Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Κυκλοφόρησε: iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#841   Ahingel

Ahingel

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/12/2011 - 02:23

παιδιά πάω να κάνω το jb
και εκεί που φορτώνει να το κάνει μετά απο λίγο που άφησα και το home button μου βγάζει exploit failed!
τι εννοεί;
δεν κάνω κάτι καλά;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#842   orestis2009

orestis2009

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2011 - 02:30

Ευχαριστώ τα παιδιά για τις απαντήσεις τους. Το έλυσα το πρόβλημα πέρασα νεο firmware και JB :D

εχω το 4 κ μολισ εκανα jb σε unt 5.0.1.ολα καλα μονο που δεν λειτουργει η sim.τι κανουμε?ξερει κανεισ?

#843   nosgr

nosgr

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Twitter:@nosgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/12/2011 - 04:41

Το Activation μερος το εκανες κανονικα? Η εκανες restore και καπακια JB?

Αν ναι, πρεπει να το ξανακανεις απο την αρχη.


--

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω αυτους που λενε "ακομα να βγει το JB σε 4s" κλπ. Ποιος σας ειπε οτι ειναι υποχρεωμενοι να το βγαλουνε γρηγορα? Αφου ειστε τοσο ανυπομονοι, ψαχτε το μονοι σας ;) Αληθεια, η απληστια και η βλακεια του Ελληνα σε μερικα θεματα δεν εχει ορια.

#844   orestis2009

orestis2009

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2011 - 05:04

Το Activation μερος το εκανες κανονικα? Η εκανες restore και καπακια JB?

Αν ναι, πρεπει να το ξανακανεις απο την αρχη.


--

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω αυτους που λενε "ακομα να βγει το JB σε 4s" κλπ. Ποιος σας ειπε οτι ειναι υποχρεωμενοι να το βγαλουνε γρηγορα? Αφου ειστε τοσο ανυπομονοι, ψαχτε το μονοι σας ;) Αληθεια, η απληστια και η βλακεια του Ελληνα σε μερικα θεματα δεν εχει ορια.

αυτο εκανα αδερφε.κ στο 4 κ στο 3gs.μονο που βασανιζομαι στη sim.δεν βγαζω σημα.

ευχαριστω.

#845   orestis2009

orestis2009

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2011 - 05:09

αυτο εκανα αδερφε.κ στο 4 κ στο 3gs.μονο που βασανιζομαι στη sim.δεν βγαζω σημα.

ευχαριστω.

ξεχασα.με τη μονη διαφορα οτι κληκαρα μονο την πρωτη επιλογη.instal sydia η τεταρτη δεν ειναι αυτη που φαινεται αλλα κατι με pad baseband.δεν το κλικαρα γιατι το φοβηθηκα.
αυτα ξερει κανεισ πωσ θα φτιαξω το προβλημα με την σιμ?

#846   XarisG

XarisG

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2011 - 07:09

Παιδιά είμαι νέος με το Iphone Έχω το 3Gs και ήθελα να ρωτήσω αν κάνω updaste as new σε 5.0.1 θα χαθούν τα sms μου και οι επαφές? Και για το το JB να ακουλουθήσω την b1 εκδοσή οι τις νεώτερες? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας .. Είμαι καινούργιος σε αυτές τις διαδικασίες οπότε συγχωρέστε με για τις newbie ερωτήσεις μου.

#847   maevious40

maevious40

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 07:11

Εχω κανει jb με την προηγουμενη εκδοση αλλα εχει κολησει στην ενεργοποιηση μεσω itunes.Ελα ομως που το itunes δεν το διαβαζει.Πως μπορω να κανω restore χωρις το itunes?Αν βαλω κατευθειαν την καινουργια εκδοση redsnow θα γινει τιποτα?
p.s.iphone 3gs. 5.0 week 44

#848   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 07:29

Παιδιά είμαι νέος με το Iphone Έχω το 3Gs και ήθελα να ρωτήσω αν κάνω updaste as new σε 5.0.1 θα χαθούν τα sms μου και οι επαφές? Και για το το JB να ακουλουθήσω την b1 εκδοσή οι τις νεώτερες? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας .. Είμαι καινούργιος σε αυτές τις διαδικασίες οπότε συγχωρέστε με για τις newbie ερωτήσεις μου.


Αν δεν εχεις κανει στην εκδοση που εισαι jailbreak , απλα κανεις update και δεν χανεις τιποτα.Δεν χρειαζεται να κανεις setup as a new iphone.

#849   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 07:32

Εχω κανει jb με την προηγουμενη εκδοση αλλα εχει κολησει στην ενεργοποιηση μεσω itunes.Ελα ομως που το itunes δεν το διαβαζει.Πως μπορω να κανω restore χωρις το itunes?Αν βαλω κατευθειαν την καινουργια εκδοση redsnow θα γινει τιποτα?
p.s.iphone 3gs. 5.0 week 44



Λόγω ότι είσαι δε iOS 5.0 jailbroken πρέπει να κάνεις Restore & Set up as new ώστε να πας στην 5.0.1! Και εκεί jailbreak.

#850   maevious40

maevious40

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 07:38

ok αλλα πως κανω Restore & Set up as new οταν δεν μπορω να μπω στο itunes?

#851   ppp44

ppp44

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 08:04

ok αλλα πως κανω Restore & Set up as new οταν δεν μπορω να μπω στο itunes?

για να μπεις στο itunes πρεπει να μπεις σε dfu mode αφου σου κολλησε. κρατα πατημενα ταυτοχρονα power και home.. μεχρι να σε βαλει.

#852   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 08:10

ok αλλα πως κανω Restore & Set up as new οταν δεν μπορω να μπω στο itunes?


Σύνδεσε το iPhone με το PC και Κράτα πατημένο το Power Button για 3 δευτερόλεπτα, χωρίς να αφήσεις το Power Button πάτα το Home Button και κράτα και τα δυο πατημένα για 10 δευτερόλεπτα (αγνόησε το μήνυμα για απενεργοποίηση) και τέλος, άφησε το Power Button και συνέχισε να κρατάς το Home Button για 15 δευτερόλεπτα! Μετά κρατώντας πατημένο το Shift κάνε κλικ στο restore! Στο παράθυρο που θα σου βγάλει επέλεξε την ipsw της 5.0.1, μπορείς να την βρεις εδώ, iOS firmware .ipsw.

#853   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1455 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/12/2011 - 08:10

για να μπεις στο itunes πρεπει να μπεις σε dfu mode αφου σου κολλησε. κρατα πατημενα ταυτοχρονα power και home.. μεχρι να σε βαλει.

ετσι κανει hard reset και δεν μαινει σε dfu......Για dfu και μετα shift+restore



Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 29/12/2011 - 08:10


#854   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 09:53

Update #3: The b3 version of redsn0w fixes a problem where re-running redsn0w over an existing jailbreak would cause MobileSubstrate-based apps to stop running until MS was installed again. Now you can re-run the redsn0w jailbreak step without worrying about that (but still remember to de-select the “Install Cydia” option if it’s already installed).

TIP: If auto-detection fails and redsn0w tells you no identifying data was found, you can always pre-select the appropriate 5.0.1 IPSW using “Extras->Select IPSW”.

http://blog.iphone-dev.org/

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 29/12/2011 - 09:58


#855   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 29/12/2011 - 10:04

Σπασμενες εφαρμογες που θα βρουμε να περασουμε και πως τα περναμε;!
Βασικα θελω για το bluetooth και κανα explorer!!
Εβαλα τον ifile και για sms το bitesms αλλα και τα δυο ειναι shareware και θελουν αγορα!!

Και υπαρχει τροπος να φαινεται στον υπολογιστη σαν σκληρος δισκος οταν το συνδεουμε;!

Γιατι τωρα με το jb δεν το βλεπει καθολου ουε το itunes ( λογικα αν μπει σε dfu mode θα το βλεπει)!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες