Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

κιτρινο αντι για ασπρο! (ARENA)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
447 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 14:06

Άσπρο πήρες? Μη μου λες τέτοια και μου έχει γίνει preparing for shippment και δε μπορώ να ακυρώσω :P

Πηρα δυο μαυρα!!!!
Και οι διαφορα ειναι πραγματικα φανερη!
Δεν ειναι οτι ψηριζουμε την μαιμου!!
Δεν ξερω αν παιζει ρολο τοσο μεγαλο το screen protector που εβαλα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   bon1121

bon1121

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 14:09

Πηρα δυο μαυρα!!!!
Και οι διαφορα ειναι πραγματικα φανερη!
Δεν ειναι οτι ψηριζουμε την μαιμου!!
Δεν ξερω αν παιζει ρολο τοσο μεγαλο το screen protector που εβαλα!


Δεν το πιστεύω, εκτός κι αν τα screen protectors είναι τόσο απο τα βάθη της Κίνας..!

#48   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/11/2011 - 14:11

Πηρα δυο μαυρα!!!!
Και οι διαφορα ειναι πραγματικα φανερη!
Δεν ειναι οτι ψηριζουμε την μαιμου!!
Δεν ξερω αν παιζει ρολο τοσο μεγαλο το screen protector που εβαλα!

Πάλι καλά ηρέμησα τώρα... :D Ίσως να παίζει ρόλο και το τι screen protector έβαλες. Πχ το mirror ιριδίζει και "ψυχραίνει" τα χρώματα.

Τελευταία επεξεργασία από: katya, 12/11/2011 - 14:11


#49   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/11/2011 - 14:13

Παιδιά ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΜΙΑ δικαιολογία ..., όσοι βλέπετε πως η οθόνη σας είναι έστω και λίγο κιτρινισμένη, να το πάτε κατευθείαν πίσω και ν' απαιτήσετε καινούργιο!! Δεν κατάλαβα δηλαδή, πως την είδε η Apple?!! Τις ακουμπάμε τα λεφτά μας και παίρνουμε το πιο ακριβό κινητό της αγορά και έχουμε την ΑΠΑΙΤΗΣΗ να είναι όλα τέλεια!!
Τι κόλες και να περιμένεις να στεγνώσουν και π@παριές είναι αυτές, να το πάτε πίσω!!
Μην τρελαθούμε κιόλας στο τέλος!!

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 12/11/2011 - 14:15


#50   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 14:13

Εβαλα αυτο

http://www.powersupp...r-film-set.html

Και δεν ειναι και απο τα φτηνα! Το ιδιο ειχα και στο προηγουμενο τηλ!

Τελευταία επεξεργασία από: spacegucci, 12/11/2011 - 14:15


#51   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/11/2011 - 14:15

Παιδιά ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΜΙΑ δικαιολογία ..., όσοι βλέπετε πως η οθόνη σας είναι έστω και λίγο κιτρινισμένη, να το πάτε κατευθείαν πίσω και ν' απαιτήσετε καινούργιο!! Δεν κατάλαβα δηλαδή, πως στην είδε η Apple?!! Τις ακουμπάμε τα λεφτά μας και παίρνουμε το πιο ακριβό κινητό της αγορά και έχουμε την ΑΠΑΙΤΗΣΗ να είναι όλα τέλεια!!
Τι κόλες και να περιμένεις να στεγνώσουν και π@παριές είναι αυτές, να το πάτε πίσω!!
Μην τρελαθούμε κιόλας στο τέλος!!

Πώς το πας πίσω από Αγγλία? :P Εκτός κι αν μας το αλλάζουν εδώ...

#52   bon1121

bon1121

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 14:16

Εβαλα αυτο

http://www.powersupp...r-film-set.html

Και δεν ειναι και απο τα φτηνα! Το ιδιο ειχα και στο προηγουμενο τηλ!


Πολύ καλό, δεν φταίει..

#53   fastmac

fastmac

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/11/2011 - 22:41

Και εγώ πήρα το 4s 16g μάυρο τη Παρασκευή και παρατήρησα το ίδιο πρόβλημα (κιτρινιλα) . Εφόσον υπάρχουν 4s όπου δεν έχουν αυτή τη κίτρινιλα δεν ισχύει αυτό που αναφέρθηκε προηγούμενος πως όλες οι οθόνες είναι πλέον έτσι. Και για να σίγουρευτω πήγα σε άλλο κατάστημα κ είδα ένα άλλο 4s λευκό σε display όπου η οθόνη ήταν μια χαρά,οπότε υπάρχει πρόβλημα και μάλιστα χοντρο και οι αναφορές στο εξωτερικό αρχίζουν μαζεύονται άνα χιλιάδες χωρίς όμως καμία επίσημη αναφορά επι του θέματος Απο την apple..ίσως οι διαχειριστές του φόρουμ θα έπρεπε να οργανώσουν κάποιο poll για να δούμε τι ποσοστό χρηστών έχουν το ιδιο προβλημα.

#54   bon1121

bon1121

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 22:47

Και εγώ πήρα το 4s 16g μάυρο τη Παρασκευή και παρατήρησα το ίδιο πρόβλημα (κιτρινιλα) . Εφόσον υπάρχουν 4s όπου δεν έχουν αυτή τη κίτρινιλα δεν ισχύει αυτό που αναφέρθηκε προηγούμενος πως όλες οι οθόνες είναι πλέον έτσι. Και για να σίγουρευτω πήγα σε άλλο κατάστημα κ είδα ένα άλλο 4s λευκό σε display όπου η οθόνη ήταν μια χαρά,οπότε υπάρχει πρόβλημα και μάλιστα χοντρο και οι αναφορές στο εξωτερικό αρχίζουν μαζεύονται άνα χιλιάδες χωρίς όμως καμία επίσημη αναφορά επι του θέματος Απο την apple..ίσως οι διαχειριστές του φόρουμ θα έπρεπε να οργανώσουν κάποιο poll για να δούμε τι ποσοστό χρηστών έχουν το ιδιο προβλημα.


Να διευκρινησουμε κατι.Η κιτρινιλα σε καποια ειναι πολύ έντονη και σε κάποια λιγότερο. Σίγουρα λοιπόν κάποια είναι πιο άσπρα απο άλλα. Αλλα ειναι πλέον σε όλα πιο κίτρινη, πάντα σε σύγκριση με τις οθόνες που χρησιμοποιήθηκαν στα πρώτα iphone 4.

#55   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/11/2011 - 22:48

χαχαχα τετοια λεγε μου να φρικαρω το λαπτοπ ειναι ακριβοτερο απο το iphone :)



Άνοιξε το παράθυρο και πέτα το laptop σου.. ή αν θες στείλτο σε μένα (να το παώ για ανακύκλωση ) μην παιδεύεσαι... :)

#56   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/11/2011 - 22:49

Τί σχέση έχει το laptop με το iPhone? Ναι βάλε το και δίπλα στην tv την ίδια ανάλυση έχουν. Μα τί λέτε? Το 4άρι με το 4S έχουν την ίδια ανάλυση και τον ίδιο τύπο οθόνης. Δε νομίζω πως μπορείς να συγκρίνεις την plasma full hd με το iPhone ας πούμε. Συγκρίνουμε όμοια πράγματα. Ακόμα και στα ζεστά ή ψυχρά χρώματα με δυσκολία γιατί ακριβώς είναι άλλη τεχνολογία και σύνθεση. Μπορεί να λέω και βλακείες αλλά αυτό πιστεύω.


Τι plasma full και τέτοια ρε παιδιά.. με τον υπολογιστή το είπα και δεν είπα να συγκρίνουμε ούτε ανάλυση ούτε τίποτα τέτοιο.. Απλά να συγκρίνει το χρώμα... Αν η φωτεινότητα δηλαδή ειναι λευκή ή κιτρινίζει η οθόνη και αυτό μπορεις να το καταλάβεις από αυτό..


Πήγα σήμερα στο mall και είδα τα δοκιμαστικά που έχουν... Πήγα στην cοsmote και στο multirama και είχαν μαύρα 4s και αμέσως μετά πήγα στον Γερμανό που είχε λευκό 4s και μου φάνηκε μια χαρά.. Πολύ πιο όμορφο το λευκό πάντως... Τόσα χρόνια έπαιρνα μαύρο.. φέτος θα αλλάξω.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 12/11/2011 - 22:51


#57   bon1121

bon1121

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 22:54

Τι plasma full και τέτοια ρε παιδιά.. με τον υπολογιστή το είπα και δεν είπα να συγκρίνουμε ούτε ανάλυση ούτε τίποτα τέτοιο.. Απλά να συγκρίνει το χρώμα... Αν η φωτεινότητα δηλαδή ειναι λευκή ή κιτρινίζει η οθόνη και αυτό μπορεις να το καταλάβεις από αυτό..


Το μεγάλο τεστ και το μόνο σωστό είναι 2 iphone δίπλα-δίπλα,το πρόβλημα δεν είναι η φωτεινότητα,αλλα η απόχρωση της οθόνης.
Έχω δει δυστυχώσ μόνο λευκό 4s και ήταν ψιλοχάλι για τα δικά μου δεδομένα και συγκρίνοντας με τα δικά μου πάντα!Ίσως σε μαυρο να είναι ακόμη πιο έντονο,δεν το αποκλείω,αν και μου φαίνεται λίγο περίεργο.

Τελευταία επεξεργασία από: bon1121, 12/11/2011 - 22:57


#58   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/11/2011 - 23:07

ρε παιδια εχω ενα 4S ασπρο,αλλα δεν μπορω να συγρινω ποσο ασπρη ειναι η οθονη...με βαση τι να τιν συγρινω?

#59   bon1121

bon1121

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 23:09

ρε παιδια εχω ενα 4S ασπρο,αλλα δεν μπορω να συγρινω ποσο ασπρη ειναι η οθονη...με βαση τι να τιν συγρινω?


Αν είσαι θες/νικη ή τριγύρω κερνάω καφέ και μέτρο σύγκρισης!

#60   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/11/2011 - 23:13

ειμαι απο Athens...δυστυχως...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες