Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλήματα στην παραγωγή του iPhone 4S (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   zeremefico

zeremefico

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 09:57

Μου φαίνεται ότι το 5άρι θα σκάσει μύτη. ::)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/11/2011 - 10:00

Απο περιέργεια, γιατί το εύχεσαι?

Έχεις μετοχές στην Apple?

Αν ειναι να ευχηθείς κάτι, ειναι το να σταματήσει η Apple να μας δουλεύει και να μας περιορίζει σε σημείο που να κρεμόμαστε απο ενα jailbreak για να μπορούμε να έχουμε ενα ψωρο-font και ενα θέμα οπως το θέλουμε και μια συντόμευση για το wifi.

Δεν κρεμομαι απο κανένα jb
Η ομοιογένεια όμως του να μιλάς με όλους τζάμπα με συσκευές που έχουν οι περισσοτεροι είναι αν μη τι άλλο αναγκαίο.
Μέχρι και σήμερα όλοι διάλεγαν και διαλέγουν πάροχο κινητής με βάση τον αριθμό των προσφιλών τους ατόμων,
στο μέλλον αυτο θα γίνεται μέσω των κινητών συσκευών

Τελευταία επεξεργασία από: mithra, 30/11/2011 - 10:02


#18   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/11/2011 - 10:09

Δεν κρεμομαι απο κανένα jb
Η ομοιογένεια όμως του να μιλάς με όλους τζάμπα με συσκευές που έχουν οι περισσοτεροι είναι αν μη τι άλλο αναγκαίο.
Μέχρι και σήμερα όλοι διάλεγαν και διαλέγουν πάροχο κινητής με βάση τον αριθμό των προσφιλών τους ατόμων,
στο μέλλον αυτο θα γίνεται μέσω των κινητών συσκευών



Το να μιλάς με άλλους τζάμπα με συσκευές είναι καλό με εφαρμογές που ειναι multi-platform. Απο όλο τον κόσμο με τον οποίο συναναστρέφομαι λόγω δουλειάς, ακόμα και φίλοι κλπ, ΔΕΝ είναι η πλειοψηφία που έχει iphone, αλλα είναι η πλειοψηφία που έχει smartphone και whatsapp, κλπ κλπ.

Το να έχουν τα άτομα με τα οποία μιλάς περισσότερο iphone καλό είναι , δε λέω. Αλλα αν έχει κανείς πολλούς φίλους και συνεργάτες, σίγουρα ΔΕΝ έχουν οι περισσότεροι. Και αυτοί που δεν έχουν είναι γιατί ή δε θέλουν να σκάσουν ενα σωρό λεφτά (δικαιολογημένα, η λογω εποχών ή λόγω restrictions της apple), ή γιατί προτιμάνε κάποιο άλλο smartphone που τους καλύπτει (μεγεια τους με χαρά τους, κανείς δεν έχει απόλυτο δίκιο, γούστα είναι αυτά).


Οσο για το jailbreak, και εγώ δεν κρέμομαι ακριβώς (και ποτέ να μη βγεί δεν θα πάθω τίποτα, το χαίρομαι το κινητό μου μια χαρά), αλλα χαλιέμαι που δεν μας επιτρέπεται να έχουμε έστω και την ελάχιστη ευκολία του να μπορούμε να εχουμε πρόσβαση σε toggles χωρίς να πρέπει να πηγαίνουμε συνέχεια στις Ρυθμίσεις και μπες βγες. Και με χαλάει επίσης το οτι δε μπορούμε να έχουμε και άλλες ευκολίες (τυπου quick compose, quick reply στα μηνύματα, οπως με Tlert, biteSMS Κλπ).

Είναι γεγονός οτι καθόμαστε και δεχόμαστε οτι μας πλασσάρει η Apple χωρίς να πουμε "κατσε ρε δηλαδή γιατί να μην μας αφήνεις να κάνουμε αυτό κι εκείνο εφόσον γίνεται". Οποτε αναγκαστικά για αυτές τις ευκολίες καταφεύγουμε στο εκάστοτε jailbreak.


To να σου δίνει η Apple ΈΝΑ καλό (ή δυο, notification center και imessage) δεν δικαιολογεί το να μή σου δίνει αλλα 10 καλά που θα μπορούσε και δικαιούσαι να έχεις, εφοσον σκας τοσα λεφτά για το *()*()*()*() το τηλέφωνο.
Whatsapp doc?

#19   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/11/2011 - 10:19

Όλα τα παραπάνω τα κάνουν όλες οι android συσκευές
πως και δεν αγόρασες μία;

#20   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 30/11/2011 - 12:34

όντως παίδες είμαι πολύ απογοητευμένος ψηνόμουν να πάω να το πάρω αλλα ακούω συνεχεια για προβλήματα με την μπαταρία και με το σήμα που έχει...θα κάτσω στα αβγά μου (στο 4ari) και βλέπουμε μελλοντικά

#21   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/11/2011 - 12:47

Μηπως η ειδηση ειναι λιγο μαρκετινγ να τρεξουν να το αγορασουν τωρα αυτοι που ειχαν σκοπο να το αγορασουν μεσα στις γιορτες, για να το βρουν σίγουρα να μην περιμενουν...Εγω που ειμαι υποψηφιος νεος χρηστης και ειχα σκοπο να το παρω στις 15-17 Δεκεμβρη, αυτη την αισθηση μου δινει το αρθρο...''Τρεξε να το παρεις απο τωρα, γιατι τα Χ-mas ισως δεν υπαρχει και θα πρεπει να μπεις σε λιστα αναμονης...''
:unsure: :unsure:

#22   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/11/2011 - 13:12

Όλα τα παραπάνω τα κάνουν όλες οι android συσκευές
πως και δεν αγόρασες μία;



Συνειδητά δεν αγόρασα γιατι δε μου αρέσει το touch, κάνει λιγο lag, και μ'αρέσει το τηλέφωνό μου μια χαρά.

Δεν αναφερόμουν σε μένα μόνο, αναφερόμουν γενικά σε αυτούς που εύχονται ολα τα καλά στην Apple για τις πωλήσεις της κλπ λες κι έχουν τίποτα να κερδισουν, αντί να γίνονται περισσότερα παράπονα για το γεγονός οτι κάθε φορά μας δυσκολεύει ολο και περισσότερο.
Whatsapp doc?

#23   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2011 - 13:40

Συνειδητά δεν αγόρασα γιατι δε μου αρέσει το touch, κάνει λιγο lag, και μ'αρέσει το τηλέφωνό μου μια χαρά.


To ξερω οτι ειναι offtopic γιαυτο και ζητω επιεικεια αλλα:

Εχεις πιασει σοβαρο android και εκρινες οτι το touch του iphone ειναι ανωτερο? Γιατι εγω που εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις ναυαρχιδες απο φιλους θα ελεγα οτι την ιδια τελεια αισθηση δινουν. Οσο για lag δεν το σχολιαζω καν...

Αντικειμενικα και φιλικα...

Τελευταία επεξεργασία από: sayian, 30/11/2011 - 13:44


#24   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/11/2011 - 13:44

To ξερω οτι ειναι offtopic γιαυτο και ζητω επιεικεια αλλα:

Εχεις πιασει σοβαρο android και εκρινες οτι το touch του iphone ειναι ανωτερο? Γιατι εγω που εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις ναυαρχιδες απο φιλους θα ελεγα οτι την ιδια τελεια αισθηση δινουν. Οσο για lag δεν το σχολιαζω καν...

Αντικειμενικα και φιλικα...



Κοιταξε, γούστα είναι αυτα. Ναι , δοκίμασα το S II. Καλό οκ, αλλα δε μου άρεσε ουτε το feel του σαν touch, ουτε το λουκ του τηλεφώνου.

Και μιλάω (και με ΞΕΡΕΙΣ) ως εντελώς αντικειμενική, το έχω πεί πολλές φορές οτι ειναι καλά τηλέφωνα. Απλά εμενα προσωπικά δε μου άρεσε.

Αυτά.

Και (επειδή ξέχασα να αναφέρω), και πριν πάρω το Ipad 2 πήγα και έμεινα 2 ώρες στο public Και δοκίμασα οτι ταμπλέτα είχαν και δεν είχαν, και κανενα δε μου άρεσε.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 30/11/2011 - 13:45

Whatsapp doc?

#25   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2011 - 13:46

Κοιταξε, γούστα είναι αυτα. Ναι , δοκίμασα το S II. Καλό οκ, αλλα δε μου άρεσε ουτε το feel του σαν touch, ουτε το λουκ του τηλεφώνου.

Και μιλάω (και με ΞΕΡΕΙΣ) ως εντελώς αντικειμενική, το έχω πεί πολλές φορές οτι ειναι καλά τηλέφωνα. Απλά εμενα προσωπικά δε μου άρεσε.

Αυτά.

Και (επειδή ξέχασα να αναφέρω), και πριν πάρω το Ipad 2 πήγα και έμεινα 2 ώρες στο public Και δοκίμασα οτι ταμπλέτα είχαν και δεν είχαν, και κανενα δε μου άρεσε.


:)

#26   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/11/2011 - 13:51

:)



:P
Whatsapp doc?

#27   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:09

καλα στα ταβλετ η αισθηση ειναι ακομα πολυ πισω κανενα δεν εχει αυτο που εχει το ipad 2 αλλα και εγω πιστευω οτι ειναι ειδηση για να ανεβασει τις πωλησεις τρεξτε γιατι 8α εξαντληθει και καλα σιγα οποιος ειναι να το παρει 8α βρει σιγουρα ειδικα και μετα απο τοσους μηνες που εχει κυκλοφορησει δεν παιζει να υπαρχει ελειψει παντως κατι μου λελ οτι το καλοκαιρι 8α βγει καινουργιο iphone

#28   konsttantinos

konsttantinos

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:11

Μηπως η ειδηση ειναι λιγο μαρκετινγ να τρεξουν να το αγορασουν τωρα αυτοι που ειχαν σκοπο να το αγορασουν μεσα στις γιορτες, για να το βρουν σίγουρα να μην περιμενουν...Εγω που ειμαι υποψηφιος νεος χρηστης και ειχα σκοπο να το παρω στις 15-17 Δεκεμβρη, αυτη την αισθηση μου δινει το αρθρο...''Τρεξε να το παρεις απο τωρα, γιατι τα Χ-mas ισως δεν υπαρχει και θα πρεπει να μπεις σε λιστα αναμονης...''
:unsure: :unsure:


Θα συμφωνήσω με το Nik...

#29   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:47

Μην το λες
Ο jobs μπορεί να ήταν CEO της εταιρείας και όχι μόνο δε δίσταζε λόγω κύρους θέσης αλλα συντόνιζε πολλές φορές ενέργειες απο σημαντικές αποφάσεις μέχρι τον τρόπο και χρόνο μεταφοράς εξαρτημάτων.
The all seeing eye ένα πράμα

Συγγνώμη αλλά αυτός δεν είναι ο ορισμός του CEO? Πρέπει να ξέρει οτιδήποτε γίνεται στην εταιρεία του και όλα τα θέματα περνάνε από εκείνον,απ το πιο σημαντικό ως το πιο ασήμαντο. Έχουν και μετοχές, βλάκες είναι να μη θέλουν να είναι όλα τέλεια? Πόσο μάλλον στην περίπτωση του Jobs που ήταν και owner της apple (founder ή ξερω γω πώς αλλιώς το λένε).

#30   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:49

καλα στα ταβλετ η αισθηση ειναι ακομα πολυ πισω κανενα δεν εχει αυτο που εχει το ipad 2 αλλα και εγω πιστευω οτι ειναι ειδηση για να ανεβασει τις πωλησεις τρεξτε γιατι 8α εξαντληθει και καλα σιγα οποιος ειναι να το παρει 8α βρει σιγουρα ειδικα και μετα απο τοσους μηνες που εχει κυκλοφορησει δεν παιζει να υπαρχει ελειψει παντως κατι μου λελ οτι το καλοκαιρι 8α βγει καινουργιο iphone



Παίζει κι αυτό.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες