Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θα θέλατε;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Ερώτηση για την ύπαρξη πίνακα προειδοποιήσεων στην πρώτη σελίδα του iphonehellas

Θα θέλατε να υπάρχει ένας χώρος επάνω επάνω στην πρώτη σελίδα του iPhonehellas ,τον οποίο να συμβουλευόσασταν πριν κάνετε οτιδήποτε στο τηλέφωνο σας, για να αποφεύγεται τις παγίδες που ετοιμάζει κατά καιρούς η apple;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 12/09/2009 - 11:01

Δημοσκόπηση για την ύπαρξη πλαισίου στην πρώτη σελίδα του iphonehellas, που θα συμβουλεύονται οι χρήστες, πριν πράξουν οτιδήποτε στο τηλέφωνο τους, με σκοπό την αποφυγή των παγίδων που ετοιμάζει κατά καιρούς η apple, με τις νέες εκδόσεις του λειτουργικού των iphones.

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 12/09/2009 - 11:04


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 12/09/2009 - 11:14

Εγώ πιστεύω πως όποιος διαβάζει το φόρουμ μπορεί να μένει αρκετά ενήμερος για όλα.

#3   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 12/09/2009 - 11:22

Πιστεύω ότι οι περισσότεροι την πάτησαν και αναβάθμισα κατά καιρούς φίλε μου, γιατί δεν είχε γίνει βίωμα, η συμβούλευση τους από κάτι τέτοιο. :D

#4   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 12/09/2009 - 11:27

Όταν διαβάζεις καλά όμως, δεν κάνεις λάθος.. Εγώ γιατί δεν "την πάτησα" ?? Γιατί πολύ απλά φρόντισα να είμαι ενήμερος και να διαβάζω, να ρωτάω πριν κάνω μία ενέργεια..

Τελευταία επεξεργασία από: alkis, 12/09/2009 - 11:28


#5   erratic

erratic

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/09/2009 - 11:35

Δηλαδή αν σου δυνόταν η ευκαιρία να μάθεις μια πληροφορία άμεσα, στην πρώτη σελίδα, εσύ θα προτιμούσες να διαβάσεις όλο το forum?

#6   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 12/09/2009 - 11:59

Όχι απαραίτητα..Απλά δεν ήμουν ποτέ της φιλοσοφίας, να μου τα δίνουν όλα έτοιμα...Ψάχνοντας μαθαίνεις...Και σταματάω εδώ για να ακουστούν και άλλες απόψεις..

Αλλωστε αυτά που είναι πολύ σημαντικά αναρτώνται στην αρχική σελίδα του blog.

#7   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:01

Δηλαδή τώρα για τη 3.1 στην πρώτη σελίδα δεν είναι 3 μέρες στη σειρά με προειδοποιήσεις;

#8   erratic

erratic

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:04

Αλλωστε αυτά που είναι πολύ σημαντικά αναρτώνται στην αρχική σελίδα του blog.




όντος, άρα τι νόημα έχει αυτό το poll?

#9   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:07

Δηλαδή τώρα για τη 3.1 στην πρώτη σελίδα δεν είναι 3 μέρες στη σειρά με προειδοποιήσεις;

Αν κάνεις τον κόπο να κοιτάξεις τις νέες αναρτήσεις του blog από την τελευταία σου επίσκεψη, θα ενημερωθείς..

#10   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:09

η πρώτη σελίδα σε ενημερώνει πολύ καλά...
αν την διαβάσετε καλά σας λέει αν πρέπει να κάνετε update κλπα...απλά πολύ δεν την διαβάζουν

#11   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:13

Εμένα πάντως μου κάνει εντύπωση η αναφορά στις "Παγίδες της Apple". Λες και η Apple είναι κυνηγός στο δάσος και απλώνει ξώβεργες για να πιάσει θηράματα... Αν η Apple στήνει παγίδες, ποιά είναι δηλαδή τα θηράματα, εμείς; Αν είναι έτσι, τότε η ξώβεργες είναι τα iPhone...

#12   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:13

Αν θέλουν οι admins να το βάλουν, ας το βάλουν...

Εγώ προσωπικά θεωρώ ότι δεν θα αλλάξει κάτι...

Θα υπάρχουν πάντα οι υστερικοί που κάνουν σπασμωδικές κινήσεις και τρέχουν να κάνουν update στα τελευταία!
Ενώ όλοι γνωρίζουμε ότι καλό είναι να περιμένει κάποιος μέχρι να βγει το jailbrake για κάθε νέα version.
Όσον αφορά την 3.1 η DevTeam, ο Saurik... όλοι... ενημέρωναν να μην προχωρήσουμε σε update και η πληροφορία αυτή υπήρχε παντού!!!
Σε forums, στο twitter, στο Google, παντού! Και παρολ'αυτά είδατε τι έγινε! Δεκάδες topics, posts Ωχ! έβαλα την 3.1 και τώρα?

Αλλά υπάρχουν όλοι αυτοί που τρελαίνονται να βάλουν το τελευταίο, ακόμα και αν η ιστορία έχει δείξει, ειδικά στο χώρο του iPhone, ότι αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό... που τρελαίνονται αν κάτι πάει στραβά, που δεν καταλαβαίνουν τι διαβάζουν ή πιο απλά δεν κάνουν τον κόπο να διαβάσουν... που ρωτάνε τα ίδια και τα ίδια συνέχεια γιατί δεν θέλουν να ψάξουν για μια λύση αλλά ζητάνε μασημένη τροφή... και στο τέλος δεν μαθαίνουν τίποτα από αυτό και ρωτάνε ξανά και ξανά τα ίδια πράγματα...

Είμαι σίγουρος ότι ακόμα και αν στην πρώτη σελίδα του forum (όπως και στο Cydia υπάρχει αντίστοιχη ενημέρωση) λέγανε MHN πάτε σε 3.1, κάποιοι θα το έκαναν...

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 12/09/2009 - 12:15


#13   JeisBlack

JeisBlack

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:15

Συμφωνω...

#14   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:16

Ας με κρινουνε δεν με απασχολει καθολου.αλλα η θεση η δικη μου ειναι οτι "το ετοιμο ειναι πολυ πιο καλο και πιο ευκολο απο το να το ψαξεις" πολοι χρηστες λενε "Βοηθειααααααα" κτλ κτλ και την θελουνε ΤΩΡΑ απο το να ριξουνε μια ματια σε οτι εχουνε κανει καποιοι κοπο να αναρτησουνε σε ολα τα secion του φορουμ χωρις ομως να υπολογιζουν οτι αυτος που θα τους απαντησει σε καποιο προβλημα/απορια ΔΕΝ γενηθηκε να τα ξερει διαβασε και τα ξερει.Την πατησε κιολας πολλες φορες για να βρει μια λυση ειτε αυτος ειναι mod ειτε εχει πολλα ποστ στο ενεργητικο του.Κιωμος παιδια εχουνε βγει τα ματια μας για να μαθουμε...Δεν τα ξερουμε ολα και εμεις, ρωταμε καντε το ιδιο αφοτου δεν εχεται βρει την λυση διαβαζωντας.ΔΕΝ διαφερουμε σε κατι σε σχεση με εσας..

ezgif_com_crop_2.gif


#15   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 12/09/2009 - 12:17

Συμφωνώ. :)
Σήμερα, με το τόσο άγχος, τον σχεδόν καθόλου ελεύθερο χρόνο, οι άνθρωποι, δεν έχουν χρόνο για χάσιμο. :P
Είμαστε άλωστε στην εποχή της πληροφορίας και της ταχύτητας. 'Ολοι μας, λόγω δουλειάς, υποχρεώσεων, δεν μπορούμε να ασχολούμαστε επί ώρες με ένα θέμα. Ζητάμε γρήγορα, εύκολα και αποτελεσματικά, πληροφορίες που θα μας λύσουν τα χέρια και θα μας βοηθήσουν να κάνουμε το ένα ή το άλλο πράγμα. :D
Επίσης, σε αυτή την λογική πορεύονται όλα τα σύγχρονα sites, γρήγορα, εύκολα και άμεσα ,να σε ενημερώσουν για το κάθετί καινούργιο, χωρίς ψαξίμο και παραπομπές, απο την πρώτη κιόλας σελίδα. Αλλιώς αν δεν βρείς αυτό που θές, πάς παρακάτω, στο επόμενο και μεθεπόμενο site ,μέχρι να βρείς αυτό που αμέσως θα σου δώσει την κατάλληλη πληροφόρηση, γρήγορα απο την πρώτη κιόλας ματιά, χωρίς να χάσεις χρόνο. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 12/09/2009 - 12:19


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες