Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

SGP Linear Crystal case


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/11/2011 - 13:05

Μετά από 3 χρόνια συμβίωσης με μια vaja στο iphone 3GS ήθελα μια αλλαγή στο κινητό. Έτσι πήρα το iphone 4s σε λευκό αντί για μαύρο που είχα προηγουμένως και άλλαξα δραματικά το στυλ θήκης που θα "συγκατοικούσε" με το κινητό. Επειδή μου άρεσε η χρωματική διαφορά που δημιουργούν τα bumper στο 4 έψαξα να βρω κάτι αντίστοιχο για το 4s που όμως δε θα αφήνει εκτεθειμένη τη "πλάτη" του σε γρατζουνιές και φθορές. Μετά από ψάξιμο κατέληξα να παραγγείλω από το cretouch.com τη θήκη που θα παρουσιάσω παρακάτω. Ο λόγος που παρήγγειλα από εκεί (είναι εξουσιοδοτημένος reseller της sgp με ίδιες τιμές και σχέδια) ήταν η προηγούμενη καλή εμπειρία που είχα πριν χρόνια αγοράζοντας μια έξτρα θήκη για το 3gs. Αμεσότατοι τότε, σε 4 μέρες περίπου ήταν στα χέρια μου. Αυτή τη φορά έκανε λίγο παραπάνω λόγω (όπως μου είπαν από το ταχυδρομείο) απεργιών. Εστάλη από Αμερική στις 7/11 και έφτασε σήμερα το πρωί.
ξεκινώντας να πω ότι η προστασία που προσφέρει είναι επαρκής αν και φοβάμαι το ενδεχόμενο να ανοίξει το κάτω μέρος της θήκης σε περίπτωση πτώσης. Δεν κουνιέται ώστε να προκαλεί γρατζουνιές στο μεταλλικό πλαίσιο, είναι στιβαρή, και όπως θα δείτε στη φωτογραφία που έχω βγάλει ειδικά για αυτό το λόγο προσθέτει λίγο παραπάνω όγκο, ενώ ίσα ίσα που εξέχει από το σώμα του κινητού. Τελική τιμή της θήκης μαζί με τα μεταφορικά (First-Class Mail International Package) ήταν 27,58$.

Ξεκινώντας, το πακετακι το οποίο μου ήρθε σπίτι παρότι πάνω γράφει για iphone 4 CDMA (πράγμα το οποίο με ξένισε γνωρίζοντας τα προβληματάκια που έχουν δημιουργηθεί με θήκες για το 4 που δε ταιριάζουν στο καινούργιο) εντούτοις ταιριάζει γάντι χωρίς κανένα πρόβλημα

Αναρτημένη εικόνα

ανοίγοντας το κουτί βρίσκουμε μέσα τα εξής: Ένα καθαριστικό μαντιλάκι , ένα screen protector, ένα αυτοκόλλητο που μπαίνει (αν θέλουμε εγώ δε το έβαλα) πάνω στο μήλο για να μην δημιουργεί το λεγόμενο " rainbow effect" κατά το οποίο ουσιαστικά πέφτοντας το φως στο μήλο δίνει τη ψευδαίσθηση ουρανίου τόξου. εγώ παρότι έχω λευκό, δε έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο και επίσης ένα σετ 10 αυτοκόλλητων που δε ξέρω τι κάνουν αλλά θεωρητικά μπαίνουν στο φλας.

Αναρτημένη εικόνα

Βγάζοντας τη θήκη βλέπουμε ότι αυτή αποτελείται από 3 κομμάτια. ένα το πίσω πλαστικό μέρος, που καλύπτει όλη τη πλάτη και μας γλιτώνει από γρατζουνιές και άλλα δυο κομμάτια που μπαίνουν στο πλάι χωρίς φυσικά να καλύπτουν τις σχισμές και τις υποδοχές.

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα


επειδή πριν πάρω τη θήκη είχα την απορία το κατά πόσο θα είναι "μπούγιο" και θα προσθέτει όγκο στη συσκευή, έβγαλα αυτή τη φωτογραφία για να λύσω τις απορίες αυτών που αναρωτιόνται για το ίδιο. Εξέχει λίγο μόνο από τη συσκευή, και δε της προσθέτει όγκο πέραν από το αποδεκτό σημείο.

Αναρτημένη εικόνα


Η "συναρμολόγηση" είναι πανεύκολη, δουλειά 30 δευτερολέπτων και το τελικό αποτέλεσμα πολύ καλό (παρότι εγώ αρχικά όταν παρήγγειλα αυτό το χρώμα υπολόγιζα να πάρω μαύρο κινητό άρα θα έκανε αντίθεση και στο λευκό δε φαίνεται πολύ άσχημα)

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: sevarton, 17/11/2011 - 13:07


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 19:51

μεγια την θηκη

#3   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9689 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2011 - 22:21

Και μεγεια και κυριως ευχαριστουμε για την παρουσιαση.Αφου ζησεις λιγο μαζι της κανε το κοπο να γραψεις παλι 5 γραμμες για θετικα και πιθανα αρνητικα που θα βρεις.

#4   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/11/2011 - 22:35

θέλω να δω τα καλά της και τα κακά της για λίγο και σε κάποιες μέρες θα επιστρέψω με τον εξάψαλμο :P

#5   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:15

επανέρχομαι με τις πρώτες παρατηρήσεις.
η προστασία που παρέχει είναι επαρκής, έφαγε τη πρώτη τούμπα το κινητό από χαμηλό ύψος (καναπές) αλλά παρόλα αυτά δε άνοιξε όπως φοβόμουν το κάτω μέρος της θήκης. ΟΜΩΣ
το νιώθω στο χέρι μου σαν να ψιλό παίζει δε είναι απόρροια της τούμπας απλά επειδή δε είναι ενιαίο σύνολο στην ένωση κουνιέται απειροελάχιστα
2) παρατήρησα ότι πάνω στο power button αρχίζει να βρωμίζει. εντάξει δε τρέχει τίποτα ανοίγω τη θήκη και το καθαρίζω αλλά σκέφτηκα να το αναφέρω :P

#6   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/12/2011 - 15:24

καλησπερα και εγω την συγκεκριμενη σκεφτομαι να παρω για το 4s ειναι βολικη καθολου?ταιριαζει απολυτα με το 4σ?

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#7   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/12/2011 - 19:32

ταιριάζει απόλυτα,ειναι πολύ βολική το μονό ζήτημα που θα έχεις είναι ότι δε θα χωράει aux in ή ακουστικά ξεχωριστά από τα αυθεντικά. εγώ επειδή το συνδέω στο αυτοκίνητο αγόρασα με 1$ μια επέκταση ώστε να χωράει το jack άνετα στην υποδοχή

#8   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/12/2011 - 22:27

τελεια ευχαριστω!

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#9   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/12/2011 - 23:25

Αν Θές σου δίνω λινκ για να δεις στα σίγουρα ποια προέκταση χρειάζεσαι.. Για ότι Θές εδω είμαστε


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/01/2012 - 18:37

Αν Θές σου δίνω λινκ για να δεις στα σίγουρα ποια προέκταση χρειάζεσαι.. Για ότι Θές εδω είμαστε


Sent from my iPhone using Tapatalk

αν μπορεις στειλε μου link σε ευχαριστω και καλη χρονια!!

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#11   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/01/2012 - 15:25

παρελαβα σημερα μια sgp linear crystal satin silver για το λευκο 4s μου
πραγματικα επαθα πλακα :lol:
Απιστευτη θηκη-ταιρειαζει απολυτα-δινει ωραια αισθηση στο χερι
θα ηθελα λιγο περισσοτερο table design αλλα παρα το οτι ειναι ελαχιστο κανει παλι τη δουλεια του :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες