κάνε ότι θες. Την γνώμη μας λέμε και δεν χρειάζεται να το συνεχίσουμε άλλο, νομίζω εκφράσαμε καθαρά τις απόψεις μας και η περαιτέρω ανάλυση είναι κουραστική. Καλή συνέχεια.

Τελευταία επεξεργασία από: hackertom, 24/10/2011 - 11:55


#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:53

Mια μικρή λεπτομέρεια.

Η βιογραφία του Steve Jobs είχε ανακοινωθεί εδω και λίγους μήνες.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:57

Και ο καρκίνος του επίσης.

#24   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/10/2011 - 12:00

Κολλαει παντως με το τοπικ η συζητηση σας....

#25   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 12:01

Το κακό είπαμε που είναι! Τεσπά, απλά εγώ δεν θα πέσω σε αυτό το τρυπάκι. Δικά σου είναι τα χρήματα κάνε ότι θες. Την γνώμη μας λέμε και δεν χρειάζεται να το συνεχίσουμε άλλο, νομίζω εκφράσαμε καθαρά τις απόψεις μας και η περαιτέρω ανάλυση είναι κουραστική. Καλή συνέχεια.


Αν ειναι κατι σιγουρο με αυτη την κυκλοφορια ειναι οτι σκοπευουν να εμπορευτουν το θανατο ενος διασημου προσωπου. Το εχουν κανει απειρες φορες και θα συνεχισουν να το κανουν. Το θεμα μπορουμε να το κατακρινουμε αλλα και να το εκλαβουμε ως μια ευκαιρια για καποιους που θελουν πραγματικα να διαβασουν για τον steeve jobs. Προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθολου αρα και δεν το αγοραζω. Αλλος ενας τροπος απο τους απειρους για να κερδισουν λιγο χρημα ειναι, δε χρειαζεται να σταθουμε εδω μονο και μονο επειδη προκειται για ενα μακαριτη...

#26   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/10/2011 - 12:03

Το ότι είχε καρκίνο, έγινε γνωστο πιν λίγα χρόνια.

Αλλά δε μπορω να καταλάβω τη λογική σου. Επειδή είχε τη γ@μημένη αυτη αρρώστια, ή επείδη πέθανε δεν έπρεπε να κυκλοφορήσει και η βιογραφία?

Τι σχέση έχουν αυτα τα 2?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#27   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/10/2011 - 12:05

Για άλλη μία φορά πιστεύω ότι εκτροχιάστηκε η συζήτηση σε λάθος μονοπάτια

#28   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/10/2011 - 12:09

Το ότι είχε καρκίνο, έγινε γνωστο πιν λίγα χρόνια.

Αλλά δε μπορω να καταλάβω τη λογική σου. Επειδή είχε τη γ@μημένη αυτη αρρώστια, ή επείδη πέθανε δεν έπρεπε να κυκλοφορήσει και η βιογραφία?

Τι σχέση έχουν αυτα τα 2?


Γνωστό ήτανε αλλά ο jobs τότε δεν ήθελε ποτέ να τον ανοίξουν το σώμα για να κάνει εγχειρίσεις κτλπ Οπότε και λίγο δύσκολο να την σκαπουλάρει, όταν το πήρε απόφαση ήταν αργά. Ήταν κάτι αναμενόμενο όπως και η βιβλιογραφία του που βγαίνει στην κυκλοφορία τώρα που πέθανε.

" ή επείδη πέθανε δεν έπρεπε να κυκλοφορήσει και η βιογραφία? "

Ας κυκλοφορούσε όταν ήταν ζωντανός! Νομίζω έκανε πολλά σπουδαία πράγματα τότε και γράφτηκε στην ιστορία. Αλλά ο θάνατος πουλάει.

#29   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 24/10/2011 - 12:11

μόλις τώρα την ξεφύλλιζα και είπα να κάνω το ίδιο ακριβώς post! πρέπει να είναι πολύ καλή έκδοση!
Είναι πραγματικά ενδιαφέρον να διαβάζω ένα βιβλίο που λέει για την ζωή ενός ανθρώπου έμπνευση για κάθε έναν που ασχολείται για την τεχνολογία!
Τώρα όσον αφορά γιατί δεν βγάζουν βιογραφίες ανθρώπων όσο είναι στην ζωή! Γιατί πολύ απλά για να ΚΛΕΙΣΕΙ η βιογραφία πρέπει να υπάρχει ένα τέλος! Δεν είναι δυνατόν σήμερα να βγάλω εγώ την βιογραφία ενός ανθρώπου που είναι εν ζωή και αύριο να κάνει μια εκπληκτική κίνηση στην ζωή του και το βιβλίο να μην την έχει! Καλό θα ήταν λοιπόν πριν διαβάσουμε ένα οποιοιδήποτε βιβλίο να ξέρουμε τις αρχές που διέπουν αυτή την "ιστορία" και όχι να βγαίνουμε με άσχετες ατάκες "δεν παίρνω βιβλία νεκρών". Δεν μπορούμε επειδή εμείς δεν έχουμε ιδέα από βιβλία, να ζητάμε από ένα μυθιστόρημα φαντασίας με δράκους να έχει, γιατί μας την βάρεσε, εξωγήινους γιατί τότε θα είχαμε ένα βιβλίο τρελό, χωρίς νόημα! έτσι και η βιογραφίες... έχουν κάποιες αρχές... απλά φανταστείτε τι θα γινόταν αν στα 30 του χρόνια ο Χίτλερ εξέδιδε την βιογραφία του;... 0 ενδιαφέρων άρα δεν υπήρχε λόγος να βγει! Καλό θα ήταν όσοι δεν ασχολούνται με την Πυρηνική φυσική να μην εκφέρουν γνώμη για θέματα που εμφανώς δεν κατέχουν!

Τελευταία επεξεργασία από: GodfatherGR, 24/10/2011 - 12:13


#30   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/10/2011 - 12:13

Ας κυκλοφορούσε όταν ήταν ζωντανός! Νομίζω έκανε πολλά σπουδαία πράγματα τότε και γράφτηκε στην ιστορία. Αλλά ο θάνατος πουλάει.


Και σου ξαναλέω και το σταματάω εδώ το Offtopic.

H βιογραφία του ανακοινώθηκε προς κυκλοφορία πριν λίγους μήνες. Όταν ήταν ακόμα ζωντανός.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες